Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 846
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Jakobsen91 » 19 sep 2017, 01:23

Pa dobro ne mora ovo nista znacit, znam da je i Buza s njima trenirao jedno vrijeme dok su im igraci bili sa reprezentacijom, a sad su tu Novak i Aranitovic iz Srbije, u ovom sastavu Fenera. Jedino sto nam ne ide na ruku sto odigra dobro kad ne treba, sad bi bas mogli ozbiljno baciti oko na njega. :D

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 19 sep 2017, 01:31

Jakobsen91 je napisao/la:Pa dobro ne mora ovo nista znacit, znam da je i Buza s njima trenirao jedno vrijeme dok su im igraci bili sa reprezentacijom, a sad su tu Novak i Aranitovic iz Srbije, u ovom sastavu Fenera. Jedino sto nam ne ide na ruku sto odigra dobro kad ne treba, sad bi bas mogli ozbiljno baciti oko na njega. :D
Ne mora nista znacit, al ce 90% znacit. :D

Bolje bi bilo da je izvrnuo zglob dok je ulazio u dvoranu, pa da jednu sedmicu malo odmori. :mrgreen: Ovako su sve prilike da ce se narod za 5 godina cuditi kako neko pred utakmicu sa Srbijom u Turskoj repki perfektno prica bosanski jezik.

Btw, meni je sumnjivo i sto je uprava Sparsa bila u Istanbulu. Navodno je razlog Nikolic, kome su dali podrsku pred finale eurobasketa, mada ja mislim da je Biberovic glavni razlog njihove posjete Istanbulu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Lotus » 19 sep 2017, 07:09

kobe24 je napisao/la:
Jakobsen91 je napisao/la:Pa dobro ne mora ovo nista znacit, znam da je i Buza s njima trenirao jedno vrijeme dok su im igraci bili sa reprezentacijom, a sad su tu Novak i Aranitovic iz Srbije, u ovom sastavu Fenera. Jedino sto nam ne ide na ruku sto odigra dobro kad ne treba, sad bi bas mogli ozbiljno baciti oko na njega. :D
Ne mora nista znacit, al ce 90% znacit. :D

Bolje bi bilo da je izvrnuo zglob dok je ulazio u dvoranu, pa da jednu sedmicu malo odmori. :mrgreen: Ovako su sve prilike da ce se narod za 5 godina cuditi kako neko pred utakmicu sa Srbijom u Turskoj repki perfektno prica bosanski jezik.

Btw, meni je sumnjivo i sto je uprava Sparsa bila u Istanbulu. Navodno je razlog Nikolic, kome su dali podrsku pred finale eurobasketa, mada ja mislim da je Biberovic glavni razlog njihove posjete Istanbulu.
Moze birat za koji klub u Evropi ce da igra,ali dzaba kada otac vodi njegovu karijeru.Otac sandzaklija pravi,njemu je Turska domovina :kafa:
Plus brat jos veci talenat od njega,tako da gubimo dva vrhunska igraca,mada i mi smo tu krivi.Nikakvog dugorocnog plana nasi klubovi nemaju,zato ce KK Bosna Royal Jelly za godinu dvije ugasiti se ,pa krenuti ispocetka pod novim imenom KK Bosna pekmez ili marmelada zavisi od brenda :D
Mada bilo bi zanimljivo da mu se posalje poziv za seniorsku reprezentaciju,pa da vidimo pravu spansku sapunicu na bosanski nacin :cool:

Avatar
samocelik
Postovi: 6022
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la samocelik » 19 sep 2017, 08:20

Ako je to Biberović iz Zenice,budite sigurni da će Turska dobiti top igrača prije nas.
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Unofficialpage » 19 sep 2017, 09:33

Čekajte, kako znate da neće za nas igrati?
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ASD » 19 sep 2017, 09:54

Ima li Fenerbahce svoj b tim?

