Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la gazijabih » 27 nov 2017, 23:18

Mene ovaj poraz ne boli. Od početka ovog takmičenja naša javnost (novinari i navijači) treba da zauzme stav da prvenstveno ove utakmice igramo kako bi mladi igrači imali ozbiljne takmičarske probe, a plasman u drugi krug je veliki uspjeh i bonus takmičarskih utakmica. Odlazak na SP 2019? Apsolutno nebitno. Desi se super. Ne desi se, biće projeakt Eurobasket.

Dragocijeno je vidjeti na parketu Gegića, Musu, Atića, Lazića, Sulejmanovića, Lončara, a sutra nekad i Čamparu, Sikiraša, Tomića, Talića, Alibegovića, Đedovića jr. Gačića, Marića i co.
Mi smo autsajderi u ovoj grupi i kuditi nekog, a pogotovo pljuvati je neprimjereno i bolesno.
Kada smo krenuli u ovaj ciklus, nismo se ni nadali da ćemo poslije ove dvije utakmice imati omjer 1-1. Kvalifikacije su raštrkane, već u februaru će situacija biti drugačija sa naturalizovanim igračem. Kako takmičenje po grupi bude napredovalo, tako će i mladi igrači napredovati i sazrijevati, pa već naredne godine u ovom periodu mi ćemo imati godinu starije klince koji će i fizički biti nadograđeni. Sjetimo se Muse iz prošle sezone i sada.

Večera se stvorilo veliko breme na mladim igračima, jer su iznenadili Ruse, pa su ambicije javnosti preko noći naglo porasle jer igramo protiv trećeg tima Francuske. Postoji ono prvo i ono zlatno pravilo: MLADOST = NEISKUSTVO. Danak večerašnjem neiskustvu je plaćen protiv fizički dominantnije reprezentacije i činjenice da je teško neugranom i neiskusnom sastavu uvezati dvije partije na visokom nivou i ritmu. To je neminovnost kad igraš sa mladim igračima. Odigraju savršeno protiv favorita a sljedeću podbace kao najveći amateri. Zato se i kaže mlad igrač jer je sklon oscilacijama, a da ne govorimo tim ispunjem mladim igračima.

E sad onaj dio oko Francuske.
Mi zadugo još nećem pobijediti francuze i to iz jednog razloga. Njihov stil nam nikako neodgovara i poprilično se brzo izmorimo i iznerviramo. Igra francuza se zasniva na kontinuiranom kontaktu u odbrani koje kad sudije puste (jer ne mogu svirati 100 faulova) onda se to osjeti i na protoku lopte, na otvaranju iz blokova i kontak igri. Jednostavno naš stil se zasniva na mekoj igri i svaka reprezentacija koja igra prljavo, sa puno dodira, koškanja - mi to ne podnosimo. Večera su sudije pustile onu igru, sitnih udaraca po ruci, koškanja, povlačenja za dres jer oni to rade instiktivno i to sa odličnim tajmingom, a to nama nikad neće neodgovarati. Poprilično divlje igraju (divlje u smislu, da letaju bez nekog sistema i onda u moru pogrešnih pasova i promašaja uz koškanje nahvataju lopti i pogađaju nerezonske šuteve).

Večeras smo vidjeli također, šta znači fizička sprema. To je ono što francuzi imaju i kad nemaju igračkih kvaliteta. Večeras se naši mladi igrači nisu mogli sastaviti s loptom i to je onaj segment koji će oni ispuniti kad se fizički kompletiraju i nabildaju, a za to ipak treba napuniti 23-24 godine.

Čestitam momcima na borbenosti, a večerašnji poraz je samo još jedan u nizu do novih bitnih pobjeda koje će se nizati kako naši mladi igrači budu iz godine zreliji i fizički spremniji.
Zadnja izmjena: gazijabih, dana/u 27 nov 2017, 23:23, ukupno mijenjano 5 puta.

