Scottie Wilbekin

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la Federer17 » 20 nov 2017, 22:45

Chinaglia je napisao/la: eh sto Tele nije koju godinu mladji, pa da zaigramo taj tango smrti hehe
Tacno bi trebale 4 lopte da Mirza svaki drugi napad opali sa 8-9 metara. :D

Ne znam, ja mislim da to nece biti neki preveliki problem. Dzanan vec godinama u Cedeviti (ni ove godine, kada je mozda i najbolji igrac kluba) nema previse loptu u svojim rukama, cesto nije prva opcija u napadu, ne uzima najvise suteva, itd. Ne vidim razlog zasto ce mu to biti problem i u repki da istrpi, naravno ne uvijek.

Mene kod Scottiea malo vise nervira sto se njegova igra (na osnovu onih tekmi u kojima sam ga ja gledao) uglavnom svodi na vanjske suteve, dalekometne trice, a jok na prodore i ulaz pod kos. Vise bih volio da je takav tip igraca, ali da je kvalitetan igrac u svakom smislu, to definitivno.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la nerminh74 » 20 nov 2017, 22:54

Federer17 je napisao/la:
Chinaglia je napisao/la: eh sto Tele nije koju godinu mladji, pa da zaigramo taj tango smrti hehe
Tacno bi trebale 4 lopte da Mirza svaki drugi napad opali sa 8-9 metara. :D

Ne znam, ja mislim da to nece biti neki preveliki problem. Dzanan vec godinama u Cedeviti (ni ove godine, kada je mozda i najbolji igrac kluba) nema previse loptu u svojim rukama, cesto nije prva opcija u napadu, ne uzima najvise suteva, itd. Ne vidim razlog zasto ce mu to biti problem i u repki da istrpi, naravno ne uvijek.

Mene kod Scottiea malo vise nervira sto se njegova igra (na osnovu onih tekmi u kojima sam ga ja gledao) uglavnom svodi na vanjske suteve, dalekometne trice, a jok na prodore i ulaz pod kos. Vise bih volio da je takav tip igraca, ali da je kvalitetan igrac u svakom smislu, to definitivno.
To nam ranije nije odgovaralo jer smo imali puno dobrih sutera u vidu teletovica, mrsica, ikonica, masica, ..., pa su nam trebali igraci koji ce napadati kos, sada imamo puno igraca koji idu puno na ulaz tako da je dobro imati dobrog vanjskog sutera
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la Federer17 » 20 nov 2017, 22:59

nerminh74 je napisao/la: To nam ranije nije odgovaralo jer smo imali puno dobrih sutera u vidu teletovica, mrsica, ikonica, masica, ..., pa su nam trebali igraci koji ce napadati kos, sada imamo puno igraca koji idu puno na ulaz tako da je dobro imati dobrog vanjskog sutera
Slozio bih se da igra poziciju 2 ili 3, ali mi je nekako logicnije da plej vise preferira prodore i zavrsavanje ispod linije za tri poena.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la Kajzer10 » 20 nov 2017, 23:01

Federer fino rece. Musa je i navikao da drugi imaju loptu u rukama. Izuzetak su zadnje pretkvalifikacije ali tada nije bila neka klasa da ga rastereti u tom segmentu.
Sto se alfe tice, i tu ne vidim problem oko domacih igraca. Alfa ce biti Juka kao naravno najbolji igrac. Musi ne smeta sto nije alfa u Cedeviti odnosno sto nema tu slobodu alfe iako je najbolji igrac ove sezone pa onda ne vidim ni sto ce biti problem u reprezentaciji. Pogotovo sto je Juka svemirski brod za sve igrace Cedevite.

