Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 25 maj 2017, 22:11

Dobar nastup Renfroa u pobjedi Barce, za 21min 16p,6sk,2ast
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 30 maj 2017, 16:32

Ko je menadzer Lazicu? Vidim za 15-ak minuta protiv Mege imao 7 pts (3/3 iz igre) i 5 rbs. Mala minutaza je vjerovatno zbog 4 licne greske, jer obicno igra preko 30 minuta. Kontam, u slucaju da je pod Miskovom palicom, mogao bi komotno narednu sezonu u redove Mege. To bi za njega bilo odlicno, mada cisto sumnjam da je u njegovoj agenciji.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la High » 02 jun 2017, 14:27

I jopet Draško Albinabijanić!
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la mercurial » 02 jun 2017, 14:29

Na spisku selektora Vujoševića nalaze se sljedeća 24 imena:

Nemanja Gordić (Budućnost), Mirza Teletović (Milwaukee Bucks), Jusuf Nurkić (Portland Trail Blazer), Elmedin Kikanović (Alba), Andrija Stipanović (Buyukcekmece), Milan Milošević (AEK), Adin Vrabac (Partizan), Kenan Karahodžić (Partizan), Draško Albijanić (Igokea), Emir Sulejmanović (Cibona), Nikola Gajić (Primorska), Miralem Halilović (Šibenik), Alex Renfore (Barselona), Zack Wright (Monaco), Džanan Musa (Cedevita), Aleksandar Lazić (Dinamik), Edin Atić (AEK), Amar Gegić (Bayern), Imran Polutak (Zabok), Markus Lončar (Cedevita), Njegoš Sikiraš (Fuenlabrada), Darko Talić (Igokea), Nedžad Muratović (Sloboda), Almir Hasandić (Sloboda).

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 02 jun 2017, 14:35

Kakva su ova dva iz Slobode ?
Mogao je uvrstiti Marica na spisak umjesto Kene ili Albijanica.

I drago mi je vidjeti Lazica u A timu
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la MElloo » 02 jun 2017, 14:37

Sta je sa mojim sugradjaninom Aticem nigdje ne igra a vidim evo na spisku ?

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la mercurial » 02 jun 2017, 14:46

To na racun stare slave. Ovo su u biti svi kosarkasi koje Bosna i Hercegovina ima, sve sto ozbiljno trenira ili je treniralo i igra je tu, sa izuzetkom Hansa.
Nemamo mi tu neki izbor. Ekipa ce biti slicna onoj sa Evropskog prvenstva iz Francuske, bez Mirze i Juke najvjerovatnije, a mozda i Refke. Sumnjam da mu se igraju kvalifikacije za kvalifikacije u 31.godini. Da je bar Atic ozbiljan igrac pa da ga sad gurnemo u vatru, jer sad je najbolje vrijeme. Uz njega Lazica, Sulejmanovica i Musu. Za Gegica je rano jos.

Avatar
guillermo
Postovi: 2305
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la guillermo » 02 jun 2017, 14:56

Ocekivo sam vise od spiska i navoda da bi Vujosevic mogao povuci par srpskih igraca.Takodjer sam ocekivo bracu Alibegovic,Olivera Stevica, Delalica i Durmu ali Gasic je imao svoj uticaj u pozivanju dvojca iz Slobode .
Nazalost bez Nba igraca ova reprezentacija je ispod svakog prosjeka u rangu reprezentacija sa kojim igramo ove predkvalifikacije.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Rokoko87 » 02 jun 2017, 15:03

guillermo je napisao/la:Ocekivo sam vise od spiska i navoda da bi Vujosevic mogao povuci par srpskih igraca.Takodjer sam ocekivo bracu Alibegovic,Olivera Stevica, Delalica i Durmu ali Gasic je imao svoj uticaj u pozivanju dvojca iz Slobode .
Nazalost bez Nba igraca ova reprezentacija je ispod svakog prosjeka u rangu reprezentacija sa kojim igramo ove predkvalifikacije.
Delalića? :lol:

Pa taj ne može otvorene trice pogoditi.

