Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Admir_Sa
Kontakt:

PostPostao/la Admir_Sa » 24 nov 2017, 22:55

samoposmatram WroteColon
Admir_Sa WroteColonPlace mi se kad vidim kakav talenat je atic i sta uradi u najbitnijim godinama karijere....onakva mehanika suta je suho zlato, al al al.... :(

Zar to nije do uloge koju ima u ekipama u kojim igra?
Kao osoba mi se cini previse pristojan. Kao da nema drskosti, da uzme stvari u svoje ruke.

Aek ga je masno platio i sigurno nije do kluba sve ove godine. Do njega je
nema potpisa

QUARTERBACK
Kontakt:

PostPostao/la QUARTERBACK » 25 nov 2017, 00:06

samoposmatram WroteColon
JakMani WroteColonOva reprezentacija je prodisala bez Teletovica !

Bez Mulaomerovica. Sa Teletovicem bi Vujosevic prosao kvalifikacije zmireci.

Teletovic kao osoba mi nelezi, ali da zna igrati zna.

:thumbup:
Arsène Wenger on Rosický: "He was wonderful. He's a player we all love. If you love football, you love Tomáš."

Enigma
Kontakt:

PostPostao/la Enigma » 25 nov 2017, 00:18

samoposmatram WroteColon
JakMani WroteColonOva reprezentacija je prodisala bez Teletovica !

Bez Mulaomerovica. Sa Teletovicem bi Vujosevic prosao kvalifikacije zmireci.

Teletovic kao osoba mi nelezi, ali da zna igrati zna.

Prošao bi sa Teletovicem koji nema višak kila i koji se ne ispucaje i koji ne bira koju ce tekmu igrat a koju ne...da se razumijemo Tele mi je jako drag kao igrač ali prošle kvalifikacije uz trenera jedan od glavni krivaca što nismo išli na prvenstvo
MUSVDG

ovisnik
Kontakt:

PostPostao/la ovisnik » 25 nov 2017, 00:25

Admir_Sa WroteColon
samoposmatram WroteColon
Admir_Sa WroteColonPlace mi se kad vidim kakav talenat je atic i sta uradi u najbitnijim godinama karijere....onakva mehanika suta je suho zlato, al al al.... :(

Zar to nije do uloge koju ima u ekipama u kojim igra?
Kao osoba mi se cini previse pristojan. Kao da nema drskosti, da uzme stvari u svoje ruke.

Aek ga je masno platio i sigurno nije do kluba sve ove godine. Do njega je

Atić je na U-18 bio gotovo pa savršen,od tada stagnira i bojim se da nikada neće doseći visine koje je po potencijalu trebao.Najveći njegov hendikep je manjak samopouzdanja i to je i večeras manifestirao kada je u nekoliko navrata odlagao loptu drugima iako je on bio u daleko boljoj poziciji za šut.Šteta,jer je kompletan igrač i njegove statistike su pune u svim kolonama,šut, skok, asistencije,ima sve al tanak u glavi i neigranje u AEKu doprinosi rušenju i onako labilne psihe.

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 25 nov 2017, 00:42

Mnogo se sputavaju ovi momci u ovakvoj konstelaciji snaga mi smo jedna od najjačih EURO reprezentacija i ja se nadam da uz pametniju igru sa dosta manje prodanih lopti i promašenih bacanja mozemo lagano uzeti i Francuze.
MES QUE UN CLUB!
Samuel Eto'o : "Madridski gadovi, pozdravite prvake!"

Kajzer10
Kontakt:

PostPostao/la Kajzer10 » 25 nov 2017, 00:44

ha?

SGD53
Kontakt:

PostPostao/la SGD53 » 25 nov 2017, 01:01

Jel ima gdje snimka utakmice, nisam bio u prilici da pratim meč na TV ?
1953, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1989, 1990

Tele33
Kontakt:

PostPostao/la Tele33 » 25 nov 2017, 01:16

Uzeli smo ih sa Musinom (ispod)prosječnom utakmicom i bez Gordića u završnici. Kikanović je dao 3 poena.

