Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 06 mar 2017, 08:22

lumani je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:
Chstal je napisao/la:NIje problem sto se djeca dizu u nebesa, problem je sto vecina ide pogresnim putem. Idu putem opijanja, pusenja šiša, zatim ne rade individualno na sebi.

Na kraju, ne mogu svi uspjeti u sportu.
Upravo to, čisto sumnjam da Atic koji je mudo labudovo ispuca bar 3000 suteva sedmicno. Da bi postao igrac moras krv propisati, djeca u Americi jedu sami sebe da uspiju, da pobjegnu sa ulice i od bijede. Pogledajte jednog Embiida bio je losije građen od Muse, a sad je zvijer. Naravno ima tu puno do stručnosti trenera, ali i uslova. Onda kazu ubila ih medijska hajka, uništio ih život lagodan pogotov Atica. Ne mogu da vjerujem na sta je spao momak za kojeg sam bio ubjeđen da je nas najveći talenat, sam sebe je upropastio i sam je kriv sto je u ovoj situaciji umjesto da sada ubija u Euroligi i bude na pragu NBA on ne igra nigdje. Ja se nadam da njegova prica nije gotova i ubjeđen sam da bi uz strog i dobar režim treninga mogao napraviti nesto od sebe i svoje karijere.

da ,samo sto ta djeca u Americi ne dobiju stan za poklon,ili sta ja znam ;) ta djeca igraju college skoluju se,nema plate,a nas Musa na svakoj slici drzi red bull...Musa zabije 28 najbolji je u evropi,Musa zabije 2 **** trenera :( Musa napada Teletovica **** Mirzu :arrow: Atic svom jaranu stavi kitu u usta dok spava :D :D ....Jedini koji je ostao normalan jeste Buza :!:

vec sam ovo pisao,ali da ponovim Sulejman Wane igrac dite mi je davno nekada rekao ovaj momak ce da bude zvijer ide u nba,a ti sada skontaj o kome je rijec.Nije bilo pritiska trenirao je radio i uspio.
i pogriješio je bio je igrač rotacije :mrgreen:
onaj koji je isto bio u mediskoj hajci, a trenutno pokazuje najviše je Emir SUlejmanović
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la legenda reala » 06 mar 2017, 13:32

Istina je da nijedan nas toliko najavljivani talenat osim Nurkica ne pokazuje nista, toliko se pisalo o strasnom napretku o masi talenata koji ce da napadaju olimpijske medalje, na kraju cemo jedva i na EP
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.


Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 06 mar 2017, 18:38

sad tek vidim da je Stefan Pot rođen u Bijeljini, možda bi potencijalno mogao biti neko dodatno ime za rotaciju... mislim, nije neki bogomdan talenat, ali potvrdio je da ima makar abaligaški kapacitet, nije neki umjetnik, više šljakerski tip pleja poput Gorde.

Kontam da BiH u mlađim kategorijama ima većih potencijala na PG, ali čisto za neku prvu narednu akciju, mogao bi biti fin dodatak ako se nastavi ovako razvijati

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 06 mar 2017, 19:04

Nemanja86 je napisao/la:sad tek vidim da je Stefan Pot rođen u Bijeljini, možda bi potencijalno mogao biti neko dodatno ime za rotaciju... mislim, nije neki bogomdan talenat, ali potvrdio je da ima makar abaligaški kapacitet, nije neki umjetnik, više šljakerski tip pleja poput Gorde.

