Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
stolica
Postovi: 183
Pridružen/a: 09 maj 2009, 12:23
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la stolica » 20 avg 2017, 10:43

Volvic je napisao/la:
stolica je napisao/la:Moze li DJedovic igrati kao naturalizovani?
On nema karaktera da bi se u ove momke uklopio. samo bi uzimo aticu i musi minute. :nene:
Njemu puno srece i uspjeha na klupi u bayernu i vozdrica :wave:

By the Way: Nevjerovatno kako mu je brat Nedim propo a u barceloni pricali da je veci talenat od brata :crazy:

Bolje da on uzima, nego neki Amerikanac.
Pustio je dva mora da se dodiruju, između njih je pregrada i oni se ne miješaju –
pa, koju blagodat Gospodara svoga poričete?!

Sve što je na Zemlji prolazno je, ostaje samo Gospodar tvoj, Veličanstveni i Plemeniti

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 20 avg 2017, 10:44

stolica je napisao/la:
Volvic je napisao/la:
stolica je napisao/la:Moze li DJedovic igrati kao naturalizovani?
On nema karaktera da bi se u ove momke uklopio. samo bi uzimo aticu i musi minute. :nene:
Njemu puno srece i uspjeha na klupi u bayernu i vozdrica :wave:

By the Way: Nevjerovatno kako mu je brat Nedim propo a u barceloni pricali da je veci talenat od brata :crazy:

Bolje da on uzima, nego neki Amerikanac.

:tokralju: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la BuffonGigi » 20 avg 2017, 10:48

stolica je napisao/la:
Volvic je napisao/la:
stolica je napisao/la:Moze li DJedovic igrati kao naturalizovani?
On nema karaktera da bi se u ove momke uklopio. samo bi uzimo aticu i musi minute. :nene:
Njemu puno srece i uspjeha na klupi u bayernu i vozdrica :wave:

By the Way: Nevjerovatno kako mu je brat Nedim propo a u barceloni pricali da je veci talenat od brata :crazy:

Bolje da on uzima, nego neki Amerikanac.
Amer im nece uzimati minute, jer nece igrati na istoj poziciji kao njih dvojica. Sad bi nam bas vrhunski play lego ko budali samar.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

save
Postovi: 493
Pridružen/a: 19 okt 2014, 19:34
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la save » 20 avg 2017, 10:54

nerminh74 je napisao/la:Samo nemojte igraca tipa bogtrahita da privatizuje loptu jer mi smo sinoc imali bas ljepu ekipnu igru
Ono sinoc je bila rapsodija od timske igre i duha kakve nažalost sve manje ima - iz tog razloga su ovi momci i dobili ovakvu podrsku. Mi smo imali privatizaciju lopte i bez amera, npr. Teletovic, tako da je tu dosta i do trenera a ne samo do igrača. Sjedi brate malo na klupu ako misliš sam igrati ili ako ne ispoštuješ to što ti se kaže.

Ovi momci su sada ko jedna duša i vidi se da su još bolje prodisali kako je otišao renfro, tako da tu čovjek mora biti i psiholog da vidi kako stvari bolje funkcionišu. Kako treba biti oprezan sa amerom tako treba biti oprezan i sa našim igračima. Fuck Juka ako će kvariti atmosferu ili netko drugi, a osim njega ne vidim nekog drugog koji je sklon toge. Kikan, Gorda su dobri momci, ne talasaju.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 20 avg 2017, 10:59

stolica je napisao/la:
Volvic je napisao/la:
stolica je napisao/la:Moze li DJedovic igrati kao naturalizovani?
On nema karaktera da bi se u ove momke uklopio. samo bi uzimo aticu i musi minute. :nene:
Njemu puno srece i uspjeha na klupi u bayernu i vozdrica :wave:

By the Way: Nevjerovatno kako mu je brat Nedim propo a u barceloni pricali da je veci talenat od brata :crazy:

Bolje da on uzima, nego neki Amerikanac.

