Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 846
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Jakobsen91 » 16 avg 2017, 20:50

Meni je nevjerovatno da ovaj Hrvat drzi Boatrighta skoro 40 min na -25 a za tri dana imaju utakmicu odluke. :crazy: Ali nije lose za nas. Bice dosta tesko tamo, kad su im dozvolili ovakav sastav bice svega i od sudija vjerovatno, tog me je i najvise strah. Boatright je klasa, svi to znamo, bice jako tesko Gegicu. Zahiragic ga vec nema cim ispratit ni u kojem smislu.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 16 avg 2017, 21:06

Jakobsen91 je napisao/la:Meni je nevjerovatno da ovaj Hrvat drzi Boatrighta skoro 40 min na -25 a za tri dana imaju utakmicu odluke. :crazy: Ali nije lose za nas. Bice dosta tesko tamo, kad su im dozvolili ovakav sastav bice svega i od sudija vjerovatno, tog me je i najvise strah. Boatright je klasa, svi to znamo, bice jako tesko Gegicu. Zahiragic ga vec nema cim ispratit ni u kojem smislu.
On ce dati 30-ak poena, ko god da ga cuva. Bitno je ostale zadrzati van ritma i ispod njihovog prosjeka. I u prvoj utakmici je on zabio 32 poena, a bez problema smo ih mogli uzeti i 20+ razlike. Sad ce biti jaci za Hessa, mada ja nesto ne vjerujem da je on nesto pretjerano kvalitetan kosarkas (valjda ne pojedem gov.no u subotu :mrgreen: ). Mene je najvise strah da ovi momci psihicki nece moci podnijeti tako vazan mec, valjda ih Dule adekvatno spremi za sve sto ih ceka. Ja vjerujem da smo osjetno jaci od njih, samo da se sve aBd poklopi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edin139 » 16 avg 2017, 21:16

Bit ce tesko u armeniji ali ne i nemoguce. Samo da hoce atic pronaci m.... jer on je realno igrac sa 15+ poena u rukama i kada bi preuzeo vise odgovornosti to bi musi dodatno olaksalo.
Vidimo da su swedi i njih razbucali sto ce reci da je onaj poraz sveda od slovacke bio samo los dan koji je dao malo nerealnu sliku u jednom trenutku. Oni ce imati publiku mi imamo duleta, i mislim da su sanse nekih 60-40 u njihovu korist :)

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 16 avg 2017, 21:34

Esport je napisao/la:
Volvic je napisao/la:Nas napad zive od Muse. Mozemo rec, da ako Musa ide +25p dobijamo, ako ima off day kao protiv SWE onda mozemo kablove motat.
Atic moze i mora vise u napadu pokazat. Danas opet vrlo solidan, ali kad vidim da on nece da suta a vrabac kao Westbrook uzima suteve...
Musa je protiv Švedske igrao bolestan, vidilo se da poslije prve ćetvrtine diše na škrge.
U odnosu na prve utakmice Atić se otvara, stiće sigurnost, danas je bilo solidno ali on može mnogo više.
Vrabac je famozan kada ulazi na polaganje, ali za 3 ???

U Armeniji nam treba neko raspoložen sa distance, kao što je bio Hasandić na Skenderiji ili Zahiragić danas, da rastereti Musu.

Hasandic je solidan suter, ali jako los defanzivac.

ovisnik
Postovi: 1110
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ovisnik » 16 avg 2017, 21:40

Atić je stvarno enigma,momak ima šut , ulaz,sve,al je bez muda,ako se psihološki ne trgne,ode talenat u propast.Danas Zahiragić koji je nikakav igrač,prvi puta uđe u rotaciju i hladno šutne dvije trice preko ruke/za divno čudo uđu/ i napravi ulaz u momentima kada nismo imali neku prednost.Atić igra u vrijeme kada imamo sigurnu prednost ali i ne pokušava da nešto individualno odradi ili iskreira sebi šut.Za Armeniju nam treba puno više od raspoloženog Muse.Tomić,Hasandić,Atić, Lazić,ma svi moraju dati svoj maksimum kako u odbrani tako i u napadu,da bi smo dobili i ušli u kvalifikacije,jer ako ne prođe i to će biti strašan šamar BiH košarci obzirom na novi sistem kvalifikacija.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17778
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la akisarajevo92 » 16 avg 2017, 21:42

Ne znam bas najbolje sistem i da li idu dalje najbolje dvije ekipe iz svake grupe?

Mi upali bas u jedinu grupu sa 4 tima, dok recimo Makedonija u svojoj grupi mora biti bolja jedino od mucenika sa Kosova da bi prosli?

