Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
DaVinci
Postovi: 2843
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 29 nov 2017, 23:34

Jel' stvarno nigdje nema snimka tekme s Rusijom ... :pray:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la newton_heath_lyr » 01 dec 2017, 01:11

Kao sto rece jedan od kolega forumasa.
U Februaru smo jaci za amerikanca.
Belgiju moramo dobiti a u Rusiji sta bude.
A onda ljetni dio.
Gordic,Wilbekin,Stipanovic,Kikanovic,Teletovic,Musa, Nurkic,Atic,Gegic,Milosevic,Vrabac, Lazic.
Ihhh. Jos tu dodati Nihada. Ma de bolan. Imamo selektora medju top 5 u Evropi.
Imamo savez medju Top 5 najgorih u Evropi. Imamo drzavnu vkast koju boli qrac za sport uopste a kamoli kosarku.
Sve u svemu kvalitetom mozemo pa pred nama je.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 01 dec 2017, 08:33

Kojeg nihada?
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
bhsport
Postovi: 11282
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la bhsport » 01 dec 2017, 09:37

nerminh74 je napisao/la:Kojeg nihada?
Jedino Imamovica :urnebes:
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 02 dec 2017, 19:57

Domaći tim je do trijumfa vodio sjajni Ibrahim Durmo sa 21 poenom i 12 skokova, Đokić je dodao 14, a Josipović 12 poena.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2843
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 02 dec 2017, 21:32

newton_heath_lyr je napisao/la:Kao sto rece jedan od kolega forumasa.
U Februaru smo jaci za amerikanca.
Belgiju moramo dobiti a u Rusiji sta bude.
A onda ljetni dio.
Gordic,Wilbekin,Stipanovic,Kikanovic,Teletovic,Musa, Nurkic,Atic,Gegic,Milosevic,Vrabac, Lazic.
Ihhh. Jos tu dodati Nihada. Ma de bolan. Imamo selektora medju top 5 u Evropi.
Imamo savez medju Top 5 najgorih u Evropi. Imamo drzavnu vkast koju boli qrac za sport uopste a kamoli kosarku.
Sve u svemu kvalitetom mozemo pa pred nama je.
Mirza je svoje odigr'o ... :bih:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
CashMan
Moderator
Postovi: 2396
Pridružen/a: 29 nov 2012, 00:27
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la CashMan » 02 dec 2017, 21:47

edinjo-bih je napisao/la:Domaći tim je do trijumfa vodio sjajni Ibrahim Durmo sa 21 poenom i 12 skokova, Đokić je dodao 14, a Josipović 12 poena.
Da Duletu ne sastavljaju ostali tim sa hasandićima, muratovićima i sličnim, Durmo bi imao mjesta na popisu. Klasa za ove nabrojane.
Maybe I look like I don't care but deep down inside of me I don't give a single fuck!

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 02 dec 2017, 22:50

Znaci ti bi pozvao igraca koji ima 6ppg i nije prvo ime svoje ekipe umjesto prvog igraca Slobode i prvog strijelca lige..

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 02 dec 2017, 23:12

Hasandic je tu prije svega kao suter. Durmi su Vrabac i Lazic konkurencija
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 02 dec 2017, 23:31

Bassha je napisao/la:Hasandic je tu prije svega kao suter. Durmi su Vrabac i Lazic konkurencija
To je to. Hasandic nije tu zato sto je generalno bolji kosarkas od Durme, vec zato sto je jedini cisti suter u ekipi. @Cashman je u pravu i Dusko sigurno ne pravi spisak, tj. ne vodi previse racuna ko ce biti 16. ili 17. na spisku, zato sto kostur od njih desetak svakako zna. Durmo je bolji kosarkas od Muratovica u svakom smislu, osim kad je sut za tri u pitanju. Medjutim, i on stagnira u zadnje vrijeme. Ja smatram da Ibrahim od naredne sezone mora igrati kosarku na vecem nivou (bilo koji abaligas bi bio mjera). Kao profil kosarkasa, on je identican Vrabcu (u nekim segmentima je malo bolji, u nekim malo losiji) i nije nerealno ocekivati da napravi slicnu karijeru kao Adin. Sto se tice Hasandica, umjesto njega bi morali pozvati najstarijeg Alibegovica i to je do sada ovdje 30x napisano.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 03 dec 2017, 21:54

Penava ponovo odličan trijumfu univerziteta Marshall

Ubacio 20 poena

Avatar
CashMan
Moderator
Postovi: 2396
Pridružen/a: 29 nov 2012, 00:27
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la CashMan » 03 dec 2017, 22:17

Atić opet sa tribina uživao. Al hajd, bitno je da ima para.
Maybe I look like I don't care but deep down inside of me I don't give a single fuck!

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ziggs » 04 dec 2017, 00:09

CashMan je napisao/la:Atić opet sa tribina uživao. Al hajd, bitno je da ima para.
Nek' ima za pojesti i shishe. Elhamdulillah.

Divos
Postovi: 617
Pridružen/a: 27 jan 2016, 20:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Divos » 05 dec 2017, 12:33

$ $ зађу у $, ' знају " " ? ", ? % " " не $ $ " ".
$ $ " је " " ?, & са & ", ? ? је & ?, " то у & ", " " оној ".
А $ ' ' " " " ?, ту се " ? & ? % " ", & у ' " " (https://www.vecernji.hr/sport/mirko-nov ... ka-1211260), $ је ? по ' " '.

