Mirza Teletović

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
xinxee
Postovi: 3404
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la xinxee » 22 apr 2017, 23:42

Hladna ruka u Mirze, jednostavno treba ih razumjeti, imao je sansu ..nije iskoristio..Ali realno kroz citavu sezonu ima smjesnu minutazu , malo je odigrao zapazenih utakmica.
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

Avatar
Toffie
Postovi: 250
Pridružen/a: 30 okt 2016, 15:20
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la Toffie » 25 apr 2017, 01:44

upalaaaa je prva trojka

Sapce
Postovi: 794
Pridružen/a: 04 jun 2008, 10:07
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la Sapce » 26 apr 2017, 19:41

bhfanatic14 je napisao/la:Bravo toronto :clap: samo uvodi tog veterana i narkomana beasleya a smijesne ekipe... onaj grk upropastio sve lopte odma pusiona.. derozan ih razbio poigravo se sa bucksima.. E moj mirza sta si sebi dozvolio...
Stvarno je glup. Uzima 10 miliona godisnje..
Sta je sebi dozvolio


Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
farenhajt
Postovi: 474
Pridružen/a: 01 feb 2015, 13:45
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la farenhajt » 06 maj 2017, 11:35

Nadao sam se njegovim partijama barem na Euru, ali povratkom Bajramovica u strucni stab, mislim da su slabe sanse
Za uspjeh je potrebno raditi drugacije od drugih, a ne truditi se uraditi to bolje

Sapce
Postovi: 794
Pridružen/a: 04 jun 2008, 10:07
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la Sapce » 08 maj 2017, 15:42

farenhajt je napisao/la:Nadao sam se njegovim partijama barem na Euru, ali povratkom Bajramovica u strucni stab, mislim da su slabe sanse
Eurobasket tek 2021. mirzi ce tad bit 36. bio bajramovic ili ne, ne vjerujem da ce mirza igrat.. cak isko ga budu zvali


Postano kroz Forum SportSport.ba app.

babino
Postovi: 7190
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la babino » 08 maj 2017, 16:40

Sapce je napisao/la:
farenhajt je napisao/la:Nadao sam se njegovim partijama barem na Euru, ali povratkom Bajramovica u strucni stab, mislim da su slabe sanse
Eurobasket tek 2021. mirzi ce tad bit 36. bio bajramovic ili ne, ne vjerujem da ce mirza igrat.. cak isko ga budu zvali


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
a sto mirza ne bi igrao na svjetskom :bih:

Sapce
Postovi: 794
Pridružen/a: 04 jun 2008, 10:07
Kontakt:

Mirza Teletović

Post Postao/la Sapce » 11 maj 2017, 17:02

babino je napisao/la:
Sapce je napisao/la:
farenhajt je napisao/la:Nadao sam se njegovim partijama barem na Euru, ali povratkom Bajramovica u strucni stab, mislim da su slabe sanse
Eurobasket tek 2021. mirzi ce tad bit 36. bio bajramovic ili ne, ne vjerujem da ce mirza igrat.. cak isko ga budu zvali


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
a sto mirza ne bi igrao na svjetskom :bih:
Mislim da nije bas realno da se kvalifikujemo.
Generacija koja ima potencijal da se kvalifikuje na jedno takvo takmicenje ce tek stasati za 3-5 godina u najboljem slucaju.
Ja mislim da je MT zavrsio s reprezentacijom.
Juka ce vjerovatno igrat predkvalifikacije.
Mi bukvalno nemamo niti jednog igraca u euroligi. Ne pada mi niko na pamet ko je nisioc igre u jednoj ozbiljnoj ekipi. Jedini Kikan ima vaznu ulogu u albi.
Tako da nisam posebno optimistican. A volio bih da griješim


Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
zgembo89
Postovi: 4883
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la zgembo89 » 15 maj 2017, 22:48

