Scottie Wilbekin

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Scottie Wilbekin

Post Postao/la KK_Bosna » 20 nov 2017, 15:18

slika

Scottie Wilbekin

Godište: 1993
Visina: 188 cm
Težina: 80 kg
Pozicija: PG

Wilbekin je šesti naturalizovani Amerikanac (ranije su za našu reprezentaciju igrali Terrel Castle, Henry Domercant, J.R. Bremer, Zack Wright i Alex Renfroe) koji će nastupiti u dresu BiH.

Radi se o odličnom šuteru kojem kreiranje za druge i nije omiljen način igre, ali po potrebi zna iskazati i izuzetne organizatorske sposobnosti.

Prednosti:

- Sigurno Top 3 naturalizovani igrač u kvalifikacijama, samo njegovo prisustvo na parketu je dovoljno da oslobodi prostor za druge igrače jer se radi o igraču profila Alekseja Šveda ili Nanda De Coloa koji u svakom trenutku može eksplodirati i zabiti 20+ poena.

- Mlad je (tek su mu 24 godine), pa može biti dugoročno rješenje.

Mane:

- Manje lopti u Musinim rukama.

- Pridružit će se reprezentaciji tek u februaru kada ćemo već biti na 0-2 skoru.

- Izuzetno težak karakter.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
samocelik
Postovi: 5947
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la samocelik » 20 nov 2017, 15:36

Taman će doći kontra Belgije gdje se u suštini i lomi ovaj prvi krug. Sigurno da će pomoći što kvalitetom što imenom i ugledom kod sudija. Karakter ko karakter može biti mana velika a lako uz Duleta može biti i prednost. Radujem se njegovom dolasku. Najbolji "crnjo" do sada.
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Civa
Postovi: 2979
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la Civa » 20 nov 2017, 15:59

Ove sezone Skoti jest potpuno eksplodirao i pokazao svoj sav potencijal. Prošle i pretprošle sezone je bio nešto slabiji ali i Dačka je tada bila puno jača. Po meni onako dobar je igrač nema šta, ali pitanje je koliko će i biti zainteresovan za igru i sve to što nosi odgovornost. Svakako jest jedan od boljih koji se mogao naći na tržištu za ove kvale, ali i po meni mislim da smo trebali tražiti kakvu bolju 3-4 nego pleja. Nek mu je sretno kako god, izvući će Dule od njega puno toga. :)
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13174
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la StevieG8 » 20 nov 2017, 16:10

Zar je ovo zvanično :shock:
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la Esport » 20 nov 2017, 16:46

Ja vjerujem u Duleta :kralj: . Momak je došao radi njega i Dule ga je (vjerovatno) izabrao.
Popuniti će roster u drugom dijelu, prve runde i odigrati kompletnu drugu rundu, A normalno i na prvenstvu. :pray:
:opaopa:

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la Nemanja86 » 20 nov 2017, 17:06

pa sad baš da je došao samo zbog Duleta... ne bih rekao. U principu kao i većini tih igrača, glavni motiv mu je pasoš koji im omogućava bolji status u pregovorima za novi klub. On je na proljeće bio skoro sve završio sa Rumunijom za EP, ali se nešto izjalovilo.

Dakle, očigledno se "pustio u promet" po tom pitanju.

Ovo je odlično pojačanje za reprezentaciju, BiH sigurno fali kreacije spolja, i sada će Musa biti rasterećeniji. Dule sada može izbaciti za crunch time spoljnu liniju Wilbekin, Gorda, Musa, što je stvarno OK postava.

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la 3isamagicnumber » 20 nov 2017, 19:36

Nisam zadovoljan sa izborom, trebao je neko na 4 koji moze i igrati 3. Koji zna pogoditi sa distance, biti cvrst ispod kosa i hvatati skokove. Da se djeli lopta izmedju Muse i Gordica bi bilo dovoljno, ovako tesko vidim da ce Scottie ulaziti sa klupe. Ne znam ni dali je timski igrac, kakva ce biti hemija, statistika kaze da sigurno preferirao poentirati prije asistencije.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la lumani » 20 nov 2017, 19:52

3isamagicnumber je napisao/la:Nisam zadovoljan sa izborom, trebao je neko na 4 koji moze i igrati 3. Koji zna pogoditi sa distance, biti cvrst ispod kosa i hvatati skokove. Da se djeli lopta izmedju Muse i Gordica bi bilo dovoljno, ovako tesko vidim da ce Scottie ulaziti sa klupe. Ne znam ni dali je timski igrac, kakva ce biti hemija, statistika kaze da sigurno preferirao poentirati prije asistencije.

