Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
KapitenK
Postovi: 1584
Pridružen/a: 27 mar 2016, 15:29
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la KapitenK » 24 nov 2017, 20:59

Bravo Dule, bravo momci :bih:

halalite, sigurno je 20x napisano :mrgreen: , ali je li s Wilbekinom sve zavrseno ili je to jos u domenu spekulacija?
Kada bi mogao zaigrati ako je gotovo?

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 24 nov 2017, 21:00

kobe24 je napisao/la:Auuu kako sam ponosan na ove momke! :bih: :bih: :bih:

Majku li im rusku yebem, plako sam u Mejdanu kad smo popusili od njih zbog Teletovica i karine Mulaomerovica, ali osveta je uvijek slatka.

@Bassha brate, daj statistiku, ne trazi mi se preko moba.

http://www.fiba.basketball/basketballwo ... ina-Russia

:D
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
arelinho
Postovi: 16424
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la arelinho » 24 nov 2017, 21:00

KapitenK je napisao/la:Bravo Dule, bravo momci :bih:

halalite, sigurno je 20x napisano :mrgreen: , ali je li s Wilbekinom sve zavrseno ili je to jos u domenu spekulacija?
Kada bi mogao zaigrati ako je gotovo?
99% da je gotovo, a u februaru bi igrao kada krene 3. i 4. kolo kvalifikacija.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Esport » 24 nov 2017, 21:03

KapitenK je napisao/la:Bravo Dule, bravo momci :bih:

halalite, sigurno je 20x napisano :mrgreen: , ali je li s Wilbekinom sve zavrseno ili je to jos u domenu spekulacija?
Kada bi mogao zaigrati ako je gotovo?

Protiv Belgije,
Belgijanci protiv Francuza vode sredinom druge četvrtine 25:16

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la irfo » 24 nov 2017, 21:04

JohnCleese je napisao/la:Manje vise prenos, nego ko stavi jednu ovakvu utakmicu da se igra pred sarajevskom publikom ?

Mevlud u najavi i minimalno +15 za goste :bih:
:shhh:

Igraci, Dule i Skenderija veceras :tokralju: :tokralju: :tokralju:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
StevieG8
Postovi: 13370
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la StevieG8 » 24 nov 2017, 21:06

Odavno nisam imao vise vjere u neku našu drzavnu ekipu i sve se nekako poklopilo s neigranjem igraca NBA i EL, na kraju zasluzena pobjeda nasih mladih momaka pod vodstvom sjajnog Vujosevica, eto sta znaci strucnjak.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Esport » 24 nov 2017, 21:08

Bassha je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Auuu kako sam ponosan na ove momke! :bih: :bih: :bih:

Majku li im rusku yebem, plako sam u Mejdanu kad smo popusili od njih zbog Teletovica i karine Mulaomerovica, ali osveta je uvijek slatka.

@Bassha brate, daj statistiku, ne trazi mi se preko moba.

http://www.fiba.basketball/basketballwo ... ina-Russia

:D
slika

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la solinas » 24 nov 2017, 21:10

A kako se igra ovaj sistem sada.....
Prve tri idu dalje u kvalifikacije ili. ...znaci kakva pobjeda. ....strasno i konacno sportska srca je na nasoj strani bila.
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.


Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Unofficialpage » 24 nov 2017, 21:18

solinas je napisao/la:A kako se igra ovaj sistem sada.....
Prve tri idu dalje u kvalifikacije ili. ...znaci kakva pobjeda. ....strasno i konacno sportska srca je na nasoj strani bila.
Prve tri idu u drugu rundu kvala. Gdje se križaju grupe A-B, C-D, E-F itd. Mi se križamo sa ovom grupom gdje Finska, Island, ne znam koja su oni grupa. Bodovi se prenose protiv onih koji su prošli dalje a dalje na SP iz tih novo formiranih grupa idu po tri ekipe.


Bravo momci. Odlična partija. :bih:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 24 nov 2017, 21:19

Prebitna pobjeda za samopouzdanje.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Esport » 24 nov 2017, 21:20

solinas je napisao/la:A kako se igra ovaj sistem sada.....
Prve tri idu dalje u kvalifikacije ili. ...znaci kakva pobjeda. ....strasno i konacno sportska srca je na nasoj strani bila.
Sistem kvalifikacija je veoma jednostavan.
U prvoj fazi takmičenja 32 ekipe su raspoređene u 8 grupa.
Po 3 ekipe iz svake grupe idu u drugi krug kvalifikacija, gdje se prave nove 4 grupe na nacin da se spajaju grupe A i B, C i D, E i F, G i H.
Bodovi osvojeni iz prvog kruga u međusobnim duelima se prenose dalje.
Po 3 ekipe iz sve 4 grupe idu na Svjetsko prvenstvo u Kinu, dakle ukupno 12.

