Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

frenki
Postovi: 430
Pridružen/a: 23 nov 2009, 23:20
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la frenki » 08 okt 2017, 19:53

bacim oko, u pauzama cedevite, na tenerife-valencia i nikako da vidim vrabca. hoće li ikad ijedan naš igrač uspjeti u španiji? ne mogu se sjetiti nijednog osim mirze prvog i drugog...

Avatar
StevieG8
Postovi: 13366
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la StevieG8 » 08 okt 2017, 20:02

frenki je napisao/la:bacim oko, u pauzama cedevite, na tenerife-valencia i nikako da vidim vrabca. hoće li ikad ijedan naš igrač uspjeti u španiji? ne mogu se sjetiti nijednog osim mirze prvog i drugog...
Evo Cherry iskljucen mozda bude vise lopti za Musu.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
StevieG8
Postovi: 13366
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la StevieG8 » 08 okt 2017, 20:47

Musa u porazu Cedevite za 25 minuta na parketu 8 poena 2 asistencije i 6 izgubljenih lopti. Na kraju utakmice kada je Cedevita ganjala rezultat na isteku napada promasio trojku i u sljedecem napadu izgubio loptu. Sem na kraju nisu previse ni suradjivali s njim suigraci, vecinom se trazio Nichols, Ukić i Stipanović. U odbrani je par puta ispao mada je u nekoliko navrata odigrao solidnu odbranu na Wrightu.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 08 okt 2017, 21:07

Gordic ponovo razvaljuje. Od uvodnih 9 poena, 6 je sam zabio i jos asistirao za trojku Amerikancu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

mirzatele
Postovi: 11949
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la mirzatele » 08 okt 2017, 21:09

Nemanja je strasan, ovakav nam je neophodan

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la mercurial » 08 okt 2017, 21:49

Gordic kako igra ne treba nam naturalizovani play. Bolje uzeti kakvog krilnog centra.

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la mercurial » 09 okt 2017, 20:13

Ibrahim Mulaomerović 19-godišnji 2.16 cm visoki centar pred potpisom je za španskog euroligaša Basconiu.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 09 okt 2017, 20:31

mercurial je napisao/la:Ibrahim Mulaomerović 19-godišnji 2.16 cm visoki centar pred potpisom je za španskog euroligaša Basconiu.
Izgubljen je za nas, jer je igrao za U20 Slovenije. Ako on postane ozbiljan kosarkas, onda se i ja s pravom mogu nadati da cu naslijediti Ajnstajna.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 09 okt 2017, 20:47

Znaci prvi MulaOmerovic je hrvat, drugi je slovenac, sta ce biti treci austrijanac?
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ASD » 09 okt 2017, 21:03

kobe24 je napisao/la:
mercurial je napisao/la:Ibrahim Mulaomerović 19-godišnji 2.16 cm visoki centar pred potpisom je za španskog euroligaša Basconiu.
Izgubljen je za nas, jer je igrao za U20 Slovenije. Ako on postane ozbiljan kosarkas, onda se i ja s pravom mogu nadati da cu naslijediti Ajnstajna.
Kad je Alen Omic uspio, ovaj minimum mora u NBA ligu.

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 09 okt 2017, 21:05

nerminh74 je napisao/la:Znaci prvi MulaOmerovic je hrvat, drugi je slovenac, sta ce biti treci austrijanac?
samo sam cekao kad ces se ti javiti cim je neki mulaomerovic u pitanju :mrgreen:

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ASD » 09 okt 2017, 21:08

Nego, koliko se sjecam njega su nasi odbili prosle godine.
U pocetku je bilo u medijima natpisa kako on i Kobic ne zele igrati za nas, kasnije su nesto htjeli pa se na spisak stavio samo Kobic, sjecam se da se Nurkic javljao u medijima.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 09 okt 2017, 21:21

ASD je napisao/la:Nego, koliko se sjecam njega su nasi odbili prosle godine.
U pocetku je bilo u medijima natpisa kako on i Kobic ne zele igrati za nas, kasnije su nesto htjeli pa se na spisak stavio samo Kobic, sjecam se da se Nurkic javljao u medijima.
Ne sjecas se dobro. Na spisku su bili obojica, ali je drvosjeca Ibrahim naknadno otpao jer nije imao kvalitet za finalnih 12 imena. On je dosao na okupljanje s misljenjem da je Cousins, a dvokorak kako treba nije znao uraditi. Poslije kad je otpao, krenule su teorije zavjere i onda je frajer iz revolta prihvatio da igra za U20 tim Slovenije, mada je i tamo dobijao minute na kapaljku. Jedan Markus Loncar je za njega izmislio kosarku, a ogroman je upitnik da li ce i on dogurati bar do aba lige. Mulaomerovic ce u nba ligu zajedno sa mnom, iste godine izlazimo na draft. :think:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ASD » 09 okt 2017, 21:58