Avatar
farenhajt
Postovi: 474
Pridružen/a: 01 feb 2015, 13:45
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la farenhajt » 27 nov 2017, 23:18

SK uzeo prava i na fudbal, nije sammo kosarka u pitanju
slika
Zadnja izmjena: farenhajt, dana/u 27 nov 2017, 23:23, ukupno mijenjano 1 put.
Za uspjeh je potrebno raditi drugacije od drugih, a ne truditi se uraditi to bolje

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la NEZALAGANJE » 27 nov 2017, 23:21

gazijabih je napisao/la:Mene ovaj poraz ne boli. Od početka ovog takmičenja naša javnost (novinari i navijači) treba da zauzme stav da prvenstveno ove utakmice igramo kako bi mladi igrači imali ozbiljne takmičarske probe, a plasman u drugi krug je veliki uspjeh i bonus takmičarskih utakmica. Odlazak na SP 2019? Apsolutno nebitno. Desi se super. Ne desi se, biće projeakt Eurobasket.

Dragocijeno je vidjeti na parketu Gegića, Musu, Atića, Lazića, Sulejmanovića, Lončara, a sutra nekad i Čamparu, Sikiraša, Tomića, Talića, Alibegovića, Đedovića jr. Gačića, Marića i co.
Mi smo autsajderi u ovoj grupi i kuditi nekog, a pogotovo pljuvati je neprimjereno i bolesno.
Kada smo krenuli u ovaj ciklus, nismo se ni nadali da ćemo poslije ove dvije utakmice imati omjer 1-1. Kvalifikacije su raštrkane, već u februaru će situacija biti drugačija sa naturalizovanim igračem. Kako takmičenje po grupi bude napredovalo, tako će i mladi igrači napredovati i sazrijevati, pa već naredne godine u ovom periodu mi ćemo imati godinu starije klince koji će i fizički biti nadograđeni. Sjetimo se Muse iz prošle sezone i sada.

Večera se stvorilo veliko breme na mladim igračima, jer su iznenadili Ruse, pa su ambicije javnosti preko noći naglo porasle jer igramo protiv trećeg tima Francuske. Postoji ono prvo i ono zlatno pravilo: MLADOST = NEISKUSTVO. Danak večerašnjem neiskustvu je plaćen protiv fizički dominantnije reprezentacije i činjenice da je teško neugranom i neiskusnom sastavu uvezati dvije partije na visokom nivou i ritmu. To je neminovnost kad igraš sa mladim igračima. Odigraju savršeno protiv favorita a sljedeću podbace kao najveći amateri. Zato se i kaže mlad igrač jer je sklon oscilacijama, a da ne govorimo tim ispunjem mladim igračima.

E sad onaj dio oko Francuske.
Mi zadugo još nećem pobijediti francuze i to iz jednog razloga. Njihov stil nam nikako neodgovara i poprilično se brzo izmorimo i iznerviramo. Igra francuza se zasniva na kontinuiranom kontaktu u odbrani koje kad sudije puste (jer ne mogu svirati 100 faulova) onda se to osjeti i na protoku lopte, na otvaranju iz blokova i kontak igri. Jednostavno naš stil se zasniva na mekoj igri i svaka reprezentacija koja igra prljavo, sa puno dodira, koškanja - mi to ne podnosimo. Večera su sudije pustile onu igru, sitnih udaraca po ruci, koškanja, povlačenja za dres jer oni to rade instiktivno i to sa odličnim tajmingo i to nama neodgovara. Poprilično divlje igraju (divlje u smislu, da letaju bez nekog sistema i onda u moru pogrešnih pasova i promašaja uz koškanje nahvataju lopti i pogađaju nerezonske šuteve).

Večeras smo vidjeli također, šta znači fizička sprema. To je ono što francuzi imaju i kad nemaju igračkih kvaliteta. Večeras se naši mladi igrači nisu mogli sastaviti s loptom i to je onaj segment koji će oni ispuniti kad se fizički kompletiraju i nabildaju, a za to ipak treba napuniti 23-24 godine.

Čestitam momcima na borbenosti, a večerašnji poraza je samo još jedan u nizu do novih bitnih pobjeda koje će se nizati kako naši mladi igrači budu iz godine zreliji i fizički spremniji.
To je to.Svaka cast,momak! :clap: :clap:

Avatar
Federer17
Postovi: 7124
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Federer17 » 27 nov 2017, 23:23

Potpis @gazijabih, od rijeci do rijeci!

