Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la pazzarac » 24 avg 2017, 12:46

prije par dana protiv Crne Gore

Monténégro-Belgique 78-64
Monténégro: Vucevic 17, Mihailovic 5, Sehovic 5, Radonic 0, Todorovic 3, Djurisic 9, Rice 9, Dubljevic 2, Barovic 10, Djukanovic 2, Ivanovic 16
Belgique: Lecomte 2, Van Rossom 14, Hervelle 9, Mwema 0, Serron 10, Salumu 9, Gillet 8, De Zeeuw 1, Tumba 3, Vanwijn 6, Bako 2
QT: 22-13, 10-22, 28-20, 18-9

Muumii
Postovi: 424
Pridružen/a: 17 dec 2012, 20:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Muumii » 24 avg 2017, 12:47

tuzlak1987 je napisao/la:Ko nam se moze pridruziti od starih da igra? Imal kakav centar i suter, tu malo da se potisnu iz rotacije Sejfic i Hasandic.
Realno od ovih sto su igrali predkvalifikacije ja bi ostavio Gegica,Musu,Atica,Lazica,Vrabca,Tomica kao sigurne za kvalifikacije ako ne bude povreda. Eh sad na to imas jos Kikanovica,Gordica,Camparu,Knezevica,Mitrovica,Kapelana,Milosevica,Buzu,Halilovica,Sulejmanovica,Sikirasa,Karahodzica,Stipanovica,Mutica,novog amerikanca,sigurno ima tu i jos nekih igraca koje sam zaboravio,mozda ce i Dusko nekoga jos "iskopati",ali ja mislim da se moze napraviti dobra rotacija 8-9 igraca,ali svakako ono sto je najvaznije je da Dusko ozdravi i ostane selektor,za selekciju igraca se onda uopste ne bi brinuo.

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la dino-92 » 24 avg 2017, 12:47

Kvale otvaramo kući protiv rusa. Idealna šansa da iznenadimo jednu novo sastavljenu ekipu.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13426
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la StevieG8 » 24 avg 2017, 12:49

Dule dijeli nas pesimizam: "Nismo imali srece sa zrijebom, prolazak dalje bi bio iznenadjenje".
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 24 avg 2017, 12:51

Meni je grupa sasvim ok, a čak ću reći da je žrijeb dobar kad se uzme u obzir da se ukrštavamo sa relativno najslabijom grupom od svih ostalih.

Sa Belgijancima i Rusima se treba boriti za što bolji plasman, iskreno vjerujem da možemo biti bolji od obje ove selekcije, jer će i naš roster biti jači nego što je bio ovaj za pretkvalifiakcije, a kako sam već pisao, velika nam je prednost to što ovi momci imaju već 15ak utakmica iza sebe, a ostalim reprezentacijama će to biti možda prve utakmice u tom izmiješanom rosteru, i to nam može biti velika prednost, ta naša uigranost.

Francuzi, ne znam šta da kažem, yebiga velika su košarkaška nacija, bit će bez NBA i EL igrača, al' i dalje će biti jaki jer imaju veoma jako nacionalno prvenstvo, koje je među jačim na svijetu, i sigurno im kvaliteta neće faliti. Al' i sa njima se treba boriti, zašto da ne.

Samo me zanima taj raspored što ga Dule spominje da nam ne ide na ruku, ima li ga negdje?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"


Avatar
Kajzer10
Postovi: 4709
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Kajzer10 » 24 avg 2017, 12:55

Ma dobro je ovo, pogotovo kad uzmes u obzir grupu sa kojom se uksrtamo. I Dule pretjeruje ili pila naopako sta vec. Realno, mozda bolje i ovo nego ta grupa C jer bi se krizali sa dosta jacom grupom.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 24 avg 2017, 12:57

Rusija kući (24. novembar)
Francuska u gostima (27.novembar)

Belgija kući (22. februar)
Rusija u gostima (25 februar)

Francuska kući (29.juni)
Belgija u gostima (2.juli)

Pa nije to toliko loš raspored, možda onako po imenima kad gledaš odmah Rusi i Francuzi na početku, al' realno eto nam odmah šanse da pred punom dvoranom 'puknemo' Ruse, kojima će to biti prvi službeni meč u takvom sastavu, što će nam biti velika injekcija samopouzdanja pred nastavak kvalifikacija.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

thulkazal
Postovi: 2533
Pridružen/a: 17 sep 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la thulkazal » 24 avg 2017, 12:57

Fino to reče Dule... Ništa novo niti nepoznato.