Ma zvati jos i Preldzica i Begica i da ekipa bude kopmletna sa Hansom.... :crazy: :crazy: :crazy:
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edin139 » 20 avg 2017, 11:04

stolica je napisao/la:
Volvic je napisao/la:
stolica je napisao/la:Moze li DJedovic igrati kao naturalizovani?
On nema karaktera da bi se u ove momke uklopio. samo bi uzimo aticu i musi minute. :nene:
Njemu puno srece i uspjeha na klupi u bayernu i vozdrica :wave:

By the Way: Nevjerovatno kako mu je brat Nedim propo a u barceloni pricali da je veci talenat od brata :crazy:

Bolje da on uzima, nego neki Amerikanac.
Sta sad bi mu opet trebala repka spasavat karijeru?
Sto se mene tice momentalno bi prestao gledat repku ako bi hans postao naturalizovani

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Lotus » 20 avg 2017, 11:11

Opet je veliki upitnik bilo kojeg amera da dovedemo kakav ce imat odnos prema dresu.Vidjeli smo Zahiragica kako je ginuo.Jest da ce ove kvalifikacije biti potpuno drrugi svijet za razliku od ovih predkvalifikacija sto se tice razine kvaliteta kosarke,ali ja bi se olonio na nase snage.
Znaci ovako nesto:

1Gordic,Gegic,Zahiragic(Campara,Knezevic)
2Musa,Atic
3Vrabac,Lazic(Buza,Penava)
4Sulejmanovic,Sikiras(Sehic)
5Kikanovic,Tomic,Loncar

Ja bih Stipanovica bih izostavio.Svoje je odradio i vise volim vidjet Loncara koji ce sigurno ove godine napredovati u Sirokom nego da se vracamo starim snagama.Stipe je pomogao,a i reprezentacija je i njemu pomogla i treba mu se zahvaliti.Mlada poletna ekipa gdje ce vecina ovih momaka jos vise napredovati.Dule je sistem postavio i sad se moze samo jos vise usavrsavati,tako da ja bih ove pozvao momke i izabrao najboljih 12.

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edin139 » 20 avg 2017, 11:12

save je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Samo nemojte igraca tipa bogtrahita da privatizuje loptu jer mi smo sinoc imali bas ljepu ekipnu igru
Ono sinoc je bila rapsodija od timske igre i duha kakve nažalost sve manje ima - iz tog razloga su ovi momci i dobili ovakvu podrsku. Mi smo imali privatizaciju lopte i bez amera, npr. Teletovic, tako da je tu dosta i do trenera a ne samo do igrača. Sjedi brate malo na klupu ako misliš sam igrati ili ako ne ispoštuješ to što ti se kaže.

Ovi momci su sada ko jedna duša i vidi se da su još bolje prodisali kako je otišao renfro, tako da tu čovjek mora biti i psiholog da vidi kako stvari bolje funkcionišu. Kako treba biti oprezan sa amerom tako treba biti oprezan i sa našim igračima. Fuck Juka ako će kvariti atmosferu ili netko drugi, a osim njega ne vidim nekog drugog koji je sklon toge. Kikan, Gorda su dobri momci, ne talasaju.
A ako nece?
Ja opet mislim da juka u odsutvu mirze bi dodatno povukao i uozbiljio repku (jedostavno prosle kvale vidio da mirzi sve prolazi i proradio inat ako moze on sto ne bi ja). Mozda grijesim al mislim da u okruzenju gdje svi ginu, rade ozbiljno bacaju se za svaku loptu juka je upravo tip igraca kojeg ce to povuci i koji ce se uklopiti u tu furku.
Takodje ne mislim da je ovdje iko malouman da se odrice 22-godisnjeg centra koji ce na kraju sezone biti vjerovtno aBd u top 8 centara u NBA, bez da proba kako ce to funkcionisati.(ako ne bude islo uvijek se moze reci a sad adio)
S druge strane dule je nadam se taj koji nas vodi i odlucuje ko ce igrati a ko nece, a on je svoje vec rekao, pruzio je ruku juki da igra, da li ce isti odbiti ili nece, da li ce u krajnjoj liniji to funkcionisati ili ne vrijeme ce pokazati.