Zadovoljstvo je vidjeti da Atić, Gegić, Lazić imaju uloge u reprezentaciji u kojim smo ih zamišljali prije 3-4 godine.

Džanan Musa, hvala Bogu što nam ga je dao. Zadovoljstvo je gledati ovakvog napadačkog talenta, posebno ako predstavlja tvoju državu. Razumijem godine, briju, sve ok... ali unošenje u facu protivniku pred kraj meča pri autu za Rusiju i neke nesportske i bahate gestikulacije prema igračima Rusije u tim momentima su zaista nepotrebne. Umalo se sve okrenulo baš u tom periodu. Dobro je što ima pobjednički mentalitet, ali te reakcije za koje sam se nadao da su prošlost nisu mentalitet kakav ljudi vole da vide i koji će mu donijeti dobar rejting i reputaciju. Jako na Francusku pa šta bude!
Samo naprijed Saraj'vo!

yusufoh
Kontakt:

PostPostao/la yusufoh » 25 nov 2017, 01:45

SGD53 WroteColonJel ima gdje snimka utakmice, nisam bio u prilici da pratim meč na TV ?

I ja bih volio jos jednom da pogledam, ako neko ima informaciju bio bih zahvalan :bih:

Esport
Kontakt:

PostPostao/la Esport » 25 nov 2017, 06:19

yusufoh WroteColon
SGD53 WroteColonJel ima gdje snimka utakmice, nisam bio u prilici da pratim meč na TV ?

I ja bih volio jos jednom da pogledam, ako neko ima informaciju bio bih zahvalan :bih:

Na Fibinom sajtu bi trebali imati snimci svih utakmica
Zadnja izmjena: Esport, dana/u 25 nov 2017, 10:16, ukupno mijenjano 1 put.

samoposmatram
Kontakt:

PostPostao/la samoposmatram » 25 nov 2017, 09:29

Enigma WroteColonProšao bi sa Teletovicem koji nema višak kila i koji se ne ispucaje i koji ne bira koju ce tekmu igrat a koju ne...da se razumijemo Tele mi je jako drag kao igrač ali prošle kvalifikacije uz trenera jedan od glavni krivaca što nismo išli na prvenstvo
Prosle kvalifikacije su bile teletovicevo provodjenje sile, zbog koje i danas mora placati ceh. Mislim ako je slucaj taj da njegov izostanak cini ovu razliku, da ga Vujosevic nece pozivati u buduce. Ja sam ipak ubjedjen da ce ga Vujosevic koristiti.

Da se zna nemam pojma o kosarci.
Sami sebi dovoljni, nikom drugom povoljni, ideološki pogubljeni, nepristojni čak i vulgarni
puni mržnje prema svakom, koji isto ne misli

to smo mi forumasi

hurem
Kontakt:

PostPostao/la hurem » 25 nov 2017, 11:24

Iskljucive zasluge za prolazak pretkvalifikacija i plasman u kvalifikacije te sinosnju pobjedu protiv Rusije snosi Dusko Vujosevic...
NIKADA Mulaomerovic i njemu slicni s onakvom ekipom ne bi prosli u kvalifikacije...a pobjedi protiv Rusije i evo sada Francuske (svi se nadamo jer vjerujemo u Duleta, ne igrace, prvo Duleta, a potom igrace zahvaljujuci Duletovom uticaju na njih) bismo samo mogli sanjati.
...i onda dodje neko i kaze jeste li vidjeli kako bolje igramo bez Teletovica...zemljo otvori se.

Pa Vujosevic bi prepisao posljednje kvalifikacije s Nurkicem i Teletom u ekipi da je na klupi sjedio umjesto Mulaomerovica.

