Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 02 dec 2017, 23:12

Hasandic je tu prije svega kao suter. Durmi su Vrabac i Lazic konkurencija
Loading--Bosnianbeast

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 02 dec 2017, 23:31

Bassha WroteColonHasandic je tu prije svega kao suter. Durmi su Vrabac i Lazic konkurencija

To je to. Hasandic nije tu zato sto je generalno bolji kosarkas od Durme, vec zato sto je jedini cisti suter u ekipi. @Cashman je u pravu i Dusko sigurno ne pravi spisak, tj. ne vodi previse racuna ko ce biti 16. ili 17. na spisku, zato sto kostur od njih desetak svakako zna. Durmo je bolji kosarkas od Muratovica u svakom smislu, osim kad je sut za tri u pitanju. Medjutim, i on stagnira u zadnje vrijeme. Ja smatram da Ibrahim od naredne sezone mora igrati kosarku na vecem nivou (bilo koji abaligas bi bio mjera). Kao profil kosarkasa, on je identican Vrabcu (u nekim segmentima je malo bolji, u nekim malo losiji) i nije nerealno ocekivati da napravi slicnu karijeru kao Adin. Sto se tice Hasandica, umjesto njega bi morali pozvati najstarijeg Alibegovica i to je do sada ovdje 30x napisano.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 03 dec 2017, 21:54

Penava ponovo odličan trijumfu univerziteta Marshall

Ubacio 20 poena

CashMan
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la CashMan » 03 dec 2017, 22:17

Atić opet sa tribina uživao. Al hajd, bitno je da ima para.
https://www.youtube.com/watch?v=5phz5QfOvh4

Ziggs

PostPostao/la Ziggs » 04 dec 2017, 00:09

CashMan WroteColonAtić opet sa tribina uživao. Al hajd, bitno je da ima para.

Nek' ima za pojesti i shishe. Elhamdulillah.

Divos
Kontakt:

PostPostao/la Divos » 05 dec 2017, 12:33

Када људи зађу у године, временом знају постати робови властите таштине, озлојеђени што више нико не држи до њиховог мишљења.
Један од таквих је извесни Мирко Новосел, стручњак са богатом биографијом, уосталом члан је куће славних, и то у обе варзије, Фибиној и оној америчкој.
А када вам ум окупира таштина и озлојеђеност, ту се осим малициозних порука мало шта има чути, као у овом Мирковом интервјуу (https://www.vecernji.hr/sport/mirko-nov ... ka-1211260), где је оплео по свему и свачему.

Госп.Дино Рађа је еуфемистички приметио да су се сви преко 70 година уморили па их и не треба нешто питати за мишљење. Но, истина је да од малициозног умовања и нема неке вајде, и још нешто, једно је аргументована критика, а друго малиципзност, послати који пакостан коментар чисто јер је твој ред.
Е сад овај сам пост сместио у ову рубрику јер Мирко у свом умовању поентира дубокоумним закључком "Осим тога, у Цедевити је шест странаца који носе игру и од којих Хрватска нема ништа. Заправо, од Цедевите више користи има репрезентација БиХ"

То ваљда приговара челницима Цедевите због оријентације. Ваљда. Да, само што Цедевита није клуб на државним јаслама, па да има неку обавезу према некоме, у питању је једини клуб (у регији) са јасно постављеном власничком структуром и иза којег стоји богати власник.

Истина јесте да су понајбољи играчи и носиоци игре у Цедевити репрезентативци БиХ (Стипановић, Муса), док су четворица актуелних хрватских репрезентативаца (Крушлин, Катић, И.Рамљак, Жганец) епизодисти или "строги епизодисти", како вам већ згодније, али опет ваљда су играма завредили такав статус, чисто сумњам да им тренер (Здовц) даје важнију улогу јер су му ето симпатичнији.
Уосталом, и ти у Цедевити теже бољим резултатима, па ће више форсирати играче по њима боље.

