Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la KK_Bosna » 20 avg 2017, 14:20

Kao što već sigurno svi znaju, FIBA je konačno shvatila da suludi elitistički sistem plasiranja na Svjetsko prvenstvo apsolutno ne valja, te su odlučili prepisati sistem kvalifikacija od FIFA-e.

Sistem kvalifikacija je veoma jednostavan. U prvoj fazi takmičenja 32 ekipe su raspoređene u 8 grupa. Po 3 ekipe iz svake grupe idu u drugi krug kvalifikacija, gdje se prave nove 4 grupe na nacin da se spajaju grupe A i B, C i D, E i F, G i H. Bodovi osvojeni iz prvog kruga u međusobnim duelima se prenose dalje. Po 3 ekipe iz sve 4 grupe idu na Svjetsko prvenstvo u Kinu, dakle ukupno 12.

Iz pretkvalifikacija je prošlo dalje 8 sekipa koje će biti žrijebane u kvalifikacije 24. avgusta u 11:30 sati u Minhenu. Među njima je i BiH.

slika

X1 (reprezentacije koje su osvojile 1. mjesta u pretkvalifikacijama): Bugarska, Estonija, Holandija i Švedska.
X2 (reprezentacije koje su osvojile 2. mjesta u pretkvalifikacijama): Austrija, Bjelorusija, Kosovo* i BiH.

*Kosovo ne može biti žrijebano u grupu G zbog Srbije.

Kvalifikacije počinju 23. novembra ove godine, a završit će 25. februara 2019. godine. Igrači iz NBA lige i Eurolige neće igrati u kvalifikacijama.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Vucevich » 20 avg 2017, 14:26

Vidi se i ovdje da se nismo bas usrecili sa grupom, sa obzirom da su Bugarska, Estonija zavrsili kao prvi u njihovim grupama!

Avatar
Bistrik
Postovi: 1451
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bistrik » 20 avg 2017, 15:42

što je interesantno da su ispali makedonija i portugal u pretkvalifikacijama a prošlo kosovo

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Rokoko87 » 20 avg 2017, 15:46

Grupa C je poželjna!
U grupi G ćemo završiti!
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Suki46
Postovi: 2906
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Suki46 » 20 avg 2017, 15:54

Najvise bih volio grupu C pa onda A . U grupama E i G bi bili potpuni autsajderi , valjda nas zdrijeb posluzi pa da zavrsimo u neke od one 2 grupe
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la KK_Bosna » 20 avg 2017, 16:55

grupa G bi nam legla ko budali samar. pobiti se sa svabama i gruzijcima, a ako prodjemo u drugi krug onda izrael, britanija i grcka... tu je samo grcka apsolutni favorit iako nece biti giannisa... iz grupe A niti mozemo proci, a i ako slucajno prodjemo, turska ce proci zajedno sa spanijom i slovenijom... ista je situacija i sa grupom C...

realno, na SP idu ove ekipe:

AB: slovenija, spanija, turska
CD: litvanija, italija, hrvatska
EF: francuska, rusija, ?????
GH: srbija, grcka, ?????

dakle, realno je da bilo koji kvalifikant prodje samo iz ove posljednje 4 grupe, gdje ima mjesta za jednu ekipu na SP
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Volvic » 20 avg 2017, 17:14

KK_Bosna je napisao/la:grupa G bi nam legla ko budali samar. pobiti se sa svabama i gruzijcima, a ako prodjemo u drugi krug onda izrael, britanija i grcka... tu je samo grcka apsolutni favorit iako nece biti giannisa... iz grupe A niti mozemo proci, a i ako slucajno prodjemo, turska ce proci zajedno sa spanijom i slovenijom... ista je situacija i sa grupom C...

realno, na SP idu ove ekipe:

AB: slovenija, spanija, turska
CD: litvanija, italija, hrvatska
EF: francuska, rusija, ?????
GH: srbija, grcka, ?????

dakle, realno je da bilo koji kvalifikant prodje samo iz ove posljednje 4 grupe, gdje ima mjesta za jednu ekipu na SP

Svabe bez Schrödera, Zipser, Theiss-a su zaista slabi. Bez Problema bi ih mogli dobit a imali bi 2 utakmice pred domacom publikom.

