Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Basketballislife
Kontakt:

PostPostao/la Basketballislife » 11 dec 2017, 00:20

Mislim da ovdje ne postoje kompetencije za ocjenjivanje NCAA lige i Marshalla ciji je trener Dan D’Dantoni (biografiju pogledajte na internetu) ,9 godina je bio pomocni trener u NBA ligi tako da je besmisleno da se raspravlja o slicnostima i kvalitetu NCAA i nase lige i jos mnogo toga...
:thumbup:
"Kad ti neko kaze da je nesto nemoguce, zapamti da su to njegova ogranicenja a ne tvoja".

mercurial
Kontakt:

PostPostao/la mercurial » 11 dec 2017, 00:40

Bio bih i ja da mi je brat ko je njemu.

Na stranu sve, Penava je 127. u NCAA po prosjeku poena, 46. po prosjeku skokova i 2. bloker lige. Poredjenja radi Penava ima 17.7 p 9.4 skoka 4.2 blokada, a najbolji strijelac ima 29 poena, najbolji skakac 13, a bloker 4.6 blokada.

pazzarac
Kontakt:

PostPostao/la pazzarac » 11 dec 2017, 00:50

Po onom sinoc sto sam video Penava igra centra ali ono sto je dobro kad uhvati loptu u odbrani prevodi je do protivnickog koša u kontri,sutira trojke ,ide i na ulaz,ima dobar tajming za blokadu ...ne igra igru klasicnog centra

Mozda bi trebao da popravi sut za 3 koji ga sinoc nije hteo i da popravi malo fizikalije

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 11 dec 2017, 01:02

Basketballislife WroteColonMislim da ovdje ne postoje kompetencije za ocjenjivanje NCAA lige i Marshalla ciji je trener Dan D’Dantoni (biografiju pogledajte na internetu) ,9 godina je bio pomocni trener u NBA ligi tako da je besmisleno da se raspravlja o slicnostima i kvalitetu NCAA i nase lige i jos mnogo toga...
:thumbup:

U zivotu sam pogledao dovoljan broj kosarkaskih meceva (na svim mogucim nivoima), da mi pored sopstvenih ociju ne trebaju nicije druge ocjene da bih donio sud o kvaliteti necije igre. Meni licno, Penava je bio ponajdrazi igrac u svim reprezentativnim uzrastima, jer je nekako bilo ocigledno da je momak izuzetno kulturan i odgojen (na stranu taj kosarkaski doprinos na parketu). Niko sretniji od nas sto su realne sanse da dobijemo kvalitetnog kosarkasa za A tim u narednih 15-ak godina. Problem je sto smo mi realni i svjesni da on jos uvijek nije na tom nivou da moze pruziti kvalitetnih 15-20 minuta protiv jedne Rusije, a ti si mu ocigledno neki blizi rodjak i na sve to gledas isuvise subjektivno. Pozdravi Ajdina i reci mu da se njegovi mecevi itekako prate u Bosni. :)
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Basketballislife
Kontakt:

PostPostao/la Basketballislife » 11 dec 2017, 01:09

mercurial WroteColonBio bih i ja da mi je brat ko je njemu.

Na stranu sve, Penava je 127. u NCAA po prosjeku poena, 46. po prosjeku skokova i 2. bloker lige. Poredjenja radi Penava ima 17.7 p 9.4 skoka 4.2 blokada, a najbolji strijelac ima 29 poena, najbolji skakac 13, a bloker 4.6 blokada.

Bi mozda kod nas samo zbog toga :D Inace to tako ide u nasoj ligi.
Smatram da je njegova statistika odlicna i vjerujem da ce se do kraja sezone pomjeriti jos dosta. Sve u svemu na putu uspjeha je i zelim mu sve najbolje ! Naravno kao i ostalim nasim talentima a kao sto vec rekoh ,vrijeme ce pokazati gdje je ko ! Lijep pozdrav i ugodna vecer ! :wave:
"Kad ti neko kaze da je nesto nemoguce, zapamti da su to njegova ogranicenja a ne tvoja".