Tele33
Postovi: 1147
Pridružen/a: 27 jan 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Tele33 » 27 nov 2017, 23:25

Igrači koji su bili tu u pretkvalifikacijama su večeras ubacili 11 poena (Atić 10 + Musa 1).
Samo naprijed Saraj'vo!

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la kovacic » 27 nov 2017, 23:25

Fakat kvalitetan komentar :D

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la legenda reala » 27 nov 2017, 23:31

farenhajt je napisao/la:SK uzeo prava i na fudbal, nije sammo kosarka u pitanju
slika
Imali du i.do sad.prava samo sto u fudbalu su drzavne tv imale pravo izbora u kosarci nemaju
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la bombaysaphire » 27 nov 2017, 23:33

Bravo Gazija to je konačno pravi i realan komentar, vidi se da se razumiješ u čitavu situaciju, Bravooooooo!!!
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24496
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Goalgetter » 27 nov 2017, 23:35

gazijabih je napisao/la:Mene ovaj poraz ne boli. Od početka ovog takmičenja naša javnost (novinari i navijači) treba da zauzme stav da prvenstveno ove utakmice igramo kako bi mladi igrači imali ozbiljne takmičarske probe, a plasman u drugi krug je veliki uspjeh i bonus takmičarskih utakmica. Odlazak na SP 2019? Apsolutno nebitno. Desi se super. Ne desi se, biće projeakt Eurobasket.

Dragocijeno je vidjeti na parketu Gegića, Musu, Atića, Lazića, Sulejmanovića, Lončara, a sutra nekad i Čamparu, Sikiraša, Tomića, Talića, Alibegovića, Đedovića jr. Gačića, Marića i co.
Mi smo autsajderi u ovoj grupi i kuditi nekog, a pogotovo pljuvati je neprimjereno i bolesno.
Kada smo krenuli u ovaj ciklus, nismo se ni nadali da ćemo poslije ove dvije utakmice imati omjer 1-1. Kvalifikacije su raštrkane, već u februaru će situacija biti drugačija sa naturalizovanim igračem. Kako takmičenje po grupi bude napredovalo, tako će i mladi igrači napredovati i sazrijevati, pa već naredne godine u ovom periodu mi ćemo imati godinu starije klince koji će i fizički biti nadograđeni. Sjetimo se Muse iz prošle sezone i sada.

Večera se stvorilo veliko breme na mladim igračima, jer su iznenadili Ruse, pa su ambicije javnosti preko noći naglo porasle jer igramo protiv trećeg tima Francuske. Postoji ono prvo i ono zlatno pravilo: MLADOST = NEISKUSTVO. Danak večerašnjem neiskustvu je plaćen protiv fizički dominantnije reprezentacije i činjenice da je teško neugranom i neiskusnom sastavu uvezati dvije partije na visokom nivou i ritmu. To je neminovnost kad igraš sa mladim igračima. Odigraju savršeno protiv favorita a sljedeću podbace kao najveći amateri. Zato se i kaže mlad igrač jer je sklon oscilacijama, a da ne govorimo tim ispunjem mladim igračima.

E sad onaj dio oko Francuske.
Mi zadugo još nećem pobijediti francuze i to iz jednog razloga. Njihov stil nam nikako neodgovara i poprilično se brzo izmorimo i iznerviramo. Igra francuza se zasniva na kontinuiranom kontaktu u odbrani koje kad sudije puste (jer ne mogu svirati 100 faulova) onda se to osjeti i na protoku lopte, na otvaranju iz blokova i kontak igri. Jednostavno naš stil se zasniva na mekoj igri i svaka reprezentacija koja igra prljavo, sa puno dodira, koškanja - mi to ne podnosimo. Večera su sudije pustile onu igru, sitnih udaraca po ruci, koškanja, povlačenja za dres jer oni to rade instiktivno i to sa odličnim tajmingom, a to nama nikad neće neodgovarati. Poprilično divlje igraju (divlje u smislu, da letaju bez nekog sistema i onda u moru pogrešnih pasova i promašaja uz koškanje nahvataju lopti i pogađaju nerezonske šuteve).

Večeras smo vidjeli također, šta znači fizička sprema. To je ono što francuzi imaju i kad nemaju igračkih kvaliteta. Večeras se naši mladi igrači nisu mogli sastaviti s loptom i to je onaj segment koji će oni ispuniti kad se fizički kompletiraju i nabildaju, a za to ipak treba napuniti 23-24 godine.