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la Federer17 » 20 nov 2017, 23:08

Ma, Musa voli dati poene, ali je daleko od sebicnog igraca. Hebiga, i ja bih sutirao dosta lopti i cesto isao prema kosu (sigurno cesce nego sto to on radi) da imam onakav napadacki potencijal kao sto on ima. Moze se Musa lijepo dozirati, igra on i za tim, niti je od onih koji ne haju sta trener prica. Tim vise jer se radi o Duletu. :D

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la tuzlak1987 » 21 nov 2017, 00:46

Super sve ovo, konacno jedan dobar igrac strani. Ali nama tesko da i on bez NBA igraca moze pomoci :D

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la lumani » 21 nov 2017, 06:16

Federer17 je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la: To nam ranije nije odgovaralo jer smo imali puno dobrih sutera u vidu teletovica, mrsica, ikonica, masica, ..., pa su nam trebali igraci koji ce napadati kos, sada imamo puno igraca koji idu puno na ulaz tako da je dobro imati dobrog vanjskog sutera
Slozio bih se da igra poziciju 2 ili 3, ali mi je nekako logicnije da plej vise preferira prodore i zavrsavanje ispod linije za tri poena.

@Nermin,

ti si sada zelis reci da je Ante bio dobar shuter :lol: :lol: a Ikona je odigrao dobru tekmu za Repku koje godine :mrgreen:

Avatar
miky_hz
Postovi: 23018
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la miky_hz » 21 nov 2017, 12:25

Kazu da ga je Raznatovic zavrsio,prvo ga u svoju agenciju uzeo i sad ga nama "ustupio". Nisam znao da je i Musa kod njega u Beobasketu.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la nerminh74 » 21 nov 2017, 12:42

lumani je napisao/la:
Federer17 je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la: To nam ranije nije odgovaralo jer smo imali puno dobrih sutera u vidu teletovica, mrsica, ikonica, masica, ..., pa su nam trebali igraci koji ce napadati kos, sada imamo puno igraca koji idu puno na ulaz tako da je dobro imati dobrog vanjskog sutera
Slozio bih se da igra poziciju 2 ili 3, ali mi je nekako logicnije da plej vise preferira prodore i zavrsavanje ispod linije za tri poena.

@Nermin,

ti si sada zelis reci da je Ante bio dobar shuter :lol: :lol: a Ikona je odigrao dobru tekmu za Repku koje godine :mrgreen:
Masic je imao dobar sut za 3 kada bi coskario, on je presudio u gruziji, a goran je lose odigrao u reprezentaciji, ali goran je veoma dobar suter kroz karijeru
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
samocelik
Postovi: 5947
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la samocelik » 21 nov 2017, 13:24

miky_hz je napisao/la:Kazu da ga je Raznatovic zavrsio,prvo ga u svoju agenciju uzeo i sad ga nama "ustupio". Nisam znao da je i Musa kod njega u Beobasketu.
Ma u Beobasketu su manje-više svi igrači sa ovih prostora. Prvi koji mi pada na pamet ali i jedini da nije, to je J.Nurk :mrgreen:
Njihov najveci partner je neka američka agencija koja zastupa i Teletovića.
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la pazzarac » 21 nov 2017, 14:21

samocelik je napisao/la:
miky_hz je napisao/la:Kazu da ga je Raznatovic zavrsio,prvo ga u svoju agenciju uzeo i sad ga nama "ustupio". Nisam znao da je i Musa kod njega u Beobasketu.
Ma u Beobasketu su manje-više svi igrači sa ovih prostora. Prvi koji mi pada na pamet ali i jedini da nije, to je J.Nurk :mrgreen:
Njihov najveci partner je neka američka agencija koja zastupa i Teletovića.
Teletovic je bio Miskov ,jedino ako skoro nije doslo do promene

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la lumani » 21 nov 2017, 14:55

@Nermin,

ma znam da je pogodio u Gruziji,ali i Arci je tada zabio vaznu tricu..Ikonic je bio odlican shuter,steta sto nije iskoristio.

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la filip13 » 21 nov 2017, 16:50

lumani je napisao/la:
3isamagicnumber je napisao/la:Nisam zadovoljan sa izborom, trebao je neko na 4 koji moze i igrati 3. Koji zna pogoditi sa distance, biti cvrst ispod kosa i hvatati skokove. Da se djeli lopta izmedju Muse i Gordica bi bilo dovoljno, ovako tesko vidim da ce Scottie ulaziti sa klupe. Ne znam ni dali je timski igrac, kakva ce biti hemija, statistika kaze da sigurno preferirao poentirati prije asistencije.

