Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

ovisnik
Postovi: 1113
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ovisnik » 29 jul 2017, 00:05

Dule je u opremi Srbije bio jer je bio edukator seminara u organizaciji KS Srbije,žalosno čime se pojedini novinari bave,čovjek je antinacionalista i nešto najbolje što se reprezentaciji moglo dogoditi u ovom trenutku.Puna podršku Duletu i da prođe i ove pretkvalifikacije.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 29 jul 2017, 00:26

Pored Duleta tu su bili i :
Denis Felton, trener univerziteta Klivlend, je neko ko ima više od 20 godina iskustva rada u NCAA ligi i 4 godine iskustva u NBA kao direktor za razvoj mladih igrača u San Antoniju. Felton je kao asistent radio na Klemson univerzitetu i univerzitetu Tulsa, a kao glavni trener je vodio univerzitet Zapadni Kentaki i univerzitet Džordžija.

Joan Plaza je jedan od najcenjenih španskih trenera. Tokom svoje trenerske karijere imao je prilike da vodi Real Madrid, Kahasol Sevilju, Unikahu i Žalgiris iz Kaunasa. Ove sezone trener Plaza je osvojio Eurokup sa ekipom Unikahe.

Filip Mihajlović je mlad, ali veoma iskusan atletski i kondicioni trener. Tokom svoje karijere radio je sa ženskim nacionalnim selekcijama Srbije, sa nacionalnim timom Crne Gore, timom Azovmaš, a ove sezone je kondicioni trener KK Partizan NIS.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 29 jul 2017, 00:29

Lazic presao u Megu

Odlican transfer :bih: :bih: :bih:
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 29 jul 2017, 05:01

Bassha je napisao/la:Lazic presao u Megu
Odlican transfer, ovo je bolje nego da je otisao u Partizan. Tamo je konstantno pritisak i pobjede su imperativ, a Mega je zdrava i idealna sredina za mlade kosarkase. Odlaskom Zagorca, mislim da je sad mladi Cancar iz Slovenije jedina konkurencija na poziciji niskog krila (jedino mozda planiraju dovesti jos neko pojacanje na toj poziciji). Iskreno, ja licno imam velika ocekivanja kad je ovaj momak u pitanju i potajno se nadam da ce on biti nas Nikola Kalinic.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Lotus » 29 jul 2017, 12:30

kobe24 je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Lazic presao u Megu
Odlican transfer, ovo je bolje nego da je otisao u Partizan. Tamo je konstantno pritisak i pobjede su imperativ, a Mega je zdrava i idealna sredina za mlade kosarkase. Odlaskom Zagorca, mislim da je sad mladi Cancar iz Slovenije jedina konkurencija na poziciji niskog krila (jedino mozda planiraju dovesti jos neko pojacanje na toj poziciji). Iskreno, ja licno imam velika ocekivanja kad je ovaj momak u pitanju i potajno se nadam da ce on biti nas Nikola Kalinic.
E moj kobe..koliko su mene neki strucnjaci ubjedjivali da on nece maknuti od nase lige,a eto vrijeme je pokazalo sve i pokazat ce ako Bog da samo Boze zdravlja i karijera Kalinica nece mu biti daleko ;) jos kad bi Atic otisao u Megu bilo bi ah meraka u veceri rane :D

Avatar
arelinho
Postovi: 16432
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la arelinho » 29 jul 2017, 12:34

Kao prvo kada pogledaš koje je izbacio taj tekst (faktor) odmah ne treba shvatati ozbiljno jer su oni **** kao portal, a kada pogotovo vidiš ko je napisao taj tekst (pokušaj novinara) onda trebaš na neki način blokirati taj tekst na svom browseru. Evo sada sam pročitao taj tekst i trebam se tri puta okupati kako bi skinuo sve loše iz tog pokušaja teksta sa sebe. Faktor je ublehaški portal i za taj portal rade samo ublehaši.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 29 jul 2017, 12:50

