Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 21 jul 2017, 19:53

Najučinkovitiji u našim redovima bio je Hasandić sa ubačenih 15 poena, Vrabac je dodao 10 poena i Sejfić 9 poena.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Rokoko87 » 21 jul 2017, 19:54

Vrabac lider :bih:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 21 jul 2017, 19:58

Ovaj Hasandic nam je ocigledno korisniji od Mitrovica iz druge spanske lige. Mozda nema toliko dobar sut kao Mitrovic, ali je vrlo moguce da je momak kompletniji i sveukupno bolji kosarkas. Sto se tice Sejfica, ne znam je li pronasao novi klub. Volio bih ga gledati u ABA ligi naredne sezone, momak sigurno ima kvalitet za to. Mozda ga i Dusko preporuci nekom abaligasu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
75000
Postovi: 1072
Pridružen/a: 04 jul 2017, 12:32
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la 75000 » 21 jul 2017, 20:10

Hasandic je odlican igrac ko prati Slobodu zna to, a i uvjerit ce te se sad u repki.

Jel mi moze neko odgovorit zasto nema Knezevica iz Zrinjskog?

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 21 jul 2017, 20:12

kobe24 je napisao/la:Ovaj Hasandic nam je ocigledno korisniji od Mitrovica iz druge spanske lige. Mozda nema toliko dobar sut kao Mitrovic, ali je vrlo moguce da je momak kompletniji i sveukupno bolji kosarkas. Sto se tice Sejfica, ne znam je li pronasao novi klub. Volio bih ga gledati u ABA ligi naredne sezone, momak sigurno ima kvalitet za to. Mozda ga i Dusko preporuci nekom abaligasu.
Ja sam se nadao njemu i/ili loncaru u bosni
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Federer17 » 21 jul 2017, 20:14

75000 je napisao/la:Hasandic je odlican igrac ko prati Slobodu zna to, a i uvjerit ce te se sad u repki.
Ma niko ne kaze da on nije dobar igrac, pogotovo za nasu ligu (koju je, barem po mom misljenju, prevazisao). Pitanje je bilo je li kalibar za reprezentaciju, a vjerovatno ne bi ni dobio priliku da to pokaze da se ne desise svi ovi otkazi.

ljubiteljsporta
Postovi: 151
Pridružen/a: 11 sep 2015, 09:45
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ljubiteljsporta » 21 jul 2017, 20:32

Da je Dule strašan to smo svi znali i prije, al ovo što počinje raditi sa Bosnom i Hercegovinom dovest će ga u rang besmrtnih. Budimo pošteni niko al baš niko se nije nadao da ćemo u prve četiri pripremne svaku dobiti. Nije stvar uopšte u dobijenim utakmicama, već u tome što smo maltene svi razmišljali "nemoj samo da budemo kanta za napucavanje".
Vjerujte nisam euforičan i svaku utakmicu ću strepiti pa taman sa Andorom da igramo, al svejedno čovjek od "ništa" (bez uvrede bilo kojem košarkašu ali osim Refke niko nije ni u ozbiljnim kombinacijama nekog evropskog kluba bio, a Musa se tek našao u bilježnici kao veliki talenat) počinje stvarati neki tim.
Daleko je to od nečeg ozbiljnog, nečeg vrijednog plasmana na neki Mundobasket ili Eurobasket al nam je Dule dao pravo da vjerujemo da ćemo pronaći put. Naravno ojačani sa mnogim koji fale, al svejedno. Koliko se sjećam mi smo ili izgubili od ovog istog Portugala prošle godine. Ustvari i ako nismo izgubili, one tekme koje smo dobili u Makedoniji dobio je onda Nurkić (utrpao 35 koševa). A ovdje neki Hasandić (kažem uslovno neki jer znam za njegov učinak u našoj ligi al ponavljam ovi igrači nisu maltene nikad bili u planovima nekle evropske ekipe da ih dovedu) prvi stzrijelac.
Koliko mogu vidjeti iz statistike Atić je jako koristan igrač ovog tima. Eh sad, taj Atić već 2 godine se pobrisao gumicom, a Dule ga (prisiljen izostankom igrača) probudi. Atić je ljudi bio rahmetlija što se tiče košarke, da se ne lažemo.
Samo ću reći golemo, pregolemo, a najviše me fascinira što selektor ni milimetra ne leti. E to je trenerčina koja ima jako mnogo iskustva. IN DULE WE TRUST

esprit24
Postovi: 5380
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la esprit24 » 21 jul 2017, 20:42

Zasto Sikiras nije igrao ove dvije utakmice ??
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

Avatar
remA1
Postovi: 1777
Pridružen/a: 14 jan 2015, 08:25
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la remA1 » 21 jul 2017, 20:43

ljubiteljsporta je napisao/la:Koliko mogu vidjeti iz statistike Atić je jako koristan igrač ovog tima. Eh sad, taj Atić već 2 godine se pobrisao gumicom, a Dule ga (prisiljen izostankom igrača) probudi. Atić je ljudi bio rahmetlija što se tiče košarke, da se ne lažemo.
Samo ću reći golemo, pregolemo, a najviše me fascinira što selektor ni milimetra ne leti. E to je trenerčina koja ima jako mnogo iskustva. IN DULE WE TRUST
Dule je odmah iza Obradovića i Ivkovića na listi najboljih trenera iz Srbije. Uvjeren sam da bi imao i rezultate kao što ih oni imaju, samo da poznaje engleski jezik jer kad radiš u inostranstvu koliko god dobrog prevoditelja da imaš on stranim igračima ne može prenijeti onu njegovu energiju, neke stvari ne može ni prevesti, a imaju velikog uticaja.