Scottie nece ulaziti sa klupe...

da,to bi bila smijurija

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12645
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la Mig_Mig » 21 nov 2017, 18:01

miky_hz je napisao/la:Kazu da ga je Raznatovic zavrsio,prvo ga u svoju agenciju uzeo i sad ga nama "ustupio". Nisam znao da je i Musa kod njega u Beobasketu.
Naravno da jeste, samo mu je promakao u Cedevitu, a nije zavrsio u Megi. Znam da je prosle godine osou paljbu po celnicima i trenerima Cedevite o njegovoj minutazi koja je bila skromna lani. Ako je istina za Wilbekina, strasno pojacanje.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
remA1
Postovi: 1777
Pridružen/a: 14 jan 2015, 08:25
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la remA1 » 21 nov 2017, 18:20

Koliko će potrajati dok se tema ne zaključa?

Cooper došao na okupljanje a nikad nije zaigrao... ovaj i ni sam ne zna da ga tražimo. Bukvina izjava vam je sve rekla. Pokrenuta je procedura, zašto nije rečeno "Wilbekin ima želju da zaigra za naš tim" ili slično. Daleko je februar, slika njega u našem dresu još dalje. Provaljujete se bezveze..

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la Chinaglia » 21 nov 2017, 18:32

prilicno sam siguran da sam danas negdje naletio na naslov gdje pise da je Slucajni dosao u Sarajevo...

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la Bassha » 21 nov 2017, 18:36

Chinaglia je napisao/la:prilicno sam siguran da sam danas negdje naletio na naslov gdje pise da je Slucajni dosao u Sarajevo...
SC je objavio da je nedavno bio u Sa
Scottie Wilbekin je, naime, nedavno boravio u Sarajevu i, uz konsultacije s čelnim ljudima KSBiH, podnio svu neophodnu dokumentaciju kako bi u skorijem periodu dobio pasoš naše zemlje i, samim tim, mogućnost da nastupa za Zmajeve.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la KK_Bosna » 21 nov 2017, 20:38

remA1 je napisao/la:Koliko će potrajati dok se tema ne zaključa?

Cooper došao na okupljanje a nikad nije zaigrao... ovaj i ni sam ne zna da ga tražimo. Bukvina izjava vam je sve rekla. Pokrenuta je procedura, zašto nije rečeno "Wilbekin ima želju da zaigra za naš tim" ili slično. Daleko je februar, slika njega u našem dresu još dalje. Provaljujete se bezveze..
ne bih ja otvorio temu da nisam siguran da ce ovaj zaigrati... mada je meni bila bolja druga opcija sto nam je ponudjena, ali vjerujemo duletu da zna sta radi
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la nerminh74 » 21 nov 2017, 20:44

KK_Bosna je napisao/la:
remA1 je napisao/la:Koliko će potrajati dok se tema ne zaključa?

Cooper došao na okupljanje a nikad nije zaigrao... ovaj i ni sam ne zna da ga tražimo. Bukvina izjava vam je sve rekla. Pokrenuta je procedura, zašto nije rečeno "Wilbekin ima želju da zaigra za naš tim" ili slično. Daleko je februar, slika njega u našem dresu još dalje. Provaljujete se bezveze..
ne bih ja otvorio temu da nisam siguran da ce ovaj zaigrati... mada je meni bila bolja druga opcija sto nam je ponudjena, ali vjerujemo duletu da zna sta radi
Ko je bio druga opcija, ako ne moze ime reci poziciju
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Scottie Wilbekin

Post Postao/la lumani » 22 nov 2017, 06:23

remA1 je napisao/la:Koliko će potrajati dok se tema ne zaključa?

Cooper došao na okupljanje a nikad nije zaigrao... ovaj i ni sam ne zna da ga tražimo. Bukvina izjava vam je sve rekla. Pokrenuta je procedura, zašto nije rečeno "Wilbekin ima želju da zaigra za naš tim" ili slično. Daleko je februar, slika njega u našem dresu još dalje. Provaljujete se bezveze..

ako KK Bosna nesto izjavi onda je tako :!:Pusti Bukvu papka,zar on nije napustio savez prije 5,6 sedmica :?: :oops:
Zadnja izmjena: lumani, dana/u 22 nov 2017, 16:33, ukupno mijenjano 1 put.

Zaključano

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: MrPink i 5 gostiju.