Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 16 sep 2017, 20:00

Jakobsen91 WroteColonPa vjerovatno misli da su se zbog Djedovica posvadjali, mada i to nema neke logike, sto zbog pozicija, sto zbog nekih drugih stvari. Koliko vidim Mrsic je posljednju utakmicu za reprezentaciju odigrao 2006. Djedovic je debitantski nastup u seniorskoj reprezentaciji imao 2007, naravno daleko od tog da je bio starter, igrao nekih 10-tak minuta. Pa sad me zanima kad je to Mrsic mogao biti back up Djedovicu!? Djedovic je postao starter i ozbiljnu minutazu imao tek 2009. kad je Mrsic imao 39 godina. :D

dobro,mozda ja to nisam skontao,ali mrsic je bio play,ni đedovicu nije mogao bas biti zamjena

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 16 sep 2017, 21:21

Atic 6p,4sk
Gordić 19p
Loading--Bosnianbeast

save

PostPostao/la save » 16 sep 2017, 21:55

Mislim da ima dosta privatnih i ličnih interesa kad je u pitanju napredak i prosperitet nekog igrača. Bojim se da naš savez kao uostalom i cijela država u drugim stvarima nema dugoročnu politiku glede odgajanja igrača za reperezentaciju. Sve je to go interes, tako da mislim ne stoji činjenica da je Nihada netko gurao radi reprezentacije, več radi vlastitih interesa. Dajdža, amidža, agent i slično više utiči hoče li netko igrati nego organizovanost saveza i dugoročno planiranje. Kod nas je sve s brda s dola. Ako hočeš da prodaš igrača samo ga stavi u repku i mnogi igrači su se odazivali repci više radi vlastitog interesa nego što vole repku, znajuči da če prije nači angažman.

nerminh74
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la nerminh74 » 16 sep 2017, 21:58

filip13 WroteColon
nerminh74 WroteColon
save WroteColon
Ma Nihad je ok za mene - možda prevelika količina mržnje prema njemu nije identična spram recimo postupaka nekih drugih igrača kojima se progledava kroz prste. Dok je igrao, uvijek se odazivao, nisam čuo niti mi izgleda kao neki ekscesan tip.

Sad ovo što je uradio radi državljanstva - pa moglo bi se smatrati i pmaetnim potezom. Ova jadna država samo usisava a ništa ne daje za uzvrat. Optuživati njega je slično optuživanju mnogih mladih koji trbuhom za kruhom odoše iz zemlje.

Reči će netko, ali on nije morao, ima pare, sve je ok - pa šta ako ima. Ima pravo da radi šta hoče od svog života i karijere - nije ništa dužan ovoj zemlji. Stekao je svojim radom i ne znam da je netko drugi umjesto njega išao na treninge, igrao utakmice itd.

Pretjerujete kao što se tiče i mnogih drugih stvari. kod nas nema sredine - il se netko uzvisuje do nebesa ili patosira bez milosti

On je igrac koji je ubjedljivo najvise profitirao od reprezentacije koja mu je vracala karijeru na pravi put
Bukvalno je najforsiraniji igrac ikad, kada je osrednje igrao u 2 i 3 ligama spanije kod nas je bio starter na ustrb drugih igraca, npr markovic se posvadzao na smrt sa mrsicem jer on nije htijeo biti njegov back up i tako je zavrsio reprezentativnu ekipu, a cekao je 3 godine radi ranijeg nastupa za hrvatsku (da sada moze da se vrati kroz vreme i vidi koliko ljudi opravdavaju djedovica i mulaOmerovica to nikada nebi uradio), zatim ikonic u najboljim danima nije mogao biti starter
I onda kada je Nihad dosao u godine u kojima je trebao biti jedan od glavnih nosilaca on nama (izgleda i ozbiljnoj kosarci) rece Auf Wiedersehen

mrsic bas i nije mogao biti rezerva markovicu,damir je play,nenad to nije

Markovic je bio selektor, a obzirom da smo imali 3 pleya mrsica je neno planirao na 2 i tu poziciju je znao igrati u feneru pri kraju karijere radi izvrsnog suta
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 16 sep 2017, 22:00

nerminh74 WroteColon
filip13 WroteColon
nerminh74 WroteColon
Ma Nihad je ok za mene - možda prevelika količina mržnje prema njemu nije identična spram recimo postupaka nekih drugih igrača kojima se progledava kroz prste. Dok je igrao, uvijek se odazivao, nisam čuo niti mi izgleda kao neki ekscesan tip.

Sad ovo što je uradio radi državljanstva - pa moglo bi se smatrati i pmaetnim potezom. Ova jadna država samo usisava a ništa ne daje za uzvrat. Optuživati njega je slično optuživanju mnogih mladih koji trbuhom za kruhom odoše iz zemlje.

