Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 27 sep 2017, 14:54

Rokoko87 je napisao/la:Lončar ne zna bloka napraviti, a da ''mora'' biti među 12 :facepalm:
zar nije sejfic sa svojim blokovima pravio masakre tj. serije faulova u napadu :hmmmmm:
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Rokoko87 » 27 sep 2017, 14:59

nerminh74 je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la:Lončar ne zna bloka napraviti, a da ''mora'' biti među 12 :facepalm:
zar nije sejfic sa svojim blokovima pravio masakre tj. serije faulova u napadu :hmmmmm:
Pravio je i Lončar, a i usput najveća promaha u kvalifikacijama u reketu je bila dok je on na terenu.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

mirzatele
Postovi: 11960
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la mirzatele » 27 sep 2017, 15:00

Tracy3McGrady je napisao/la: Ja bi možda Sikiraša umjesto Halilovića ubacio, naravno u slučaju da eksplodira u spaniji

Penny Hardaway #1
tesko ce on eksplodirat. Na prvenstvu sa svojim vrsnjacima gdje je trebao dominirati bio je jedan od najlosijih a da ne govorim o seniorima

svedjanin001
Postovi: 17
Pridružen/a: 10 sep 2017, 16:36
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la svedjanin001 » 27 sep 2017, 15:50

Halilovic 11min 10p 6sk 5 faulova, prvo kolo druge francuske lige

save
Postovi: 493
Pridružen/a: 19 okt 2014, 19:34
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la save » 27 sep 2017, 16:13

mirzatele je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la: Ja bi možda Sikiraša umjesto Halilovića ubacio, naravno u slučaju da eksplodira u spaniji

Penny Hardaway #1
tesko ce on eksplodirat. Na prvenstvu sa svojim vrsnjacima gdje je trebao dominirati bio je jedan od najlosijih a da ne govorim o seniorima
:thumbup:

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Lotus » 27 sep 2017, 16:14

Rokoko87 je napisao/la:Lončar ne zna bloka napraviti, a da ''mora'' biti među 12 :facepalm:
Ja sam reko kao 12-tog igraca..da odigra 5-10 minuta kao treci centar jer ce mu to puno znaciti kao mladom igraca,pa ti se hvataj za glavu koliko hoces..A navikni se na Loncara jer njega ces i vidjati u buducnosti u reprezentaciji za razliku od tog Halilovica koem je vrhunac hrvatska liga i ne treba se ni spominjati u kontekstu reprezentacije,a vidimo da i Tomic briljira u Partizanu u skokovima :kafa:

save
Postovi: 493
Pridružen/a: 19 okt 2014, 19:34
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la save » 27 sep 2017, 16:15

Rokoko87 je napisao/la:
frenki je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la:PG Gordić, Amer, Gegić
SG Musa, Atić
SF Vrabac, Lazić
PF Halilović, Sulejmanović
C Kikanović, Stipanović, Tomić
hmm, mislim da će dule izbaciti (ili će se sami izbaciti) jednog od dvojca na četvorci halilović-sulejmanović, a umjesto njega uvesti miloševića, pa će tu gravitirati njega i lazića u nižim postavama, kako smo većinom igrali u pretkvalifikacijama, što smo, doduše, bili i prinuđeni u nedostatku igrača, ali ni sad nemamo baš pouzdane četvorke.
Po meni je Minja nepotreban jer ne može pružiti ništa što ne mogu ova djeca.
djelim mišljenje - bolje razvijati nekog drugog igrača nego davati njemu minute

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Unofficialpage » 27 sep 2017, 16:23

Selektor muške seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine Duško Vujošević jutros je objavio širi spisak od 24 igrača za kvalifikacione utakmice za Svjetsko prvenstvo 2019. godine.

Selektor Zmajeva istakao je da je ovo preliminarni spisak, koji još uvijek nije konačan.

