Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan


Avatar
Alminjo99
Postovi: 3523
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Alminjo99 » 05 okt 2017, 08:25

Ma ovo se i očekivalo da će igrati EL igrači, samo se čekalo kada će se dogovoriti. Bit ce teško..
Rezultat je trend, ideal je vječan!

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 05 okt 2017, 08:32

Neka je tesko neka se momci kale, to je za njih velika skola kosarke, a vala ako nam je belgija toliki bauk sta cemo na SP
I ocigledno se zaboravlja sada cemo i mi biti jaci barem 50% naspram predkvalifikacija
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
JHam
Postovi: 9037
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la JHam » 05 okt 2017, 09:21

I amer moze biti neko ko igra euroligu...

Avatar
DaVinci
Postovi: 2843
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 05 okt 2017, 23:31

mirzatele je napisao/la:Ma ja, Armenija i Rusija u 5 deka
Naravno da nije ali se i Ruskima moze uzeti mjera ako selektor i igraci :guz: unaprijed ... ;)
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ziggs » 06 okt 2017, 11:57

Buza tri mjeseca van pogona radi povrede fibule :( steta stvarno za ovog momka

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la hz1987 » 06 okt 2017, 13:34

Ziggs je napisao/la:Buza tri mjeseca van pogona radi povrede fibule :( steta stvarno za ovog momka
decko bi trebao razmisliti o okoncanju karijere i posvetiti se skoli. realno, stagnacija traje 2 godine, a oporavljenu povredu je je obnovio. uz duzno postovanje iako bi to bila jako teska odluka, po njegovu buducnost je bolje da se okrene necemu drugom. ovo se inace zove, sklon povredama. sam svoj organizam ce trositi i iz povrede u povredu ce agoniju nastavljati do neke 26-27 kad ce prelomiti da je dosta, a tad vec moze biti kasno za neku ozbiljniju karijeru u drugoj bransi. da sam mu roditelj, savjetova bih okoncanje karijere i skolovanje.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 06 okt 2017, 19:27

Statistika Mirze Alibegovica sa zadnjeg kola italijanske lige.

http://web.legabasket.it/game/66967/bet ... toia-57:73


Musa veceras bas los u prvom ligaskom kolu protiv Zadra. Nimalo mi se ne svidja ova njegova igra, a sad nije kriv ni Zdovc, a nisu ni Ameri.

Stipanovic ponovo odlican, 19 poena i 9 skokova.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ziggs » 06 okt 2017, 20:56

hz1987 je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:Buza tri mjeseca van pogona radi povrede fibule :( steta stvarno za ovog momka
decko bi trebao razmisliti o okoncanju karijere i posvetiti se skoli. realno, stagnacija traje 2 godine, a oporavljenu povredu je je obnovio. uz duzno postovanje iako bi to bila jako teska odluka, po njegovu buducnost je bolje da se okrene necemu drugom. ovo se inace zove, sklon povredama. sam svoj organizam ce trositi i iz povrede u povredu ce agoniju nastavljati do neke 26-27 kad ce prelomiti da je dosta, a tad vec moze biti kasno za neku ozbiljniju karijeru u drugoj bransi. da sam mu roditelj, savjetova bih okoncanje karijere i skolovanje.
Sigurno da je to teško odlučiti, ipak je momak bio smatran do prije nekih 6-7 godina naš najbolji prospekt. I ti kad odrastaš sa takvom pažnjom na sebe i vide te najmanje u Euroligi u budućnosti a sad trebaš prelomiti i odustati od igranja... Nadam se da nije ova povreda ništa ozbiljno, ali izgleda da je to ta ista fibula (objava o povredi je izbrisana sa njegove fb stranice, ali je to samo bio podijeljen post od Ostendea). Nedim je izuzetno dobar momak i nadam se da će napraviti najbolju odluku za svoju budućnost, pa kakva god ona bila.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 06 okt 2017, 21:27

Ziggs je napisao/la: Sigurno da je to teško odlučiti, ipak je momak bio smatran do prije nekih 6-7 godina naš najbolji prospekt. I ti kad odrastaš sa takvom pažnjom na sebe i vide te najmanje u Euroligi u budućnosti a sad trebaš prelomiti i odustati od igranja... Nadam se da nije ova povreda ništa ozbiljno, ali izgleda da je to ta ista fibula (objava o povredi je izbrisana sa njegove fb stranice, ali je to samo bio podijeljen post od Ostendea). Nedim je izuzetno dobar momak i nadam se da će napraviti najbolju odluku za svoju budućnost, pa kakva god ona bila.
Meni je ova vijest o njegovoj novoj povredi dan pokvarila. Buza mi je izuzetno drag momak i nenormalno bih volio da se izdigne iznad svega ovoga i da napravi veliku karijeru. Zar prvi put nije bio prelom tibije, ili je tad cak obje potkoljenicne kosti slomio? Po meni, vrlo je moguce da on ima nekih problema sa kostima, jer je valjda manje vjerovatno da je toliki peh i da vec drugi put ima ozbiljan prelom kostiju potkoljenice. Moguce je da mu u kostima nema dovoljno oseina i minerala (Ca prvenstveno).