Ali o tom potom, posto nam´je baza igraca vrlo mlada, sve zavisi kako se razvijaju.
I Armeniju smo sada dobili zato, jer Musa nije moro sam povuc napad. Razvoj Atica npr. ce bit elementarno za nasu repku. Jer on i Musa skupa na terenu prave sve igrace boljima. Te dodatno sa Vrabcem igraju odlicnu odbranu. swtich everything od 1-4 bez problema a to je u modernoj kosarci zlata vrijedno.

Zato nije toliko bitno u koju cemo grupu upast, nego kako ce se nasi igraci razvijat. Ako Lazicu Megi napravi iskorak, Atic nadje svoje mjesto i povjerenje od trenera, musa igra 30min u cedeviti i Gega, Campara,Sikiras se etabliraju na seniorskom nivou onda se imamo necemu nadat. Dosta pure nasi momci jos moraju jest a nase je da ih podrzivamo. :bih:

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la nerminh74 » 20 avg 2017, 18:15

KK_Bosna je napisao/la:grupa G bi nam legla ko budali samar. pobiti se sa svabama i gruzijcima, a ako prodjemo u drugi krug onda izrael, britanija i grcka... tu je samo grcka apsolutni favorit iako nece biti giannisa... iz grupe A niti mozemo proci, a i ako slucajno prodjemo, turska ce proci zajedno sa spanijom i slovenijom... ista je situacija i sa grupom C...

realno, na SP idu ove ekipe:

AB: slovenija, spanija, turska
CD: litvanija, italija, hrvatska
EF: francuska, rusija, ?????
GH: srbija, grcka, ?????

dakle, realno je da bilo koji kvalifikant prodje samo iz ove posljednje 4 grupe, gdje ima mjesta za jednu ekipu na SP
Ko bi igrao za srbiju?
Teo, micic, bogdanovic, Nedovic, kalinic, bjelica, kuzmic, marijanovic, jokic, milosavljevic, guduric nebi, znaci bili bi jaki, ali ne beton
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2175
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la BenjooJutub » 20 avg 2017, 19:59

Molit Boga da nam igrači napreduju a da ne idu u NBA i Euroligu, što je veoma teško. Musu ćemo izgubiti na pola kvalifikacija, a nadam se i Atića pa i Vrabca. :lol: :lol:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la kobe24 » 20 avg 2017, 20:40

Ja mislim da Hrvatska i nije toliko sigurna na SP, jer oni nenormalno zavise od NBA igraca. Evo njihovog prosirenog spiska za EB, a kad se odbiju ovi igraci koji ne mogu igrati, to vise nije uopste ista reprezentacija.

http://sportnet.rtl.hr/vijesti/503919/k ... -pripreme/
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la nerminh74 » 20 avg 2017, 20:47

kobe24 je napisao/la:Ja mislim da Hrvatska i nije toliko sigurna na SP, jer oni nenormalno zavise od NBA igraca. Evo njihovog prosirenog spiska za EB, a kad se odbiju ovi igraci koji ne mogu igrati, to vise nije uopste ista reprezentacija.

http://sportnet.rtl.hr/vijesti/503919/k ... -pripreme/
Nema im prvenstveno bogdanovica i sarica, a oni su najvazniji onda nista od glavnih centara zizica, zubca i bendera i eventualno tomica, pored nijih i simona i hezonje, onda ostaje ekipa koja i ne odudara od nase
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 845
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Jakobsen91 » 20 avg 2017, 21:45

Opet su dosta ozbiljniji od nas, i to vjerovatno na svim pozicijama. Inace imaju mnogo problema na 1 ali za ovaj nivo Ukic, Popovic i Mavra i vise nego solidno. Na petici strasno jaki za nivo ispod eurolige i nba, Planinic, Bilan, Buva i Zoric, imaju svega pomalo. Problem im je mozda ko i nama cetvorka, ali opet imaju Zubcica, i Perica (koji pored trojke moze igrati i cetvorku) isti je sad osvojio prvenstvo Italije i bio jedan od najboljih igraca svoje ekipe. Na 2-3 mogu iskombinovati Babica, Tomasa, Ramljaka, pa i tog Perica, plus Kruslin koji je za mene nikakav igrac, ali eto forsiraju ga.
Mi cetvorke nemamo, glavni play nam je igrac koji je vec par sezona unazad back-up u aba ligi. Izuzimajuci Musu, ostatak na 2-3 i nije bas bajno, bar sto se tice klupskih nastupa.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la kobe24 » 20 avg 2017, 22:05