Vujosevic je bar 70% ove ekipe!
pogledajte "Dolasci (The arrivals)" na youtube

Vedad87
Kontakt:

PostPostao/la Vedad87 » 25 nov 2017, 11:33

Skenderija pofino popunjena, i navijanje u drugom poluvremenu odlicno. Kaze mi drug da se preko tv-a nije nesto culo, ali je bilo odlicno. Pogotovo u zadnjoj cetvrtini, poslije iskljucivanja Nemanje. Jedva cekam ponedjeljak. Pokusati smanjiti greske i popraviti skok i boriti se pa cemo vidjeti.
“If all else perished, and he remained, I should still continue to be; and if all else remained, and he were annihilated, the universe would turn to a mighty stranger.”

0oo0
Kontakt:

PostPostao/la 0oo0 » 25 nov 2017, 11:43

Tele33 WroteColonDžanan Musa, hvala Bogu što nam ga je dao. Razumijem godine, briju, sve ok... ali unošenje u facu protivniku pred kraj meča pri autu za Rusiju i neke nesportske i bahate gestikulacije prema igračima Rusije u tim momentima su zaista nepotrebne. Umalo se sve okrenulo baš u tom periodu. Dobro je što ima pobjednički mentalitet, ali te reakcije za koje sam se nadao da su prošlost nisu mentalitet kakav ljudi vole da vide i koji će mu donijeti dobar rejting i reputaciju. Jako na Francusku pa šta bude!

Primjetio sam ovu situaciju takodjer i bas mi je upala u oci. Nazalost, kucni odgoj mu izgleda nije bas najbolji, jer ovakve stvari su osnovni kucni odgoj i sramota je da se na jednoj profesionalnoj utakmici tako ponasa.

Vedad87
Kontakt:

PostPostao/la Vedad87 » 25 nov 2017, 11:50

0oo0 WroteColon
Tele33 WroteColonDžanan Musa, hvala Bogu što nam ga je dao. Razumijem godine, briju, sve ok... ali unošenje u facu protivniku pred kraj meča pri autu za Rusiju i neke nesportske i bahate gestikulacije prema igračima Rusije u tim momentima su zaista nepotrebne. Umalo se sve okrenulo baš u tom periodu. Dobro je što ima pobjednički mentalitet, ali te reakcije za koje sam se nadao da su prošlost nisu mentalitet kakav ljudi vole da vide i koji će mu donijeti dobar rejting i reputaciju. Jako na Francusku pa šta bude!

Primjetio sam ovu situaciju takodjer i bas mi je upala u oci. Nazalost, kucni odgoj mu izgleda nije bas najbolji, jer ovakve stvari su osnovni kucni odgoj i sramota je da se na jednoj profesionalnoj utakmici tako ponasa.

Ne da se ne bih složio s vama, nego baš suprotno. Znate li vi šta je trash talk? Šta se sve kaže i dobaci suparničkim igračima tokom jedne utakmice? Pa u Americi idu to te mjere da spominju trash talk kao vid umjetnosti (naravno da nije), ali poenta je da igrači to koriste da izbace protivnika iz ritma i donesu svom timu pobjedu. Svaki igrač ima svoj stil trash talk-a, neki psuju, provociraju...nema šta nema, i sve da izbaciš pritivnika iz balansa, a svoju motivaciju digneš na viši nivo.

Dalje, Kevin Garnett je jednom navodno rekao (nije dokazano jer mu je šapnuo) "Happy Mother's Day mother f*cker" a mama mu umrla od raka dojke mislim. To je naravno jako ružno i ispod svakog nivoa i poredeći sa Musinim, to je ništa. Jedino što se Musa mora tu paziti jesu tehničke.

Na kraju krajeva, Musa uvježbava trash talk za narednu NBA sezonu aBd ;)
“If all else perished, and he remained, I should still continue to be; and if all else remained, and he were annihilated, the universe would turn to a mighty stranger.”