Kontam da BiH u mlađim kategorijama ima većih potencijala na PG, ali čisto za neku prvu narednu akciju, mogao bi biti fin dodatak ako se nastavi ovako razvijati
Igrao je za srbiju, sada bi trebali dobiti dozvolu srbije, a to je tesko
Inace bi imao mjesta, ali dugorocno je upitan
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 06 mar 2017, 19:11

ma znam, igrao je fino za generaciju 94, mjenjao je Vasu na onom SP u Pragu, ali generalno teško da on ima mjesto u budućnosti u A timu... ali stoji to da bi teško dali ispisnicu iako ga nemaju u planu, osim ako možda on sam ne bi tražio

filip13
Postovi: 38041
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 06 mar 2017, 21:20

kobe24 je napisao/la:Zna li neko nesto vise o ovome?
UVJETI ZA POVRATAK

Tijekom tog postupka moralo mu je biti objašnjeno da ostaje bez osnovnih građanskih prava poput prava na glasovanje, a tada je zdravorazumski morao zaključiti da ostaje i bez nižerangiranih prava poput nastupanja za reprezentaciju. A kad se mlijeko jednom prolije, nemoguće je vratiti ga u tetrapak. Kod Nihada i dalje postoji želja za povratkom među Zmajeve ako se pronađe način da dobije dvojno državljanstvo. Postoji li način?

Dugo vremena to nikako nije bilo moguće, Njemačka je uz Dansku i zemlje Beneluksa bila među rijetkima iz Europske unije (a u našoj regiji Crna Gora) koja nije dopuštala dvojno državljanstvo, ali 2014. njemačka je vlada konačno usvojila novi zakon o državljanstvu. Pravo na dvije putovnice (a samim tim i na dvojno državljanstvo) novim zakonom se stječe u svim slučajevima kada je osoba živjela najmanje osam godina u Njemačkoj ili je pohađala školu u ovoj zemlji najmanje šest godina.

Đedović je potpisao za berlinsku ALBA-u u srpnju 2012., što znači da će se uskoro navršiti peta godina njegovog boravka u Njemačkoj. Ako se tome pribroje godine iz djetinjstva, vrlo je vjerojatno da će se uskoro steći traženi uvjeti, osim ako se ne traži osam uzastopnih godina boravka. Kao pravni laici možemo samo nagađati, ali moguće je da bi se odricanjem od njemačkog državljanstva sva zavrzlama znatno brže riješila, no pitanje je da li je Nihad voljan na takav potez. Jedno je sigurno, Njemačka radi njega neće mijenjati zakone…

U svakom slučaju, sve ovo rezultiralo je reprezentativnom prazninom ovog igrača dok je u najboljim godinama karijere. Stagnacija se može primijetiti i na klupskoj razini jer se činilo da je Đedović igrač za najveće euroligaše, a sad već četvrtu sezonu igra za prosječni Bayern, koji je k tome već drugu godinu izvan Eurolige.

Ipak, Nihadu je tek 26 godina i još uvijek nam ostaje nada da će svoju borbu za dres BiH sa zatrpanih birokratskih stolova uskoro ponovo preseliti na parket.

ili da se on sam odrekne njemackog drzavlanstva i pokaze da zeli igrati za nas,a svi znamo da je to naucna fantastika

Rokabili071
Postovi: 67
Pridružen/a: 07 feb 2017, 13:08
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Rokabili071 » 07 mar 2017, 12:27

Znam sve o tome, iz prve ruke.
Stvari, dakle, stoje ovako. Njemacka ne daje dvojno drzavljanstvo, osim u izuzetnim prilikama. Ukoliko drzvama, odnosno Savez, odnosno Vijece ministara BiH, i naravno, prevashodno sam Dejdovic, zele Djedovica nazad, moraju konkretno djelovati prema Kosarkaskom savezu Njemacke, odnosno njemackom Ministarstvu vanjskih poslova.
Rijec je o tome da Nijemci, iako ne daju dvojno drzavljanstvo, prave izuzetke u slucajvima poznatih ili iznimno zasluznih sportista, a jedan takav, nama vrlo dobro poznat, koji je imao (i jos uvijek ima) dvojno drzavljanstvo jeste Ivica Olic. Dakle hrvatsko i njemacko.
Redoslijed poteza je slijedeci. Najoprije se Djedovic mora jasno izjasniti zeli li istinski ponovo igrati za repku, i odreci se moguce nekih beneficija koje donisi iskljucivo njemacko drzavljanstvo. Potom predsjedik KS BiH Fulurija i drzavni premijer, onaj nesretni Zvizdic, moraju se iskordinirati s ciljem hitnog i konkretnog djelovanja prema KS Njemacke, odnosno njemackoj vladi, odnosno njemackom MVP-u. I siguran sam da bi i Djedovicu dopusili dvojno drzavljanstvo, a to bi rijesilo mnogo toga.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 10 mar 2017, 18:50