Lotus je napisao/la: E moj kobe..koliko su mene neki strucnjaci ubjedjivali da on nece maknuti od nase lige,a eto vrijeme je pokazalo sve i pokazat ce ako Bog da samo Boze zdravlja i karijera Kalinica nece mu biti daleko ;) jos kad bi Atic otisao u Megu bilo bi ah meraka u veceri rane :D
Haha, ja se sjecam da sam te molio da ne spominjes Loncara u kontekstu A reprezentacije, a eto vidi sta ispade na kraju. :D Sjecam se da je bio nevidjeni panj na tom prvenstvu, ali evo vec sad se vidi ogroman napredak (a i ima jos mnogo prostora da napreduje). Sto se tice Atica, sumnjam da bi mogao u Megu jer je on ipak kod Raskovica? Oni na dvojci imaju Mushidija i vjerovatno ce mu sad dati 30-ak minuta po mecu zato sto dogodine izlazi na draft. To bi mozda bila losa opcija za Edina, jer nije u toj agenciji i ne bi ga toliko forsirali. Ja se samo nadam da ce ga Dusko preporuciti nekom abaligasu, pa sto da ne i da to bude Partizan, iako i oni na toj poziciji dvojke rotiraju Vrabca, Andrica i Marinkovica.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Lotus » 29 jul 2017, 12:57

kobe24 je napisao/la:
Lotus je napisao/la: E moj kobe..koliko su mene neki strucnjaci ubjedjivali da on nece maknuti od nase lige,a eto vrijeme je pokazalo sve i pokazat ce ako Bog da samo Boze zdravlja i karijera Kalinica nece mu biti daleko ;) jos kad bi Atic otisao u Megu bilo bi ah meraka u veceri rane :D
Haha, ja se sjecam da sam te molio da ne spominjes Loncara u kontekstu A reprezentacije, a eto vidi sta ispade na kraju. :D Sjecam se da je bio nevidjeni panj na tom prvenstvu, ali evo vec sad se vidi ogroman napredak (a i ima jos mnogo prostora da napreduje). Sto se tice Atica, sumnjam da bi mogao u Megu jer je on ipak kod Raskovica? Oni na dvojci imaju Mushidija i vjerovatno ce mu sad dati 30-ak minuta po mecu zato sto dogodine izlazi na draft. To bi mozda bila losa opcija za Edina, jer nije u toj agenciji i ne bi ga toliko forsirali. Ja se samo nadam da ce ga Dusko preporuciti nekom abaligasu, pa sto da ne i da to bude Partizan, iako i oni na toj poziciji dvojke rotiraju Vrabca, Andrica i Marinkovica.
Ma Aticu gdje god da ode samo treba trener koji ce ga daviti svaki dan i on ce postati igracina :lol:

Edit:Vidim Marinkovica hoce Baskonija,pa mozda bi i moglo da Atic ode u Partizan.Dobili bi igraca isto godiste sa vecim plafonom karijere.Mada sad je i zajeb.... sto je potpisao visegodisnji ugovor sa AEK-om..kako bi se to rijesilo..

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13499
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la QUARTERBACK » 30 jul 2017, 14:11



:thumbup:
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 30 jul 2017, 14:36

Lotus je napisao/la: Ma Aticu gdje god da ode samo treba trener koji ce ga daviti svaki dan i on ce postati igracina :lol:

Edit:Vidim Marinkovica hoce Baskonija,pa mozda bi i moglo da Atic ode u Partizan.Dobili bi igraca isto godiste sa vecim plafonom karijere.Mada sad je i zajeb.... sto je potpisao visegodisnji ugovor sa AEK-om..kako bi se to rijesilo..
Tek sad vidim da si editovao post. Atic i Marinkovic su skroz slicni igraci, mada mislim da Edin moze igrati puno bolju odbranu. S druge strane, Vanja ima relativno konstantan sut s distance, a Atic je tu tricu izgubio kroz godine i izgleda da to nije na starom nivou (iako ja vjerujem da to on moze popraviti). Mene obojica neodoljivo podsjecaju na Bogdana Bogdanovica. Ako Marinkovic ode iz Partizana, onda bi Aticu bilo idealno rjesenje da ode u Partizan. Kad se Vrabac tu ubacio u rotaciju, ne vidim zasto on ne bi mogao. Ugovor s AEK-om jeste problem, mada ja vjerujem da bi oni njega bez problema poslali na posudbu, ionako s njim ocigledno nemaju nikakve planove.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Molders » 30 jul 2017, 15:52