Čestitam momcima na borbenosti, a večerašnji poraz je samo još jedan u nizu do novih bitnih pobjeda koje će se nizati kako naši mladi igrači budu iz godine zreliji i fizički spremniji.
Objasnio. :thumbup:

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la _dreamer_ » 28 nov 2017, 00:03

sve je ovo skola nasim mladim momcima. Musa jako los, ali Boze moj, ovakve utakmice su dio njegovog sazrijevanja i treba da se dese da bi ga ucinile jos jacim. Realno nismo ni ocekivali pobjedu tako da nismo nista ni izgubili. Ja sam bio upisao dva poraza tako da su momci odigrali iznad mojih ocekivanja.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la boomerang5 » 28 nov 2017, 00:03

Da ne citiram vise . Momak sa dugim komentarom je dao dosta dobrih opservacija, ali se ne slazem u svemu. Prvo, mislim da plan nikad ne smije biti rigidan. Vrlo je realno da ti apetiti porastu nakon (ne)ocekivane pobjede nad direktnim konkurentnom za prolaz. Isto tako realno je bilo ocekivati i dosta bolji otpor ili cak pobjedu u ovom mecu veceras iz vise razloga - “euforija” u nasim redovima, najslabiji tim francuza sto je zaigrao u posljednjih 10’godina i vjerovatno u narednih 10 nakon februara jer ce se ovaj sistem sigurno mijenjati, rasterecenost i jednih i drugih uz ipak malo veci pritisak na francuzima jer su igrali kuci. Ipak, nasi su odigrali totalno u skladu sa ocekivanjima zbog hiljada ovakvih tekmi iz proslosti.

Samo da se osvrnem i na naturalizovanog igraca. Mislim ds nj on nece igrati u februaru, poznavajuci azurnost nasih ministarstava, ali i mogucom zabranom nastupa od strane kluba (?).

Ipak, prica o fizickoj nadmoci moze piti vode, ali osnova svakog , pa tako i ovog poraza je razlika u kvaliteti. Od toga ne treba bjezati i treba biti realan i priznati da smo trenutno sa ovim sastavom veceras pokazali gdje nam je mjesto- da spadamo u neki treci razred evropske kosarke (govorim o full rosterima repki).

Zao mi je sto su veceras mladji igraci zakazali i sto je 5 igraca dalo 97% koseva. Svakako smatram da nam je ovo bila najveca sansa za taj mozda i odlucujuci 6. bod u II rundi ukoliko bi prosli. U gostima rusija i kompletna fra kuci djeluju zaista ko nemoguca misija. Iskreno sam skeptican i za duele sa Belgijom, ali o tom po tom.

Vec sada se moze vidjeti ko je kapacitet , a ko ne. Govoriti o mladoj ekipi koja nadolZi i nekoj perspektivi je suluda. Momci kao stonsu Gegic, Lazic, Sulejmanovic, Loncar vec sada polazuju da nisu ozbiljniji materijal i potencijal za buducnost. Danas vidimo vrlo brzu maturaciju igraca, gdje vec sa 17-18 god se moze vidjeti od kakvog je kova igraca. Iz ove nase “plejade”, jedino Musa i Atic imaju to nesto, sto naravno treba jos dosta “bildati” kvalitetnim minutama na parketu. Eh sad, pitsnje je koliko ce ih i pomenuta dvojica dobijati.

Za kraj neko ce reci, kakva drzava , savez, ulaganja , takva repka. Ali ja sam uvijek bio zaljubljenik u plavo-zutu boju i uvijek ocekujem vise, nekad i nerealno. Ali veceras, sansa je bila velika. Ali ipak suocimo se s istinom u oci, nismo mi ni imali kvaliteta za pobjedu veceras. Jackson, Diaw, Albicy su kvalitetom bolji od svih nasih igraca zajedno, tako da i u ovakvom sastavu fra je bolja za klasu.

