Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 19 sep 2017, 13:09

Lotus je napisao/la:
ASD je napisao/la:Turci su rijetko odvratan narod.
Historija njihovog sporta je historija naturalizovanja igraca.
Ima druze i do nas.Hajd nije bitan slucaj ovaj Biberovic jer je mogao prstom da bira u Spaniji klub i on i brat i plus roditelji bi bili materijalno zbrinuti,medjutim sandzaklije su to..A sto kazem ima i do nas mislim konkretno na ove klubove pogotovo Bosnu koja ove godine ima odlican budzet i kao nisu njega recimo mogli dovesti i pruziti mu priliku u prvom timu da igra..plus kad se na to doda ko trenutno lezi u savezu sve je jasno ko dan..podsjetit cu slucaj sa Musom koji je isto ovako imao ponudu,ali se Harun umijesao i ubijedio i Bukvu i njegove da ne prihvati to,eto i opet ne godi nam ni on..
:hmmmm:
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 19 sep 2017, 13:11

ASD je napisao/la:Zbog toga sto je teze uspjeti pravi ce igrac morati puno vise trenirati, a sa puno vise treninga ce postajati bolji igrac.
Koliko im to odmaze to im moze i pomoci, jaki ce postati jaci, slabiji ce odustajati. Zbog toga smo godinama imali ogromnu razliku izmedju kosarkasa u A selekciji, imali smo Teletovica koji je bio vrhunski igrac, a imali smo i igraci koji samo izvode aut.
Ma nekad ni to nije garancija za uspjeh, pogotovo kad ti kao dijete od 15,16 godina odeš u Španiju npr, dok se snađeš, možda nema nikog sa tvog govornog područja, kako ćeš se privići na okolinu, kako okolina na tebe, šta će trener očekivati od tebe, ma joj to je stvarno prejeben put, svako od ovih naših momaka koji napravi EL karijeru, treba mu baš odati priznanje za trud i rad u karijeri.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Muumii
Postovi: 422
Pridružen/a: 17 dec 2012, 20:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Muumii » 19 sep 2017, 13:17

ASD je napisao/la:Zbog toga sto je teze uspjeti pravi ce igrac morati puno vise trenirati, a sa puno vise treninga ce postajati bolji igrac.
Koliko im to odmaze to im moze i pomoci, jaki ce postati jaci, slabiji ce odustajati. Zbog toga smo godinama imali ogromnu razliku izmedju kosarkasa u A selekciji, imali smo Teletovica koji je bio vrhunski igrac, a imali smo i igraci koji samo izvode aut.
A 90 % klubova ne rade nikako sa mladim igracima,nikakav razvoj imaju,ne uce se akcije,osnove kosarke se nauce i tjt,daj boze i to,sve sto zelis napredovat moras sam sebi trenera platit,ne radi se na fizickoj spremi,na usmjeravanju igraca kakvu rolu mogu igrati,o kojem razvoju pricamo ? Pa nasu ligu igraju drtine stare,katastrofa je,budi malo bolji neko ce te udarit,u fazonu alo spusti se na zemlju,nikakvog tu napredka nema,pa i Musa da je osto propo bi,jedan Buza je stagniro,da ne kazem propo,jedan Vrabac nije postao ni pola od igraca kakav je mogao postati,dalje i da ne pricamo,zakljucak rad sa mladim kosarkasima katastrofalan ili ne postoji

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Kajzer10 » 19 sep 2017, 13:18

Tacno, citajuci pojedine covjek rekao bi covjek ima dvije opcije:
- igrati u BiH ligi, i umrijeti od gladi
- otici igrati za drugu drzavu

S druge strane, ja sam prilicno siguran da se moze igrati u stranoj ligi a uz to ostati odan BiH reprezentaciji sto je fin broj nasih kosarakasa dokazao.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ASD » 19 sep 2017, 13:30