Након овога сам мало "скенирао" и упоредио селекције БиХ и Хрватске, и по мени, ова селекција Хрватске (иако вероватно у Хрватској мисле да су миљама испред) уопште није у предности над овом селекцијом БиХ, напротив по мени бих дао предност селекцији БиХ (и без Вилбекина, са Амером поготово).
Но, то је моје мишљење, а за Мирка Новосела би било боље да није ни дао овај интервју.
Zadnja izmjena: Divos, dana/u 05 dec 2017, 14:48, ukupno mijenjano 1 put.

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la KK_Bosna » 05 dec 2017, 14:30

Промашио си цео фудбал.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"

3isamagicnumber
Kontakt:

PostPostao/la 3isamagicnumber » 06 dec 2017, 17:06

Gledam po prvi put Penavu na Collegu, pogledao sam zadnje dvije da se uvjerim dali je zaista toliko dobar koliko statistika pokazuje. Djeluje cak i bolje nego sto sam ocekivao. Sto se mene tice je od mladi igraca BiH koji su na PF, on je najbolji.

Igrali su protiv dva dobra protivnika i pobjedili oba. U prvoj 20-13-3blk u drugoj 10-9-6blk-3stl. On mi djeluje kao Gobert College-kosarke. Boje se protivnici prilaziti obrucu kada on cuva reket, stravicno je dug i moze lako blokirati i bez da skace + da ima vrlo dobar osjecas za to. Jucer je natjerao bukvalno 10 TO kada je stao ispred protivnika koji se izgubio od nervoze za blokadu. Dobro se krece u napadu i pogadja zicere ali zna i izvoditi teze poteze, jucer imao coast2coast za dunk. Po meni najbolji igrac tima, zvijer bez pretjerivanja u odbrani i skilled i u napadu, zna napraviti poteze face 2 face i back 2 basket, i ako nisam vidjeo tricu znam da je zna pogoditi i to dobro.

Mane su po meni da je pretanak cini mi se da su rekli da je 6´10 i 225 ibs, sa vremenom idealno bi bilo negdje oko 250ibs, mislim da ima frame za to. I ako ga listaju kao PF ipak igra vise kao jedan od ovih moderni petica u NBA sto mislim da nece biti njegova rola u drugom timu nego PF ili stretch-PF. Ima solidan dribling ali cesto lopta skace previsoko i mogu mu brzi bekovi relativno lako ukrasti loptu. Brzo ulazi u probleme sa licnim sto i nije cudno kada gledas koliko ide na blokade ali ponekad napravi neki bezveze faul u napadu i to ga kosta jer poslje toga idu bas na njega u odbrani da ga izbace.

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 06 dec 2017, 17:17

3isamagicnumber WroteColon.

Kakav je bio sto se tice brzine i eksplozivnosti? Ja sam ga isto gledao nekoliko puta ove sezone i cini mi se da su mu to najveci nedostaci. Osim toga, on u odbrani jeste dobar kad brani samo obruc (sto ti kazes, iznimno je dug i ima veliki raspon ruku), ali kad izadje na perimetar (bilo da brani igru 1na1 ili pnr) djeluje bas tromo i nekako uvijek za korak zakasni. To je problem pogotovo sto on na koledzu cesto igra peticu, a cetvorke su jos brze i njih ce teze cuvati.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

3isamagicnumber
Kontakt:

PostPostao/la 3isamagicnumber » 06 dec 2017, 17:27

kobe24 WroteColon
3isamagicnumber WroteColon.

Kakav je bio sto se tice brzine i eksplozivnosti? Ja sam ga isto gledao nekoliko puta ove sezone i cini mi se da su mu to najveci nedostaci. Osim toga, on u odbrani jeste dobar kad brani samo obruc (sto ti kazes, iznimno je dug i ima veliki raspon ruku), ali kad izadje na perimetar (bilo da brani igru 1na1 ili pnr) djeluje bas tromo i nekako uvijek za korak zakasni. To je problem pogotovo sto on na koledzu cesto igra peticu, a cetvorke su jos brze i njih ce teze cuvati.