Reči će netko, ali on nije morao, ima pare, sve je ok - pa šta ako ima. Ima pravo da radi šta hoče od svog života i karijere - nije ništa dužan ovoj zemlji. Stekao je svojim radom i ne znam da je netko drugi umjesto njega išao na treninge, igrao utakmice itd.

Pretjerujete kao što se tiče i mnogih drugih stvari. kod nas nema sredine - il se netko uzvisuje do nebesa ili patosira bez milosti

On je igrac koji je ubjedljivo najvise profitirao od reprezentacije koja mu je vracala karijeru na pravi put
Bukvalno je najforsiraniji igrac ikad, kada je osrednje igrao u 2 i 3 ligama spanije kod nas je bio starter na ustrb drugih igraca, npr markovic se posvadzao na smrt sa mrsicem jer on nije htijeo biti njegov back up i tako je zavrsio reprezentativnu ekipu, a cekao je 3 godine radi ranijeg nastupa za hrvatsku (da sada moze da se vrati kroz vreme i vidi koliko ljudi opravdavaju djedovica i mulaOmerovica to nikada nebi uradio), zatim ikonic u najboljim danima nije mogao biti starter
I onda kada je Nihad dosao u godine u kojima je trebao biti jedan od glavnih nosilaca on nama (izgleda i ozbiljnoj kosarci) rece Auf Wiedersehen

mrsic bas i nije mogao biti rezerva markovicu,damir je play,nenad to nije

Markovic je bio selektor, a obzirom da smo imali 3 pleya mrsica je neno planirao na 2 i tu poziciju je znao igrati u feneru pri kraju karijere radi izvrsnog suta[/quote]

ok,malo si mozda to nejasno napisao pa sam zato reagovao

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 16 sep 2017, 22:01

Hajd neka neko napiše gdje sve naši igraju sljedeće sezone. Da se može šta i pogledati. :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 16 sep 2017, 22:57

Unofficialpage WroteColonHajd neka neko napiše gdje sve naši igraju sljedeće sezone. Da se može šta i pogledati. :D

Tomic - Partizan
Musa, Stipanovic - Cedevita
Gordic- Buducnost
Loncar- Široki
Hasandic-Sloboda
Sejfic - Bosna ?
Lazic - Mega
Vrabac - Tenerife
Gegic - Bayern ?
Atic - Aek
Buza - Oostende
Kikanovic- Monaco
Gajic, Glogovac - Igokeea
Suljo, Sikiras - Fuenlabrada
Maric - Andora
Halilovic - Orleans /druga francuska
Milosevic ?
Alibegovic - Capo Orlando
Campra - Palencia
Kapelan- Melilla
Mitrovic - Ourense

To je od prilike neki krug igraca koji bi se trebali naci na spisku za kvalifikacije
Loading--Bosnianbeast

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 16 sep 2017, 23:24

Hvala.

Damir Dzumhur!!!!

svedjanin001
Kontakt:

PostPostao/la svedjanin001 » 18 sep 2017, 15:47

Campara 9p (17.9.)
Halilovic 18min 13p 4sk (13.9.)
Sulejmanovic 18min 14p 7sk (17.9.)
Kikanovic 20p (15.9.)
Lazic 2p (16.9.)

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 19 sep 2017, 00:13

Loading--Bosnianbeast

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 19 sep 2017, 00:22

Ma bice ovaj mali odlican igrac, ima nevjerovatan potencijal, ali dzaba kad ga izgleda necemo gledati u nasem dresu. :/
Izdrzati, to je temelj vrline.

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 19 sep 2017, 01:15

Kad smo kurve od ljudi. U deset godina ova drzava ima maksimalno 5 vrhunskih talenata, od toga joj Djedovic sa 25 kaze 'dovidjenja', Nurkic se sa njom igra macke i misa, a Biberovic je otkaci prije nego i punoljetan postane. Seniorska karijera jednog je pod velikim upitnikom (Atic), i ostane jos Musa, kojem se zasad nema sta zamjeriti.

Kako ono Copic kaze: 'znam ja nas, yebo ti nas.'
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Jakobsen91
Kontakt:

PostPostao/la Jakobsen91 » 19 sep 2017, 01:23

Pa dobro ne mora ovo nista znacit, znam da je i Buza s njima trenirao jedno vrijeme dok su im igraci bili sa reprezentacijom, a sad su tu Novak i Aranitovic iz Srbije, u ovom sastavu Fenera. Jedino sto nam ne ide na ruku sto odigra dobro kad ne treba, sad bi bas mogli ozbiljno baciti oko na njega. :D

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 19 sep 2017, 01:31

Jakobsen91 WroteColonPa dobro ne mora ovo nista znacit, znam da je i Buza s njima trenirao jedno vrijeme dok su im igraci bili sa reprezentacijom, a sad su tu Novak i Aranitovic iz Srbije, u ovom sastavu Fenera. Jedino sto nam ne ide na ruku sto odigra dobro kad ne treba, sad bi bas mogli ozbiljno baciti oko na njega. :D

Ne mora nista znacit, al ce 90% znacit. :D

Bolje bi bilo da je izvrnuo zglob dok je ulazio u dvoranu, pa da jednu sedmicu malo odmori. :mrgreen: Ovako su sve prilike da ce se narod za 5 godina cuditi kako neko pred utakmicu sa Srbijom u Turskoj repki perfektno prica bosanski jezik.