Draško Albijanić jedan je od nas!
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 02 jun 2017, 15:04

guillermo je napisao/la:Ocekivo sam vise od spiska i navoda da bi Vujosevic mogao povuci par srpskih igraca.Takodjer sam ocekivo bracu Alibegovic,Olivera Stevica, Delalica i Durmu ali Gasic je imao svoj uticaj u pozivanju dvojca iz Slobode .
Nazalost bez Nba igraca ova reprezentacija je ispod svakog prosjeka u rangu reprezentacija sa kojim igramo ove predkvalifikacije.
Ne mislis valjda na Amara ?
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Rokoko87 » 02 jun 2017, 15:05

Edin Nargila Atić, otkud on na spisku?
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
guillermo
Postovi: 2305
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la guillermo » 02 jun 2017, 15:11

Bassha je napisao/la:
guillermo je napisao/la:Ocekivo sam vise od spiska i navoda da bi Vujosevic mogao povuci par srpskih igraca.Takodjer sam ocekivo bracu Alibegovic,Olivera Stevica, Delalica i Durmu ali Gasic je imao svoj uticaj u pozivanju dvojca iz Slobode .
Nazalost bez Nba igraca ova reprezentacija je ispod svakog prosjeka u rangu reprezentacija sa kojim igramo ove predkvalifikacije.
Ne mislis valjda na Amara ?
Jeste da je imao dosta slabu sezonu i generalno lose 3g. na St. Johnu ali mogao je barem na siri spisak umjesto Polutka ili Albijanica :crazy: .
Strasan atleta i naredne sezone vjerovatno u Italijanskoj ligi.Isto vazi za Mirzu (solidna sezona u Torinu), pa cak mi nije jasno zasto najmladi Denis iz Stelle nije u opticaju za mladje kategorije.

Avatar
Gifron
Postovi: 4151
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Gifron » 02 jun 2017, 15:16

Bassha je napisao/la:Kakva su ova dva iz Slobode ?
Mogao je uvrstiti Marica na spisak umjesto Kene ili Albijanica.

I drago mi je vidjeti Lazica u A timu
Muratovic je relativno mlad momak, 22 godine, igra SF, tj. tricu. Veoma koristan u odbrani, ima visok odraz, eksplozivan je i dobar suter za 3 poena. Po meni bi bio na mnogo vecem nivou da ga Damir nije prije 3 godine poprilicno limitirao na klupi, iako se vec tada vidilo da igra bolje neko neki koji su morali igrati u to vrijeme.

Za Hasandica se po meni nema sta puno reci. Najbolji igrac Slobode, dobio je vec jednom ovako poziv za siri spisak repke. Jedina mana mu je sto nema konstatnosti neke tokom sezone. Odigra 3-4 odlicne utakmice, pa onda 2 se ne vidi na terenu.
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 02 jun 2017, 15:41

guillermo je napisao/la:Olivera Stevica
od kad je on u kombinaciji, nisam čuo za to?


Avatar
CashMan
Moderator
Postovi: 2396
Pridružen/a: 29 nov 2012, 00:27
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la CashMan » 02 jun 2017, 16:24

Nikad slabija reprezentacija...
Maybe I look like I don't care but deep down inside of me I don't give a single fuck!

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la no rules » 02 jun 2017, 16:31

pa gdje je onaj Mitrović , dobar trojkaš ... izgleda i on šupak kao i Đedović ...

@ samo mu se neće odazvati Renfroe , Nurkić i Teletović ...