I da ne bude da sam jukin advokat ovdje, pise na face i twiteru o svakakvim "glupostima" (ako on pise), i nadam se da ce momcima cestitati na ovome sto bi upravo bio jedan dobar korak u pravom smjeru. Izostanda pak cestitke bi definitivno vodio u nekom drugom smjeru, al opet bumo vidjeli
Zadnja izmjena: edin139, dana/u 20 avg 2017, 11:30, ukupno mijenjano 3 puta.

Avatar
0oo0
Postovi: 1170
Pridružen/a: 03 sep 2011, 23:25
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la 0oo0 » 20 avg 2017, 11:16

Juka ne zna igrati drugacije osim 100%, i uopste ne sumnjam da ce se prikljuciti reprezentaciji.
🔵⚪

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Rokoko87 » 20 avg 2017, 11:18

Juka bi imao 20 skokova po utakmici u reprezentaciji.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edin139 » 20 avg 2017, 11:28

Rokoko87 je napisao/la:Juka bi imao 20 skokova po utakmici u reprezentaciji.
Odlicna konstatacija, u skoku nam je znalo itekako skpripati a juka je igrac koji je drasticno popravio igru u reketu za portland pa zamisli koliki bi upgrade bio za repku :D

Da ne govorim koliko bi samo valjalo tomicu i pogotovo loncaru da ima priliku malo na treningu se "hrvati" sa jukom

save
Postovi: 493
Pridružen/a: 19 okt 2014, 19:34
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la save » 20 avg 2017, 11:39

Lotus je napisao/la:Opet je veliki upitnik bilo kojeg amera da dovedemo kakav ce imat odnos prema dresu.Vidjeli smo Zahiragica kako je ginuo.Jest da ce ove kvalifikacije biti potpuno drrugi svijet za razliku od ovih predkvalifikacija sto se tice razine kvaliteta kosarke,ali ja bi se olonio na nase snage.
Znaci ovako nesto:

1Gordic,Gegic,Zahiragic(Campara,Knezevic)
2Musa,Atic
3Vrabac,Lazic(Buza,Penava)
4Sulejmanovic,Sikiras(Sehic)
5Kikanovic,Tomic,Loncar

Ja bih Stipanovica bih izostavio.Svoje je odradio i vise volim vidjet Loncara koji ce sigurno ove godine napredovati u Sirokom nego da se vracamo starim snagama.Stipe je pomogao,a i reprezentacija je i njemu pomogla i treba mu se zahvaliti.Mlada poletna ekipa gdje ce vecina ovih momaka jos vise napredovati.Dule je sistem postavio i sad se moze samo jos vise usavrsavati,tako da ja bih ove pozvao momke i izabrao najboljih 12.
slažem se za Stipanovića - realno razmišljanje.

Treba vidjeti ovo za Sikiraša - treba vidjeti momka na djelu a ne da se uzima zato što je bio dio ekipe U16. On trenutno nije ni blizu da pruzi nesto A repki, jer to nije mogao ni u U18.

Uveo bi malog Čamparu u ovu ekipu

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 20 avg 2017, 11:59

save je napisao/la:
Lotus je napisao/la:Opet je veliki upitnik bilo kojeg amera da dovedemo kakav ce imat odnos prema dresu.Vidjeli smo Zahiragica kako je ginuo.Jest da ce ove kvalifikacije biti potpuno drrugi svijet za razliku od ovih predkvalifikacija sto se tice razine kvaliteta kosarke,ali ja bi se olonio na nase snage.
Znaci ovako nesto:

1Gordic,Gegic,Zahiragic(Campara,Knezevic)
2Musa,Atic
3Vrabac,Lazic(Buza,Penava)
4Sulejmanovic,Sikiras(Sehic)
5Kikanovic,Tomic,Loncar

Ja bih Stipanovica bih izostavio.Svoje je odradio i vise volim vidjet Loncara koji ce sigurno ove godine napredovati u Sirokom nego da se vracamo starim snagama.Stipe je pomogao,a i reprezentacija je i njemu pomogla i treba mu se zahvaliti.Mlada poletna ekipa gdje ce vecina ovih momaka jos vise napredovati.Dule je sistem postavio i sad se moze samo jos vise usavrsavati,tako da ja bih ove pozvao momke i izabrao najboljih 12.
slažem se za Stipanovića - realno razmišljanje.