Raonffa je napisao/la:
ASD je napisao/la:Zbog toga sto je teze uspjeti pravi ce igrac morati puno vise trenirati, a sa puno vise treninga ce postajati bolji igrac.
Koliko im to odmaze to im moze i pomoci, jaki ce postati jaci, slabiji ce odustajati. Zbog toga smo godinama imali ogromnu razliku izmedju kosarkasa u A selekciji, imali smo Teletovica koji je bio vrhunski igrac, a imali smo i igraci koji samo izvode aut.
Ma nekad ni to nije garancija za uspjeh, pogotovo kad ti kao dijete od 15,16 godina odeš u Španiju npr, dok se snađeš, možda nema nikog sa tvog govornog područja, kako ćeš se privići na okolinu, kako okolina na tebe, šta će trener očekivati od tebe, ma joj to je stvarno prejeben put, svako od ovih naših momaka koji napravi EL karijeru, treba mu baš odati priznanje za trud i rad u karijeri.
Musa je otisao u Cedevitu u kojoj kao vanserijski talenat nema nikakvih povlastica nego mora svaku sekundu maksimalno iskoristiti.
Ali znas sta, decko je jak u glavi i radi, za razliku od njeg Biberovic leti za povlasticama u Tursku, imat ce i pare i sanse, ali garantujem da nece Biberovic ni pola biti igrac kao on.
Gledali smo ih u nasoj Repci na istom takmicenju, Musa se polomio da dobije nagradu MVP-a, Biberovic tu dosao u fazonu "ja sam talenat, nemam ja sta dokazivati, tu sam da ovo odradim" i na kraju se obrukasmo.
Ovo se ne odnosi samo na Biberovica i Musu nego na mnoge druge primjerem, uglavnom bolje prodju oni koji se ne boje izazova.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 19 sep 2017, 13:43

ASD je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
ASD je napisao/la:Zbog toga sto je teze uspjeti pravi ce igrac morati puno vise trenirati, a sa puno vise treninga ce postajati bolji igrac.
Koliko im to odmaze to im moze i pomoci, jaki ce postati jaci, slabiji ce odustajati. Zbog toga smo godinama imali ogromnu razliku izmedju kosarkasa u A selekciji, imali smo Teletovica koji je bio vrhunski igrac, a imali smo i igraci koji samo izvode aut.
Ma nekad ni to nije garancija za uspjeh, pogotovo kad ti kao dijete od 15,16 godina odeš u Španiju npr, dok se snađeš, možda nema nikog sa tvog govornog područja, kako ćeš se privići na okolinu, kako okolina na tebe, šta će trener očekivati od tebe, ma joj to je stvarno prejeben put, svako od ovih naših momaka koji napravi EL karijeru, treba mu baš odati priznanje za trud i rad u karijeri.
Musa je otisao u Cedevitu u kojoj kao vanserijski talenat nema nikakvih povlastica nego mora svaku sekundu maksimalno iskoristiti.
Ali znas sta, decko je jak u glavi i radi, za razliku od njeg Biberovic leti za povlasticama u Tursku, imat ce i pare i sanse, ali garantujem da nece Biberovic ni pola biti igrac kao on.
Gledali smo ih u nasoj Repci na istom takmicenju, Musa se polomio da dobije nagradu MVP-a, Biberovic tu dosao u fazonu "ja sam talenat, nemam ja sta dokazivati, tu sam da ovo odradim" i na kraju se obrukasmo.
Ovo se ne odnosi samo na Biberovica i Musu nego na mnoge druge primjerem, uglavnom bolje prodju oni koji se ne boje izazova.
Slažem se ja sa tobom, samo hoću da ti kažem koliko bi svim tim momcima bilo lakše kad bi mi imali jedan stabilan ABAligaški klub, da ne kažem dva, što izgleda kao naučna fantastika.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Chstal » 19 sep 2017, 13:44

Talenat kesiras dok ga imas. Ne mozes ti bacati kockice i moliti se da uspijes kao sportista. Jedna povreda i tebi se zivot zavrsio. Danas se djeca od 9-10 godina prodaju sa jednog kontitenta na drugi, u bilo kojem sportu. Naplati svoj talenat kad mozes a ne da cekas 20+ godina.