I dalje je apsolutno neopravdano što nije pozvan Draško Knežević iz Zrinjskog. Mislim da sam prvi skrenuo pažnju na to, siguran sam da je zaslužio biti dio reprezentacije. Momak je bio MVP ove sezone u prvenstvu i po mom mišljenju je kalibar za reprezentaciju, a ovo okupljnje je bila odlična prilika da se priključi ekipi. Siguran sam da je trebao biti pozvan za razliku od nekih, uz svo poštovanje svakome. Da ne pričam o tome koliko bi to dobro došlo kako reprezentaciji, tako i našoj ligi. Nadam se da će prvom prilikom dobiti poziv i niko me ne može ubijediti da najbolji igrači naše lige nemaju svoje mjesto u državnom timu i da ne bi trebali imati prednost u odnosu na strance ili neke popularnije igrače.


Avatar
Alminjo99
Postovi: 3527
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Alminjo99 » 30 jul 2017, 16:28

SantiCazorla08 je napisao/la:Da li ce biti prenosa iz svedske?
Valjda bude, ali nisam vidio da je iko najavljivao meč.
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Rokoko87 » 30 jul 2017, 16:36

Zahiragić > Knežević
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Lotus » 30 jul 2017, 16:47

kobe24 je napisao/la:
Lotus je napisao/la: Ma Aticu gdje god da ode samo treba trener koji ce ga daviti svaki dan i on ce postati igracina :lol:

Edit:Vidim Marinkovica hoce Baskonija,pa mozda bi i moglo da Atic ode u Partizan.Dobili bi igraca isto godiste sa vecim plafonom karijere.Mada sad je i zajeb.... sto je potpisao visegodisnji ugovor sa AEK-om..kako bi se to rijesilo..
Tek sad vidim da si editovao post. Atic i Marinkovic su skroz slicni igraci, mada mislim da Edin moze igrati puno bolju odbranu. S druge strane, Vanja ima relativno konstantan sut s distance, a Atic je tu tricu izgubio kroz godine i izgleda da to nije na starom nivou (iako ja vjerujem da to on moze popraviti). Mene obojica neodoljivo podsjecaju na Bogdana Bogdanovica. Ako Marinkovic ode iz Partizana, onda bi Aticu bilo idealno rjesenje da ode u Partizan. Kad se Vrabac tu ubacio u rotaciju, ne vidim zasto on ne bi mogao. Ugovor s AEK-om jeste problem, mada ja vjerujem da bi oni njega bez problema poslali na posudbu, ionako s njim ocigledno nemaju nikakve planove.
Po meni Atic ima veci plafon od Marinkovica objektivno gledajuci,svestraniji je igrac.Mozda je ovaj trenutno fizicki ispred,ali Atic ima bolji repertoar i odbrane i pregleda igre.Cak mislim uz poboljsanje kontrole lopte da bi mogao igrati keca u reprezentaciji.Sut se ne moze izgubit ili ga imas ili nemas,a on samo treba kontinuitet igara i bice sut po starom i bolji sto da ne :D samo da on u glavi prelomi da je ovo sica sta moze zaraditi i sve ce biti kako treba...dzaba i ja pisem,ako on poslije ovih kvalifikacija opet nastavi po starom,a bila bi steta samo takva i za njega i za reprezentaciju.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 30 jul 2017, 17:11