P.s: otkad nisam vidio ove zute dresove, jos od onog starog dresa i ozujsko sponzora :D ima tome bar 10ak godina

LloriS
Postovi: 4356
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la LloriS » 28 nov 2017, 00:06

Nama bi vrlo lako mogla biti dovoljna i jedna pobjeda kod kuce protiv Belgije, naravno da oni izgube obje kuci od Rusa i Francuza sto je realno, mi jos nismo svijesni koliko nam znaci ona pobjeda protiv Rusije u Sarajevu sa kojom prenosimo minimum 2 boda u drugi krug.

E sad taj cuveni drugi krug u kojem se ukrstamo sa Finskom, Ceskom i Bugarskom. Kad bi na kraju i prenijeli samo dva boda mi bi i dalje imali veoma dobre sanse za SP, ove tri reprezentacije sto sam naveo mislim da nece prenijeti vise od 6 bodova, Ceska je sad tu prva sa 2:0 al tek ima igrati dvomec sa Bugarskom i docekati Finsku koja ce sigurno biti u dosta jacem sastavu nego veceras. Sa 6 bodova bilo koja od ovih reprezentacija "iako to izgleda" nije u tako velikoj i nedostiznoj prednosti u odnosu na nas ako bi mi prenijeli samo 2 boda. Realno Rusija i Francuska su 90% putnici na SP dok se taj treci treba traziti izmedju nas finaca i ceha koji za razliku od nas bi u drugom krugu imali puno teze meceve, ne vidim nacin da cesi dobiju kuci ni francuze ni ruse dok finci mozda i imaju neke sanse. Mi bi trebali da dobijemo kuci sva tri meca i u gostima bugare obavezno i imali bi 10 bodova u tom slucaju pa cak i ravnopravan mec protiv ceha u gostima gdje sigurno imamo sanse.

Dakle ni sa dva boda koja bi prenijeli nismo u losoj situaciji ali samo ako bi uspjeli kuci dobiti sve protivnike i naravno bugare u gostima, a ako to ne mozemo onda ni ne zasluzujemo to SP, jer ce i Rusi i Francuzi biti favoriti u svim mecevima protiv ekipa sa kojima se krizamo.

Al da ne zurimo previse prvo da rijesimo te okrsaje sa Belgijom u februaru i pokusamo dobiti oba meca za siguran prolaz jer bojim se da u Rusiji necemo imati velike sanse ako nam bude trebala treca pobjeda i ako rusi budu jos igrali sa najjacim sastavom.
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

filip13
Postovi: 37997
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la filip13 » 28 nov 2017, 08:49

legenda reala je napisao/la:
farenhajt je napisao/la:SK uzeo prava i na fudbal, nije sammo kosarka u pitanju
slika
Imali du i.do sad.prava samo sto u fudbalu su drzavne tv imale pravo izbora u kosarci nemaju

u srbiji je juce RTS prenosio srbija-gruzija,ne sportklub

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Mirko » 28 nov 2017, 09:19

LloriS je napisao/la:Ceska je sad tu prva sa 2:0 al tek ima igrati dvomec sa Bugarskom i docekati Finsku koja ce sigurno biti u dosta jacem sastavu nego veceras. Sa 6 bodova bilo koja od ovih reprezentacija "iako to izgleda" nije u tako velikoj i nedostiznoj prednosti u odnosu na nas ako bi mi prenijeli samo 2 boda. Realno Rusija i Francuska su 90% putnici na SP dok se taj treci treba traziti izmedju nas finaca i ceha koji za razliku od nas bi u drugom krugu imali puno teze meceve, ne vidim nacin da cesi dobiju kuci ni francuze ni ruse dok finci mozda i imaju neke sanse.
Cesi sa Satoranskim i Veselim u rosteru mogu bez problema uzeti kuci i Fince i Ruse...
Rusi 90% sigurni putnici na SP?! Nema teorije. Morace proliti i u najjacem sastavu mnogo znoja protiv Ceha i Finaca...
Francuzi jedini kvalitetom prednjace, ostalo je otvoreno. Dobiju li oba puta Bugare u februarskom dvomecu Cesi su favorit broj 2.
Satoranski, Veseli, Silb i ostali koji odradjuju posao za njih trojicu. Jaki su na domacem parketu. Poslednji put kada su igrali u najjacem sastavu bili su 7. u Evropi... Mislim da ce ove startne pobjede dodatno motivisati Satoranskog i Veselog da reprezentativnu karijeru krunisu sa nastupom na SP u svojim najboljim igrackim godinama. 2023. ce obojica biti vec veterani...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

