Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41213
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 24 nov 2017, 23:15

DANTES je napisao/la:@rio jeste. Sereš. Mislim Edin priča ijekavicu pa niko ne poteže nacionalni interes u srbiji zbog toga. Bitan je kvalitet, a ne politika.. I glupo je da ovim pričama sad trolaš temu, pogotovo nakon odlične pobjede reprezentacije.
Ne trolam ništa, to sam pisao prije pobjede, zanima me zašto onda Hrvati imaju svoj SK kad je bitan kvalitet, a ne politika (šta su to oni bolji od nas pa mogu dobiti svoj a mi ne možemo), i koliko vidim Edin piše ekavicu, barem na ovom profilu na fejsu. I je li on ikad prenosio srpsku repku u košarci u Srbiji, ja se ne sjećam :hmmmmm:

Nije bitno razumijem li ja, razumiju i Hrvati srpski pa su opet dobili svoj, znaš i sam zašto je bitan jezika jer ti je to profesija, nemam ja ništa protiv srpskog ili Radojevića, na stranu jezik on je odličan komentator, to ne sporim, i volim ga i ja slušati kad prenosi Euroligu, jer imam EON i tu gledam. Da je tu bio neko uz njega kao Edin to bi bilo perfektno, a nije im puno trebalo da se potrude i to naprave.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Federer17 » 24 nov 2017, 23:31

Ne vodi Edin stranicu, ako mislis na onu Edin enciklopedija.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41213
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 24 nov 2017, 23:33

Federer17 je napisao/la:Ne vodi Edin stranicu, ako mislis na onu Edin enciklopedija.
Da, tu sam mislio, onda OK, i mene je iznenadilo da on koristi ekavicu :)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la DANTES » 24 nov 2017, 23:38

rio_Ferdy88 je napisao/la:
DANTES je napisao/la:@rio jeste. Sereš. Mislim Edin priča ijekavicu pa niko ne poteže nacionalni interes u srbiji zbog toga. Bitan je kvalitet, a ne politika.. I glupo je da ovim pričama sad trolaš temu, pogotovo nakon odlične pobjede reprezentacije.
Ne trolam ništa, to sam pisao prije pobjede, zanima me zašto onda Hrvati imaju svoj SK kad je bitan kvalitet, a ne politika (šta su to oni bolji od nas pa mogu dobiti svoj a mi ne možemo), i koliko vidim Edin piše ekavicu, barem na ovom profilu na fejsu. I je li on ikad prenosio srpsku repku u košarci u Srbiji, ja se ne sjećam :hmmmmm:

Nije bitno razumijem li ja, razumiju i Hrvati srpski pa su opet dobili svoj, znaš i sam zašto je bitan jezika jer ti je to profesija, nemam ja ništa protiv srpskog ili Radojevića, na stranu jezik on je odličan komentator, to ne sporim, i volim ga i ja slušati kad prenosi Euroligu, jer imam EON i tu gledam. Da je tu bio neko uz njega kao Edin to bi bilo perfektno, a nije im puno trebalo da se potrude i to naprave.
U zemlji Hrvatskoj srpski nije zvanični jezik. U zemlji BiH jeste.
Edin govori ijekavicu. Profil tj stranica na fb nije yebeni dokaz ničega. Skoro sam djeci objašnjavao to. Ekavica je dokaz da nije Edin. Mogu ja sad napraviti profil kakav hoću.
Tvoja priča nema veze sa sportom, sa kvalitetom, sa zakonom. To je obična populistička politika talasanja..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la nerminh74 » 24 nov 2017, 23:40

Haloooooo ba ohanite da ne budete pricali srpsko bosnjacki u banovicima
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41213
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 24 nov 2017, 23:51

DANTES je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:
DANTES je napisao/la:@rio jeste. Sereš. Mislim Edin priča ijekavicu pa niko ne poteže nacionalni interes u srbiji zbog toga. Bitan je kvalitet, a ne politika.. I glupo je da ovim pričama sad trolaš temu, pogotovo nakon odlične pobjede reprezentacije.
Ne trolam ništa, to sam pisao prije pobjede, zanima me zašto onda Hrvati imaju svoj SK kad je bitan kvalitet, a ne politika (šta su to oni bolji od nas pa mogu dobiti svoj a mi ne možemo), i koliko vidim Edin piše ekavicu, barem na ovom profilu na fejsu. I je li on ikad prenosio srpsku repku u košarci u Srbiji, ja se ne sjećam :hmmmmm:

