Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Esport » 28 nov 2017, 20:16

boomerang5 je napisao/la:Nezahvalno se miješati u selektorski posao. Ali opet neizbalansirana ekipa dibidus. Sinoc 5 igrača dalo sve poene. Jako mi je teško shvatiti ulogu gegića, lazića, lončara, sulejmanovića, hasandića... ljudi igraju po 4-5 minuta sa prosjecima 2 i manje poena. Treba vise rotirati igrače koji su zaista sličnih kvaliteta, s ciljem da ne dođe do zamora ko što je sinoć došlo sredinom 4. q kada su nas razbili na -20.

Ima i materijala da se raspravi zašto npr. igra gegić a ne čampara, zašto se poziva sulejmanović, a ne sikiraš. To je po meni odmah 5-7 poena više u prosjeku nego što su ova dvojica doprinijeli.
Svako ima pravo na svoje mišljenje, Dule zna šta radi, na kraju če on to sve izbalansirati.
Muda pod bubrege, mu se sve manje mogu prodavati.
Ove sedmice smo imali malo vremena, skupili se i igrali, idući put biće bolje...
Ako su Francuzi ubili Musu šta bi radili Čampari...

A ko je istih kvaliteta kao ovih pet

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 28 nov 2017, 20:17

Vucevich je napisao/la:Hasandic, Loncar, Lazic i Sulejmanovic realno i nemaju neku ulogu, nego su samo tu.
Prvi je nepotreban jer je doveden kao suter i imao je 4 dobre prilike sutat u obje utakmice, 2 puta je dodao druga 2 sve fulio, los u odbrani
Loncar je mogao dobijati 2 minute jer moze dati odmora glavnim centrima
Lazic je imao solidnu minutazu, sulejmanovic je trebao imati barem duplo oviliku tj. oko 10 minuta
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Esport » 28 nov 2017, 20:19

nerminh74 je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:Hasandic, Loncar, Lazic i Sulejmanovic realno i nemaju neku ulogu, nego su samo tu.
Prvi je nepotreban jer je doveden kao suter i imao je 4 dobre prilike sutat u obje utakmice, 2 puta je dodao druga 2 sve fulio, los u odbrani
Loncar je mogao dobijati 2 minute jer moze dati odmora glavnim centrima
Lazic je imao solidnu minutazu, sulejmanovic je trebao imati barem duplo oviliku tj. oko 10 minuta
Hasandića nema više, igra WIKI

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Vucevich » 28 nov 2017, 20:20

S obzirom da Hasanda igra u BiH kukuruz ligi, tesko je ocekivati vise od njega.

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la boomerang5 » 28 nov 2017, 20:22

pa treba pozivati igrače za koje smatra da mogu doprinijeti nekim kvalitetom - odbrana , skok , napad , atmosfera (stimara npr.)... a ne popunjavati samo broj

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Federer17 » 28 nov 2017, 20:32

boomerang5 je napisao/la:pa treba pozivati igrače za koje smatra da mogu doprinijeti nekim kvalitetom - odbrana , skok , napad , atmosfera (stimara npr.)... a ne popunjavati samo broj
Koga druze, pa nismo mi Amerika?! Uhvatio si se tu za 3-4 igraca, a nisi svjestan da su ti za koje bi ih zamijenio trenutno barem duplo slabiji od ovih. Kakav Sikiras (treca liga Spanije), Campara i 5-7 poena vise... Da su barem dobili neke minute pa da im se moze ispravno suditi.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Esport » 28 nov 2017, 20:36

boomerang5 je napisao/la:pa treba pozivati igrače za koje smatra da mogu doprinijeti nekim kvalitetom - odbrana , skok , napad , atmosfera (stimara npr.)... a ne popunjavati samo broj
OK, imenuj te igraće, pa da diskutujemo.. :?:
i da ih Dule prihvati :eh:

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 28 nov 2017, 20:43

Meni nije jos jasno sto se nije probalo sa mirzom alilbegovicem covjek bi bio jedini klasicni bek a da mu vrh nije bila BiH liga, takodzer mi nije jasno sto kaplan nije mogao dobiti ulogu hasandica defintivno je bolji suter
Stvarno nisam jos upoznat sa garzom, ali bi ga trebalo zvati u junu pa malo procjeniti
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Esport » 28 nov 2017, 20:45