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 19 sep 2017, 11:35

Unofficialpage je napisao/la:Čekajte, kako znate da neće za nas igrati?
zato što nije igrao za našu U16, a u turskoj mlade lige igraju isključivo turci i zato što turci mladim prospektima daju cifre para i posao porodici

ahhhh naši prijatelji turci, kao inače daju koji milion izvuku od nas stotine
što će nam neprijatelji kada imamo ovakve prijatelje
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Lotus » 19 sep 2017, 11:43

nerminh74 je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:Čekajte, kako znate da neće za nas igrati?
zato što nije igrao za našu U16, a u turskoj mlade lige igraju isključivo turci i zato što turci mladim prospektima daju cifre para i posao porodici

ahhhh naši prijatelji turci, kao inače daju koji milion izvuku od nas stotine
što će nam neprijatelji kada imamo ovakve prijatelje
Nije igrao ove godine za kadetsku nasu,ali jeste prosle godine..Medjutim oni ce vjerovatno godinu dvije slati ga na posudbe u nizu ligu da igra za seniore,a onda ga prebaciti u prvi tim Fenera.Po pravilima on mora cekati do 21 godine da bi zaigrao za Tursku mada kad se zna da turci drze u saci i FIBU i druge kosarkase organizacije ne bi me cudilo da vec sledece godine izmuljaju da igra za njih.Plus zaboravljamo cinjenicu da on ima brata 2005 godiste koji nema nikakvu prepreku da ne zaigra za Tursku.Zato su oni i navalili ovako na brzinu da se sve sredi.Sve u svemu naguzit ce nas ponovo,kao sto nas guze Njemac,Planinar i Baja mali Knindza nista novo.Jedino mozda da se ko fol posalje poziv za seniorsku reprezentaciju,kao sto su i Crnogorci uradili sa Radoncicem,pa da vidimo sta ce se desiti..

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ASD » 19 sep 2017, 11:45

Turci su rijetko odvratan narod.
Historija njihovog sporta je historija naturalizovanja igraca.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Unofficialpage » 19 sep 2017, 11:49

Ne bih ja ovdje krivio Turke već njega, zar neko nekog može na nešto navesti? On ako neće za njih igrati niko živ ga ne može natjerati.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Lotus » 19 sep 2017, 11:51

ASD je napisao/la:Turci su rijetko odvratan narod.
Historija njihovog sporta je historija naturalizovanja igraca.
Ima druze i do nas.Hajd nije bitan slucaj ovaj Biberovic jer je mogao prstom da bira u Spaniji klub i on i brat i plus roditelji bi bili materijalno zbrinuti,medjutim sandzaklije su to..A sto kazem ima i do nas mislim konkretno na ove klubove pogotovo Bosnu koja ove godine ima odlican budzet i kao nisu njega recimo mogli dovesti i pruziti mu priliku u prvom timu da igra..plus kad se na to doda ko trenutno lezi u savezu sve je jasno ko dan..podsjetit cu slucaj sa Musom koji je isto ovako imao ponudu,ali se Harun umijesao i ubijedio i Bukvu i njegove da ne prihvati to,eto i opet ne godi nam ni on..

Avatar
JHam
Postovi: 9039
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la JHam » 19 sep 2017, 12:30

Lotus je napisao/la:
ASD je napisao/la:Turci su rijetko odvratan narod.
Historija njihovog sporta je historija naturalizovanja igraca.
Ima druze i do nas.Hajd nije bitan slucaj ovaj Biberovic jer je mogao prstom da bira u Spaniji klub i on i brat i plus roditelji bi bili materijalno zbrinuti,medjutim sandzaklije su to..A sto kazem ima i do nas mislim konkretno na ove klubove pogotovo Bosnu koja ove godine ima odlican budzet i kao nisu njega recimo mogli dovesti i pruziti mu priliku u prvom timu da igra..plus kad se na to doda ko trenutno lezi u savezu sve je jasno ko dan..podsjetit cu slucaj sa Musom koji je isto ovako imao ponudu,ali se Harun umijesao i ubijedio i Bukvu i njegove da ne prihvati to,eto i opet ne godi nam ni on..
Mislim da bi Sparsi radije da igra za Tursku nego da ga posalju u Bosnu, koliko god im ponudili...