Ipak, kako prenose srbijanski mediji, otkriveno je da KSBiH aktivno pregovara sa ovim mladim košarkašem, te da postoje velike šanse da Pot uskoro zaigra kao saigrač Mirze Teletovića, Jusufa Nurkića, Džanana Muse…
Ja nisam za ovo, bez obzira sto bi nam mozda i mogao biti od koristi u naredne 2-3 godine.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 10 mar 2017, 21:11

kobe24 je napisao/la:
Ipak, kako prenose srbijanski mediji, otkriveno je da KSBiH aktivno pregovara sa ovim mladim košarkašem, te da postoje velike šanse da Pot uskoro zaigra kao saigrač Mirze Teletovića, Jusufa Nurkića, Džanana Muse…
Ja nisam za ovo, bez obzira sto bi nam mozda i mogao biti od koristi u naredne 2-3 godine.
Ma ovo je kao novi marko sutalo, sto bi rekli prinova koja bi mogla prosiriti bazu, ali ne pojacanje
Sto se mene tice ako ga dovedu ok, ako ne opet ok
Nego da slucajno lazic nema rodbine u BiH
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 11 mar 2017, 09:38

Branko? Moguće, on je iz Vrhpolja, sela na Drini kod Ljubovije, odmah preko puta je Bratunac, možda ima neke veze, ali mislim da nema šanse da on pređe u BiH.

Prije svega, postoji neka šansa da on nakon ove sezone završi na širem spsisku Đorđevića (mada ja nisam za to), a i bez toga, on je povučeniji tip čovjeka, ne bi dolazio igrati u neku drugu reprezentaciju čisto reda radi, on čak i to inostranstvo dugo odlaže, prilično je vezan za svoj kraj, meni je djevojka iz njegove okoline, poznaju ga mnogi, prosto, nije onaj tip strogog profesionalca po pitanju menadžmenta svoje karijere, da će koristiti svaku priliku za nešto novo.

S druge strane, što se tiče Pota, to je OK, ne znam kakvi su ti naredni prospecti BiH na poziciji PG, ali gledajući kvalifikacije od ljetos, on bi svakako imao mjesta u rotaciji te ekipe, krvavi je radnik, može samo napredovati u karijeri, i kao što sam napisao u postu od prije nekoliko dana, vjerujem da može doći do nivoa Gordine karijere

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 11 mar 2017, 09:45

Nemanja86 je napisao/la:Branko? Moguće, on je iz Vrhpolja, sela na Drini kod Ljubovije, odmah preko puta je Bratunac, možda ima neke veze, ali mislim da nema šanse da on pređe u BiH.

Prije svega, postoji neka šansa da on nakon ove sezone završi na širem spsisku Đorđevića (mada ja nisam za to), a i bez toga, on je povučeniji tip čovjeka, ne bi dolazio igrati u neku drugu reprezentaciju čisto reda radi, on čak i to inostranstvo dugo odlaže, prilično je vezan za svoj kraj, meni je djevojka iz njegove okoline, poznaju ga mnogi, prosto, nije onaj tip strogog profesionalca po pitanju menadžmenta svoje karijere, da će koristiti svaku priliku za nešto novo.