Scottie nece ulaziti sa klupe...

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la Raul_64 » 20 nov 2017, 19:59

Neces preskocit Wilbekina zbog Gordica , jednostavno neces.

Mlad igrac koji evo vec 3 godine stalno napreduje u evropi a David mu godi sigurno.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la 3isamagicnumber » 20 nov 2017, 20:01

Radit ce to sto Dusko bude trazio od njega.

Ako bi bilo do mene, ulazio bi sa klupe, tako bi maximalno mogli iskoristiti njegove poene bez da se hemija kvari.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la lumani » 20 nov 2017, 20:05

Scottie nece na klupu,jer nema ekipe u Evropi gdje bi sjedio..Gordic ce igrati 1,2 a Musa 2,3...

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la TheChief » 20 nov 2017, 20:13

Prvo neka on zvanično bude naš, pa onda pišite kako, šta i koliko će on igrati.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la Epidaurus » 20 nov 2017, 20:19

Opcenito sam apsolutno protiv bilo kakvog naturalizovanja al ako je vec odluceno da se pokupi nekog Amera, onda tesko da ima boljeg izbora od Wilbekina. Vjerovatno jedan od 5 najboljih playeva koji igra u Europi trenutno, igrac koji bi u svakom euroligasu bio skoro siguran starter.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la bodi123 » 20 nov 2017, 21:23

Ako ga uspijemo zadržati dugoročno, imamo fakat savršenu mladu jezgru u Wilbekin - Musa - Nurkić triu. :bih:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

mirzatele
Postovi: 11881
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la mirzatele » 20 nov 2017, 21:27

Predobro mi ovo zvuci, tako da se necu jos radovati.. Wilbekin mi je 1000 puta pao na pamet, al sam mislio da nema nikakve sanse za to, samo da sve ispadne ok i da zaigra u februaru :pray:

Avatar
Amca007
Postovi: 1993
Pridružen/a: 19 apr 2012, 17:11

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la Amca007 » 20 nov 2017, 21:41

Wilbekin je ubica. Nadam se pobjedi protiv Rusa, tek bi tada njegov dolazak dosao do izrazaja..
Oj djevojko điđo moja, điđala te majka tvoja...

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la Penaltiky » 20 nov 2017, 21:43

Ja jos sumnjam u ovo
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la ASD » 20 nov 2017, 21:57

Bolji ne moze, nije mi jasno s njegove strane s obzirom da glat moze do ugovora u velikom klubu i bez pasosa.

sLucajni
Postovi: 641
Pridružen/a: 31 avg 2011, 14:37
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la sLucajni » 20 nov 2017, 22:20

auuuuuu samo da to ispadne kako treba ... Pratio sam ga proslu godinu u Dacki, izuzetan igrac ... Bio je malo u sjeni Wanamakera i Clyburna ali i pored toga imao sjajne partije i nebrojeno puta bio najbolji igrac ekipe.


Bravo bravo

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la Chinaglia » 20 nov 2017, 22:35

negdje sam procitao da bi zbog Slucajnog, Dzanan mogao imati loptu manje u rukama, a ja kazem ako to bude slucaj, onda ce i Slucajni imati loptu manje u rukama nego sto je navikao, jer nema sanse da Dusko to ucini Dzananu

volio bih vidjeti Juku, Dzanana i Slucajnog (uvijek mu ime procitam tako) skupa na djelu, po svemu sto sam vidio i cuo, Dzanan mi djeluje kao "najlaksi" karakter, a nije ni njegovo maslo za Ramazana :kafa:

tri igraca od kojih bi svaki zelio biti "alfa" i nisam bas siguran kako bi to funkcionisalo, eh sto Tele nije koju godinu mladji, pa da zaigramo taj tango smrti hehe

PS kada god izgleda da mozemo napravit dobru ekipu u teoriji, desi se neko sranje i neko ne dodje zbog kojecega i nekako sumnjam da ce sada biti drugacije...

Zaključano

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.