Nije bitno razumijem li ja, razumiju i Hrvati srpski pa su opet dobili svoj, znaš i sam zašto je bitan jezika jer ti je to profesija, nemam ja ništa protiv srpskog ili Radojevića, na stranu jezik on je odličan komentator, to ne sporim, i volim ga i ja slušati kad prenosi Euroligu, jer imam EON i tu gledam. Da je tu bio neko uz njega kao Edin to bi bilo perfektno, a nije im puno trebalo da se potrude i to naprave.
U zemlji Hrvatskoj srpski nije zvanični jezik. U zemlji BiH jeste.
Edin govori ijekavicu. Profil tj stranica na fb nije yebeni dokaz ničega. Skoro sam djeci objašnjavao to. Ekavica je dokaz da nije Edin. Mogu ja sad napraviti profil kakav hoću.
Tvoja priča nema veze sa sportom, sa kvalitetom, sa zakonom. To je obična populistička politika talasanja..
Pa i bosanski je zvanični jezik pa nije zastupljen nikako na SK, a oni su otkupili pravo prijenosa za čitavu državu, ne samo za jedan dio koji govori srpskim jezikom, to je problem. Je li Edin prenosio srpsku repku u Srbiji, ili su uvijek komentatori bili ljudi koji pričaju srpski. :hmmmmm:

Al eto da ispoštujemo temu, nećemo o ovom više, ja ne kažem da Radojević nije kvalitetan komentator da se razumijemo, samo da bih volio vidjeti nekoga iz BiH ko to prenosi, može i u saradnji sa njim, ako je već prijenos za područje BiH :)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
arelinho
Postovi: 16419
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la arelinho » 25 nov 2017, 00:04

Pa bio je prenos i za područje Srbije i Hrvatske. Ljudi su kao sportski kanal i grupacija otkupili prava prenosa gotovo čitavih kvalifikacija tako da mogu staviti i nekog ko će komentarisati na kineskom jeziku.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Kajzer10 » 25 nov 2017, 00:17

Covjek valjda hoce da umjesto nekog neutralnog komentatora utakmicu prenosi neki domaci komentator kojem je stalo do reprezentacije. Ne znam zasto je spomenuo jezik koji je i izazvao ovdje nesporazum pa je doslo do nekih nelogicnih odgovora tipa: 'pa plavsic prica srpski koji je sluzbeni jezik u BiH'.

AnelMid
Postovi: 884
Pridružen/a: 13 jul 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la AnelMid » 25 nov 2017, 09:47

Mozel neko objasniti System kvalifikacije


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Esport » 25 nov 2017, 10:16

AnelMid je napisao/la:Mozel neko objasniti System kvalifikacije


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Ima na prvoj strani ovog PDF-a

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la bombaysaphire » 25 nov 2017, 10:16

De ba odrastite malo yebo ga jezik , bosanski-srpski-hrvatski-crogorski jezik je ISTI , nek su vam stranci nametnuli da se razlikuje....


Idemo dalje , bio sam na utkamici i svaka čast !!! Promašena bacanja su rezultat odlične odbrane i borbenosti , pada koncentracija i dosta snage se izgubi.... Nemanja Gordić igra sezonu karijere , Đile ga je preporodio , tako mi je drago zbog njega!!! Musa solidan , ali i borio se kao lav , samo ga mozak yebe samo tako , na 19 sekundi prije kraja Kulagin izvodi aut on ispred njega mu se smije u facu , ma kleberi i primamo tricu nakon Atića i Atićevih bože sačuvaj grešaka....Svi su dali sve od sebe , ali moram napomenuti Stipana kakav je to borac i ljudina , kada počne ruke dizati da navijači polude , naježi se čovjek tačno se vidi da mu je stalo .


Za kraj Dule Vujošević , koliko tog čovjeka volim , tehnička namjerna rezultat se zna, igrači odmah pojačali naboj , nevjerovatno.....Jednostavno legenda !!!!
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Unofficialpage » 25 nov 2017, 10:27

Kajzer10 je napisao/la:Covjek valjda hoce da umjesto nekog neutralnog komentatora utakmicu prenosi neki domaci komentator kojem je stalo do reprezentacije. Ne znam zasto je spomenuo jezik koji je i izazvao ovdje nesporazum pa je doslo do nekih nelogicnih odgovora tipa: 'pa plavsic prica srpski koji je sluzbeni jezik u BiH'.
:thumbup: Nebitan je jezik i nacionalnost komentatora, mogao je i Francuz prenositi ali nije isto kad neko naš prenosi našu repku ili neki drugi komentator. Ne donese on tu emociju kao naš.