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ASD » 19 sep 2017, 12:34

Ako nista, Euroliga bi nam mnogima mogla biti zanimljivija, jer smo dobili ekipu protiv koje cemo navijati, barem ja.

lumani
Postovi: 14874
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 19 sep 2017, 12:38

jel 100% sigurno da nece igrati za BIH :?: Jel tacno da je rodjen u Zenici :?:

Muumii
Postovi: 424
Pridružen/a: 17 dec 2012, 20:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Muumii » 19 sep 2017, 12:46

Lotus je napisao/la:
ASD je napisao/la:Turci su rijetko odvratan narod.
Historija njihovog sporta je historija naturalizovanja igraca.
Ima druze i do nas.Hajd nije bitan slucaj ovaj Biberovic jer je mogao prstom da bira u Spaniji klub i on i brat i plus roditelji bi bili materijalno zbrinuti,medjutim sandzaklije su to..A sto kazem ima i do nas mislim konkretno na ove klubove pogotovo Bosnu koja ove godine ima odlican budzet i kao nisu njega recimo mogli dovesti i pruziti mu priliku u prvom timu da igra..plus kad se na to doda ko trenutno lezi u savezu sve je jasno ko dan..podsjetit cu slucaj sa Musom koji je isto ovako imao ponudu,ali se Harun umijesao i ubijedio i Bukvu i njegove da ne prihvati to,eto i opet ne godi nam ni on..
Ma ne da ima,nego je sve do nas,nece ovi sto vole ove sa sjevera,aj ne moraju,nece ovi sto vole ove sa istoka,aj ne moraju ni oni,al da nece ovi "nasi" ehh to vec... Ali problem je tu u sistemu,na celu srbskog saveza bivsi kosarkas,na celu hrvatskog bivsi kosarkas,kod nas ? Problem je mnogo dublje prirode,tako da me nista ne iznenadjuje,nije da me ne iznenadjuje,vec jednostavno ne zamjeram vise toliko,kad pogledam sa sirom otvorenim ocima problem,neki ce rec bilo je i prije tako,pa su igrali,ma nije ovakva propaganda bila prije(mislim za ove sto idu igrati za srb i hr,a sto se tice malog Biberovica,ja mu sekunde ne zamjeram ako ode igrat tamo,a istinita je prica u kakvoj mu je situaciji porodica,ako vec nude ljudi stan,posao ocu i majci,nastavak skolovanja njemu i bratu i pomoc u karijeri i razvoju,samo naprijed mali,sad ce neko odma reci pa moze i u spaniju,ko garantuje da ga i oni nece pokusat privolit da igra za njih ako je vec toliki talenat kao sto kazete,bolje da igra i za tursku nego za spaniju,ne krivim ga ni sekunde,moja puna podrska,mladi nam masovno odlaze,politicari su nam sve bogatiji i onda se nadje neko da kaze nesto,pa ustani protiv tih politicara i pomozi da se rijese problemi u drzavi,pa nece ni mladi odlazit i sve ce bit bolje,al to je vec drugi par carapa). Bar je Bosna igrala tu ABA ligu,afirmisalo se igraca kroz nju,zato federalni projekat treba bit jedan klub nije bitno koji,eto nek budu SPARSI,kad moze imat rs svoj klub,zasto mi ne bi imali svoj... Al ne brinem se ja toliko,ko god nece ne mora,ne treba nikoga tjerat,ali nikome ni zamjerat,ali isto tako ne treba nikome dozvolit da nakon zavrsetka karijere glumi nesto,dolazi "pomoci",ne treba dozvolit novi slucaj mulac mulaomerovic seljacina. Ima hvala bogu tu igraca,ima talenta i bit ce ga uvijek,al necemo nikad bit jaka nacija ni u jednom sportu dok je trojstvo na celu... A ko garantuje tom Biberovicu i bilo kome da ce uspjet ako ode tamo negdje i postane Biberoglu il neki treci,ko zna sta nosi sutra,uostalom jos mali nije ni otiso,ali ako zeli nek ide,ima SIKIRAS, MARIC, LONCAR, LAZIC, MUTIC,TALIC i jos mnogo momaka tu,tako da :bih: :bih: :bih: :bih: ! Ali nam prije svega treba neko ko ce bit pravi kapiten,ko ce i zagalamit i udarit ako treba,treba nam kult reprezentacije,da se zna ko kosi,a ko vodu nosi,ja se nadam da ce MUSA postat taj,ne volim njegovu drskost,ali kad sam je malo bolje sagledao dobra je ona,pozitivna je,neka nama MUSE,kapiten nam bio aBd,ne mora bit najbolji moguci igrac,al nek bar razvije to da je lider,nek se nametne tako,a kome se to ne svidja ne mora ni igra i da kome se ide :wave: :salut: !!!
Zadnja izmjena: Muumii, dana/u 19 sep 2017, 13:00, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 19 sep 2017, 12:50