Treba vidjeti ovo za Sikiraša - treba vidjeti momka na djelu a ne da se uzima zato što je bio dio ekipe U16. On trenutno nije ni blizu da pruzi nesto A repki, jer to nije mogao ni u U18.

Uveo bi malog Čamparu u ovu ekipu
Vidjecemo kako ce Sikiras svoje minute u ACB-Ligi iskoristit i napredovat. Dijete gotovo 2 godine nije igralo pravu kosarku. Polahko... :bih:

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 20 avg 2017, 12:03

Koga nesmijemo zaboravit je Lazar Mutic, koji je strasno napredovao:



Dok je za U17 igrao na 4 i nije imo nikakav ball handling i ulaz, to sada vec dosta bollje izgleda :thumbup:

Avatar
haris004
Postovi: 1697
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la haris004 » 20 avg 2017, 12:03

Pohvale za Gegića koji je odigrao više nego dobru odbranu. Ogromna razlika je gledati njeg na parketu i Zahiragića. Doduše oba igrača su zakazala u napadu ali imali smo dovoljno raspoloženih igrača. Tomićev horok je užitak gledati, bit će i od njeg nešto. Sa druge strane oba rezervna centra su odigrala veoma loše izuzimajući Lončarevu zadnju četvrtinu. Ogroman broj lopti su izgubili na isti način gdje poslije pnr nisu uspjeli uhvatiti loptu. Atić je konačno pokazao dio svog talenta u oba smjera. Vrabac sa onakvom igrom može biti veoma koristan u budućnosti. Sa nekoliko pogođenih trica, prodora, odličnom odbranom i odličnim kontrama izrasta u igrača koji može i euroligu igrati.
Što se tiče stranca, idalje mislim da bi nam najviše koristio dobar plej. Neko ko igra dobru odbranu i ima u rukama 10+ poena, 5+ asistencija i da nije veliki potrošač lopti.
Nekako mi izgleda da je svijetla budućnost pred nama. Ova ekipa, pojačana igračima koji su otkazali ove kvalifikacije nije ništa lošija od one koja je imala kvalitet za drugu rundu europskog kada smo od Litvanije izgubili. Sa Duletom na klupi i uz očekivani napredak mlađih igrača moglo bi ovo izaći na dobro.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ASD » 20 avg 2017, 12:11

Ukoliko se vrati Gordic onda ne vidim zasto bi uzimali pleja, vec bi nam vise trebao dobar suter koji igra dobru odbranu, ne nuzno na dvojci, mozda i na trojci.

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 20 avg 2017, 12:19

haris004 je napisao/la:Pohvale za Gegića koji je odigrao više nego dobru odbranu. Ogromna razlika je gledati njeg na parketu i Zahiragića. Doduše oba igrača su zakazala u napadu ali imali smo dovoljno raspoloženih igrača. Tomićev horok je užitak gledati, bit će i od njeg nešto. Sa druge strane oba rezervna centra su odigrala veoma loše izuzimajući Lončarevu zadnju četvrtinu. Ogroman broj lopti su izgubili na isti način gdje poslije pnr nisu uspjeli uhvatiti loptu. Atić je konačno pokazao dio svog talenta u oba smjera. Vrabac sa onakvom igrom može biti veoma koristan u budućnosti. Sa nekoliko pogođenih trica, prodora, odličnom odbranom i odličnim kontrama izrasta u igrača koji može i euroligu igrati.
Što se tiče stranca, idalje mislim da bi nam najviše koristio dobar plej. Neko ko igra dobru odbranu i ima u rukama 10+ poena, 5+ asistencija i da nije veliki potrošač lopti.
Nekako mi izgleda da je svijetla budućnost pred nama. Ova ekipa, pojačana igračima koji su otkazali ove kvalifikacije nije ništa lošija od one koja je imala kvalitet za drugu rundu europskog kada smo od Litvanije izgubili. Sa Duletom na klupi i uz očekivani napredak mlađih igrača moglo bi ovo izaći na dobro.