Izdzi majstore, trebat ces nam u reprezentaciji! :bih:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ziggs » 06 okt 2017, 21:30

kobe24 je napisao/la:
Ziggs je napisao/la: Sigurno da je to teško odlučiti, ipak je momak bio smatran do prije nekih 6-7 godina naš najbolji prospekt. I ti kad odrastaš sa takvom pažnjom na sebe i vide te najmanje u Euroligi u budućnosti a sad trebaš prelomiti i odustati od igranja... Nadam se da nije ova povreda ništa ozbiljno, ali izgleda da je to ta ista fibula (objava o povredi je izbrisana sa njegove fb stranice, ali je to samo bio podijeljen post od Ostendea). Nedim je izuzetno dobar momak i nadam se da će napraviti najbolju odluku za svoju budućnost, pa kakva god ona bila.
Meni je ova vijest o njegovoj novoj povredi dan pokvarila. Buza mi je izuzetno drag momak i nenormalno bih volio da se izdigne iznad svega ovoga i da napravi veliku karijeru. Zar prvi put nije bio prelom tibije, ili je tad cak obje potkoljenicne kosti slomio? Po meni, vrlo je moguce da on ima nekih problema sa kostima, jer je valjda manje vjerovatno da je toliki peh i da vec drugi put ima ozbiljan prelom kostiju potkoljenice. Moguce je da mu u kostima nema dovoljno oseina i minerala (Ca prvenstveno).

Izdzi majstore, trebat ces nam u reprezentaciji! :bih:
Može biti da sam ja fulio, ja sam mislio da je ona povreda bila fibula. Ali ovo što sam jučer pročitao sigurno je bila fibula

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 06 okt 2017, 21:34

nedaj se nedime! aBd da se vratis jos jaci! :bih:

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 07 okt 2017, 21:07

Atic 3p,2sk,3ast - 17min
Lazic 9p,9sk - 24min
Tomic 2p,1sk - 10min
Milosevic 2p,2sk - 16min
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 08 okt 2017, 13:05

E moj Suljo, odlicna odluka je bila otici u klub gdje si petnaesta opcija. Danas protiv Unikahe je ponovo na tribinama. Ovaj momak povlaci pogresne poteze otkako je poceo karijeru. Kad je bio u Olimpiji (nakon sto je razvalio juniorski turnir eurolige), on se odlucuje da ode u Barcelonu, koja je uzasna sredina za mlade talenta. Tad nekad je bio u Jukinom rangu (ne kazem da su imali isti potencijal i iste domete, ali je tad bio u najgorem slucaju jednako dominantan kao Jusuf), ali evo danas, nakon 4 godine, ne moze da se izbori za 12. mjesto u rosteru. Odlazak iz Barce u Cibonu je takodjer bila pogresna odluka, ako se znalo da ga racunaju kao rezervu za Zizica na petici. To odmah u startu u najboljem slucaju ne garantuje vise od 7-8 minuta. On ocigledno silno zeli da igra u Spaniji, a jos ociglednije je da nema kvalitet za te lige. Bolje mu je bilo da je iz Zagreba otisao u Zadar npr., da odigra jednu sezonu sa 20+ minuta u prosjeku i onda neka pokusava traziti nesto bolje. U godinama kad mora igrati, on sjedi na tribinama...
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 08 okt 2017, 13:23

Šta bi na kraju od svega, hoće li igrati Euroligaši li ne?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 08 okt 2017, 13:33