filip13
Postovi: 37997
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la filip13 » 28 nov 2017, 09:37

nisu veterani igraci koji su u 32. godini

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Mirko » 28 nov 2017, 10:12

filip13 je napisao/la:nisu veterani igraci koji su u 32. godini
i u 34. godini...
Naravno mogu igrati, ali nisu vise u punom naponu snage...
Cesi ako sada udju sa 4-0 u drugi krug, a imaju lijepu sansu posle brejka u Finskoj, 99% su u Kini... S obzirom da Francuzi prednjace, a da kod drugih svako svakog moze dobiti i omjer 6-4 bi trebao biti dovoljan za plasman na SP...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la boomerang5 » 28 nov 2017, 11:54

Mirko je napisao/la:
filip13 je napisao/la:nisu veterani igraci koji su u 32. godini
i u 34. godini...
Naravno mogu igrati, ali nisu vise u punom naponu snage...
Cesi ako sada udju sa 4-0 u drugi krug, a imaju lijepu sansu posle brejka u Finskoj, 99% su u Kini... S obzirom da Francuzi prednjace, a da kod drugih svako svakog moze dobiti i omjer 6-4 bi trebao biti dovoljan za plasman na SP...
Da, sto bi znacilo da moramo 5-1 imati protiv ovih iz F grupe sto je prilicno nerealno. Po tome se vidi ozbiljnost sinocnje sanse koju smo ja bih rekao olako propustili

Avatar
hz1987
Postovi: 2088
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la hz1987 » 28 nov 2017, 11:57

boomerang5 je napisao/la: Da, sto bi znacilo da moramo 5-1 imati protiv ovih iz F grupe sto je prilicno nerealno. Po tome se vidi ozbiljnost sinocnje sanse koju smo ja bih rekao olako propustili
nista mi nismo propustili. nismo imali nikakve sanse. ljudi nas nabiju 20 i ovdje se prica o sansi?
maksimum smo mogli uci u egal zavrsnicu koja bi bila bolnija nego ovako kako je ispalo.

phoenixl
Postovi: 55
Pridružen/a: 03 jul 2017, 07:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la phoenixl » 28 nov 2017, 12:28

Kad dobiješ Ruse normalno je da ti porastu očekivanja. Pa to ti je kao da Sarajevo dobije Liverpool (skoro pa ovako) i onda ti porastu očekivanja i protiv Manchestera (crvenog ili plavog). A hajmo realno, da nismo pravili neke početničke greške, da je Musu bar malo slušao šut i da je bio malo bolji u odbrani i da nismo primili koševe 3-4 puta u zadnjoj sekundi bio bi egal, ili minimalan poraz. Prije početka kvalifikacija niko nije ni slutio da bi mogli dobiti Ruse, a kamo li nositi se rame uz rame sa Francuzima do treće četvrtine. Nemamo pravo bilo šta reći tim igračima jer su oni sigurno više željeli tu pobjedu u odnosu na nas koji smo uz šišu ili pivu pratili utakmicu i psovali svakom igraču nakon greške.

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la boomerang5 » 28 nov 2017, 12:59

phoenixl je napisao/la:Kad dobiješ Ruse normalno je da ti porastu očekivanja. Pa to ti je kao da Sarajevo dobije Liverpool (skoro pa ovako) i onda ti porastu očekivanja i protiv Manchestera (crvenog ili plavog). A hajmo realno, da nismo pravili neke početničke greške, da je Musu bar malo slušao šut i da je bio malo bolji u odbrani i da nismo primili koševe 3-4 puta u zadnjoj sekundi bio bi egal, ili minimalan poraz. Prije početka kvalifikacija niko nije ni slutio da bi mogli dobiti Ruse, a kamo li nositi se rame uz rame sa Francuzima do treće četvrtine. Nemamo pravo bilo šta reći tim igračima jer su oni sigurno više željeli tu pobjedu u odnosu na nas koji smo uz šišu ili pivu pratili utakmicu i psovali svakom igraču nakon greške.
Sve receno , upravo si odg momku iznad

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.