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la KK_Bosna » 11 dec 2017, 10:38

penava je klasicni stat padder.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"

BlackMambaGoku
Kontakt:

PostPostao/la BlackMambaGoku » 11 dec 2017, 10:49

Luka Garza 23pts 13reb

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 11 dec 2017, 12:31

Djedovic 20p,2sk,1ast
Campara 9p,1sk
Sulejmanovic 7p,8sk
Kikanovic 6p,4sk
Sikiras 5p,1sk,1ast
Milosevic 28p,9sk,2ast
Gegic 10p,9sk,3ast
Halilovic 6p,5sk,6ast
Lazic 9p,5sk
Musa 16p,4sk,1ast
Stipanovic 8p,1ast
Gordic 14p,3sk,7ast
Zahiragic 4p,3sk,6ast
Talic 16p,3sk,1ast
Knezevic 16p,4sk,5ast
Dreznjak 15p,3sk,3ast
Loncar 8p,4sk,1ast
Durmo 11p,2sk,1ast
Hasandic 13p,2sk,4ast
Cerkezovic 9p
Loading--Bosnianbeast

3isamagicnumber
Kontakt:

PostPostao/la 3isamagicnumber » 11 dec 2017, 20:11

BlackMambaGoku WroteColonKako ste ga gledali?

Potrazi "reddit ncaa basketball streams" onda nadzi "marshall". Bude po nekoliko streamova i barem jedan uvjek radi.

[email protected] Prijavio bi post zbog zestokog trolanja ali se onda sjetim da si ti zapravo moderator...

Ljudi polako, Dobro igra Penava i dobro ide i njegov program. [email protected] je objasnio sustinu sitvacije oko koledz-BB. Ostalo napisano za ncaa i komparacije sa bosanskom ligom su daleko od stvarnosti. Ni meni nije dobra ideja zvati igrace sa koledza u seniorsku reprezentaciju ali ne zbog nivoa (ubjedzen sam da bi on po kvaliteu mogao biti tu umjesto Sulje) nego zato sto je jednostavno losa ideja sada zvati bilo koga osim eventualno Juke,Mirze i Scottija posebno nekoga novog sa koledza.

Sto se tice igre, najvise sam bio impresioniran sto je de facto odigrao cijelu utakmicu u foul-troubelu. Promasijo tri zicera i pokupio 2 foula u prvi nekoliko minuta pa sam ugasio stream i mislio dobro nije njegova noc. Ponovo otvorim vidim da je brzo dao 9 poena i popunio ostale statistike u prvom poluvremenu. U drugom nije islo ostale iz "big-tri" (Burke, Elmore i Penava). Penava uzeo sam odgovornosti na sebe i poslje def-skoka i steala cini mi se tri puta sam driblao coast2coast i zavrsavao napade kroz kontak i realizarao dodatna slobodna. Nisu htjeli sutevi sa trice i poludistance uci ali je opucao svaki put kada je bio otvoren sto i jeste prava odluka. Zna i neboji se ni navuci charge. zadnji 8min igra sa 4 licne a i tako odigra super odbranu i zadnje 2 min ima dvije ukradene i 2 cista bloka + da su njegovi poeni sa slobdne odlucili utakmicu u koristi Marshalla. Naravno treba mnogo jos raditi na igri i na tijelu ali zaista mislim da ima svijetlu buducnosti pred sobom, BB-IQ mu je sky-high. Kao sto su vec Kobe i Federer napisali, i ako ne bude bila njegova sudbina u kosarci mislim da ce u bilo kojoj drugoj oblasti koju izabere uspijeti.

Vrlo tesko sta prognozirati posebno kada ne pratim mnogo college-BB ali ovaj clanak je po meni dobar za perspektivu http://www.herdzone.com/sports/m-baskbl ... 17aaa.html
Usput da spomenem da su komentatori Toleda(Toledo ne igra sa Marshallom u istoj konferenciji) pricali o Penavi kao da je sigurna stvar da je on nagodinu u NBAu :zviz:
Chitty Chitty Bang Bang

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 13 dec 2017, 21:27

sandro gačić,nekada veliki talent,ima li njega u ozbiljnoj kosarci gdje?

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 13 dec 2017, 22:27

filip13 WroteColonsandro gačić,nekada veliki talent,ima li njega u ozbiljnoj kosarci gdje?

Drugi tim Andore ( cetvrta liga Spanije ), trenutno na prosjeku 8p,4sk,4ast
Loading--Bosnianbeast

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 14 dec 2017, 09:13

Bassha WroteColon
filip13 WroteColonsandro gačić,nekada veliki talent,ima li njega u ozbiljnoj kosarci gdje?

Drugi tim Andore ( cetvrta liga Spanije ), trenutno na prosjeku 8p,4sk,4ast

znaci na žalost nista od njega

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la KK_Bosna » 14 dec 2017, 09:29

3isamagicnumber WroteColon[email protected] Prijavio bi post zbog zestokog trolanja ali se onda sjetim da si ti zapravo moderator...

zestoko trollanje je ako neko kaze istinu?

je li igra u bezveze ekipi? igra.
je li nabija statistiku u bezveze ekipi? nabija.

ili ces tvrditi da ove dvije tvrdnje nisu tacne?
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"

ichiniSan

PostPostao/la ichiniSan » 14 dec 2017, 12:52

KK_Bosna WroteColon
3isamagicnumber WroteColon[email protected] Prijavio bi post zbog zestokog trolanja ali se onda sjetim da si ti zapravo moderator...

