Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

badboy
Postovi: 792
Pridružen/a: 03 apr 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la badboy » 10 dec 2017, 20:03

mercurial je napisao/la:Tanak je nivo kosarke koju Penava igra da bi predstavljao pojacanje za seniorsku reprezentaciju.
Upravo tako, on nikom ne moze uzet mjesto.
U NCAA prvoj diviziji imas preko 200 programa ( skola). Nekih top 25 su vrhunski programi koji daju igrace za NBA ili klubove / lige po svijetu. Ovo sve ostalo ukljucujuci Marshal skoro da se moze rec da je to kvalitet naseg domaceg prvenstva. Ilustracije radi Mujezinovic, Krupalija i Ovcina su svaki ponaosob u svoje vrijeme igrali zapazene role u top programima (ekipama) iz top 25, mozda tih godina i top 10 (Indiana, Illinois, Syracuse) a kakve su karijere imali i koliko su traga ostavili u reprezentaciji znamo.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 10 dec 2017, 20:38

pa pazi, nisu ni Lehigh ni Weber State neke jake škole, niti igraju u jakim konferencijama (štaviše, slabiji su od Marshala), pa su svejedno izbacili McColluma i Lillarda :).

Mislim, ne kažem da će Penava biti taj nivo, ali svakako se mora poštovati ako je najbolji igrač svoje škole, to ipak nije lako.

Druga je stvar što sam ja generalno skeptičan povodom naših igača u NCAA, čini mi se da tu nema nekog modela za uspjeh, teško mi je naći neki primjer domaćeg igrača koji je nakon koledža napravio vrhunsku karijeru. Ne znam tačan razlog tome.

Litvanci npr. imaju ogromnu tradiciju svojih zvijezda u NCAA, Karnišovas, Jasikevičius, Kleiza, Pocius, Songaila, niz je baš dugačak. Mi uglavnom šaljemo tamo samo talente iz ove srednje klase.

mercurial
Postovi: 902
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la mercurial » 10 dec 2017, 20:40

To je to. Vec su iznad objasnili ono sto sam htio reci. Taj nivo je upitno da li je kvalitet nase lige. Prema tome, ima u nasoj ligi momak po imenu Ibrahim Durmo koji bi isto tako trebao dobiti priliku. Trebamo Penavu prvo vidjeti na seniorskom nivou.

Basketballislife
Postovi: 9
Pridružen/a: 06 dec 2017, 18:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Basketballislife » 10 dec 2017, 22:28

Nas mentalitet koji zna samo pametovati i omalovazavati,tuzno!Svi ste vi odjednom strucnjaci.Penava je veoma mlad i talentovan,vrijedno radi sto pokazuje statistika.Vjerujem da ga aBd ceka velika NBA karijera.Samo naprijed Penavaa ! :bih:
I kako mozete porediti nasu ligu sa NCAA :?: :!: :shock: :o :crazy:
"Kad ti neko kaze da je nesto nemoguce, zapamti da su to njegova ogranicenja a ne tvoja".

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Federer17 » 10 dec 2017, 22:50

Basketballislife je napisao/la:Nas mentalitet koji zna samo pametovati i omalovazavati,tuzno
A ti se regao da ga branis? :D

Sumnjam da je iko od momaka iznad zelio omalovaziti njega i njegov kvalitet, vec se jednostavno pricalo o njemu kao sutra legitimnom reprezentativcu BiH. U tom kontekstu se smatra da on TRENUTNO nema sta ponuditi reprezentaciji sto ne mogu igraci koji su vec tu (mahom stariji i iskusniji). Ja kada bih se pitao, bez ikakve dvojbe bih ga pozvao na naredno okupljanje na koje se on moze odazvati. Pratim ga od mladjih kategorija i uvijek mi se svidjalo njegovo ponasanje, kulturan i fino odgojen momak. Kao igrac, moram priznati da sam se potajno nadao nekoj, u najmanju ruku, solidnoj karijeri za njega i drago mi je da se sada nalazi na dobrom putu da to nadmasi.

Basketballislife
Postovi: 9
Pridružen/a: 06 dec 2017, 18:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Basketballislife » 10 dec 2017, 23:00

Liga u kojoj igra Penava i liga u kojoj igraju ostali mnogo govori o kvalitetu .Vrijeme ce pokazati ko je gdje i kakva je cija karijera ! Bas sam gledao i statistike pomenutih igraca nase lige ...
"Kad ti neko kaze da je nesto nemoguce, zapamti da su to njegova ogranicenja a ne tvoja".