Da li je Biberovic mogao otici u Spaniju, Italiju ili Ameriku? Mogao je, sta god da izabere to je njegov put i njegovo pravo. A sta cemo sa djecom tj sad odraslim ljudima koji nisu htjeli otici vani nego su ostali u BIH, a moraju sad raditi kao konobari itd. Gdje su sad dusebriznici da se pomogne bivsim talentima?

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Kawhi » 19 sep 2017, 13:56

Kajzer10 je napisao/la:Tacno, citajuci pojedine covjek rekao bi covjek ima dvije opcije:
- igrati u BiH ligi, i umrijeti od gladi
- otici igrati za drugu drzavu

S druge strane, ja sam prilicno siguran da se moze igrati u stranoj ligi a uz to ostati odan BiH reprezentaciji sto je fin broj nasih kosarakasa dokazao.
Ma jok. U Španiji, Francuskoj, Hrvatskoj, Njemačkoj, Italiji, etc. kandžijaju ako nećeš da igraš za njihovu reprezentaciju. Pazi ovog naprimjer:
Muumii je napisao/la:a mu sekunde ne zamjeram ako ode igrat tamo,a istinita je prica u kakvoj mu je situaciji porodica,ako vec nude ljudi stan,posao ocu i majci,nastavak skolovanja njemu i bratu i pomoc u karijeri i razvoju,samo naprijed mali,sad ce neko odma reci pa moze i u spaniju,ko garantuje da ga i oni nece pokusat privolit da igra za njih ako je vec toliki talenat kao sto kazete,bolje da igra i za tursku nego za spaniju,ne krivim ga ni sekunde,moja puna podrska
Uvećani dio je posebno jak. :rol:
Nagovaraju i u Španiji da se igra za njih ako neko trenira tamo što je potpuno normalno, al ljudi imaju pravo izbora. Pa Mirotić izabere Španiju, a Dončić ipak izabere Sloveniju. Znam da ih u Madridu ima još pun qrac s ovih prostora i nikog ne tjeraju da igra za Španiju. Imamo i primjer Đedovića koji je bio u Barci i niko mu nije branio da igra za nas. Porzingis je s 15 godina potpisao ugovor sa Sevillom pa igra za Latviju.

Jedino je u Turskoj zakon kakav jeste i malo **** bira da ide tamo. Zapravo, ne treba njega kriviti nego roditelje. Đubrad, kratko i jasno!
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ASD » 19 sep 2017, 14:04

Chstal je napisao/la:Talenat kesiras dok ga imas. Ne mozes ti bacati kockice i moliti se da uspijes kao sportista. Jedna povreda i tebi se zivot zavrsio. Danas se djeca od 9-10 godina prodaju sa jednog kontitenta na drugi, u bilo kojem sportu. Naplati svoj talenat kad mozes a ne da cekas 20+ godina.

Da li je Biberovic mogao otici u Spaniju, Italiju ili Ameriku? Mogao je, sta god da izabere to je njegov put i njegovo pravo. A sta cemo sa djecom tj sad odraslim ljudima koji nisu htjeli otici vani nego su ostali u BIH, a moraju sad raditi kao konobari itd. Gdje su sad dusebriznici da se pomogne bivsim talentima?
Vani se mora otici i iz Slovenije, pa su opet evropski prvaci.
Musa je otisao vani, pa opet igra za BiH, a ne kao ovaj da se prodaje.