Samo bez stvaranje euforije i ostalih gluposti nama poznatih. Neka se bore/igraju kao i u pretkvalifikacije i sve uredu čak i da ne prođemo...

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Volvic » 24 avg 2017, 13:03

Dobit ruse u startu i onda se momacki potuc sa francuzima, pa sta bude.

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3527
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Alminjo99 » 24 avg 2017, 13:32

Ok grupa, a kasnje je idealno križanje. Rusi i Francuzi ce biti drastično oslabljeni bez Nba i EL igrača, tako da i tu mozemo traziti nesto. Belgijanci nisu nimalo naivna reprezentacija.
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Volvic » 24 avg 2017, 13:46

Sve zavisi ko ce se odazvat. Hitno nam trebaju igraci na 1, 4 i 5. Znaci, dobar Amer + Gordic, Kikan, Suljo i Stipe, mozda i Sikiras ako uhvati ritam i bude zdrav.

ljubiteljsporta
Postovi: 151
Pridružen/a: 11 sep 2015, 09:45
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la ljubiteljsporta » 24 avg 2017, 14:07

Raonffa je napisao/la:Rusija kući (24. novembar)
Francuska u gostima (27.novembar)

Belgija kući (22. februar)
Rusija u gostima (25 februar)

Francuska kući (29.juni)
Belgija u gostima (2.juli)

Pa nije to toliko loš raspored, možda onako po imenima kad gledaš odmah Rusi i Francuzi na početku, al' realno eto nam odmah šanse da pred punom dvoranom 'puknemo' Ruse, kojima će to biti prvi službeni meč u takvom sastavu, što će nam biti velika injekcija samopouzdanja pred nastavak kvalifikacija.
Prve cetiri bez NBA i EL igraca. Tu je zaista sve otvoreno i ne moze covjek biti pametan ko ce i sa kakvim ekipama igrati.
Mislim da Dule pametno skrece stvari u pravcu "donji smo pravo i moramo krvnicki raditi". To i nije daleko od istine a isto tako najbolji put prema pobjedama.
Sto se tice pojacanja mene raduje da je Dule preiskusan da procijeni ko mu treba tako da cu sa znatizeljom cekati njegov spisak.
Zadnja dva kola mogu igrati NBA i EL igraci. To i nama otvara opciju da se pojacamo pritv Belgije. Francuska bi tada bila svemir za sve.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la BernardBarnjak » 24 avg 2017, 14:19

U ovakvoj grupi jedna pobjeda je realna, ukupno.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Volvic » 24 avg 2017, 14:23

BernardBarnjak je napisao/la:U ovakvoj grupi jedna pobjeda je realna, ukupno.

:rol: :facepalm: :urnebes:

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la BernardBarnjak » 24 avg 2017, 14:27

Volvic je napisao/la:
BernardBarnjak je napisao/la:U ovakvoj grupi jedna pobjeda je realna, ukupno.