Lotus je napisao/la: Po meni Atic ima veci plafon od Marinkovica objektivno gledajuci,svestraniji je igrac.Mozda je ovaj trenutno fizicki ispred,ali Atic ima bolji repertoar i odbrane i pregleda igre.Cak mislim uz poboljsanje kontrole lopte da bi mogao igrati keca u reprezentaciji.Sut se ne moze izgubit ili ga imas ili nemas,a on samo treba kontinuitet igara i bice sut po starom i bolji sto da ne :D samo da on u glavi prelomi da je ovo sica sta moze zaraditi i sve ce biti kako treba...dzaba i ja pisem,ako on poslije ovih kvalifikacija opet nastavi po starom,a bila bi steta samo takva i za njega i za reprezentaciju.
Potpisujem svaku rijec. :D Ball handling bi morao popraviti, iako to ni sad nije toliko lose. Za sut mu, kako ti kazes, treba kontinuitet dobrih igara, uz to ce samopouzdanje neminovno rasti, a samim tim i procenti suta. Ako ima imalo mozga u glavi (i on i ljudi oko njega), shvatice valjda da on nije nista manje talentovan od Muse i da mu je nba realna opcija ako iskoristi potencijal do kraja. Sve je do njega.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 30 jul 2017, 17:13

Alminjo99 je napisao/la:
SantiCazorla08 je napisao/la:Da li ce biti prenosa iz svedske?
Valjda bude, ali nisam vidio da je iko najavljivao meč.
Možda na nekoj privatnoj televiziji ala FACE ili stream koji bi trebao biti bez obzira na sve. Od BHT-a ništa ne očekujem, njima je premija ako budu prenosili domaće utakmice.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3527
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Alminjo99 » 30 jul 2017, 20:29

U kakvom sastavu dolazi Švedska? Ko su ima im glavni igrači?
Rezultat je trend, ideal je vječan!

ovisnik
Postovi: 1113
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ovisnik » 30 jul 2017, 21:36

kobe24 je napisao/la:
Lotus je napisao/la: Po meni Atic ima veci plafon od Marinkovica objektivno gledajuci,svestraniji je igrac.Mozda je ovaj trenutno fizicki ispred,ali Atic ima bolji repertoar i odbrane i pregleda igre.Cak mislim uz poboljsanje kontrole lopte da bi mogao igrati keca u reprezentaciji.Sut se ne moze izgubit ili ga imas ili nemas,a on samo treba kontinuitet igara i bice sut po starom i bolji sto da ne :D samo da on u glavi prelomi da je ovo sica sta moze zaraditi i sve ce biti kako treba...dzaba i ja pisem,ako on poslije ovih kvalifikacija opet nastavi po starom,a bila bi steta samo takva i za njega i za reprezentaciju.
Potpisujem svaku rijec. :D Ball handling bi morao popraviti, iako to ni sad nije toliko lose. Za sut mu, kako ti kazes, treba kontinuitet dobrih igara, uz to ce samopouzdanje neminovno rasti, a samim tim i procenti suta. Ako ima imalo mozga u glavi (i on i ljudi oko njega), shvatice valjda da on nije nista manje talentovan od Muse i da mu je nba realna opcija ako iskoristi potencijal do kraja. Sve je do njega.
Atić je sigurno veći potencijal od Marinkovića,ima bolji ulaz,tehniku,odbranu daleko bolje igra,šut je tu negdje,ono što Atiću treba je dobar trener, psiholog,koji će ga moći motivirati i "istrpiti" ga kad ne ide.Šteta što mu Dule nije klupski trener,jer bi on razvio njegov veliki potencijal.Stvarno bi bilo šteta da igrački propadne,jer je uz Musu naš najbolji prospekt.

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 846
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Jakobsen91 » 30 jul 2017, 22:26

Alminjo99 je napisao/la:U kakvom sastavu dolazi Švedska? Ko su ima im glavni igrači?
Slican sastav ko i prosle godine, opet nema onog iz Reala i nba, s tim da su sad jaci za Eriksona, relativno mlad igrac, vrtio se po Barceloni, sad potpisao za Gran Canariju. Borg i Hakanson su takodjer u Spaniji proveli proslu sezonu, tu negdje vrtili se oko 20 minuta u prosjeku. Vjerovatno su im to tri glavna igraca.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.