Btw, meni je sumnjivo i sto je uprava Sparsa bila u Istanbulu. Navodno je razlog Nikolic, kome su dali podrsku pred finale eurobasketa, mada ja mislim da je Biberovic glavni razlog njihove posjete Istanbulu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Lotus
Kontakt:

PostPostao/la Lotus » 19 sep 2017, 07:09

kobe24 WroteColon
Jakobsen91 WroteColonPa dobro ne mora ovo nista znacit, znam da je i Buza s njima trenirao jedno vrijeme dok su im igraci bili sa reprezentacijom, a sad su tu Novak i Aranitovic iz Srbije, u ovom sastavu Fenera. Jedino sto nam ne ide na ruku sto odigra dobro kad ne treba, sad bi bas mogli ozbiljno baciti oko na njega. :D

Ne mora nista znacit, al ce 90% znacit. :D

Bolje bi bilo da je izvrnuo zglob dok je ulazio u dvoranu, pa da jednu sedmicu malo odmori. :mrgreen: Ovako su sve prilike da ce se narod za 5 godina cuditi kako neko pred utakmicu sa Srbijom u Turskoj repki perfektno prica bosanski jezik.

Btw, meni je sumnjivo i sto je uprava Sparsa bila u Istanbulu. Navodno je razlog Nikolic, kome su dali podrsku pred finale eurobasketa, mada ja mislim da je Biberovic glavni razlog njihove posjete Istanbulu.

Moze birat za koji klub u Evropi ce da igra,ali dzaba kada otac vodi njegovu karijeru.Otac sandzaklija pravi,njemu je Turska domovina :kafa:
Plus brat jos veci talenat od njega,tako da gubimo dva vrhunska igraca,mada i mi smo tu krivi.Nikakvog dugorocnog plana nasi klubovi nemaju,zato ce KK Bosna Royal Jelly za godinu dvije ugasiti se ,pa krenuti ispocetka pod novim imenom KK Bosna pekmez ili marmelada zavisi od brenda :D
Mada bilo bi zanimljivo da mu se posalje poziv za seniorsku reprezentaciju,pa da vidimo pravu spansku sapunicu na bosanski nacin :cool:

samocelik
Kontakt:

PostPostao/la samocelik » 19 sep 2017, 08:20

Ako je to Biberović iz Zenice,budite sigurni da će Turska dobiti top igrača prije nas.
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 19 sep 2017, 09:33

Čekajte, kako znate da neće za nas igrati?

Damir Dzumhur!!!!

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 19 sep 2017, 09:54

Ima li Fenerbahce svoj b tim?

nerminh74
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la nerminh74 » 19 sep 2017, 11:35

Unofficialpage WroteColonČekajte, kako znate da neće za nas igrati?

zato što nije igrao za našu U16, a u turskoj mlade lige igraju isključivo turci i zato što turci mladim prospektima daju cifre para i posao porodici

ahhhh naši prijatelji turci, kao inače daju koji milion izvuku od nas stotine
što će nam neprijatelji kada imamo ovakve prijatelje
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Lotus
Kontakt:

PostPostao/la Lotus » 19 sep 2017, 11:43

nerminh74 WroteColon
Unofficialpage WroteColonČekajte, kako znate da neće za nas igrati?

zato što nije igrao za našu U16, a u turskoj mlade lige igraju isključivo turci i zato što turci mladim prospektima daju cifre para i posao porodici

ahhhh naši prijatelji turci, kao inače daju koji milion izvuku od nas stotine
što će nam neprijatelji kada imamo ovakve prijatelje

Nije igrao ove godine za kadetsku nasu,ali jeste prosle godine..Medjutim oni ce vjerovatno godinu dvije slati ga na posudbe u nizu ligu da igra za seniore,a onda ga prebaciti u prvi tim Fenera.Po pravilima on mora cekati do 21 godine da bi zaigrao za Tursku mada kad se zna da turci drze u saci i FIBU i druge kosarkase organizacije ne bi me cudilo da vec sledece godine izmuljaju da igra za njih.Plus zaboravljamo cinjenicu da on ima brata 2005 godiste koji nema nikakvu prepreku da ne zaigra za Tursku.Zato su oni i navalili ovako na brzinu da se sve sredi.Sve u svemu naguzit ce nas ponovo,kao sto nas guze Njemac,Planinar i Baja mali Knindza nista novo.Jedino mozda da se ko fol posalje poziv za seniorsku reprezentaciju,kao sto su i Crnogorci uradili sa Radoncicem,pa da vidimo sta ce se desiti..

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: HeraklitMracni, phily i 11 gostiju.