S druge strane, što se tiče Pota, to je OK, ne znam kakvi su ti naredni prospecti BiH na poziciji PG, ali gledajući kvalifikacije od ljetos, on bi svakako imao mjesta u rotaciji te ekipe, krvavi je radnik, može samo napredovati u karijeri, i kao što sam napisao u postu od prije nekoliko dana, vjerujem da može doći do nivoa Gordine karijere
Pa za sada ocekujemo da ce Talic iz igoke biti novi nemanja Gordic, ali kosarkaski, sa ljudske strane vrlo malo igraca je doseglo ili ce disegnuti Nemanju
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 11 mar 2017, 10:23

dobro, to su već kategorije koje slabije poznajem, ali čisto igrački Gorda je napravio malu regresiju u karijeri, u jednom trenutku je djelovalo da može biti EL kalibar, ali je ostao kategorija niže.

Što se tiče tih budućih prospekata na PG, prije svega sam mislio da Gegića i Čamparu oko kojih najviše pišete, nisam skontao da je Talić potencijal tog ranga.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 11 mar 2017, 11:13

Nemanja86 je napisao/la:dobro, to su već kategorije koje slabije poznajem, ali čisto igrački Gorda je napravio malu regresiju u karijeri, u jednom trenutku je djelovalo da može biti EL kalibar, ali je ostao kategorija niže.

Što se tiče tih budućih prospekata na PG, prije svega sam mislio da Gegića i Čamparu oko kojih najviše pišete, nisam skontao da je Talić potencijal tog ranga.
Nemanja je bio dva puta u usponu i na nivou EL igraca i dva puta je sj.eban
Prvi put kada je bio mladi igrac u usponu i pruzao izvrsne partije kao 18-19 godisnji momak i zelio ga je ivanic dovesti u jednu od najboljih ekipa Tau Ceramicu, buducnostbje trazila milion odstete sto naravno nije dobila onda ga je radonjic uramio u njegov sistem koji nije bio ni blizu ovoga u CZ
Onda je otisao u lotomaticu gdje se malo devranisao pa poslje partizana i ukrajine je otisao u igokeu gdje je napokon dobio punu slobodu i odigrao izvarednu sezonu koja ga je odvela u cedevitu
U cedeviti je pod repesom odigrao veoma dobru sezonu jer je i tu imao dosta slobode i bio je na haman 10 poena i 4 asistencije u EL i onda je dosao mrsic koji ga je drugi put zeznuo jer mu je dao ulogu timskog igraca a punu slobodu i kada je gordic odigrao sezonu po toj direktivi na samom kraju (u doigravanju) je mrsic onda zahtijevao da igra kao kod repese, ali nije imao vremena za ponovnu tranziciju u tu ulogu
To je onda mrsic iskoristio da ga otjera, a kasnije je sama cedevita priznala gresku jer je bio bolji od svih plejeva sem jacksona/bogtrahita
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 16 mar 2017, 10:37

Glogovac presao u Igokeeu
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard


Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 21 mar 2017, 19:24

Uh kako dobra igra Durme u prvoj cetvrtini u gostima protiv Igokee, a i Sparsi se generalno odlicno drze. On je definitivno zreo za aba lige i nadam se da ce ga bar Igokea kaparisati, ako vec Bosna ne uspije uci i uzeti ga kod sebe.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ethel » 21 mar 2017, 19:30

kobe24 je napisao/la:Uh kako dobra igra Durme u prvoj cetvrtini u gostima protiv Igokee, a i Sparsi se generalno odlicno drze. On je definitivno zreo za aba lige i nadam se da ce ga bar Igokea kaparisati, ako vec Bosna ne uspije uci i uzeti ga kod sebe.
Ibrahim u Igokei, u paralelnom univerzumu mozda.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la sajo10 » 21 mar 2017, 19:34

Gdje se moze pratiti livescore utakmica? :)
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15109
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la irfo » 21 mar 2017, 19:37

sajo10 je napisao/la:Gdje se moze pratiti livescore utakmica? :)
https://www.youtube.com/watch?v=Vt4QGvSxdtg

samo snimak malo je reci kriminalan
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 31 gost.