- Mi se nadamo da će se u narednom periodu, do roka koji nam je FIBA propisala za prijavu igrača, pojaviti još neki igrači koji zavređuju pažnju i koji zaslužuju da se nađu na spisku reprezentacije za kvalifikacione utakmice. Kao što smo već istakli u nekim prethodnim izjavama, naša želja je da ove kvalifikacije maksimalno iskoristimo za dalji individualni napredak igrača i uklapanje individualnih kvaleteta u dobar tim, kroz dobru saradnju - kaže Vujošević i dodaje:

- Imamo veoma malo vremena za pripreme. Praktično ćemo se okupiti pet, šest dana pred utakmicu. S obzirom da ljetos u ekipi nisu bili Gordić, Milošević, Stipanović, Kikanović, pa i Sulejmanović i Halilović, igrači na koje se ozbiljno računa, njihovo ljetnje odsustvo onemogućuje kontinuitet rada koji je započet u pretkvalifikacijama. Sa druge strane, ti momci su takve ličnosti da neće ugroziti izgrađenu hemiju tima, da su svi spremni da se stave u funkciju tima, a ne da "čašćavaju" svojim prisustvom. Zaista je veoma važno da se svi odazovu pozivu u reprezentaciju.

Vujošević je istakao da je u javnosti stvorena pogrešna slika kada su u pitanju naši rivali u kvalifikacionoj grupi za Svjetsko prvenstvo.

- Javnost je mišljenja da u reprezentacijama sa kojima ćemo igrati kvalifikacije, zbog pravila Eurolige i NBA, neće biti glavnih igrača. To je zabluda. Sa samog političkog vrha Rusije stiglo je naređenje da svi igrači sem Mozgova moraju nastupiti za reprezentaciju u kvalifikacijama. To će praktično biti ista selekcija koja je učestvovala na Evropskom prvenstvu i zauzela četvrto mjesto. Belgija će takođe moći da okupi gotovo čitavu reprezentaciju, a pokazali su da su kvalitetna ekipa. Jedina nepoznanica nam je sastav Francuske, ali oni imaju veliki broj kvalitetnih igrača. Mislim da su svi svjesni da se nalazimo u najtežoj kvalifikacionoj grupi. Bez presije, mi ćemo pokušati da napravimo rezultat. Ali, ono što moramo da napravimo u ovim kvalifikacijama jeste sistem, jedna kvalitetna struktura rada, funkcionisanja i organizacije i povratak kulta reprezentacije - poručio je Vujošević.

Prvu kvalifikacionu utakmicu za Svjetsko prvenstvo Zmajevi će odigrati 24. novembra u Sarajevu protiv Rusije, dok že 27. novembra gostovati selekciji Francuske.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Rokoko87 » 27 sep 2017, 16:24

Lotus je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la:Lončar ne zna bloka napraviti, a da ''mora'' biti među 12 :facepalm:
Ja sam reko kao 12-tog igraca..da odigra 5-10 minuta kao treci centar jer ce mu to puno znaciti kao mladom igraca,pa ti se hvataj za glavu koliko hoces..A navikni se na Loncara jer njega ces i vidjati u buducnosti u reprezentaciji za razliku od tog Halilovica koem je vrhunac hrvatska liga i ne treba se ni spominjati u kontekstu reprezentacije,a vidimo da i Tomic briljira u Partizanu u skokovima :kafa:
Šta je Lončaru vrhunac?
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Lotus » 27 sep 2017, 16:26

Rokoko87 je napisao/la:
Lotus je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la:Lončar ne zna bloka napraviti, a da ''mora'' biti među 12 :facepalm:
Ja sam reko kao 12-tog igraca..da odigra 5-10 minuta kao treci centar jer ce mu to puno znaciti kao mladom igraca,pa ti se hvataj za glavu koliko hoces..A navikni se na Loncara jer njega ces i vidjati u buducnosti u reprezentaciji za razliku od tog Halilovica koem je vrhunac hrvatska liga i ne treba se ni spominjati u kontekstu reprezentacije,a vidimo da i Tomic briljira u Partizanu u skokovima :kafa:
Šta je Lončaru vrhunac?
Pitaj ga..