+ bitno je da Basket u nasem drustvu dalje ozivi, da kk bosna + sparsi napreduju. Da sada Biberovica guramo naprijed i jos vise dijece se odluci za kosarku :thumbup:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Tracy3McGrady » 20 avg 2017, 12:52

edin139 je napisao/la:
save je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Samo nemojte igraca tipa bogtrahita da privatizuje loptu jer mi smo sinoc imali bas ljepu ekipnu igru
Ono sinoc je bila rapsodija od timske igre i duha kakve nažalost sve manje ima - iz tog razloga su ovi momci i dobili ovakvu podrsku. Mi smo imali privatizaciju lopte i bez amera, npr. Teletovic, tako da je tu dosta i do trenera a ne samo do igrača. Sjedi brate malo na klupu ako misliš sam igrati ili ako ne ispoštuješ to što ti se kaže.

Ovi momci su sada ko jedna duša i vidi se da su još bolje prodisali kako je otišao renfro, tako da tu čovjek mora biti i psiholog da vidi kako stvari bolje funkcionišu. Kako treba biti oprezan sa amerom tako treba biti oprezan i sa našim igračima. Fuck Juka ako će kvariti atmosferu ili netko drugi, a osim njega ne vidim nekog drugog koji je sklon toge. Kikan, Gorda su dobri momci, ne talasaju.
A ako nece?
Ja opet mislim da juka u odsutvu mirze bi dodatno povukao i uozbiljio repku (jedostavno prosle kvale vidio da mirzi sve prolazi i proradio inat ako moze on sto ne bi ja). Mozda grijesim al mislim da u okruzenju gdje svi ginu, rade ozbiljno bacaju se za svaku loptu juka je upravo tip igraca kojeg ce to povuci i koji ce se uklopiti u tu furku.
Takodje ne mislim da je ovdje iko malouman da se odrice 22-godisnjeg centra koji ce na kraju sezone biti vjerovtno aBd u top 8 centara u NBA, bez da proba kako ce to funkcionisati.(ako ne bude islo uvijek se moze reci a sad adio)
S druge strane dule je nadam se taj koji nas vodi i odlucuje ko ce igrati a ko nece, a on je svoje vec rekao, pruzio je ruku juki da igra, da li ce isti odbiti ili nece, da li ce u krajnjoj liniji to funkcionisati ili ne vrijeme ce pokazati.

I da ne bude da sam jukin advokat ovdje, pise na face i twiteru o svakakvim "glupostima" (ako on pise), i nadam se da ce momcima cestitati na ovome sto bi upravo bio jedan dobar korak u pravom smjeru. Izostanda pak cestitke bi definitivno vodio u nekom drugom smjeru, al opet bumo vidjeli
Covjek im lično čestita šta vam je, zar mora sve ici javno?

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Pantelija » 20 avg 2017, 12:54

Volvic je napisao/la:
stolica je napisao/la:Moze li DJedovic igrati kao naturalizovani?
On nema karaktera da bi se u ove momke uklopio. samo bi uzimo aticu i musi minute. :nene:
Njemu puno srece i uspjeha na klupi u bayernu i vozdrica :wave:

By the Way: Nevjerovatno kako mu je brat Nedim propo a u barceloni pricali da je veci talenat od brata :crazy:
Karma is a bitch
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 20 avg 2017, 12:59

Jbt kod nas si uvijek najgori..Jusuf da cestita putem F.B svi bi mu **** mater sto ga nema,a kad ne cestita isti scenario..Napaceni Balkan je cudo...

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Gifron i 5 gostiju.