Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

save
Postovi: 493
Pridružen/a: 19 okt 2014, 19:34
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la save » 21 avg 2017, 11:04

edin139 je napisao/la:
save je napisao/la:Netko ili neki kažu da se ne treba odricati Juke, ali sve dok se taj odriče repke svakako ga se treba odricati.

Hoču reči da je Juka taj koji treba da spusti glavu, a ne repka

Dakle, kada skonta da nije i ne može biti veči od repke i da nije najbitniji čovjek u ovoj zemlji ili na planeti, kada se prilagodi kolektivu, a svakako bi se i kolektiv prilagodio njemu, onda bujrum.

Sve dok bude bude nastojao da održi svoj status 'zvijezde' i ostane nedodirljiv, meni lično ne treba da gledam njegovu facu kako se stalno nešto krevelji i tome slično.
A da malo na nekom drugom forumu pises kao treba javno otipiliti jokica za sva vremena? Zdrav je, vec ima siguran max ugovor, zna ekipu u dusu i opet ispalio i to za EP a ne neke pretkvalifikacije.

Sto se tice juke nama je mnogo drag i biti cemo jako sretni kad dodje i zaigra za repku onako kako on to zna i umije. Haj ne mora bas biti onako razvaljivanje ko kontra denvera mi bi bili i sa upola takvim prosjekom prezadovoljni :D
Prođi se idealiziranja - obično nakon idealiziranja slijedi razočarenje. Na osnovu onoga što je Juka pružio do sada u odnosu spram repke, to su uglavnom bile neke konfliktne situacije, natezanja, palamuđenja itd. Ti slobodno možeš gajiti iluzije spram njega, a vrijeme će pokazati tko je bio u pravu.

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1945
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la PeppermintSA » 21 avg 2017, 15:38

Volvic je napisao/la:Koga nesmijemo zaboravit je Lazar Mutic, koji je strasno napredovao:



Dok je za U17 igrao na 4 i nije imo nikakav ball handling i ulaz, to sada vec dosta bollje izgleda :thumbup:
:o :o :tokralju:

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18611
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 21 avg 2017, 17:14

Ovo nije isti Lazar Mutic :mrgreen:
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la bombaysaphire » 21 avg 2017, 17:17

Trigger je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:
Druze Trigger, apsolutno se slazem s tobom u vezi Mense '3/4' Bajramovica ... taj covjek je svojim limitiranim trenerskih znanjem razvalio i repku i KK Bosnu ... a koliko je tek igraca unistio ne zelim ni da mislim ... vjerujem da mu se jedan Edo Bavcic jos uvjek redovno sjeti sve zenske familije ... :thumbdown:
Pozdrav i tebi, također.
Da, istomišljenici smo kad je u pitanju stručnost M.Bajramovića, a normalno je da ima i onih koji imaju suprotno mišljenje.
Međutim, ja nastojim da svoje stavove argumentujem (pa i kad sam subjektivan!) a sam si naveo vrlo jake argumente u vezi pomenutog stručnjaka. Bez obzira što je (za njega neuobičajeno!) solidno 'vodio' utakmicu protiv Armenije (zašto li?), to ne može opravdati njegove silne greške i promašaje u trenerskoj karijeri. O igračima koje je direktno ili indirektno 'uništio' sada ne bih - podugačka je to lista.
Ljudi imaju kratko pamćenje - samo treba pogledati postove o M.B. dok je bio 'bog i batina' u repki i klubovima i sve će se samo kasti.
Lično, ja nemam ništa protiv tog čovjeka, ali i dalje smatram da ga treba 'odmaketi' od reprezentacije...


Ako je je Dule izabrao, znači imao je dobar razlog, i prema tome ne treba ga 'odmaketi' od reprezentacije...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 21 avg 2017, 19:59

PeppermintSA je napisao/la:
Volvic je napisao/la:Koga nesmijemo zaboravit je Lazar Mutic, koji je strasno napredovao:



Dok je za U17 igrao na 4 i nije imo nikakav ball handling i ulaz, to sada vec dosta bollje izgleda :thumbup:
:o :o :tokralju:

Bosanski Blake Griffin :bih:

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 21 avg 2017, 20:28

3 mladi Bosanac u ACB: Mutic potpisao za Murciju. Kako je poboljso sut, dribling i prodor prema kosu, poceo je opet igrat SF umjesto PF.