Pardon, ovo nema veze sa temom. ali šta ovi JOJ dizajneri strane uradiše
UŽAS
Da se vratim na temu , na kojoj diskutujem , na računaru, mi treba minut-dva, a mogu zamisliti na mobitelu.
Zadnja izmjena: Esport, dana/u 28 nov 2017, 20:57, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Federer17 » 28 nov 2017, 20:46

nerminh74 je napisao/la:Meni nije jos jasno sto se nije probalo sa mirzom alilbegovicem covjek bi bio jedini klasicni bek a da mu vrh nije bila BiH liga, takodzer mi nije jasno sto kaplan nije mogao dobiti ulogu hasandica defintivno je bolji suter
Stvarno nisam jos upoznat sa garzom, ali bi ga trebalo zvati u junu pa malo procjeniti
Za prvu dvojicu se slazem, pogotovo Alibegovica. Sto se Garze tice, iz onoga sto sam ja gledao, tanko...

Tele33
Postovi: 1147
Pridružen/a: 27 jan 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Tele33 » 28 nov 2017, 21:04

Daj nek neko od novinara pita ove u savezu šta je sa Mizom Alibegovićem, spomenut je na forumu 100 puta, a ne znam je li bio ikad na širem spisku?
Samo naprijed Saraj'vo!

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Vucevich » 28 nov 2017, 21:04

Zar nije nedavno bio NCAA Freshman of the week ovaj Garza?

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 28 nov 2017, 21:14

Vucevich je napisao/la:Zar nije nedavno bio NCAA Freshman of the week ovaj Garza?
Zato sam ga pomenuo do tada nikada cuo za njega
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 28 nov 2017, 22:27

Vucevich je napisao/la:Zar nije nedavno bio NCAA Freshman of the week ovaj Garza?
Bio je, ali od tad pruza nesto losije partije. Penava je trenutno daleko kvalitetniji od njega, momak pruza tamo strasne partije. Ja sam do sad gledao Sehica i Penavu, a Garzu nisam dovoljno da bih mogao napisati neku ozbiljniju procjenu (planiram ga pogledati jos par puta aBd). Sehic ima cudnu ulogu u ekipi. Igra klasicnog centra, sto on po stilu igranja i jeste, ali mu fali najmanje 5cm za te pozicije (visok oko 205cm). Gradjom malo podsjeca na Sulju, ali je mnogo pokretniji od njega i igra bolju odbranu (doduse, ne znam koliko je ta odbrana u ncaa relevantan pokazatelj). Jak je na skoku, dobro se gradi, ima solidnu ledjnu tehniku, ali je ta visina problem. Da bi postao cetvorka, morao bi biti u stanju da pogodi nesto i sa (polu)distance. Trenutno to jako rijetko radi, mada jako rijetko i pokusava. S penala ima relativno mirnu ruku i procenat slobodnih bacanja je negdje oko 75%. U ekipi nema pretjerano veliku ulogu u napadu. Obicno stoji na penalu okrenut ledjima od obruca i doslovno sluzi samo da ubrza protok lopte, ili da povremeno napravi poneki blok. Za razliku od Penave, koji odlicno igra pnr, ovaj to gotovo uopste ne pokusava. Poene vecinom zabija na ziceru, nakon sto njegov cuvar izadje da udvoji kosarkasa koji probija do obruca. Sehic tad uglavnom dobije pas na ziceru i to zavrsi poenima. Da je visok bar 210cm, ja bih rekao da ima potencijal za A tim, a ovako jako, jako tesko.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la boomerang5 » 29 nov 2017, 07:35

Znaci da igraca ima, samo se treba skontati sta treba , a ne kopirati spisak od prije il pozivati po preporuci

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la bombaysaphire » 29 nov 2017, 08:32