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 02 jun 2017, 16:55

guillermo je napisao/la:
Bassha je napisao/la:
guillermo je napisao/la:Ocekivo sam vise od spiska i navoda da bi Vujosevic mogao povuci par srpskih igraca.Takodjer sam ocekivo bracu Alibegovic,Olivera Stevica, Delalica i Durmu ali Gasic je imao svoj uticaj u pozivanju dvojca iz Slobode .
Nazalost bez Nba igraca ova reprezentacija je ispod svakog prosjeka u rangu reprezentacija sa kojim igramo ove predkvalifikacije.
Ne mislis valjda na Amara ?
Jeste da je imao dosta slabu sezonu i generalno lose 3g. na St. Johnu ali mogao je barem na siri spisak umjesto Polutka ili Albijanica :crazy: .
Strasan atleta i naredne sezone vjerovatno u Italijanskoj ligi.Isto vazi za Mirzu (solidna sezona u Torinu), pa cak mi nije jasno zasto najmladi Denis iz Stelle nije u opticaju za mladje kategorije.
Pa ko je od ovih pozvanih imao dobru sezonu, da se mora objasnjati zasto bi se braca Alibegovic pozvala? Bas su sjajnu sezonu imali Loncar, Polutak, Atic, Karahodzic i mnogi drugi. Ja sam ocekivao starijeg, da se bar necemu novom nadam (mada sumnjam da i on ima neki kvalitet), a Amar mozda ako se pokaze u Italiji (jer on npr. jos nije ni blizu Miralema Halilovica, a da ne pricamo dalje). Onda, nadao sam se barem jednom novom imenu koje bi Vujosevic doveo iz komsiluka, a da ima neki solidan kvalitet i da moze upasti u rotaciju (iako mi niko nije padao na pamet :D ). Isto tako, smatram da su Kapelan i Mitrovic daleko kvalitetniji od tuzlanskog dvojca i slazem se s tobom da je tu Gasic odradio svoje. Bolji od njih dvojice bi mogao upasti i na zavrsnih spisak, jer smo doslovno bez ijednog klasnog sutera u ekipi (jedino ako se misle oslanjati na Gajicev i Gordicev sut :lol: ). Durmo je takodjer bolji i daleko perspektivnije od Muratovica npr., a nije nasao avoje mjesto na ovom prosirenom spisku. Realno, haos je ovo tanko bez nba igraca, ali sta se moze... Btw, raduje me sto se Svabo nije nasao ni na prosirenom spisku.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Tarik91
Postovi: 185
Pridružen/a: 26 dec 2012, 21:51
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Tarik91 » 02 jun 2017, 17:02

1:Renfroe, Gordic, Gegic
2:Atic,Vrabac
3:Musa,Milosevic
4:Stipanovic,Sulejmanovic, Karahodzic
5:Kikanovic,Polutak

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la TheChief » 02 jun 2017, 17:11

Napravit ću malu analizu pozvanih igrača. Bilo bi mi drago kada bi vas nekoliko dalo komentar na ovo :D

Pozicije nisu striktne naravno.

1 - Gordić, Renfroe, Wright, Gegić, Talić
2 - Gajić, Musa, Atić, Hasandić
3 - Milošević, Vrabac, Lazić, Muratović
4 - Teletović, Karahodžić, Sulejmanović, Halilović, Sikiraš
5 - Nurkić, Kikanović, Stipanović, Albijanić, Polutak, Lončar

Podvučeni 99 % neće biti na krajnjem spisku zbog raznoraznih razloga.

1 - Gordić, Gegić
2 - Gajić, Musa, Hasandić
3 - Milošević, Vrabac, Lazić
4 - Karahodžić, Sulejmanović, Halilović, Sikiraš
5 - Kikanović, Stipanović, Albijanić

Boldirani će, po mom mišljenju, 99 % biti na krajnjem spisku.
I još ostaju 4 mjesta. Ta će mjesta vjerovatno popuniti, dvojica od trojca Gajić, Hasandić, Lazić (ja bih izabrao Hasandića i Lazića), te Sulejmanović i Albijanić, iako bih ja umjesto Draška odabrao Sikiraša.

Ja bih to ovako, na kraju, izabrao :
Petorka
Gordić, Musa, Milošević, Kikanović, Stipanović
Klupa
Gegić, Hasandić, Vrabac, Lazić, Halilović, Sikiraš, Sulejmanović

Stvarno loše. Ubili smo se od šutera. Na ovom spisku ima igrača koji neće 100 % igrati, igrača koji ne igraju nikako u klubu (većinom ABA liga :(), igrača koji igraju 5 min u prosjeku u istim tim klubovima, do igrača iz naše lige. Mišljenja sam da će jedan od dvojca Hasandić-Muratović skoro sigurno biti na krajnjem spisku, zbog toga što su iz Slobode.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.