Odlicne vijesti, idemo dalje! Cekamo Atica i Camparu...
Zadnja izmjena: Volvic, dana/u 21 avg 2017, 20:28, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 21 avg 2017, 20:28

Izgleda da je Mutic potpisao za spansku Murciju, inace clana ACB lige.

Edit: Preduhitrio me @Volvic. :D Tesko da ce on ikad popraviti sut, jer ga jednostavno nikad nije imao. Ja u njemu vidim novog Adina Vrabca, koji skace i igra odlicnu odbranu. Nek dovede slobodna bacanja u red, nek odrzi dobar ball handling i ulaze pod kos, a sut ako ikako popravi bice odlicno.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Trigger » 21 avg 2017, 21:22

bombaysaphire je napisao/la:
Trigger je napisao/la:...
Lično, ja nemam ništa protiv tog čovjeka, ali i dalje smatram da ga treba 'odmaketi' od reprezentacije...

Ako je je Dule izabrao, znači imao je dobar razlog, i prema tome ne treba ga 'odmaketi' od reprezentacije...
Jesi l' siguran da je Dule sam birao svoje pomoćnike u reprezentaciji? :o
Bosno moja poharana....

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 21 avg 2017, 21:27

kobe24 je napisao/la:Izgleda da je Mutic potpisao za spansku Murciju, inace clana ACB lige.

Edit: Preduhitrio me @Volvic. :D Tesko da ce on ikad popraviti sut, jer ga jednostavno nikad nije imao. Ja u njemu vidim novog Adina Vrabca, koji skace i igra odlicnu odbranu. Nek dovede slobodna bacanja u red, nek odrzi dobar ball handling i ulaze pod kos, a sut ako ikako popravi bice odlicno.
Halali brate :angel:
Pa popravio ga je od "grozno" na "solidno do lose". Na U17 nije znao slobodna pogodit, loptu vodit itd. Ali jedna fizicki jaca verzija od vrabca bilo bi odlicno. Slicno vazi i za Cerkezovica.
Najbitnije je, da ima dobar klub za razvoj u odlicnoj ACB Ligi. Isto vazi za Sikirasa i Sulju. :bih:

Avatar
bhsport
Postovi: 11282
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la bhsport » 21 avg 2017, 22:00

Trigger je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:
Druze Trigger, apsolutno se slazem s tobom u vezi Mense '3/4' Bajramovica ... taj covjek je svojim limitiranim trenerskih znanjem razvalio i repku i KK Bosnu ... a koliko je tek igraca unistio ne zelim ni da mislim ... vjerujem da mu se jedan Edo Bavcic jos uvjek redovno sjeti sve zenske familije ... :thumbdown:
Pozdrav i tebi, također.
Da, istomišljenici smo kad je u pitanju stručnost M.Bajramovića, a normalno je da ima i onih koji imaju suprotno mišljenje.
Međutim, ja nastojim da svoje stavove argumentujem (pa i kad sam subjektivan!) a sam si naveo vrlo jake argumente u vezi pomenutog stručnjaka. Bez obzira što je (za njega neuobičajeno!) solidno 'vodio' utakmicu protiv Armenije (zašto li?), to ne može opravdati njegove silne greške i promašaje u trenerskoj karijeri. O igračima koje je direktno ili indirektno 'uništio' sada ne bih - podugačka je to lista.
Ljudi imaju kratko pamćenje - samo treba pogledati postove o M.B. dok je bio 'bog i batina' u repki i klubovima i sve će se samo kasti.
Lično, ja nemam ništa protiv tog čovjeka, ali i dalje smatram da ga treba 'odmaketi' od reprezentacije...
Što dalje to bolje,obični uhljup koji pojma nema o trenerskom poslu. Ne znam samo ko ga vrati blizu repke.
Taj se već 10 godina ozbiljno ne bavi košarkom.
Nije ni blizu nivoa ABA lige a poklon vodjenja KK Bosne i repke mu je plafon u karijeri.
Čovjek je godinama dokazivati svoje neznanje i trenersku ograničenost.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 21 avg 2017, 22:19

Volvic je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Izgleda da je Mutic potpisao za spansku Murciju, inace clana ACB lige.