Mogao bi nam se opet desiti deja vu da ne prodjemo dalje sa 3 pobjede, dok ce neki sa jednom ili dvije.
Don't believe the hype.

yusufoh
Postovi: 203
Pridružen/a: 02 feb 2014, 00:12
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la yusufoh » 16 avg 2017, 21:51

Samo da Hasandica izbaci iz rotacije ili mu limitira minutazu i ovlasti na minimum i mi lagano uzimamo Armeniju. Momak vazi za nekog sutera, a nije siguran ni sa slobodnih bacanja. Sutevi za 3 jedva okrznu obruc. Svaki ulaz mu je ili blokada ili promasaj u namjeri da izbjegne blokadu jer je i nizak i spor i ima slab odraz i nikakvu tehniku. Ne razumijem kako trener kao sto je Dule ne moze da shvati koliko smo losi s njim na parketu?

lumani
Postovi: 14870
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 16 avg 2017, 21:54

ovisnik je napisao/la:Atić je stvarno enigma,momak ima šut , ulaz,sve,al je bez muda,ako se psihološki ne trgne,ode talenat u propast.Danas Zahiragić koji je nikakav igrač,prvi puta uđe u rotaciju i hladno šutne dvije trice preko ruke/za divno čudo uđu/ i napravi ulaz u momentima kada nismo imali neku prednost.Atić igra u vrijeme kada imamo sigurnu prednost ali i ne pokušava da nešto individualno odradi ili iskreira sebi šut.Za Armeniju nam treba puno više od raspoloženog Muse.Tomić,Hasandić,Atić, Lazić,ma svi moraju dati svoj maksimum kako u odbrani tako i u napadu,da bi smo dobili i ušli u kvalifikacije,jer ako ne prođe i to će biti strašan šamar BiH košarci obzirom na novi sistem kvalifikacija.
Ne mozes porediti Zahiragica i Atica..Jedan zna da nece napraviti nista a drugog je strah da izgubi i ovo malo sto je napravio.. Zahiragic je pogodio danas a iducu ce odvaliti tablu,ovako slicno je Arci odigrao odlucuju protiv Gruzije...Sto se tice Atica bice jako tesko,momak ima neki problem u glavi,krene na dvokorak i izgubi se ne lici uopste na nekog talenta..Inace Musa opet pokidao trice iz trka,bloka, sta god se pozeli moze i zna...Adin se na momente izgubi pa se nekako izvuce onim cudnim prodorima..Lazic dosta slab..Obrad zna kada je guzica u pitanju ,inace slabo...Gegic dosta dobro vodi ekipu,malo shut da popravi i bice dobar...Hasandic je prodoran...

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 846
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Jakobsen91 » 16 avg 2017, 22:12

Mene dvije stvari najvise nerviraju kod Duleta: Hasandic i Atic. Kod ovog prvog ocigledno da je Dule jedini krivac, nevjerovatno koliko minuta daje Hasandicu, a ovaj mu ne vraca. Osim suta nema nista, a i on mu nije pouzdan, odigrao je prakticno jednu partiju na nivou. Statistika mu je kriminalna 35% iz igre, UKUPNO u ovih 100 minuta pretkvalifikacija 2 skoka i 3 asistencije. :lol: U odbrani je propuh sto pokazuje i njegova +- statistika koja iznosi -45 ili -9 po utakmici, sto je nevjerovatno s obzirom da nam je kos razlika itekako u plusu.

Druga stvar je Atic, ne znam da li je njemu Dule zabranio da sutira ili je stvarno samo njegovo samopouzdanje u pitanju. Ali opet momak ima 6/9 za tri u pretkvalifikacijama, dok Vrabac 2/19 i opet ce na sljedecem mecu Vrabac ispalit 4-5 cigli, a ovaj ce se misliti da li uzeti onaj JEDAN sut za tri poena. Jako slabo je ukljucen u igru, coskari, kad dobije loptu sto prije je proslijedi, i radi sve ono sto igrac njegovog talenta ne bi trebao raditi. Danas pred kraj jedne cetvrtine 25 sec do kraja, lopta za Slovake i Dule ga uvodi da igra odbranu, tako da mi je stvarno upitno kakvu Dule ima ulogu za njega.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Admir_Sa » 16 avg 2017, 22:24

Pa vrabac toliko puca jer ga svjesno ostave samog van linije za tri, znaju da je los. A velika vecina tih suteva je u zadnjih 5sec napada kada nema drugih rjesenja
nema potpisa

save
Postovi: 493
Pridružen/a: 19 okt 2014, 19:34
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la save » 16 avg 2017, 22:25