Naša grupa se u sljedećem krugu križa sa grupom F: Finska, Island, Češka i Bugarska

Danas Češka - Island 89:69 i Bugarska - Finska 80:82
Zadnja izmjena: Esport, dana/u 24 nov 2017, 21:30, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Federer17 » 24 nov 2017, 21:22

Koliki smo mi pehovi, nevjerovatno je da se ovako zavrsilo. Da imamo +10 u zadnjoj minuti utakmice, ja ne bih potpisao pobjedu.

Bilo je velike srece veceras, nemoguce koliko slobodnih smo promasili, u nekim najvaznijim momentima lose odluke su se donosile. Imam osjecaj da se u zadnje 2-3 min samo trazio kontakt da bi se islo na slobodna, pa smo zbog toga previse grijesili. Rusi se posteno ispromasivali, ali su realno i oni imali srece u pojedinim momentima, pomoc sudija takodjer.

Atic je za mene (nakon Gorde) najbolje odigrao, steta sto nije vise uzimao loptu u svoje ruke (razumijem da nema samopouzdanja, ali je ovo premal). U skoku, odbrani, napadackim kretnjama - bio je gotovo perfektan.

Musa je odigrao sasvim korektno. Osim tog suta za tri (1/7) koji nije nikako isao, sve drugo, ukljucujuci i tu njegovu odbranu koju mnogi (s pravom) osporavaju, je bilo dobro. Slobodna je morao bolje pogadjati, ali generalno je povukao loptu kada je bilo najpotrebnije. Razumijem animozitet prema Rusima, ali mu ne trebaju one grimase, izrugivanja, pogotovo jer je utakmica bila sve osim gotova.

Stipan, Gorda...... :salut: :salut:

Aferim Duletu! Od crnih rupa 3/4, u tom periodu dolazimo do rezultatske prednosti.

Skenderija me uopste nije odusevila, al' nejse. Ne treba sada o tome pricati.

Bilo bi lijepo da se Francuzi iz EL ne pojave na tekmi u ponedjeljak, da se i tu pokusa nesto uraditi. Ja sam siguran da je ova ekipa Rusije bolja od njih, bez tih nekoliko igraca.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 24 nov 2017, 21:28

Esport je napisao/la:
solinas je napisao/la:A kako se igra ovaj sistem sada.....
Prve tri idu dalje u kvalifikacije ili. ...znaci kakva pobjeda. ....strasno i konacno sportska srca je na nasoj strani bila.
Sistem kvalifikacija je veoma jednostavan.
U prvoj fazi takmičenja 32 ekipe su raspoređene u 8 grupa.
Po 3 ekipe iz svake grupe idu u drugi krug kvalifikacija, gdje se prave nove 4 grupe na nacin da se spajaju grupe A i B, C i D, E i F, G i H.
Bodovi osvojeni iz prvog kruga u međusobnim duelima se prenose dalje.
Po 3 ekipe iz sve 4 grupe idu na Svjetsko prvenstvo u Kinu, dakle ukupno 12.

Naša grupa se u sljedećem krugu križa sa grupom F: Finska, Island, Češka i Ukrajina

Danas Češka - Island 89:69 i Švedska- Ukrajina 76 :84
Mala ispravka, u grupi F nije Ukrajina nego Bugarska, i Finci su ih danas savladali 82:80 u Bugarskoj.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 24 nov 2017, 21:31

Da se razumijemo osporavani gordic kojega su mnogi ljetos tjerali iz reprezentacije je bi covjek odluke, atic je odradio puno prljavog posla, a junak u zavrsnici je bio gegic
Musa je bio LOS!
U odbrani je bio rupa u napadu puno iracionalnih odluka i nekih soliranja kada smo igrali sa 2 centra da ih napunimo licnim, a on direktno izgubi 5 lopti i uzrokuje jos toliko indirektno
Sut mu je bio ocajan, i statistiku je napumpo slobodnim a koja je gadzao 60%, da je bio barem jedan suter koji bi uzeo njegove minute bio bi jednocifren
Da je barem uobicajeno pogadzao slobodna imao bi prolaznu ocjenu

Uglavnom svaka cast momcima i velika pobjeda
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Esport » 24 nov 2017, 21:33

Raonffa je napisao/la:
Esport je napisao/la:
solinas je napisao/la:A kako se igra ovaj sistem sada.....
Prve tri idu dalje u kvalifikacije ili. ...znaci kakva pobjeda. ....strasno i konacno sportska srca je na nasoj strani bila.
Sistem kvalifikacija je veoma jednostavan.
U prvoj fazi takmičenja 32 ekipe su raspoređene u 8 grupa.
Po 3 ekipe iz svake grupe idu u drugi krug kvalifikacija, gdje se prave nove 4 grupe na nacin da se spajaju grupe A i B, C i D, E i F, G i H.
Bodovi osvojeni iz prvog kruga u međusobnim duelima se prenose dalje.
Po 3 ekipe iz sve 4 grupe idu na Svjetsko prvenstvo u Kinu, dakle ukupno 12.