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Rokoko87 » 27 sep 2017, 16:27

:lol: :lol:

Strašan si u diskutovanju.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Lotus » 27 sep 2017, 16:30

Rokoko87 je napisao/la::lol: :lol:

Strašan si u diskutovanju.
Hvala

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Lotus » 27 sep 2017, 16:37

Tracy3McGrady je napisao/la:I ja sam za Lončara, njega moramo uvijek imati među 12 igrača. Što se tiče Campare, lično mislim da je prerano. Ja bi možda Sikiraša umjesto Halilovića ubacio, naravno u slučaju da eksplodira u spaniji

Penny Hardaway #1
To je to upravu si za Camparu :) Halilovic je totalno ogranicen kao igrac i nicim ne moze poboljsati nasu igru.Vjerovatno nece moci Sikiras jer jos je zelen za seniorsku kosarku i mora raditi na sebi jer ga povreda dosta usporila.Tako da mislim da ce na cetiri biti Sulejmanovic i vjerovatno Milosevic pisao sam gore zasto..

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 27 sep 2017, 17:31

Gordic,Gegic
Musa,Atic,Buza,Vrabac,Lazic
Milosevic,Halilovic
KIkanovic,Stipanovic,Suljo
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

frenki
Postovi: 430
Pridružen/a: 23 nov 2009, 23:20
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la frenki » 27 sep 2017, 18:13

Rokoko87 je napisao/la:
frenki je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la:PG Gordić, Amer, Gegić
SG Musa, Atić
SF Vrabac, Lazić
PF Halilović, Sulejmanović
C Kikanović, Stipanović, Tomić
hmm, mislim da će dule izbaciti (ili će se sami izbaciti) jednog od dvojca na četvorci halilović-sulejmanović, a umjesto njega uvesti miloševića, pa će tu gravitirati njega i lazića u nižim postavama, kako smo većinom igrali u pretkvalifikacijama, što smo, doduše, bili i prinuđeni u nedostatku igrača, ali ni sad nemamo baš pouzdane četvorke.
Po meni je Minja nepotreban jer ne može pružiti ništa što ne mogu ova djeca.
ma, nisam ni ja neki zagovornik minje (još prije 2 godine, nakon evropskog 2015. sam ovdje zazivao vrabca i buzu kontra njega), pa ni u ovoj situaciji (neka što više osovine gega-musa-atić-lazić), nego kažem kako očekujem od duleta - ne vjerujem da bi ga ovaj zvao, da ga ne misli u 12. a minja i halil, to je u 5 deka.

ovisnik
Postovi: 1113
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ovisnik » 27 sep 2017, 19:52

Alibegović je trebao biti na spisku, ukoliko ispunjava administrativne uslove kao domaći igrač,
Mitrović je takođe igrač dobrog šuta,imao je mjesta na širem spisku,
Prije Miloševića trebao je pozvati Karahodžića/iako je drsko propustio prethodna okupljanja ipak je čekao godinama da zaigra za BiH,mlad je i dobar potencijal/,
ostalo je u skladu s očekivanjima i najavama ljudi iz KS BiH.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 27 sep 2017, 20:53

znaci prva petorka ce mozda biti ova:

Gordic-Musa-Vrabac-Sulejmanovic-Kikanovic

rezerve: Gegic, Talic (Amer), Atic, Buza, Lazic Halilovic, Stipanovic.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 27 sep 2017, 21:42

Evo Minje, strasnom partijom nas sve demantuje. :D
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 27 sep 2017, 21:45

kobe24 je napisao/la:Evo Minje, strasnom partijom nas sve demantuje. :D
Minja je koristan igrac,moze cuvati 2,3 pozicije..

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Tracy3McGrady » 27 sep 2017, 21:47

kobe24 je napisao/la:Evo Minje, strasnom partijom nas sve demantuje. :D
Fakat ne znam jeli ironija ili Ne, jer gledam fudbal. Ali svi koji misle da nam Milošević nije potreban su u krivu. Minja nama itekako treba i itekako će nam pomoći. I ne stavljajte Karahodžića ispred njega zivi bili.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.