kobe24 je napisao/la:E moj Suljo, odlicna odluka je bila otici u klub gdje si petnaesta opcija. Danas protiv Unikahe je ponovo na tribinama. Ovaj momak povlaci pogresne poteze otkako je poceo karijeru. Kad je bio u Olimpiji (nakon sto je razvalio juniorski turnir eurolige), on se odlucuje da ode u Barcelonu, koja je uzasna sredina za mlade talenta. Tad nekad je bio u Jukinom rangu (ne kazem da su imali isti potencijal i iste domete, ali je tad bio u najgorem slucaju jednako dominantan kao Jusuf), ali evo danas, nakon 4 godine, ne moze da se izbori za 12. mjesto u rosteru. Odlazak iz Barce u Cibonu je takodjer bila pogresna odluka, ako se znalo da ga racunaju kao rezervu za Zizica na petici. To odmah u startu u najboljem slucaju ne garantuje vise od 7-8 minuta. On ocigledno silno zeli da igra u Spaniji, a jos ociglednije je da nema kvalitet za te lige. Bolje mu je bilo da je iz Zagreba otisao u Zadar npr., da odigra jednu sezonu sa 20+ minuta u prosjeku i onda neka pokusava traziti nesto bolje. U godinama kad mora igrati, on sjedi na tribinama...
Ja sam ga pominjao u Bosni i sada bi mu to bila daleko bolja opcija jer bi bio prva opcija i onda sljedece godine odradi aba ligu i to medzu prvim opcijama pa onda idi gdje hoces
Raonffa je napisao/la:Šta bi na kraju od svega, hoće li igrati Euroligaši li ne?
Ne
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

lumani
Postovi: 14868
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 08 okt 2017, 13:43

kobe24 je napisao/la:E moj Suljo, odlicna odluka je bila otici u klub gdje si petnaesta opcija. Danas protiv Unikahe je ponovo na tribinama. Ovaj momak povlaci pogresne poteze otkako je poceo karijeru. Kad je bio u Olimpiji (nakon sto je razvalio juniorski turnir eurolige), on se odlucuje da ode u Barcelonu, koja je uzasna sredina za mlade talenta. Tad nekad je bio u Jukinom rangu (ne kazem da su imali isti potencijal i iste domete, ali je tad bio u najgorem slucaju jednako dominantan kao Jusuf), ali evo danas, nakon 4 godine, ne moze da se izbori za 12. mjesto u rosteru. Odlazak iz Barce u Cibonu je takodjer bila pogresna odluka, ako se znalo da ga racunaju kao rezervu za Zizica na petici. To odmah u startu u najboljem slucaju ne garantuje vise od 7-8 minuta. On ocigledno silno zeli da igra u Spaniji, a jos ociglednije je da nema kvalitet za te lige. Bolje mu je bilo da je iz Zagreba otisao u Zadar npr., da odigra jednu sezonu sa 20+ minuta u prosjeku i onda neka pokusava traziti nesto bolje. U godinama kad mora igrati, on sjedi na tribinama...

Mula mu je pruzio sansu a on se kurcio..Njega kada poredis sa Jukom je isto kao Atica sa Musom nesto se desava sa tom omladinom..

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 08 okt 2017, 13:53

nerminh74 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Šta bi na kraju od svega, hoće li igrati Euroligaši li ne?
Ne
Dobro je, sreća, mada sam i očekivao da će ih odbiti Euroliga, mislim ovu FIBA-u stvarno niko ne yebe 2% :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 08 okt 2017, 14:02

lumani je napisao/la: Mula mu je pruzio sansu a on se kurcio..Njega kada poredis sa Jukom je isto kao Atica sa Musom nesto se desava sa tom omladinom..
Dao mu je sansu jedan kraci period, ali je onda ponovo Gospica stavio na mjesto startnog centra. :lol: Ne krivim Mulaomerovica uopste, jer je ovaj imao dovoljno vremena da se izbori za svojih 20-ak minuta.

Oni su sad neuporedivi, ali kazem da je ovaj sa 18 godina bio jednako dominantan kao Jusuf u tom uzrastu. Stavise, u jednom njihovom okrsaju je pokazao da je bio i spremniji od Nurkica, sjecam se da ga je tad jednom monstruozno ukucao (utakmica Olimpije i Zadra). Problem je sto je on poslije toga doslovno stagnirao u Barceloni i jedino sto je dobio je 15-20 suvisnih kilograma, a znamo koliko je Nurkic napredovao iz sezone u sezonu.

@nermin, slazem se. Njemu bi sad sve bilo bolje od spavanja na tribinama spanskih dvorana. Problem je sto je njemu ocigledno ponizenje da jednu godinu odradi u Sarajevu, a nije ponizenje da u Spaniji parket osjeti samo na treningu. Ne mora to biti Bosna i ne mora to biti Sarajevo, ali bilo koji klub (iz aba lige naprimjer) u kojem bi imao sigurnih 20 minuta je odlicna opcija za njega. Problem je sto on ne misli tako i sam je sebi kriv za stanje u kojem se trenutno nalazi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 08 okt 2017, 19:49

Gegic 13p,7sk,4ast - 35min
Djedovic 15p,3sk - 18min
Karahodzic 4p,2sk,1ast - 18min
Sikiras 7p,4sk - 17min
Sejfic 19p,11sk - 34min
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.