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 25 nov 2017, 12:02

Kakva umjetnost, to je odlika seljacina, a Musa je jedan od njih. Budi gospodin na terenu i tu pobijedi protivnika, a jok tim primitivizmom. Meni je ono njegovo kreveljenje u facu izazvalo nagon povracanja. Ako zeli biti veliki, mora se rijesiti tih stvari, a ne mislim da hoce.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 25 nov 2017, 12:12

kobe24 WroteColonKakva umjetnost, to je odlika seljacina, a Musa je jedan od njih. Budi gospodin na terenu i tu pobijedi protivnika, a jok tim primitivizmom. Meni je ono njegovo kreveljenje u facu izazvalo nagon povracanja. Ako zeli biti veliki, mora se rijesiti tih stvari, a ne mislim da hoce.

Udario ga je namjerno po ruci,reakcija sasvim OK..Trash talk su radili svi veliki igraci od M.J pa sve do Kobaje,ali je to sve na drugi nacin,oni su provocirali nakon koseva..
Zadnja izmjena: lumani, dana/u 25 nov 2017, 12:13, ukupno mijenjano 1 put.

Vedad87
Kontakt:

PostPostao/la Vedad87 » 25 nov 2017, 12:12

kobe24 WroteColonKakva umjetnost, to je odlika seljacina, a Musa je jedan od njih. Budi gospodin na terenu i tu pobijedi protivnika, a jok tim primitivizmom. Meni je ono njegovo kreveljenje u facu izazvalo nagon povracanja. Ako zeli biti veliki, mora se rijesiti tih stvari, a ne mislim da hoce.

Ako mislis veliki u košarkaškom smislu, onda lupaš. Najveći trash talkeri su bili/jesu među najboljim košarkašima svijeta - Kobe Bryant, Charles Barkley, Big Shaq, Kevin Garnett, Reggie Miller, Michael Jordan itd da ne nabrajam. Ili želiš reći da ovo nisu bili neki košarkaši?

E sad, ako te malo ta moralna vertikala "zeza", to je tvoj izbor. Neki su za to, neki nisu, lični izbor. Ali sve je to dio sporta. Meni iskreno ne smeta, u određenim granicama. Ne volim baš, baš prljava dobacivanja, ali ovo Musa što radi mi ne smeta.

Trigger
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Trigger » 25 nov 2017, 12:24

Tele33 WroteColonUzeli smo ih sa Musinom (ispod)prosječnom utakmicom i bez Gordića u završnici. Kikanović je dao 3 poena.

Zadovoljstvo je vidjeti da Atić, Gegić, Lazić imaju uloge u reprezentaciji u kojim smo ih zamišljali prije 3-4 godine.

Džanan Musa, hvala Bogu što nam ga je dao. Zadovoljstvo je gledati ovakvog napadačkog talenta, posebno ako predstavlja tvoju državu. Razumijem godine, briju, sve ok... ali unošenje u facu protivniku pred kraj meča pri autu za Rusiju i neke nesportske i bahate gestikulacije prema igračima Rusije u tim momentima su zaista nepotrebne. Umalo se sve okrenulo baš u tom periodu. Dobro je što ima pobjednički mentalitet, ali te reakcije za koje sam se nadao da su prošlost nisu mentalitet kakav ljudi vole da vide i koji će mu donijeti dobar rejting i reputaciju. Jako na Francusku pa šta bude!

Dobar post, ali za Musu - pa još je on 'klinjo' popraviće se on ;) , ali ne možeš imati pobjednički mentalitet bez 'malo bezobrazluka i drskosti'. Činjenica.
Atiću baš to "Musino..." nedostaje, bez obzira na minutažu u timu.... Nije sport više 'viteški', to je prošlost
Bosno moja poharana....

fixator
Kontakt:

PostPostao/la fixator » 25 nov 2017, 12:30

ima li igdje da pogledam tekmu u snimci
nema na fiba sajtu samo hajlajtsi
hvala unaprijed

Sretan praznik svim patriotama :bih:
Semper Fidelis

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: DaVinci i 8 gostiju.