Za ovo je krivo vrlo loše stanje u domaćoj košarci, ne bi Biberoglu imao potrebe sa 15,16 godina ići u Fenerbahce kada bi znao da će ovdje moći igrati u nekom klubu i razvijati se, a pod razvijanje ne smatram našu ligu nego ABA ligu, da ne kažem nešto više.

A mi u ovom trenutku nemamo kluba koji bi to radio (Igokea i Široki to nikada neće raditi, to nam je valjda svima jasno), Bosna je najbliža, a opet previše daleko od nekog ozbiljnijeg kluba za taj nivo.

Tako da mali može biti pakaš, đon obraz i sve ostalo, al' je realno da mu ovdje nema niko ništa ponuditi.

Baš kontam jučer, pa čovječe 90% rostera Srbije i Hrvatske je prodefilovalo (ili će prodefilovati) kroz njihove domaće klubove, a gledaj naših momaka, Čampara, Sikiraš, Musa, Atić, Nurkić i svi ostali mladi momci (kao i Biberović uostalom) moraju još kao djeca otići odavde i boriti se po europskim klubovima za koju minutu na parketu, bukvalno imaju duplo ili troduplo teži put za uspjeti od igrača iz susjedstva.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ASD » 19 sep 2017, 12:58

Zbog toga sto je teze uspjeti pravi ce igrac morati puno vise trenirati, a sa puno vise treninga ce postajati bolji igrac.
Koliko im to odmaze to im moze i pomoci, jaki ce postati jaci, slabiji ce odustajati. Zbog toga smo godinama imali ogromnu razliku izmedju kosarkasa u A selekciji, imali smo Teletovica koji je bio vrhunski igrac, a imali smo i igraci koji samo izvode aut.


Muumii
Postovi: 424
Pridružen/a: 17 dec 2012, 20:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Muumii » 19 sep 2017, 13:04

Raonffa je napisao/la: Baš kontam jučer, pa čovječe 90% rostera Srbije i Hrvatske je prodefilovalo (ili će prodefilovati) kroz njihove domaće klubove, a gledaj naših momaka, Čampara, Sikiraš, Musa, Atić, Nurkić i svi ostali mladi momci (kao i Biberović uostalom) moraju još kao djeca otići odavde i boriti se po europskim klubovima za koju minutu na parketu, bukvalno imaju duplo ili troduplo teži put za uspjeti od igrača iz susjedstva.
:bow: :bow: :bow: :salut: :salut: :clap: :clap: bravo svaka cast :bow: do poda,sustina svega i ne treba nikoga krivit sto ide trbuhom za kruhom,a ko ti kazem npr i da KK Bosna stane na noge,ko kaze da nece doci opet ista kompanija i upropastit sve,kad su nakon Bosne dobili jos bolje pozicije...

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la legenda reala » 19 sep 2017, 13:08

lumani je napisao/la:jel 100% sigurno da nece igrati za BIH :?: Jel tacno da je rodjen u Zenici :?:
Kaže da neće ići u Fener
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.