Edit: Preduhitrio me @Volvic. :D Tesko da ce on ikad popraviti sut, jer ga jednostavno nikad nije imao. Ja u njemu vidim novog Adina Vrabca, koji skace i igra odlicnu odbranu. Nek dovede slobodna bacanja u red, nek odrzi dobar ball handling i ulaze pod kos, a sut ako ikako popravi bice odlicno.
Halali brate :angel:
Pa popravio ga je od "grozno" na "solidno do lose". Na U17 nije znao slobodna pogodit, loptu vodit itd. Ali jedna fizicki jaca verzija od vrabca bilo bi odlicno. Slicno vazi i za Cerkezovica.
Najbitnije je, da ima dobar klub za razvoj u odlicnoj ACB Ligi. Isto vazi za Sikirasa i Sulju. :bih:
Halalim. :D
Ma znas kako, ja mislim da ovi hajlajtsi i nisu neko mjerilo. Na ovom je imao tek 3-4 pogodjena suta s poludistance, a da je inace popravio sut i da je cesce pogadjao, valjda bi malo vise toga prikazali. Kao sto je @kovacic nedavno napravio sazetak Musinih poena sa nedavno zavrsenih pretkvalifikacija, pa su tu 80% pogodjeni sutevi za tri, tako bi i na ovom Lazarovom sazetku bilo vise pogodjenih suteva, da je bilo vise takvog materijala. Malo sam zakomplikovao, valjda skontas sta hocu da kazem. :D

Slazem se da na U17 SP nije znao gotovo nista i sva njegova igra se bazirala na borbenosti, zato sve ovo oko njega itekako raduje. Ja mislim da ce on biti bolji suter od Adina (tesko je biti gori od njega :mrgreen: ), ali ne vjerujem da doci npr. na Lazicev nivo kad je sut u pitanju. Klub je odlican za njega, samo se nadam da ce mu pruziti priliku da pokaze sto zna. Sto se tice Cerkezovica, on je atletski dosta inferiorniji od Mutica, ali ima nekih drugih segmenata u kojima je bolji. Valjda se i on moze probiti u seniorima, mada mislim da je u tom kontekstu Mutic u prednosti.

Da se nadovezem samo na ovu pricu oko Vujosevicevih pomocnika; ja nisam siguran da li je on sam izabrao Bajramovica, ali znam da su njegovi prethodnici Ivanovic i Petrovic sami sebi birali pomocnike. Bas bi neko iz saveza lobirao da jedan Nenad Trajkovic bude pomocnik Dusku Ivanovicu?
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 21 avg 2017, 23:33

Doktor :bih:

"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Trigger » 21 avg 2017, 23:34

Službeno su potvrđena i imena stručnog štaba od strane selektora Vujoševića. Sručni štab će činiti Mensur Bajramović kao prvi pomoćnik, drugi pomoćnik će biti Josip Pandža, dok je kondicioni trener Osman Handžić.
http://basket.ba/novosti/reprezentacija ... evicem/634
Da se i ja nadovežem, tj. dodam svoju opservaciju (o onom što znam je bespredmetno pisati – ljudi imaju svoje mišljenje) o pomoćnicima selektora Vujoševića, tj. stručnom štabu reprezentacije BiH.

Zanimljivo je da mnogima je i dalje 'dilema' između termina izabrao (kad sam biraš) i potvrdio (valjda nečiji prijedlog!), kao što je zanimljivo da u ovoj napaćenoj BiH 'sve' mora da se 'sastoji/dijeli od/na 3'! :cry:
Vujošević, Bajramović, Pandža...

Ma, bitno je to da Dule ozdravi i mogne da odradi četverogodišnji ugovor, jer u tom slučaju neka (kad drugačije ne može) i pomoćnika Mense 'stručnjaka' - treba čovjeka zaposliti...
Bosno moja poharana....

Avatar
DaVinci
Postovi: 2843
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 22 avg 2017, 00:57

Trigger je napisao/la:
Službeno su potvrđena i imena stručnog štaba od strane selektora Vujoševića. Sručni štab će činiti Mensur Bajramović kao prvi pomoćnik, drugi pomoćnik će biti Josip Pandža, dok je kondicioni trener Osman Handžić.
http://basket.ba/novosti/reprezentacija ... evicem/634
Da se i ja nadovežem, tj. dodam svoju opservaciju (o onom što znam je bespredmetno pisati – ljudi imaju svoje mišljenje) o pomoćnicima selektora Vujoševića, tj. stručnom štabu reprezentacije BiH.