Esport je napisao/la:Pardon, ovo nema veze sa temom. ali šta ovi JOJ dizajneri strane uradiše
UŽAS
Da se vratim na temu , na kojoj diskutujem , na računaru, mi treba minut-dva, a mogu zamisliti na mobitelu.
Bitno je da konačno možemo komentarisati vijest , ali stoji to što si napisao... Još ove reklame satraše yebo ga faulve polo /ja se izvinjavam svim bošnjama na sovanju faulvea, znam da je to svetogrdje) i vikinzi , na svaki klik iskaču....
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 29 nov 2017, 19:41

mislim da bi se u nekoj od prijateljskih utakmica A-reprezentacije trebali oprobati penava, nedim djedovic, durmo i amar alibegovic (takodjer aBd i buza kad se oporavi).

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 29 nov 2017, 19:55

edinjo-bih je napisao/la:mislim da bi se u nekoj od prijateljskih utakmica A-reprezentacije trebali oprobati penava, nedim djedovic, durmo i amar alibegovic (takodjer aBd i buza kad se oporavi).
Amara nebi ja jos stavljao u kontekst sa repkom, on za ove 2-3 godine koliko je u Americi nista nije uradio da bi dobio neku priliku.
Penava,Nedim Dj, Buza,Durmo,Kapelan,Mitrovic,Mirza Alibegovic,Josilo,Polutak,Karahodzic,Glogovac,Dreznjak,Talic,Knezevic... ovo su neki igraci koji bi trebali ciniti siri spisak repke ( uz ove koje je Dule pozvao za ove kval )
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

ovisnik
Postovi: 1110
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ovisnik » 29 nov 2017, 20:06

Stvarno je čudno da se niko iz KS BiH/Kovačević,Bukva, Dubravko,Dule/ nije izjasnio u vezi Mirze Alibegovića,šta je problem,papiri,sportsko državljanstvo,volja...jer momak standardno igra u I talijanskoj ligi i bek je šuter kojeg mi u postojećem rosteru nemamo.Mora se nastaviti proces provjere mladih igrača i treba se utvrditi koliko mogu ovi iz USA-Penava,Garza,Šehić,Hadžić,zatim ovi koji su prošli kroz mlađe selekcije Polutak, Karahodžić,Đedović,Mutić,Marić,Avdić,Durmo....,mnogi od njih ne obećavaju puno,al im se treba napraviti neko okupljanje na ljeto,organizirati utakmicu i vidjeti na čemu smo.Posebnu pažnju posvetiti Tariku Biberoviću,dati mu neku priliku u narednom prozoru i trajno ga vezati za naš dres.Treba iskoristiti harizmu i kvalitet Vujoševića da za naredno EP stvorimo ekipu za prolazak grupne faze i stvarni iskorak.

Avatar
edo07
Postovi: 1813
Pridružen/a: 01 jul 2008, 11:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edo07 » 29 nov 2017, 20:15

ovisnik je napisao/la:Stvarno je čudno da se niko iz KS BiH/Kovačević,Bukva, Dubravko,Dule/ nije izjasnio u vezi Mirze Alibegovića,šta je problem,papiri,sportsko državljanstvo,volja...jer momak standardno igra u I talijanskoj ligi i bek je šuter kojeg mi u postojećem rosteru nemamo.Mora se nastaviti proces provjere mladih igrača i treba se utvrditi koliko mogu ovi iz USA-Penava,Garza,Šehić,Hadžić,zatim ovi koji su prošli kroz mlađe selekcije Polutak, Karahodžić,Đedović,Mutić,Marić,Avdić,Durmo....,mnogi od njih ne obećavaju puno,al im se treba napraviti neko okupljanje na ljeto,organizirati utakmicu i vidjeti na čemu smo.Posebnu pažnju posvetiti Tariku Biberoviću,dati mu neku priliku u narednom prozoru i trajno ga vezati za naš dres.Treba iskoristiti harizmu i kvalitet Vujoševića da za naredno EP stvorimo ekipu za prolazak grupne faze i stvarni iskorak.
Mirza Alibegovic zeli 100% da igra za nas..nazalost niko ga nije kontaktirao od nasih..Slovenci su bili zainteresovani za njega

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.