Iskreno, ovo je meni i vise nego dobro s obzirom na postavu. Žalosno je što zavisimo samo od Muse. Bit će ovo velika škola ovim momcima bez obzira na prolaz. Ne nadam se pobjedi protiv Armenije, ali je svakako sanjam iz prikrajka. bez obzira šta se desi tamo, sa ovom postavom su i ove tri pobjede dobra stvar uz žalost za propuštenom pobjedom u švedskoj. od mene podrška i čestitka momcima

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 16 avg 2017, 22:51

Bassha je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Uzimamo ovo danas :kafa:
Dodjoh, vidjeh, pobjedih :bih: :bih: :D
:bih: :bih:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la boomerang5 » 16 avg 2017, 23:04

nadam se da cemo u subotu u pravoj utakmici biti ovako dobri kao danas. Nadam se da je doslo vrijeme kada cemo i prave utakmice igrati na pravi nacin, a ne samo ove krajnje nebitne koje ne znam ni zasto se toliko forsiraju u medijima kao ''imperativne'' ...

Sve sto hocu reci, nadam se da ne će biti amplituda od 50, tj. mi danas +20, Armenija -20 i da dođemo gore, potpuni obrat situacije.. mi se ispuhali, oni našpanovani i vođeni boatrightom našpanovanim za neko revanširanje Musi ubaci 40 poena za njihovu pobjedu. Više bih volio da smo danas nešto bezveze odigrali, nego ovako da ih ponese. Djeca su to . Nadam se da to Dule isto osjeti.

yusufoh
Postovi: 203
Pridružen/a: 02 feb 2014, 00:12
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la yusufoh » 16 avg 2017, 23:10

Jakobsen91 je napisao/la:Mene dvije stvari najvise nerviraju kod Duleta: Hasandic i Atic. Kod ovog prvog ocigledno da je Dule jedini krivac, nevjerovatno koliko minuta daje Hasandicu, a ovaj mu ne vraca. Osim suta nema nista, a i on mu nije pouzdan, odigrao je prakticno jednu partiju na nivou. Statistika mu je kriminalna 35% iz igre, UKUPNO u ovih 100 minuta pretkvalifikacija 2 skoka i 3 asistencije. :lol: U odbrani je propuh sto pokazuje i njegova +- statistika koja iznosi -45 ili -9 po utakmici, sto je nevjerovatno s obzirom da nam je kos razlika itekako u plusu.

Druga stvar je Atic, ne znam da li je njemu Dule zabranio da sutira ili je stvarno samo njegovo samopouzdanje u pitanju. Ali opet momak ima 6/9 za tri u pretkvalifikacijama, dok Vrabac 2/19 i opet ce na sljedecem mecu Vrabac ispalit 4-5 cigli, a ovaj ce se misliti da li uzeti onaj JEDAN sut za tri poena. Jako slabo je ukljucen u igru, coskari, kad dobije loptu sto prije je proslijedi, i radi sve ono sto igrac njegovog talenta ne bi trebao raditi. Danas pred kraj jedne cetvrtine 25 sec do kraja, lopta za Slovake i Dule ga uvodi da igra odbranu, tako da mi je stvarno upitno kakvu Dule ima ulogu za njega.
Slazem se skoro u cjelosti sa time sto si napisao, ali sto se tice Atica mislim da mu Dule pokusava vratit samopouzdanje bas kroz te mini zadatke jer ocigledno jos nije psihicki spreman da preuzme ulogu jednog od kreatora nase igre a sto je radio u juniorima fantasticno. Koliko me sjecanje sluzi on je bio igrac koji je dobro zavrsavao na obrucu ali sad krene na ulaz i onda u po frke samo izbaci neki floater bez ikakvog osjecaja. On i ovako mnogo doprinosi ekipi odbranom i skokovima do kojih dolazi inteligentnim postavljanjem i dugim rukama. Inace meni najdrazi igrac u ovoj reprezentaciji sa visokim IQ koji ne dolazi u potpunosti do izrazaja zbog psihicke blokade. I ne znam zasto Majer insistira na tome da je on klasicni suter jer to nije igrac koji zavisi samo od suta. Misljenja sam da mu je jaca strana ulaz i igra u tranziciji nego sut iako u ovim predkvalifikacijama djeluje obrnuto.