Zanimljivo je da mnogima je i dalje 'dilema' između termina izabrao (kad sam biraš) i potvrdio (valjda nečiji prijedlog!), kao što je zanimljivo da u ovoj napaćenoj BiH 'sve' mora da se 'sastoji/dijeli od/na 3'! :cry:
Vujošević, Bajramović, Pandža...

Ma, bitno je to da Dule ozdravi i mogne da odradi četverogodišnji ugovor, jer u tom slučaju neka (kad drugačije ne može) i pomoćnika Mense 'stručnjaka' - treba čovjeka zaposliti...
A i da i ja potvrdim da je Dule htio Velimira Gasica za pomocnika a ne Mensu '3/4' Bajramovica ... 3/4-ina se u ovu pricu kao po automatizmu uvukla u 4-toj zakulisanoj 4-ini ... :puke:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 22 avg 2017, 21:25

Nas Kapiten stigao kod Markovica u Teneriffu. Bas me zanima kako ce se razvijat u ACB Ligi, vrlo solidnom klubu i sa nasom Legendom kao trenerom :thumbup:


hamzaTM87
Postovi: 2007
Pridružen/a: 22 jan 2012, 23:25
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la hamzaTM87 » 23 avg 2017, 10:54

Inače, pošto je jasno da NBA igrači se neće pojaviti sada u oktobru u kvalifikacijama sigurno, kakve su šanse da jednostavne sve "ULEB ekipe" (ekipe koje se takmiče u ULEB takmičenjima) jednostavno isto **** FIBU, te tako ostanemo i bez Muse ? Jasno je da bitni igrači iz EL ekipa sigurno isto neće igrati, ali kakve su šanse da ULEB natjera "svoje" ekipe da moraju odbiti ove kvale skroz ?
ZELJEZNICAR 1921!

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Chstal » 23 avg 2017, 11:02

hamzaTM87 je napisao/la:Inače, pošto je jasno da NBA igrači se neće pojaviti sada u oktobru u kvalifikacijama sigurno, kakve su šanse da jednostavne sve "ULEB ekipe" (ekipe koje se takmiče u ULEB takmičenjima) jednostavno isto **** FIBU, te tako ostanemo i bez Muse ? Jasno je da bitni igrači iz EL ekipa sigurno isto neće igrati, ali kakve su šanse da ULEB natjera "svoje" ekipe da moraju odbiti ove kvale skroz ?
Niko jos ne zna, ali nije sve zakljuceno. Moguce je da dodju nekako do kompromisa sa Euroligom, a ako se ne desi onda se bojim i da ce i ostala takmicenja staviti veto.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 23 avg 2017, 11:34

gledajući neke trendove i igre kompromisa, za očekivati je da uz (naravno, bez dileme) NBA igrače, na FIBA prozore ne dolaze ni EL igrači, dok bi prema prvim Jordijevim najavama igrači iz Eurocupa trebali igrati. Još je rano davati neke opšte prognoze snage, ali realno odnos snaga će se značajno promjeniti, nije naivno.

Ja gledam na primjeru Srbije, u slučaju takvog ishoda, neko jezgro bi trebalo biti solidno (Jović, Lučić, Mačvan, Simonović, Birčević, Jelovac, Anđušić, Peno, Marinković...) što jeste miljama daleko od najjačeg sastava, ali opet, vjerujem da bi se mogli kvalifikovati.

Ali neke druge selekcije sa manjom bazom kvalitetnih igrača (recimo Slovenija, ili Njemačka) bi mogle opasno stradati jer njihov kvalitet van ovih najjačih igrača je ipak skromniji. Kada Sloveniji uzmeš Dragiće, Randolpha, Dončića i još par tih EL igrača, malo šta bitno ostane. Pa i ovako im je u timu jedan Saša Zagorac koji je 2. italijanska liga.


Inače, čak i da se desi neki totalni kuršlus i da neke sile ispadnu sa SP, vjerujem da bi FIBA još jednom pokazala svoju nedosljednost i nesposobnost i da bi napravila neki "puj pike više ne važi" sistem da opet da šansu tim velikima. Bez dileme, najgora i najnesposobnija organizacija od svih ovih većih sportova.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 23 avg 2017, 18:36

Zahiragic novi igrac Kaknja
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 23 avg 2017, 19:03

Bassha je napisao/la:Zahiragic novi igrac Kaknja
Jel Pandza tu i dalje trener?

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.