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Federer17 » 10 dec 2017, 23:13

Opet si promasio poentu, al' nejse. Gledas to, bez ikakve potrebe, nekim drugim ocima i sklapas neke besmislene teorije u svojoj glavi. Ispade da bi ljudima bilo drago da on propadne, samo zato sto su se zapitali kakav je kvalitet skole/konferencije u kojoj on igra, te sve to uporedili sa talentovanim igracima u nasoj ligi (koji se mogu izbrojati na prste jedne ruke).

mercurial
Postovi: 902
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la mercurial » 11 dec 2017, 00:11

Dabogda Penava iduce sezone zaigrao za Lakerse. Zakljucujete na osnovu 7-8 utakmica odigranih dobrih. Durmo igra veci nivo kosarke nego sto Penava igra trenutno. Ovaj bar igra seniorski nivo. Taj njegov koledz je tanak, cak i citava konferencija. Da on igra za Duke i da ima ove statse rekao bih ovo je buduca zvijezda, ali s Marshala nisam siguran. Trenutno ima dosta igraca u reprezentaciji ispred njega. U NCAA pola ekipa igra reda radi, a pola igraca nece nigdje ni igrati u buducnosti. Puno je meceva gdje mozes ''napumpati'' statistiku. Da mi ga je vidjeti u match up-u protiv Bambe, Aytona, Bagleya i nekih drugih za koje se zna da ce biti birani na draftu pa da mozemo zakljuciti kako stoji tu.
Ne potcjenjujem Penavu, drag mi je igrac i nadam se da ce biti u reprezentaciji nekad, ali mislim realno da nema sta ponuditi jos. Ono sto je lose za njega je da ne zna sta igra i sta ce igrati u buducnosti. Centra nece sigurno. Sad kad ti igras i treniras 3-4 godine centra, a znas da u seniorskoj kosarci nemas tu sta traziti, ne znam koliko je to pametno. Bolje bi mu bilo da se odmakne od kosa i da uci voditi loptu i igrati odbranu na perimetru.

Basketballislife
Postovi: 9
Pridružen/a: 06 dec 2017, 18:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Basketballislife » 11 dec 2017, 00:20

Mislim da ovdje ne postoje kompetencije za ocjenjivanje NCAA lige i Marshalla ciji je trener Dan D’Dantoni (biografiju pogledajte na internetu) ,9 godina je bio pomocni trener u NBA ligi tako da je besmisleno da se raspravlja o slicnostima i kvalitetu NCAA i nase lige i jos mnogo toga...
:thumbup:
"Kad ti neko kaze da je nesto nemoguce, zapamti da su to njegova ogranicenja a ne tvoja".

mercurial
Postovi: 902
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la mercurial » 11 dec 2017, 00:40

Bio bih i ja da mi je brat ko je njemu.

Na stranu sve, Penava je 127. u NCAA po prosjeku poena, 46. po prosjeku skokova i 2. bloker lige. Poredjenja radi Penava ima 17.7 p 9.4 skoka 4.2 blokada, a najbolji strijelac ima 29 poena, najbolji skakac 13, a bloker 4.6 blokada.

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la pazzarac » 11 dec 2017, 00:50

Po onom sinoc sto sam video Penava igra centra ali ono sto je dobro kad uhvati loptu u odbrani prevodi je do protivnickog koša u kontri,sutira trojke ,ide i na ulaz,ima dobar tajming za blokadu ...ne igra igru klasicnog centra

Mozda bi trebao da popravi sut za 3 koji ga sinoc nije hteo i da popravi malo fizikalije

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 11 dec 2017, 01:02

Basketballislife je napisao/la:Mislim da ovdje ne postoje kompetencije za ocjenjivanje NCAA lige i Marshalla ciji je trener Dan D’Dantoni (biografiju pogledajte na internetu) ,9 godina je bio pomocni trener u NBA ligi tako da je besmisleno da se raspravlja o slicnostima i kvalitetu NCAA i nase lige i jos mnogo toga...
:thumbup:
U zivotu sam pogledao dovoljan broj kosarkaskih meceva (na svim mogucim nivoima), da mi pored sopstvenih ociju ne trebaju nicije druge ocjene da bih donio sud o kvaliteti necije igre. Meni licno, Penava je bio ponajdrazi igrac u svim reprezentativnim uzrastima, jer je nekako bilo ocigledno da je momak izuzetno kulturan i odgojen (na stranu taj kosarkaski doprinos na parketu). Niko sretniji od nas sto su realne sanse da dobijemo kvalitetnog kosarkasa za A tim u narednih 15-ak godina. Problem je sto smo mi realni i svjesni da on jos uvijek nije na tom nivou da moze pruziti kvalitetnih 15-20 minuta protiv jedne Rusije, a ti si mu ocigledno neki blizi rodjak i na sve to gledas isuvise subjektivno. Pozdravi Ajdina i reci mu da se njegovi mecevi itekako prate u Bosni. :)
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Basketballislife
Postovi: 9
Pridružen/a: 06 dec 2017, 18:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Basketballislife » 11 dec 2017, 01:09

mercurial je napisao/la:Bio bih i ja da mi je brat ko je njemu.

Na stranu sve, Penava je 127. u NCAA po prosjeku poena, 46. po prosjeku skokova i 2. bloker lige. Poredjenja radi Penava ima 17.7 p 9.4 skoka 4.2 blokada, a najbolji strijelac ima 29 poena, najbolji skakac 13, a bloker 4.6 blokada.