Na prste jedne ruke se mogu nabrojati neke naše pobjede u produžecima, ili ovako na jednu loptu što se tiče seniorske košarke. I ako ih je bilo, to je onda kad su igrali puno iskusniji igrači. Ovako mlada ekipa da u produžecima dobije puno iskusnijeg protivnika znači samo psihička prednost. Dule radi mnoge stvari, a nema više ni one naše treće četvrtine...

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la gazijabih » 21 jul 2017, 22:11

Vujoševiću treba dati mandat na 4+4 godine (ovisno od volje i zdravstvenog stanja) i to da ima potpuno odriješene ruke po pitanju bilo čega, a za prirodnog nasljednika na klupi razvijati Pandžu. Uopšte rezultati prve 4 godine ne trebaju biti imperativ, već korak po korak graditi ekipu. Ovdje Vujošević itekako može po svome oblikovati ekipu kroz višegodišnji rad bez bojazni koju je imao sa Partizanom, a to je da mu igrači odu za lovom. Ovo mnogo manje stresno, pogotovo ako mu se daju 100% odriješene ruke i skine pritisak nekih velikih ambicija. Moja podrška Vujoševiću!

EdoBa
Postovi: 551
Pridružen/a: 04 jul 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la EdoBa » 21 jul 2017, 22:46

Na koliko godina je Dule potpisao?

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Tracy3McGrady » 21 jul 2017, 22:50

Najveći dobitak, pored trenutnog stanja naravno, je činjenica da Pandža ima najbolji mogući staž.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 21 jul 2017, 22:57

@EdoBa na 4 godine, ali postoji klauzula po kojoj Vujošević treba da prodje pretkvalifikacije
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Yucca
Postovi: 4004
Pridružen/a: 30 okt 2012, 21:55
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Yucca » 21 jul 2017, 23:01

Nemojte da vas ponese euforija pa da kasnije bude psovanja itd....

Treba biti realan ovu su pripremne tekme
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Tracy3McGrady » 21 jul 2017, 23:05

Yucca je napisao/la:Nemojte da vas ponese euforija pa da kasnije bude psovanja itd....

Treba biti realan ovu su pripremne tekme
Treba biti realan i shvatiti da je Dule vrhunski trener, i da nama samo ovakvi mogu pomoći. Čovjeku rezultat ovih tekmu uopšte nije bitan, čovjek traži idealna riješenja, i kao takav opet pobjeđuje a da ne pričam da u ekipi ima "djecurliju"

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
hurem
Postovi: 8621
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la hurem » 21 jul 2017, 23:43

Hajmo ovako reci...dobili smo ove dvije tekme u Makedoniji zahvaljujuci upravo najvaznijem "igracu" kojeg imamo a to je selektor.
Da nije bilo Vujosevica na klupi s ovom djecurlijom bismo zijanili obije s 20 razlike...u to sam siguran 99%.

Pa jedino u sto se uzdamo jeste upravo Dusko Vujosevic..da je neko drugi selektor nada ne bi ni postojala.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 21 jul 2017, 23:58

remA1 je napisao/la:
ljubiteljsporta je napisao/la:Koliko mogu vidjeti iz statistike Atić je jako koristan igrač ovog tima. Eh sad, taj Atić već 2 godine se pobrisao gumicom, a Dule ga (prisiljen izostankom igrača) probudi. Atić je ljudi bio rahmetlija što se tiče košarke, da se ne lažemo.
Samo ću reći golemo, pregolemo, a najviše me fascinira što selektor ni milimetra ne leti. E to je trenerčina koja ima jako mnogo iskustva. IN DULE WE TRUST
Dule je odmah iza Obradovića i Ivkovića na listi najboljih trenera iz Srbije. Uvjeren sam da bi imao i rezultate kao što ih oni imaju, samo da poznaje engleski jezik jer kad radiš u inostranstvu koliko god dobrog prevoditelja da imaš on stranim igračima ne može prenijeti onu njegovu energiju, neke stvari ne može ni prevesti, a imaju velikog uticaja.

Na prste jedne ruke se mogu nabrojati neke naše pobjede u produžecima, ili ovako na jednu loptu što se tiče seniorske košarke. I ako ih je bilo, to je onda kad su igrali puno iskusniji igrači. Ovako mlada ekipa da u produžecima dobije puno iskusnijeg protivnika znači samo psihička prednost. Dule radi mnoge stvari, a nema više ni one naše treće četvrtine...


Dule nije top 3 u Srbiji (Zoc,Dusan,Kari)ali jeste u svojoj drzavi C.Gori
;)

mirsad993
Postovi: 811
Pridružen/a: 18 dec 2013, 01:45
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la mirsad993 » 22 jul 2017, 00:28

Nisam ni sumnjao u Duleta jedva cekam sutra da vidim kako to izgleda na terenu, a ako Sikirasa ne namjerava u 12 ostavljati mislim da bi ga trebalo prebaciti nek ide onda na u18 prvenstvo ionako mu treba utakmica nakon povrede

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 22 jul 2017, 12:37

Ovdje bi aBd trebao biti prenos danasnje utakmice od 18:00.

http://play.mrt.com.mk/live/mrt1-sat
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Vucevich » 22 jul 2017, 17:27

kobe24 je napisao/la:Ovdje bi aBd trebao biti prenos danasnje utakmice od 18:00.

http://play.mrt.com.mk/live/mrt1-sat
Svaka ti cast burazeru :tokralju:

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.