Госп.$ Рађа је " " $ су се " & 70 $ ? па " " не & % " за ". Но, " је $ $ ? ' " ' & $, " % %, $ је ' ", а $ ?, ? " & & " јер је твој $.
Е $ овај ' пост " у ову " јер " у ' ' " $ / "" тога, у $ је % странаца " носе " " $ " & ' ". Заправо, $ $ " " " " ""

То $ " ? $ & ". $. $, ' % $ " ? на $ ?, па $ " & & ' &, у " је $ ? (у ") са јасно / ? & " " & " " ?.

" јесте $ су " " " " " у $ " " (", '), $ су " ? " " (?, ", "./, Жганец) $ ? "" $", & ' - $, ? опет $ су " $ & статус, " ' $ " тренер ($) $ " ? јер су ' ето ".
?, " " у $ теже " ?, па - " " " по " /.

& овога ' ? """ " $ ? " " &, " по ", ова ? & (" вероватно у & ? $ су " $) % " у $ $ ' ? ", " по " " $ $ ? " (" & ?, са ' поготово).
Но, то је ' ", а за " ? " ? / $ " " $ овај ".
Zadnja izmjena: Divos, dana/u 05 dec 2017, 14:48, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la KK_Bosna » 05 dec 2017, 14:30

" " цео $.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la 3isamagicnumber » 06 dec 2017, 17:06

Gledam po prvi put Penavu na Collegu, pogledao sam zadnje dvije da se uvjerim dali je zaista toliko dobar koliko statistika pokazuje. Djeluje cak i bolje nego sto sam ocekivao. Sto se mene tice je od mladi igraca BiH koji su na PF, on je najbolji.

Igrali su protiv dva dobra protivnika i pobjedili oba. U prvoj 20-13-3blk u drugoj 10-9-6blk-3stl. On mi djeluje kao Gobert College-kosarke. Boje se protivnici prilaziti obrucu kada on cuva reket, stravicno je dug i moze lako blokirati i bez da skace + da ima vrlo dobar osjecas za to. Jucer je natjerao bukvalno 10 TO kada je stao ispred protivnika koji se izgubio od nervoze za blokadu. Dobro se krece u napadu i pogadja zicere ali zna i izvoditi teze poteze, jucer imao coast2coast za dunk. Po meni najbolji igrac tima, zvijer bez pretjerivanja u odbrani i skilled i u napadu, zna napraviti poteze face 2 face i back 2 basket, i ako nisam vidjeo tricu znam da je zna pogoditi i to dobro.

Mane su po meni da je pretanak cini mi se da su rekli da je 6´10 i 225 ibs, sa vremenom idealno bi bilo negdje oko 250ibs, mislim da ima frame za to. I ako ga listaju kao PF ipak igra vise kao jedan od ovih moderni petica u NBA sto mislim da nece biti njegova rola u drugom timu nego PF ili stretch-PF. Ima solidan dribling ali cesto lopta skace previsoko i mogu mu brzi bekovi relativno lako ukrasti loptu. Brzo ulazi u probleme sa licnim sto i nije cudno kada gledas koliko ide na blokade ali ponekad napravi neki bezveze faul u napadu i to ga kosta jer poslje toga idu bas na njega u odbrani da ga izbace.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 06 dec 2017, 17:17

3isamagicnumber je napisao/la:.
Kakav je bio sto se tice brzine i eksplozivnosti? Ja sam ga isto gledao nekoliko puta ove sezone i cini mi se da su mu to najveci nedostaci. Osim toga, on u odbrani jeste dobar kad brani samo obruc (sto ti kazes, iznimno je dug i ima veliki raspon ruku), ali kad izadje na perimetar (bilo da brani igru 1na1 ili pnr) djeluje bas tromo i nekako uvijek za korak zakasni. To je problem pogotovo sto on na koledzu cesto igra peticu, a cetvorke su jos brze i njih ce teze cuvati.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la 3isamagicnumber » 06 dec 2017, 17:27

kobe24 je napisao/la:
3isamagicnumber je napisao/la:.
Kakav je bio sto se tice brzine i eksplozivnosti? Ja sam ga isto gledao nekoliko puta ove sezone i cini mi se da su mu to najveci nedostaci. Osim toga, on u odbrani jeste dobar kad brani samo obruc (sto ti kazes, iznimno je dug i ima veliki raspon ruku), ali kad izadje na perimetar (bilo da brani igru 1na1 ili pnr) djeluje bas tromo i nekako uvijek za korak zakasni. To je problem pogotovo sto on na koledzu cesto igra peticu, a cetvorke su jos brze i njih ce teze cuvati.
Dobre poente. Bas se sjecam da si rekao da mu fali brzina pa sam pokusao posebno obzervirati. Kao sto si rekao manji je ugao da cuva kada je u reketu negu na perimetru a u reketu je najvise igrao ove dvije utakmice. Da mogu se sjetiti da je neki put izasao da brani na perimetru i da ga je igrac presao relativno lako sa prvim korakom ali cini mi se da nisu nijednom poentirali jer se ipak dobro vratio i makar uspio zasmetati da ne poentiraju. Slazem se da nije brzina najjaca strana, ni lateralno kretanje ali ako cu uporediti sa nekim koji ima problema sa tim onda je ipak znacajno bolji tu nego naprimjer Jokic po meni.

Avatar
miky_hz
Postovi: 23101
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la miky_hz » 06 dec 2017, 19:46

Na SK 2 Musa i Stipanovic vs Wilbekin.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 06 dec 2017, 19:47

miky_hz je napisao/la:Na SK 2 Musa i Stipanovic vs Wilbekin.
Nema Wilbekina
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.