Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 08 sep 2017, 19:27

Kakav je bio Vrabac u prvom poluvremenu i kakvu je minutazu imao? Ja tek sad ovo vidio.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
hz1987
Postovi: 2087
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la hz1987 » 08 sep 2017, 21:31

kobe24 je napisao/la:Kakav je bio Vrabac u prvom poluvremenu i kakvu je minutazu imao? Ja tek sad ovo vidio.
http://www.acb.com/jv/partido.php?c=679569

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 08 sep 2017, 22:01

hz1987 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Kakav je bio Vrabac u prvom poluvremenu i kakvu je minutazu imao? Ja tek sad ovo vidio.
http://www.acb.com/jv/partido.php?c=679569
Hvala! Ne svidja mi se ova odbrana koju je Adin igrao, a vjerovatno je to Neno od njega trazio. Konstantno je bio taj koji udvaja (uglavnom igraca na niskom postu), a opet je neprestano morao motriti i na vanjskog igraca i onda se nerijetno nalazio u nebranom grozdju jer je kasnio na obje strane. U takvim okolnostima nikad nije mogao do kraja ispratiti tog vanjskog kosarkasa, a i ovaj mali broj skokova govori da je igrao atipicnu odbranu. U napadu je vrlo rijetko imao loptu u svojim rukama i nekako je djelovalo da je ofanzivno uvijek bio peta opcija, sto se meni takodjer ne svidja. On je najbolji kad zna striktno koga cuva i bez previse udvajanja, a po meni je najefikasniji kad cuva protivnicke bekove (nogama i atletikom ih moze bez problema ispratiti, bez obzira sto je uglavnom visi od svih). U napadu je koristan samo ako ima cesce loptu u svojim rukama, jer se zna odluciti na prodor (pa tako zna zabiti polaganje, ili izvuce slobodna), a u suprotnom ce sve sto zabije biti iz kontri i polukontri. Nadam de da ce mu Markovic naci odgovarajucu ulogu u ovoj ekipi, gdje ce raditi ono u cemu je najbolji. Valjda dobije svojih 20+ minuta u rotaciji.
Btw, ovaj Todorovic bi nam stvarno mogao pomoci, ali se ne bih iznenadio da ga vidim na srpskom spisku za kvalifikacije i da na kraju cak i upadne u 12 konacnih. Naravno, pod uslovom da EL igraci definitivno nece igrati.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Federer17 » 09 sep 2017, 14:41

Mislim da Musa danas igra neki turnir sa Cedevitom, pa ako neko naleti na link (ukoliko ga bude), neka zalijepi ovdje.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 10 sep 2017, 09:44

Buza 6p,2sk
Ne. Djedovic 2sk ( igrao 4min za prvi tim Barce )
Gordić 8p
Musa 15p
Stipanović 8p
Muratović 9p
Kikanovic 24p
Lazić 18p,9sk (7.9 )

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Lotus » 10 sep 2017, 10:14

Bassha je napisao/la:Buza 6p,2sk
Ne. Djedovic 2sk ( igrao 4min za prvi tim Barce )
Gordić 8p
Musa 15p
Stipanović 8p
Muratović 9p
Kikanovic 24p
Lazić 18p,9sk (7.9 )


Opasan Acika :clap: Da je slusao prekodrinske net patriote sad bi bio tehnoloski visak u reprezentaciji Srbije i ne bi ni u snu imao ovaj transfer.A ovako stabian reprezentativac BiH sa 21 godinom.A ovi sto odu da igrau za Srbiju mogu samo da sanjaju seniorsku reprezentaciju,pa vi saljite djecu tamo :kafa:

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 10 sep 2017, 11:31

bravo za malog djedovica! sta bi sa malim "slovencem" elvisom kericem, po meni bio je talenat u rangu sa malim djedovicem..

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Lotus » 10 sep 2017, 12:41

edinjo-bih je napisao/la:bravo za malog djedovica! sta bi sa malim "slovencem" elvisom kericem, po meni bio je talenat u rangu sa malim djedovicem..
Pa i nije bas bravo..Kada odigras mizerne cetiri minute za prvi tim,a imas 20 godina i plus najgora stvar od svih samo toliko minuta,a vecina igraca je na prvenstvu sa reprezentacijama.Tako da tanko,pretanko..

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 10 sep 2017, 14:17

Bravo za Lazica!!! Late boomer!

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 10 sep 2017, 20:21

Sta je sa Aticem? Igrali u pipremnim utakmicama?