Bi mozda kod nas samo zbog toga :D Inace to tako ide u nasoj ligi.
Smatram da je njegova statistika odlicna i vjerujem da ce se do kraja sezone pomjeriti jos dosta. Sve u svemu na putu uspjeha je i zelim mu sve najbolje ! Naravno kao i ostalim nasim talentima a kao sto vec rekoh ,vrijeme ce pokazati gdje je ko ! Lijep pozdrav i ugodna vecer ! :wave:
"Kad ti neko kaze da je nesto nemoguce, zapamti da su to njegova ogranicenja a ne tvoja".

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la KK_Bosna » 11 dec 2017, 10:38

penava je klasicni stat padder.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"


Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 11 dec 2017, 12:31

Djedovic 20p,2sk,1ast
Campara 9p,1sk
Sulejmanovic 7p,8sk
Kikanovic 6p,4sk
Sikiras 5p,1sk,1ast
Milosevic 28p,9sk,2ast
Gegic 10p,9sk,3ast
Halilovic 6p,5sk,6ast
Lazic 9p,5sk
Musa 16p,4sk,1ast
Stipanovic 8p,1ast
Gordic 14p,3sk,7ast
Zahiragic 4p,3sk,6ast
Talic 16p,3sk,1ast
Knezevic 16p,4sk,5ast
Dreznjak 15p,3sk,3ast
Loncar 8p,4sk,1ast
Durmo 11p,2sk,1ast
Hasandic 13p,2sk,4ast
Cerkezovic 9p
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la 3isamagicnumber » 11 dec 2017, 20:11

BlackMambaGoku je napisao/la:Kako ste ga gledali?
Potrazi "reddit ncaa basketball streams" onda nadzi "marshall". Bude po nekoliko streamova i barem jedan uvjek radi.


KK_Bosna@ Prijavio bi post zbog zestokog trolanja ali se onda sjetim da si ti zapravo moderator...

Ljudi polako, Dobro igra Penava i dobro ide i njegov program. Nemanja86@ je objasnio sustinu sitvacije oko koledz-BB. Ostalo napisano za ncaa i komparacije sa bosanskom ligom su daleko od stvarnosti. Ni meni nije dobra ideja zvati igrace sa koledza u seniorsku reprezentaciju ali ne zbog nivoa (ubjedzen sam da bi on po kvaliteu mogao biti tu umjesto Sulje) nego zato sto je jednostavno losa ideja sada zvati bilo koga osim eventualno Juke,Mirze i Scottija posebno nekoga novog sa koledza.

Sto se tice igre, najvise sam bio impresioniran sto je de facto odigrao cijelu utakmicu u foul-troubelu. Promasijo tri zicera i pokupio 2 foula u prvi nekoliko minuta pa sam ugasio stream i mislio dobro nije njegova noc. Ponovo otvorim vidim da je brzo dao 9 poena i popunio ostale statistike u prvom poluvremenu. U drugom nije islo ostale iz "big-tri" (Burke, Elmore i Penava). Penava uzeo sam odgovornosti na sebe i poslje def-skoka i steala cini mi se tri puta sam driblao coast2coast i zavrsavao napade kroz kontak i realizarao dodatna slobodna. Nisu htjeli sutevi sa trice i poludistance uci ali je opucao svaki put kada je bio otvoren sto i jeste prava odluka. Zna i neboji se ni navuci charge. zadnji 8min igra sa 4 licne a i tako odigra super odbranu i zadnje 2 min ima dvije ukradene i 2 cista bloka + da su njegovi poeni sa slobdne odlucili utakmicu u koristi Marshalla. Naravno treba mnogo jos raditi na igri i na tijelu ali zaista mislim da ima svijetlu buducnosti pred sobom, BB-IQ mu je sky-high. Kao sto su vec Kobe i Federer napisali, i ako ne bude bila njegova sudbina u kosarci mislim da ce u bilo kojoj drugoj oblasti koju izabere uspijeti.

Vrlo tesko sta prognozirati posebno kada ne pratim mnogo college-BB ali ovaj clanak je po meni dobar za perspektivu http://www.herdzone.com/sports/m-baskbl ... 17aaa.html
Usput da spomenem da su komentatori Toleda(Toledo ne igra sa Marshallom u istoj konferenciji) pricali o Penavi kao da je sigurna stvar da je on nagodinu u NBAu :zviz:

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 13 dec 2017, 21:27

sandro gačić,nekada veliki talent,ima li njega u ozbiljnoj kosarci gdje?

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 13 dec 2017, 22:27

filip13 je napisao/la:sandro gačić,nekada veliki talent,ima li njega u ozbiljnoj kosarci gdje?
Drugi tim Andore ( cetvrta liga Spanije ), trenutno na prosjeku 8p,4sk,4ast
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 14 dec 2017, 09:13

Bassha je napisao/la:
filip13 je napisao/la:sandro gačić,nekada veliki talent,ima li njega u ozbiljnoj kosarci gdje?
Drugi tim Andore ( cetvrta liga Spanije ), trenutno na prosjeku 8p,4sk,4ast

znaci na žalost nista od njega

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.