:rol: :facepalm: :urnebes:

Malo ti je nekorektan odgovor. Imas i slova a ne samo smajlije.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Civa
Postovi: 2980
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Civa » 24 avg 2017, 14:29

BernardBarnjak je napisao/la:U ovakvoj grupi jedna pobjeda je realna, ukupno.
Belgiju ako oba puta ne možemo da dobijemo treba odmah prestat igrati košarku. Nadam se samo da će se svi normalno odazvati uz Kikana prije svih, a Stipanovića i Tomića ćemo pratiti u ABA ligi i vidit ćemo omjer njih dvojice, ostale će Dule odrediti.
Dalje mislim da i sa Rusima ćemo imati velikih šansi pred našim navijačima jer okosnica ekipe neće biti tu prije svega igrači iz NBA Mozgov, i onda iz Eurolige a tu je kompletan mix igrača CSKA i Khimkija otpadaju imena poput Shveda, Kurbanova, braće Kulagin, i ostalih evo baš gledam od igrača koji su sada na Eurobasketu kako sam ja upućen samo bi petorica imala pravo nastupa u tim kvalifikacijama. Imaju Rusi svakako još kvalitetnih igrača u svojim timovima Zenit, Avtodor, Unicks, ali što da se ne pobijemo sa njima i Duletom koji odlično poznaje njihovu igru i dobijemo ih pred našom publikom i u Rusiji boriti se za tu razliku samo.
Francuzi isto neće imati tih zvučnih imena u svom rosteru i oni će se pokrivati iz nacionalnog prvenstva pa ćemo i sa njima viditi šta će se dešavati.
Po meni ovo shvatiti ozbiljno bit ćemo u prednosti jer smo koliko toliko uigrani i moglo bi se probati šta iz ovih kvala :)
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la BernardBarnjak » 24 avg 2017, 14:35

Civa je napisao/la:
BernardBarnjak je napisao/la:U ovakvoj grupi jedna pobjeda je realna, ukupno.
Belgiju ako oba puta ne možemo da dobijemo treba odmah prestat igrati košarku. Nadam se samo da će se svi normalno odazvati uz Kikana prije svih, a Stipanovića i Tomića ćemo pratiti u ABA ligi i vidit ćemo omjer njih dvojice, ostale će Dule odrediti.
Dalje mislim da i sa Rusima ćemo imati velikih šansi pred našim navijačima jer okosnica ekipe neće biti tu prije svega igrači iz NBA Mozgov, i onda iz Eurolige a tu je kompletan mix igrača CSKA i Khimkija otpadaju imena poput Shveda, Kurbanova, braće Kulagin, i ostalih evo baš gledam od igrača koji su sada na Eurobasketu kako sam ja upućen samo bi petorica imala pravo nastupa u tim kvalifikacijama. Imaju Rusi svakako još kvalitetnih igrača u svojim timovima Zenit, Avtodor, Unicks, ali što da se ne pobijemo sa njima i Duletom koji odlično poznaje njihovu igru i dobijemo ih pred našom publikom i u Rusiji boriti se za tu razliku samo.
Francuzi isto neće imati tih zvučnih imena u svom rosteru i oni će se pokrivati iz nacionalnog prvenstva pa ćemo i sa njima viditi šta će se dešavati.
Po meni ovo shvatiti ozbiljno bit ćemo u prednosti jer smo koliko toliko uigrani i moglo bi se probati šta iz ovih kvala :)
Prva stav koja je bitna je kakav ce BiH zaista roster imati za ove kvalifikacije. Rusi i Francuzi su elita evropske kosarke i kakav god sastav da izkombinuju, realno nemamo šanse pa da igramo pred ne znam kakvom publikom. To je 4 poraza.
Belgija ce nas uzeti na strani a ta eventualna pobjeda moze se uzeti kuci...
I mogu prihvatiti da neko drugacije misli, to mi je OK.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Kawhi » 24 avg 2017, 14:42

BernardBarnjak je napisao/la:U ovakvoj grupi jedna pobjeda je realna, ukupno.
Ja pucam na 3. Da bar prenesemo nešto u drugu fazu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la BernardBarnjak » 24 avg 2017, 14:45

Kawhi je napisao/la:
BernardBarnjak je napisao/la:U ovakvoj grupi jedna pobjeda je realna, ukupno.
Ja pucam na 3. Da bar prenesemo nešto u drugu fazu.

Koga bi mogli pobjediti 3 utakmice?
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.