Avatar
UserNAME2
Postovi: 239
Pridružen/a: 28 sep 2016, 17:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la UserNAME2 » 10 sep 2017, 21:04

Volvic je napisao/la:Sta je sa Aticem? Igrali u pipremnim utakmicama?
Cini se da ne igra :!:
http://www.aek365.com/a-542198/aggikse- ... -h-aek.htm

nista bolje nisam uspio naci

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 10 sep 2017, 21:26

Dobar Vrabac za ovo sto sam gledao. Sve poene je postigao u tri vezana napada, prvo trojka iz kornera, pa jedno slobodno nakon dobre reakcije u odbrani. Nakon toga je imao jos jednu odlicnu reakciju u odbrani, zalijepio blokadu, ukrao loptu i polozio u kontri.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 10 sep 2017, 22:44

Vrabac 9p,5sk,1ast
Kikanovic 13p,3sk
Jošilo 16p
--
Jucer je Mutic odigrao nekih 10-15min za prvi tim Murcije, bez ucinka
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard


Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la irfo » 11 sep 2017, 16:28

Gordic izgleda zavrsena stvar za Duska nazalost :?
Ovaj rezultat u pretkvalifikacijama, koji jeste uspjeh, je li maksimalni domet ekipe koja je igrala u ovim pretkvalifikacijama? - U pravu ste za uspeh, jer to jeste, a maksimalni domet jeste za pretkvalifikacije i moramo biti realni. Sad za kvalifikacije moramo da se pojačamo, gledajući na poziciji stranca šta može da se uradi. Onda računamo na Stipanovića (Andrija), Kikanovića (Elmedin), Miloševića (Milan), jer su to igrači koji imaju kvalitet i dopunjavaju nešto što je ovoj ekipi falilo, a ne ruše neku njihovu fanatičnu posvećenost i energiju. Znači, stranac i ta tri igrača su nešto što prvo pada napamet, a videt ćemo šta bi još moglo da znači pojačavanje ekipe, a ne razbijanje te neke teško napravljene atmosfere. A Nemanja Gordić? - To je prošlo i ja sam s njim dva puta razgovarao u Beogradu i posle toga nije došao na okupljanje i ne bih to više komentarisao.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 11 sep 2017, 16:35

irfo je napisao/la:Gordic izgleda zavrsena stvar za Duska nazalost :?
Ovaj rezultat u pretkvalifikacijama, koji jeste uspjeh, je li maksimalni domet ekipe koja je igrala u ovim pretkvalifikacijama? - U pravu ste za uspeh, jer to jeste, a maksimalni domet jeste za pretkvalifikacije i moramo biti realni. Sad za kvalifikacije moramo da se pojačamo, gledajući na poziciji stranca šta može da se uradi. Onda računamo na Stipanovića (Andrija), Kikanovića (Elmedin), Miloševića (Milan), jer su to igrači koji imaju kvalitet i dopunjavaju nešto što je ovoj ekipi falilo, a ne ruše neku njihovu fanatičnu posvećenost i energiju. Znači, stranac i ta tri igrača su nešto što prvo pada napamet, a videt ćemo šta bi još moglo da znači pojačavanje ekipe, a ne razbijanje te neke teško napravljene atmosfere. A Nemanja Gordić? - To je prošlo i ja sam s njim dva puta razgovarao u Beogradu i posle toga nije došao na okupljanje i ne bih to više komentarisao.
Gdje si nasao taj interviju :?:
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Federer17 » 11 sep 2017, 16:38

Bassha je napisao/la: Gdje si nasao taj interviju :?:
Oslobodjenje.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 11 sep 2017, 16:47

Oni ocigledno imaju nekih nesuglasica jos iz perioda dok je Vujosevic trenirao Gordica u Partizanu. Nemanja je ovo ljeto ispao krajnje nekorektan, a vjerujem da je selektor razlog takvog njegovog ponasanja. Steta, jer ako ne uganjamo nekog Amerikanca do novembra, ostacemo samo na Gegicu (koji do tad mozda nece imati nijednu takmicarsku utakmicu) i Zahiragicu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 11 sep 2017, 17:47

irfo je napisao/la:Gordic izgleda zavrsena stvar za Duska nazalost :?
Ovaj rezultat u pretkvalifikacijama, koji jeste uspjeh, je li maksimalni domet ekipe koja je igrala u ovim pretkvalifikacijama? - U pravu ste za uspeh, jer to jeste, a maksimalni domet jeste za pretkvalifikacije i moramo biti realni. Sad za kvalifikacije moramo da se pojačamo, gledajući na poziciji stranca šta može da se uradi. Onda računamo na Stipanovića (Andrija), Kikanovića (Elmedin), Miloševića (Milan), jer su to igrači koji imaju kvalitet i dopunjavaju nešto što je ovoj ekipi falilo, a ne ruše neku njihovu fanatičnu posvećenost i energiju. Znači, stranac i ta tri igrača su nešto što prvo pada napamet, a videt ćemo šta bi još moglo da znači pojačavanje ekipe, a ne razbijanje te neke teško napravljene atmosfere. A Nemanja Gordić? - To je prošlo i ja sam s njim dva puta razgovarao u Beogradu i posle toga nije došao na okupljanje i ne bih to više komentarisao.
ovoga sam se bojao jer nemanja i vujošević nisu se rastali u dobrim odnosima u partizanu
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Sebulba » 11 sep 2017, 19:40

Ima li ovaj Jošilo pravo nastupa za nas? u ovakvoj oskudici igrača bio bi sasvim solidna opcija.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: MrPink i 9 gostiju.