Vidi se da nisi pogledao kako je igrao Penava u ovim utakmicama, ili ne razumijes sta znaci stat padder, a mislim da je oboje.
Normalno je da ce nabiti statistiku ako igra dobro. Momak daje veliki doprinos igri ekipe, što cini tvoju konstataciju neozbiljnom.
Nema veze sto si moderator i dalje si klasicni nokat od ovce

Basketballislife
Kontakt:

PostPostao/la Basketballislife » 14 dec 2017, 12:58

KK_Bosna WroteColon

Istinu? :? Vidi se da ne pratis kao sto se predstavljas.Ako igra dobro ,daje poene i ekipu vodi do pobjede (sa suigracima) valjda ima dobru statistiku?! :hmmmmm:
Takvi kao ti su svojim “strucnim” procijenama unistili dosta talenata.Kad si tako pun ideja i “znanja” o kosarci pomozi KK Bosna da opstane. :kralj:

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la KK_Bosna » 14 dec 2017, 13:11

Basketballislife WroteColon
KK_Bosna WroteColon

Istinu? :? Vidi se da ne pratis kao sto se predstavljas.Ako igra dobro ,daje poene i ekipu vodi do pobjede (sa suigracima) valjda ima dobru statistiku?! :hmmmmm:
Takvi kao ti su svojim “strucnim” procijenama unistili dosta talenata.Kad si tako pun ideja i “znanja” o kosarci pomozi KK Bosna da opstane. :kralj:

pa ofiran si bolan, ali makar ne vrijedjas za razliku od onog gore banovanog forumasa :thumbup: registrovao si se iskljucivo da pises o penavi, ni o cemu drugom :tokralju: samo ne vidim svrhu jer gospoda iz saveza ne citaju ovaj forum, tako da nece sigurno obracati paznju na njega (osim ako ne bude pametan pa udje u reprezentaciju kao pojedini amateri)...

i dalje mi nisi odgovorio na pitanje kakva je ekipa marshall i u kakvoj konferenciji igra?

kada ustanovimo da li se radi o dobroj ekipi u dobroj konferenciji, onda mozemo dalje diskutovati o tome koliko su mjerodavne njegove brojke.

sto se tice kk bosne, ja je nisam u ovo uvalio, pa je ne zelim ni vaditi.

Basketballislife
Kontakt:

PostPostao/la Basketballislife » 14 dec 2017, 13:40

Marshall je sigurno bolje ekipa od bilo koje seniorske ekipe u BiH.(vidim u prethodnim postovima da se to pokusava uporediti) Ostvarenja i rezultate mozes vidjeti na internetu.Nisam se registrovao da bih samo o Penavi pisao,mada bi on sigurno mogao i za Duke igrati,jer je talenat,radi i ima sve predispozicije.Dugo sam godina u kosarci i to profesionalno u Evropi tako da mogu komentarisati ove stvari.Raspravljao bih i o drugim igracima.Sva ova djeca koja su otisla u Ameriku na koledz ili srednju skolu su u svakom pogledu na dobitku.Ne vidim samo svrhu vase procjene,kao ni kompetencije za isto, da li je neko tu samo radi statistike,kad savez ne cita forum.Meni licno to izgleda kao ispoljavanje nekog licnog nezadovoljstva i neka zavist mozda?! :thumbdown:

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 14 dec 2017, 13:52

Nije zavist, ja mislim da je klasicna mrznja u pitanju. :rol:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Basketballislife
Kontakt:

PostPostao/la Basketballislife » 14 dec 2017, 13:58

kobe24 WroteColonNije zavist, ja mislim da je klasicna mrznja u pitanju. :rol:

Sve ce ti oprostiti osim uspjeha.Tipicno za nas mentalitet.Uvijek ti traze mane i nesto da nije ok. Ne daj Boze da pohvali. :puke:

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 14 dec 2017, 14:00

Ti ovo druze ocigledno previse licno dozivljavas, kao da si Ajdinov stari. Izgleda da smo svi trebali napisati kako je on novi Porzingis, inace je sve drugo zavist i mrznja.
Izdrzati, to je temelj vrline.

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Chstal, mensur55 i 7 gostiju.