Bitna pobjeda. Kao što sam i rekao kad su grupe izvučene naša šansa je ovaj početak kvalifikacija kad ekipe nisu u najjačem sastavu i nisu uigrane. Pokušati napraviti iznenađenje u Francuskoj dok nisu u najjačem sastavu jer će vjerovtmo u uzvratu biti u dosta jačem sastavu. A isto tako je bitno da Rusi dobiju Belgiju jer onda bi postojala šansa da ni u uzvratu ne igra Shved.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la nerminh74 » 25 nov 2017, 11:00

Shvatite da su andrija, nemanja i dzanan pobjedili rusiju
A vi o jeziku
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

fera
Postovi: 12810
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la fera » 25 nov 2017, 11:12

rio_Ferdy88 je napisao/la:
DANTES je napisao/la:@rio jeste. Sereš. Mislim Edin priča ijekavicu pa niko ne poteže nacionalni interes u srbiji zbog toga. Bitan je kvalitet, a ne politika.. I glupo je da ovim pričama sad trolaš temu, pogotovo nakon odlične pobjede reprezentacije.
Ne trolam ništa, to sam pisao prije pobjede, zanima me zašto onda Hrvati imaju svoj SK kad je bitan kvalitet, a ne politika (šta su to oni bolji od nas pa mogu dobiti svoj a mi ne možemo), i koliko vidim Edin piše ekavicu, barem na ovom profilu na fejsu. I je li on ikad prenosio srpsku repku u košarci u Srbiji, ja se ne sjećam :hmmmmm:

Nije bitno razumijem li ja, razumiju i Hrvati srpski pa su opet dobili svoj, znaš i sam zašto je bitan jezika jer ti je to profesija, nemam ja ništa protiv srpskog ili Radojevića, na stranu jezik on je odličan komentator, to ne sporim, i volim ga i ja slušati kad prenosi Euroligu, jer imam EON i tu gledam. Da je tu bio neko uz njega kao Edin to bi bilo perfektno, a nije im puno trebalo da se potrude i to naprave.
ukratko po zakonu su u bih u upotrebi pored bosanskog i hrvatski i srpski jezik... ne znam kako je kod vas bilo, mi smo u školi predmet zvali bosanski jezik al se sluzbeno nije tako zvao... valjda se to krije da se be bi roditelji zalili..
You are someone else I am still right here

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Donnie Darko » 25 nov 2017, 11:18

nerminh74 je napisao/la:Shvatite da su andrija, nemanja i dzanan pobjedili rusiju
A vi o jeziku
Ne zna se više ni pobjeda proslavit. Najgore je što sam znao unaprijed ko je jedan od učesnika kad sam pročitao ovaj tvoj post.

esprit24
Postovi: 5379
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la esprit24 » 25 nov 2017, 11:36

Kolko god neko osporavao ovaj sistem kvala meni se on licno svidja. Male ekipe kao sto smo mi imaju velike sanse u ovom sistemu. Doduse nama niko i ne fali osim Juke i Mirze, al zato Hrvatskoj fali komplet ekipa i juce su protiv holandije izgledali potpuno amaterski. Srbija tu nista ne gubi oni imaju igraca za izvoz. Uglavnon ja se nadam nasem prolasku u drugi krug :bih:
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la nerminh74 » 25 nov 2017, 12:17

esprit24 je napisao/la:Kolko god neko osporavao ovaj sistem kvala meni se on licno svidja. Male ekipe kao sto smo mi imaju velike sanse u ovom sistemu. Doduse nama niko i ne fali osim Juke i Mirze, al zato Hrvatskoj fali komplet ekipa i juce su protiv holandije izgledali potpuno amaterski. Srbija tu nista ne gubi oni imaju igraca za izvoz. Uglavnon ja se nadam nasem prolasku u drugi krug :bih:
Od proslog EP-a hrvatima nedostaju bogdanovic, saric, bender, tomas, simon, popovic i zoric
Od tih igraca zadnja cetvorica su se oprostila, pitanje je da li bi se hezonja, zizic i zubac odazvali jer svi su na staklenim nogama u NBA
Znaci tu bi opet bili bogdanovic, saric i bender
Nama nema jusufa i mirze
Razlika je u tome sto nasi mladi u vidu gegica, atica, lazica i muse nisu imali taj raketni start, nego se bore da se iskolebaju iz blata i ova 3 pored muse mogli bi ostvariti solidne karijere
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la legenda reala » 25 nov 2017, 13:54

Ako Musa ode u NBA, ostali ostvare svoj potencijal mi necemo moci proci ni predkvalifikacije, ako ostane ovaj sistem
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la DANTES » 25 nov 2017, 14:43

legenda reala je napisao/la:Ako Musa ode u NBA, ostali ostvare svoj potencijal mi necemo moci proci ni predkvalifikacije, ako ostane ovaj sistem
sistem je glup i živo me zanima ko je genije kojem je ovo izgledalo kao pametna ideja.. :facepalm:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la legenda reala » 26 nov 2017, 00:17

– Emiteri čiji programi nisu dostupni cjelokupnom stanovništvu Bosne i Hercegovine nemaju pravo na dobivanje ekskluzivnih prava za sljedeće sportske događaje: a) olimpijske igre; b) svjetska i evropska prvenstva u fudbalu, košarci, rukometu i drugim sportovima; c) utakmice u okviru zvaničnih međunarodnih takmičenja u kojima nastupaju reprezentacije Bosne i Hercegovine; d) međunarodna takmičenja koja se održavaju u Bosni i Hercegovini.
Samo za arelinha pa nek i dalje brani SK koji udara na državu :mrgreen:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.