Dobre poente. Bas se sjecam da si rekao da mu fali brzina pa sam pokusao posebno obzervirati. Kao sto si rekao manji je ugao da cuva kada je u reketu negu na perimetru a u reketu je najvise igrao ove dvije utakmice. Da mogu se sjetiti da je neki put izasao da brani na perimetru i da ga je igrac presao relativno lako sa prvim korakom ali cini mi se da nisu nijednom poentirali jer se ipak dobro vratio i makar uspio zasmetati da ne poentiraju. Slazem se da nije brzina najjaca strana, ni lateralno kretanje ali ako cu uporediti sa nekim koji ima problema sa tim onda je ipak znacajno bolji tu nego naprimjer Jokic po meni.

miky_hz
Kontakt:

PostPostao/la miky_hz » 06 dec 2017, 19:46

Na SK 2 Musa i Stipanovic vs Wilbekin.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

.EBI SE NEMANJA !!!

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 06 dec 2017, 19:47

miky_hz WroteColonNa SK 2 Musa i Stipanovic vs Wilbekin.

Nema Wilbekina
Loading--Bosnianbeast

Tracy3McGrady
Kontakt:

PostPostao/la Tracy3McGrady » 07 dec 2017, 11:16

Kajzer10 WroteColonhttps://www.nezavisne.com/sport/kosarka/Bh-kosarkas-Ajdin-Penava-Nedostaju-mi-cevapi-i-burek/454900
Neko ko se razumije, koji nivo koledz kosarke igra njegov koledz? Igraju li sa onim najboljim tipa Duke i sličnim ?

Envoyé de mon Trekker-M1 en utilisant Tapatalk
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 07 dec 2017, 12:13

Sehic 15p,7sk
Musa 11p,1sk
Stipanovic 4p,5sk
Gordic 12p,1sk
Kikanovic 23p,7sk,1ast
M.Alibegovic 10p,5sk,1ast
Atic odigrao 5min bez nekog znacajnog ucinka
Vrabac dobija priliku odlaskom Markovica , u ligi je za vikend dobio 7-8min(4p),jucer 11min- 1sk-1ast
Loading--Bosnianbeast

Kajzer10
Kontakt:

PostPostao/la Kajzer10 » 07 dec 2017, 13:27

Tracy3McGrady WroteColon
Kajzer10 WroteColonhttps://www.nezavisne.com/sport/kosarka/Bh-kosarkas-Ajdin-Penava-Nedostaju-mi-cevapi-i-burek/454900
Neko ko se razumije, koji nivo koledz kosarke igra njegov koledz? Igraju li sa onim najboljim tipa Duke i sličnim ?

Envoyé de mon Trekker-M1 en utilisant Tapatalk

Sad imas milion nekih regija i milion timova. Oni igraju u svojoj regiji i trenutno dobro stoje. Ako se kvalificiraju na March madness, sto je valjda iduca faza, tu ce igrati sa najboljim ekipama. Toliko sam razumio.

mercurial
Kontakt:

PostPostao/la mercurial » 07 dec 2017, 13:57

Da to je istina, najbolji timovi iz svih konferencija idu dalje, svee do zavrsnog turnira.
Sad kako njegov univerzitet realno stoji i kakve je kvalitete to ne znam, ima ovih sto vise prate koledz kosarku pa mogu nesto vise reci.

Nadam se da ce ovaj mali daleko dogurati, malo nam je ispod radara u Americi pa ne znamo koji su mu dometi. Dobra mu je statistika, ali te statistike sa koledza nisu mjerodavne. Ono sto je jasno je da on nije za centra. Kako ce se snaci na krilnom centru to ne znam, zavisi sve kakvu ce odbranu moci igrati na vecem nivou.

Rokoko87
Kontakt:

PostPostao/la Rokoko87 » 09 dec 2017, 17:26

Dobar Lazić pravo
Misimoviću, ne miješaj se u sportski segment, tvoji potezi su nas doveli do jedne provalije iz koje se još uvijek pokušavamo izvući!

Željina djeca!

Tracy3McGrady
Kontakt:

PostPostao/la Tracy3McGrady » 09 dec 2017, 22:42

filip13 WroteColonhttp://www.eurohoops.net/en/fiba-champions-league/570786/tenerife-waived-vrabac/
Neka dođe u Bosnu i neka bude vođa

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.