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Lotus » 19 sep 2017, 14:06

nerminh74 je napisao/la:
Lotus je napisao/la:
ASD je napisao/la:Turci su rijetko odvratan narod.
Historija njihovog sporta je historija naturalizovanja igraca.
Ima druze i do nas.Hajd nije bitan slucaj ovaj Biberovic jer je mogao prstom da bira u Spaniji klub i on i brat i plus roditelji bi bili materijalno zbrinuti,medjutim sandzaklije su to..A sto kazem ima i do nas mislim konkretno na ove klubove pogotovo Bosnu koja ove godine ima odlican budzet i kao nisu njega recimo mogli dovesti i pruziti mu priliku u prvom timu da igra..plus kad se na to doda ko trenutno lezi u savezu sve je jasno ko dan..podsjetit cu slucaj sa Musom koji je isto ovako imao ponudu,ali se Harun umijesao i ubijedio i Bukvu i njegove da ne prihvati to,eto i opet ne godi nam ni on..
:hmmmm:
Sta je bilo Nermine,sta nije jasno?Izjasni se..nismo djeca pa ove smajlice da stavljas..

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ASD » 19 sep 2017, 14:07

Muumii je napisao/la: ,bolje da igra i za tursku nego za spaniju,
:lol: :lol: :lol: :rol: :rol:

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 19 sep 2017, 14:55

Lotus je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:
Lotus je napisao/la:

Ima druze i do nas.Hajd nije bitan slucaj ovaj Biberovic jer je mogao prstom da bira u Spaniji klub i on i brat i plus roditelji bi bili materijalno zbrinuti,medjutim sandzaklije su to..A sto kazem ima i do nas mislim konkretno na ove klubove pogotovo Bosnu koja ove godine ima odlican budzet i kao nisu njega recimo mogli dovesti i pruziti mu priliku u prvom timu da igra..plus kad se na to doda ko trenutno lezi u savezu sve je jasno ko dan..podsjetit cu slucaj sa Musom koji je isto ovako imao ponudu,ali se Harun umijesao i ubijedio i Bukvu i njegove da ne prihvati to,eto i opet ne godi nam ni on..
:hmmmm:
Sta je bilo Nermine,sta nije jasno?Izjasni se..nismo djeca pa ove smajlice da stavljas..
da budem onda jasan, mogao se harun mješati ko cement u mješalici da prvenstveno musa nije htjeo mjenjati državljantvo, pa onda i onaj parmak koji je prava bukva koji isto tada došao tobe (valjda)
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10


mercurial
Postovi: 895
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la mercurial » 19 sep 2017, 16:11

Biberovic je nedavno rekao da nece igrati za Tursku. On je u Fener otisao samo da trenira sa njima, kao nekad Buza. Iduce sezone je on u Sparsima.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 19 sep 2017, 17:34

mercurial je napisao/la:Biberovic je nedavno rekao da nece igrati za Tursku. On je u Fener otisao samo da trenira sa njima, kao nekad Buza. Iduce sezone je on u Sparsima.
Gdje je to rekao, imas li link? Koliko se ja sjecam, Buza je tamo isao sa najmanje 18 godina, tj. vec je imao nastupe za nasu juniorsku reprezentaciju.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21793
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Unofficialpage » 19 sep 2017, 19:18

Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 19 sep 2017, 20:06

Razbija Edin u oba pravca za ovo sto sam ja gledao.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Muumii
Postovi: 422
Pridružen/a: 17 dec 2012, 20:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Muumii » 19 sep 2017, 20:14

ASD je napisao/la:
Muumii je napisao/la: ,bolje da igra i za tursku nego za spaniju,
:lol: :lol: :lol: :rol: :rol:
ne znam sta je smijesno(otac mu sandjaklija,voli covjek tursku,ako vec nece igrat za nas,pa bolje da igra i za njih,bar znamo onda razlog) ? drzi se boxa,tu si upucen jako primijetio sam,a kosarka nula bodova,cim ti pricas o nekom razvijanju igraca u bih :wtf: :crazy:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 19 sep 2017, 20:24

Kakvo kucanje, sine Edine :shock:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Federer17 » 19 sep 2017, 20:25

Kakva kretnja i kucanje naseg Ede... Idemo doktore!

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.