kobe24 je napisao/la:
ASD je napisao/la:Nego, koliko se sjecam njega su nasi odbili prosle godine.
U pocetku je bilo u medijima natpisa kako on i Kobic ne zele igrati za nas, kasnije su nesto htjeli pa se na spisak stavio samo Kobic, sjecam se da se Nurkic javljao u medijima.
Ne sjecas se dobro. Na spisku su bili obojica, ali je drvosjeca Ibrahim naknadno otpao jer nije imao kvalitet za finalnih 12 imena. On je dosao na okupljanje s misljenjem da je Cousins, a dvokorak kako treba nije znao uraditi. Poslije kad je otpao, krenule su teorije zavjere i onda je frajer iz revolta prihvatio da igra za U20 tim Slovenije, mada je i tamo dobijao minute na kapaljku. Jedan Markus Loncar je za njega izmislio kosarku, a ogroman je upitnik da li ce i on dogurati bar do aba lige. Mulaomerovic ce u nba ligu zajedno sa mnom, iste godine izlazimo na draft. :think:
Momak je zivio u Banovicima, kao i Alen Omic, pratio sam njihove pocetke.
Vjeruj, kad je Omic igrao u onoliko resprektabilinih klubova, ne znam zasto nebi i ovaj mogao, obojica imaju slican put.
Mirza Begic je takođe iz Banovica.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 09 okt 2017, 22:14

ASD je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:
ASD je napisao/la:Nego, koliko se sjecam njega su nasi odbili prosle godine.
U pocetku je bilo u medijima natpisa kako on i Kobic ne zele igrati za nas, kasnije su nesto htjeli pa se na spisak stavio samo Kobic, sjecam se da se Nurkic javljao u medijima.
Ne sjecas se dobro. Na spisku su bili obojica, ali je drvosjeca Ibrahim naknadno otpao jer nije imao kvalitet za finalnih 12 imena. On je dosao na okupljanje s misljenjem da je Cousins, a dvokorak kako treba nije znao uraditi. Poslije kad je otpao, krenule su teorije zavjere i onda je frajer iz revolta prihvatio da igra za U20 tim Slovenije, mada je i tamo dobijao minute na kapaljku. Jedan Markus Loncar je za njega izmislio kosarku, a ogroman je upitnik da li ce i on dogurati bar do aba lige. Mulaomerovic ce u nba ligu zajedno sa mnom, iste godine izlazimo na draft. :think:
Momak je zivio u Banovicima, kao i Alen Omic, pratio sam njihove pocetke.
Vjeruj, kad je Omic igrao u onoliko resprektabilinih klubova, ne znam zasto nebi i ovaj mogao, obojica imaju slican put.
Mirza Begic je takođe iz Banovica.
Zar on nije dole iz Gracanice/Gradacca?

Omic je sa 20 godina igrao 15-ak minuta u prosjeku u Euroligi sa Olimpijom, a ovaj sa nepunih 20 godina ne zna osnove centarske tehnike. To sto ga hoce u rezervni tim Baskonije, ne mora nista znaciti. Kosarkasi sa 210+ centimetara su uvijek bili trazeni, a on ne bi bio prvi koji nije nista napravio. Na osnovu te svoje visine, on ce sigurno zivjeti od kosarke, ali ja ne vjerujem da cemo za 3-4 godine zaliti za njim.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ASD » 09 okt 2017, 22:24

kobe24 je napisao/la:[

Zar on nije dole iz Gracanice/Gradacca?

Omic je sa 20 godina igrao 15-ak minuta u prosjeku u Euroligi sa Olimpijom, a ovaj sa nepunih 20 godina ne zna osnove centarske tehnike. To sto ga hoce u rezervni tim Baskonije, ne mora nista znaciti. Kosarkasi sa 210+ centimetara su uvijek bili trazeni, a on ne bi bio prvi koji nije nista napravio. Na osnovu te svoje visine, on ce sigurno zivjeti od kosarke, ali ja ne vjerujem da cemo za 3-4 godine zaliti za njim.
Iz Gradačca, mislim da je stanovao u Banovicima zbog ABC basketa, tu je isao i u skolu.
Mislim da su obojica poceli sa 16 godina, mozda Mulaomerovic prije poceo, a Omic prije otisao u Sloveniju.

Mulaomerovic je na pripreme repke dolazio sa 18, 2 godine su jako puno vremena za igrace koji su malo u kosarci.
Ne kazem da ce uspjeti, ali realno poslije Omica me nista nebi cudilo, ni da zaigra u NBA.

yusufoh
Postovi: 203
Pridružen/a: 02 feb 2014, 00:12
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la yusufoh » 10 okt 2017, 12:49

Kakva je situacija sa Borisom Baracem? Mislim da je proslo 5 godina od njegovog zadnjeg nastupa za mladje kategorije Hrvatske, a vjerujem da nece imati priliku da zaigra za njihovu A reprezentaciju. Nama bi itekako koristio.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 10 okt 2017, 15:32

čemu reciklirati taj tip igrača? Barać je (uz dužno poštovovanje) prežvakan igrač, ako je i bilo materijala za nešto više, onaj ACL ga je unakazio... Danas sumnjam da može pružiti nešto više od npr. Jošila, a o Vrapcu i Laziću da ne govorim.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 11 okt 2017, 19:36

Emin Mavric u rosteru Avellina protiv Besiktas
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

mirzatele
Postovi: 11949
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la mirzatele » 11 okt 2017, 20:46

Gordic 12 poena, 9 asista i 6 skokova u eurocupu :tokralju:

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.