Jakobsen91 je napisao/la:Opet su dosta ozbiljniji od nas, i to vjerovatno na svim pozicijama. Inace imaju mnogo problema na 1 ali za ovaj nivo Ukic, Popovic i Mavra i vise nego solidno. Na petici strasno jaki za nivo ispod eurolige i nba, Planinic, Bilan, Buva i Zoric, imaju svega pomalo. Problem im je mozda ko i nama cetvorka, ali opet imaju Zubcica, i Perica (koji pored trojke moze igrati i cetvorku) isti je sad osvojio prvenstvo Italije i bio jedan od najboljih igraca svoje ekipe. Na 2-3 mogu iskombinovati Babica, Tomasa, Ramljaka, pa i tog Perica, plus Kruslin koji je za mene nikakav igrac, ali eto forsiraju ga.
Mi cetvorke nemamo, glavni play nam je igrac koji je vec par sezona unazad back-up u aba ligi. Izuzimajuci Musu, ostatak na 2-3 i nije bas bajno, bar sto se tice klupskih nastupa.
Sve to stoji, ali opet bi se s njima itekako moglo igrati. Ako se nama odazovu Kikan i Stipan, oni na petici ne bi uopste bili jaci od nas. Planinic je trenutno totalno vam forme (vidjecemo opet kako ce odigrati EP), a Bilan i Zoric su to vec odavno. Na 4 imaju Buvu, Zubcica i Perica, a svaki od njih je tek solidan igrac i po meni nisu puno bolji od Sulejmanovica (ako su uopste bolji). Na trici Ramljak, Bosnjak, Slavica i Tomas, s kojima se bez problema Vrabac i Lazic mogu nositi. Na dvojci imaju Babica i Kruslina, koji su losiji od Muse i Atica. Na kecu imaju dva veterana (Ukic i Popovic) i dva mlada igraca (Mavra i Katic), s tim da ce se prva dvojica mozda i oprostiti nakon EP. Ni to nije nista spektakularno, s cim se Amer, Gegic i Gordic ne bi mogli nositi. Ne kazem da smo mi u tom odnosu snaga jaci od njih, ali ne mislim ni da su oni mnogo jaci od nas. Rekao bih 55:45 u njihovu korist.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 845
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Jakobsen91 » 20 avg 2017, 23:13

Previse si subjektivan, Peric najbolji strijelac prvaka Italije, Sulejmanovic u raspoloj Ciboni 7 pts i kazes ako je uopste bolji. Samo je ovdje razlika u klasi, iako taj matchup sam po sebi nije realan na terenu, i nema teorije da bi ga Sulejmanovic mogao ispratiti, jer i on sam vise naginje na pet, kao i Peric na tri.

Popovic koliko god godina da ima, 13 pts u prosjeku u Spaniji nije mala stvar, i niko od nasih ustvari i nema takvu statistiku, osim Kikanovica (ispravi me ako grijesim, onako sam na prvu to rekao). Dok se mi kunemo u Gordica koji ima 5-6 pts i 2 asist u aba ligi. A pored Popa imaju i Ukica, koji je imao dobrih utakmica u Grckoj, dosta dobro i protiv Panathinaikosa u play offu. Mogu ovo bez problema iznijeti 25+15 na takvom nivou.

Buva je petica, 12+5 u Spaniji je i vise nego ok, kad dodas jos ovu trojicu itekako je to dobro na centru, Bilan i van forme je imao odlicnih utakmica, ako ostane u Cedeviti opet ce bez problema biti prije Stipanovica. Planinic moze dati dosta defanzivno, Zoric ofanzivno, nije bas da su i nasi kompletni, poznata je Kikanoviceva kontrola defanzivnog skoka, a i Stipan nije bas neki napadac. I tamo gdje smo najjaci oni su kompletniji, i igraci im igraju u boljim klubovima. Fina je ovo razlika, mada na domacem terenu uz Duleta svakako bi mogli do pobjede. :kafa:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la kobe24 » 20 avg 2017, 23:45

Jakobsen91 je napisao/la:Previse si subjektivan, Peric najbolji strijelac prvaka Italije, Sulejmanovic u raspoloj Ciboni 7 pts i kazes ako je uopste bolji. Samo je ovdje razlika u klasi, iako taj matchup sam po sebi nije realan na terenu, i nema teorije da bi ga Sulejmanovic mogao ispratiti, jer i on sam vise naginje na pet, kao i Peric na tri.