Naša grupa se u sljedećem krugu križa sa grupom F: Finska, Island, Češka i Bugarska

Danas Češka - Island 89:69 i Bugarska - Finska 80:82
Mala ispravka, u grupi F nije Ukrajina nego Bugarska, i Finci su ih danas savladali 82:80 u Bugarskoj.
Do mene je, još sam pod utiskom naše utakmice, pa sam zamijenio skandinavske ekipe.

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5723
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la JohnCleese » 24 nov 2017, 21:35

irfo je napisao/la:
JohnCleese je napisao/la:Manje vise prenos, nego ko stavi jednu ovakvu utakmicu da se igra pred sarajevskom publikom ?

Mevlud u najavi i minimalno +15 za goste :bih:
:shhh:

Igraci, Dule i Skenderija veceras :tokralju: :tokralju: :tokralju:

Sramotna posjeta bez laznog pretjerivanja.

Posmatranje utakmice od strane gledateljstva u odredjenim dijelovima meca se moze ocijeniti cak i kao aktivno.


O navijanju mozemo pricati tek nakon iskljucenja Nemanje Gordica. Vjerujem da si ti licno poveo jednu tribinu a drugu Aziz Gluscevic Zisko :thumbup:

Necemo o Skenderiji. Velika i vazna pobjeda je jedino sto sada treba biti fokusu.
Cestitke jos jednom :bih:
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 24 nov 2017, 21:36

Esport je napisao/la:
Do mene je, još sam pod utiskom naše utakmice, pa sam zamijenio skandinavske ekipe.
:thumbup:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

lumani
Postovi: 14874
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 24 nov 2017, 21:37

nerminh74 je napisao/la:Da se razumijemo osporavani gordic kojega su mnogi ljetos tjerali iz reprezentacije je bi covjek odluke, atic je odradio puno prljavog posla, a junak u zavrsnici je bio gegic
Musa je bio LOS!
U odbrani je bio rupa u napadu puno iracionalnih odluka i nekih soliranja kada smo igrali sa 2 centra da ih napunimo licnim, a on direktno izgubi 5 lopti i uzrokuje jos toliko indirektno
Sut mu je bio ocajan, i statistiku je napumpo slobodnim a koja je gadzao 60%, da je bio barem jedan suter koji bi uzeo njegove minute bio bi jednocifren
Da je barem uobicajeno pogadzao slobodna imao bi prolaznu ocjenu

Uglavnom svaka cast momcima i velika pobjeda

Nije bio los ,bio je solidan a odbrana sasvim OK..Slobodna Mora bolje izvoditi..Stipe je bio borben,Kikan najveca rupa u odbrani,Gorda odlican,Gegic x Faktor,Atic nas je mogao usrati na kraju glupostima,Minja borben,..........

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Federer17 » 24 nov 2017, 21:39

nerminh74 je napisao/la: Da je barem uobicajeno pogadzao slobodna imao bi prolaznu ocjenu
O tome se i radi, iako bih ja prije rekao da bi bio i vise nego dobar u tom slucaju.

Mozemo pricati sta hocemo, ali je momak iznudio 15 slobodnih bacanja (daleko najvise od svih kod nas). Nesto sto ne bi uspjelo nijednom suteru, i malo kojem igracu Evrope. Da je pogodio 13, sad bi vec pricali drugu pricu. Sto se odbrane tice, meni je bio sasvim ok.

Zaboravih spomenuti Geginu odlicnu partiju. Jedina mana koju mu ja vidim (pored suta) je losiji ball handling, te brzina prilikom vodjenja lopte. Previse se okrece i gradi, nekada skroz nesigurno prevodi loptu. Razumijem da je u pitanju veliki pritisak, nema neku ulogu u timu, nakon prve greske slijedi Duletovo psovanje i sl., ali ovo govorim i na osnovu utakmica u mladjim uzrastima.

@lumani, Kikan je bas u nekoliko navrata dobro ispratio onog Rusa u odbrani, iako djeluje dosta pokretljiviji i nizi od njega.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.