Avatar
Rimes87
Postovi: 2004
Pridružen/a: 19 mar 2013, 01:30
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: RE: Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Rimes87 » 16 avg 2017, 23:10

Raonffa je napisao/la:
Bassha je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Uzimamo ovo danas :kafa:
Dodjoh, vidjeh, pobjedih :bih: :bih: :D
:bih: :bih:
Preduhitri me covjek u citiranju, nemoj mislit da sam zaboravio :D

U Armeniji ce biti veoma teska utakmica i na psiholoskom, a i na fizickom nivou zbog Amera. Jedino se nadam da sudije nece kenjkati, jer to samo moze poljuljati momke koji ce, gotovo sam pa siguran, uletjeti u utakmicu kao Đurina rastrešena kokoš. Za nadati se da ih Dule moze psihicki pripremiti, jer ovo je u sustini finale. Ne sumnjam ja u njega, ali nije sve do njega jebga.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Zadnja izmjena: Rimes87, dana/u 16 avg 2017, 23:18, ukupno mijenjano 1 put.
He Came To Us From Bosnia,
Papac Papac,
The Best Left Back In Scotland Sing,
Papac Papac,
He Doesnt Score A Lot Of Goals But When He Does You'll Hear Us Roar,
Sasa Papac Rangers Number Five!

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3097
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Slatinash_7 » 16 avg 2017, 23:12

Admir_Sa je napisao/la:Pa vrabac toliko puca jer ga svjesno ostave samog van linije za tri, znaju da je los. A velika vecina tih suteva je u zadnjih 5sec napada kada nema drugih rjesenja
On treba igrat centra i pravit samo blokove,jedino tako moze biti koristan u napadu..On i Gegic ne smiju biti nikad zajedno na parketu jer je to katastrofa u najavi..Hasandic mora proraditi ako hocemo da se makar malo razvuce reket za neke ulaze..Musa poprilicno procitan,taj njegov lijevi ulaz,srecom pa je stvarno predobar suter pa moras to respektirati i onda te navuce na faul..Dule valjda ima snage da odradi ovu tekmu na nivou sa ovom djecom pa da se ode u te kvalifikacije,jos jakih utakmica za njih,okuplanje,rad sa Duletom (nadam se)..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Volvic » 16 avg 2017, 23:36

Slatinash_7 je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:Pa vrabac toliko puca jer ga svjesno ostave samog van linije za tri, znaju da je los. A velika vecina tih suteva je u zadnjih 5sec napada kada nema drugih rjesenja
On treba igrat centra i pravit samo blokove,jedino tako moze biti koristan u napadu..On i Gegic ne smiju biti nikad zajedno na parketu jer je to katastrofa u najavi..Hasandic mora proraditi ako hocemo da se makar malo razvuce reket za neke ulaze..Musa poprilicno procitan,taj njegov lijevi ulaz,srecom pa je stvarno predobar suter pa moras to respektirati i onda te navuce na faul..Dule valjda ima snage da odradi ovu tekmu na nivou sa ovom djecom pa da se ode u te kvalifikacije,jos jakih utakmica za njih,okuplanje,rad sa Duletom (nadam se)..

a sto se nebi nado? mislim da ce mu se zdravstveno stanje popravit :angel:

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la High » 16 avg 2017, 23:38

Nisam optimista za ovu utakmicu protiv Armenije. Volio bih da griješim.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13292
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Kaunas » 17 avg 2017, 01:14

High je napisao/la:Nisam optimista za ovu utakmicu protiv Armenije. Volio bih da griješim.
Ni ja. Pregrizli jezik :mrgreen:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
StevieG8
Postovi: 13366
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la StevieG8 » 17 avg 2017, 01:24

Kaunas je napisao/la:
High je napisao/la:Nisam optimista za ovu utakmicu protiv Armenije. Volio bih da griješim.
Ni ja. Pregrizli jezik :mrgreen:
Pa nije niko realno, nije niko bio optimista ni kad je krenulo sve ovo i kad smo vidjeli spisak. Opet ovaj tim konkretno je prvi put na okupu, puno je tu talenta kao sto je i Dule rekao i treba tu dosta rada u narednih par godina ali ponajvise ce zavisiti od onoga sta ce klubovi raditi sto se njihovog razvoja tice.. na kraju krajeva sta god da se desi momci su odigrali najbolje sto su i znali i mogli, niko se nije štedio sem Renfroa koji je ionako placenik.
Treba ih podrzati pa sta bude jer ovo je buducnost nase kosarke a sigurno da ce Dule (ako ostane tu mada nisam bas optimista u slucaju da ne prodjemo ovo), znati da prepozna talent i da mu pomogne da se razvije.

Zao mi je Atića jer stvarno ima potencijala i treba da uzima vise suteva od Vrabca sigurno ali njegovo samopouzdanje je trenutno toliko krhko da on meni svaki put kad promasi izgleda kao da je finale neko izgubio. I dalje stojim da vecini u ovoj ekipi treba i dobar psiholog i to za ozbiljan rad s njima ne kazem to kao neku zezanciju ili ismijavanje njihovog nedostatka samopouzdanja.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.