Popovic koliko god godina da ima, 13 pts u prosjeku u Spaniji nije mala stvar, i niko od nasih ustvari i nema takvu statistiku, osim Kikanovica (ispravi me ako grijesim, onako sam na prvu to rekao). Dok se mi kunemo u Gordica koji ima 5-6 pts i 2 asist u aba ligi. A pored Popa imaju i Ukica, koji je imao dobrih utakmica u Grckoj, dosta dobro i protiv Panathinaikosa u play offu. Mogu ovo bez problema iznijeti 25+15 na takvom nivou.

Buva je petica, 12+5 u Spaniji je i vise nego ok, kad dodas jos ovu trojicu itekako je to dobro na centru, Bilan i van forme je imao odlicnih utakmica, ako ostane u Cedeviti opet ce bez problema biti prije Stipanovica. Planinic moze dati dosta defanzivno, Zoric ofanzivno, nije bas da su i nasi kompletni, poznata je Kikanoviceva kontrola defanzivnog skoka, a i Stipan nije bas neki napadac. I tamo gdje smo najjaci oni su kompletniji, i igraci im igraju u boljim klubovima. Fina je ovo razlika, mada na domacem terenu uz Duleta svakako bi mogli do pobjede. :kafa:


Koliko je italijanska liga trenutno ozbiljna, dovoljno je reci da je Periceva Venecija osvojila prvenstvo. Ja ne kazem da je on los igrac, ali koliko je 'tesko' to sto je on njihov najbolji strijelac, dovoljno govori cinjenica da nije ni nastavio treninge sa ovim najboljim igracima Hrvatske. Sulejmanovic je u Ciboni bio maksimalno zapostavljen i nikad nije dobio priliku da pokaze ono sto zna. U nekoliko fenomenalnih partija je pokazao da zna igrati kosarku, ali nikad nije dobio sansu da pokaze sve sto zna. Vidjecemo sad.kakve ce partije pruzati u Spaniji, nadam se da ce nas sve pozitivno iznenaditi.

Popovic ce vjerovatno odraditi ovaj eurobasket i ponovo se oprostiti od dresa reprezentacije, a Ukic je daleko od klasnog plejmejkera i po meni uopste nije korisniji i bolji od Gordica. To se vidjelo i kad su prije par godina zajedno igrali u Cedeviti. Buva jeste prije 5 nego 4, ali pored Bilana, Planinica i Zorica, najprije ce on igrati cetvorku s obzirom da moze pogoditi i sa distance. Sjecam se ja njega dobro od prije 3-4 godine kad je igrao u Cedeviti i Sirokom, ne kazem da je slab, ali daleko od toga i da je neki vrhunski kosarkas. Kikanovic je klasa za Zorica, a Stipanovic se moze nositi sa Planinicem. Usput, Bilan je vjerovatno zavrsio s reprezentacijom dok je Petrovic na njenom celu. Cinjenica je da njihovi igraci igraju u boljim klubovima, ali vidjelo se sad na jednom Aticu da to nista ne mora znaciti. Opet kazem, ne mislim da smo bolji od njih, ali uz ovakvog trenera se mozemo nositi s njima.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 845
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Jakobsen91 » 21 avg 2017, 01:02

Pa nama bi i Mirza Alibegovic bio pojacanje, a sad odjednom neko ko ima najvise poena u prvaku te lige ne valja. Koliko je italijanska liga propala toliko je i Alba s njom, pa Kikan uredno tu nabija statistiku. I Kikanovic nije klasa za Zorica, ne moze neko ko nikad nije bio euroligaski centar biti klasa za covjeka koji je imao dobrih partija u euroligi, pa cak je i dogurao do Fenera. O formi bi se dalo pricati, Kikan vjerovatno jest u boljoj, ali 18 pts prosjecno u hrvatskom play offu nije bas lose. Cinjenica da su oba rupe u odbrani, a dobri napadaci.

Gordic vec par sezona unazad ima 5-6 pts i 2 asist prosjecno u aba ligi. Na EP 2015 kad je dobio svu slobodu imao je ocajne procente, na kraju svega 8 pts i 2 asist u prosjeku. Njegova forma je odavno u padu, samo je pitanje da li to nasi ljudi zele vidjeti.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 21 avg 2017, 01:09

BenjooJutub je napisao/la:Molit Boga da nam igrači napreduju a da ne idu u NBA i Euroligu, što je veoma teško. Musu ćemo izgubiti na pola kvalifikacija, a nadam se i Atića pa i Vrabca. :lol: :lol:
Ma nećemo, ove kvalifikacije će se igrati u novembru, februaru i junu čini mi se, to je dakle iduća sezona, i tu ne bi trebali da izgubimo nijednog igrača. Sad ne znam kada bi se igrala ova treća, posljednja, runda kvalifikacija, ako se bude igralo npr u augustu iduće godine onda bi mogli igrati i NBA i EL igrači svakoj reprezentaciji.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Hantraga » 21 avg 2017, 01:11

A igraju igrači ekipa koje nastupaju u Eurokupu? Pošto vidim da je kalendar Eurokupa regularno pokrio i novembar.

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Federer17 » 21 avg 2017, 01:18

Bez Sarica i Bogdanovica (pa eto i Krune Simona), ja se bojim da Hrvati nisu sposobni dati vise od 60 poena ni nekim osrednjim evropskim reprezentacijama. Napadacki su itekako limitirani, a ovdje se predstavljaju kao neki opasni skoreri, bez mnogih igraca koji im nose reprezentaciju inace. Da je njima bogdo jedan Dzanan Musa...

Zoric je covjek koji ima 33 godine, vec 2 godine ga nema nigdje, gotovo da i ne trenira. Poznati 'simpatizer' alkohola i to je nesto sto ce sigurno smanjiti njegov kompetitivni vijek u kosarci. Kikanovic je bio jedan od najboljih strijelaca i u EuroCupu, dok Zoric od povratka u Hrvatsku (Cedevita, pa Spanija cini mi se i poslije Cibona) ne zna sta znaci posteno odigrana utakmica sa nekim ucinkom vrijednim pomena. Nista oni centarski nisu jaci od nase centarske linije. Ekipa naviknuta na Bogdanovica kao lidera, Sarica kao glavnog motora ekipe, Simona kao opasnog sutera, pa i Ukica koji je bio tu jedan od glavnih igraca. Nase momke je Dule vec sada slozio u jedan odlican tim, sa timskom kosarkom i tacno poznatim ulogama svih 12 u rotaciji. Glavu dajem da bi bez ikakvih problema igrali sa Hrvatima bez NBA igraca i igraca koji igraju EL.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Hantraga » 21 avg 2017, 01:24

I posljednja dva kola se očito mogu igrati i sa NBA i EL igračima. Možda je i to značajan faktor kad gledamo koja je grupa najlakša. Recimo, grupa A u ta zadnja dva kola donosi gostovanje Crnoj Gori i Španiji. U grupi C, to su domaće utakmice sa Mađarskom i Poljskom. U grupi E, gostovanje u Belgiji i kući sa Francuskom. I u grupi G gostovanja u Njemačkoj i Gruziji.

Ako se mene pita, najbolje i po ovome grupa C, pa grupa G, pa A, pa E.

I inače, u grupi C dobijemo jednu Mađare, jednu Poljake. Litvanija ubije sve. Hrvati i Talijani u grupi D rutinski ubiju ostale. Prenesemo 1-3, Poljaci 1-3, Litvanija 3-0, Hrvatska 3-1, Italija 3-1, Rumunija 0-3. :D :D Helem, kad onda rasturimo Rumune u obje tekme, možemo se makar duže nadati nečemu, a i ne bi završili posljednji, nego barem među 20 u Evropi. Još kad Poljska uzme Talijane, pa nam bude trebala pobjeda nad Italijom u Sarajevu za prolaz na SP :D

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: EdinjoBos i 9 gostiju.