Vrabac Buza Atic Musa od mladjih sve je potanko da bi ocekivali nesto ova srednja klasa sa Stipanovicem Milosevicem Gordicem 2 lose jednu dobru odigraju jos i onaj Renfro na playu otkazo ne znam ni da li igra u Braseloni tako da roster je zalostan sto neko rece jedino Kikan nesto radi ostalo utopija i molit se svaki put hocel Juka zakuhat skim pa da ode iz kampa reprezentacije

mercurial
Postovi: 908
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la mercurial » 03 jun 2017, 01:43

Najvjerovatnije da ce Mirza ici iz Bucksa. Sjetio sam se da su ga Blazersi htjeli dovesti proslo ljeto, mozda bi sad mogli napraviti neki trejd Mirza - Leonard i da gledamo duo iz repke u Portlandu.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la Chinaglia » 03 jun 2017, 01:59

Blazersi treba da smanje SC, samim time ne znam zasto bismo trejdovali za Teleta, vjerovatno bi nam i pick trazili
osim toga, to bi bio uzasan trade i za Buckse u svakom mogucem smislu

Leonard je prvi na listi za odstrijel i morat ce se iskoristit pick da ga sutnemo, potom su tu Crabbe i Turner
kada bismo se dvojice rjesili, vrh :tokralju:

mercurial
Postovi: 908
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la mercurial » 03 jun 2017, 12:48

Ne znam sto su im ljetos davali takve ugovore ako se sad zele toliko ocajno njih rijesiti ? Znali su oni potencijale Leonarda, Turnera i Crabbea, za lose zdravlje Ezelia i slicno.

Mirza sa svojim ugovorom ne moze u contendera, jer niko od njih nece uzeti ugovor od 10 mil po sezoni. Srecom ima ih vise koji nisu contenderi samo tu nema sportskog motiva i igra se samo da se uzmu pare.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la nerminh74 » 03 jun 2017, 17:57

mercurial je napisao/la:Ne znam sto su im ljetos davali takve ugovore ako se sad zele toliko ocajno njih rijesiti ? Znali su oni potencijale Leonarda, Turnera i Crabbea, za lose zdravlje Ezelia i slicno.

Mirza sa svojim ugovorom ne moze u contendera, jer niko od njih nece uzeti ugovor od 10 mil po sezoni. Srecom ima ih vise koji nisu contenderi samo tu nema sportskog motiva i igra se samo da se uzmu pare.
Kao 90% nas na poslu, pa ljudi on igra jos 3-4 maksimalno 5 godina, kakav sportski motiv
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la KK_Bosna » 04 jun 2017, 12:50

nerminh74 je napisao/la:
mercurial je napisao/la:Ne znam sto su im ljetos davali takve ugovore ako se sad zele toliko ocajno njih rijesiti ? Znali su oni potencijale Leonarda, Turnera i Crabbea, za lose zdravlje Ezelia i slicno.

Mirza sa svojim ugovorom ne moze u contendera, jer niko od njih nece uzeti ugovor od 10 mil po sezoni. Srecom ima ih vise koji nisu contenderi samo tu nema sportskog motiva i igra se samo da se uzmu pare.
Kao 90% nas na poslu, pa ljudi on igra jos 3-4 maksimalno 5 godina, kakav sportski motiv
frajer je dobro zaebao GM-a bukcsa... ali to nije nista kako ce tek nurko zaebati onoga ko mu bude dao 20+ miliona po sezoni :tokralju:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la Chinaglia » 04 jun 2017, 13:06

jasta ce, vjerovatno Nurkic ne zasluzuje vise od 5 mil godisnje, jel tako
zapravo, treba on njima placat sto uopste igra u NBA

mercurial
Postovi: 908
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la mercurial » 04 jun 2017, 13:09

Nurk ima bar veliku ulogu u ekipi. Dobice vjerovatno 22 mil po sezoni, na 3-4 godine. Mislim dobice ako se rjese pola rostera. S obzirom da novi max ide i do 35 mil, to i nije neka lova :mrgreen:

Mirza bi se treba trgnuti, dojam je kao da ne trenira dovoljno i da se zadovoljio s ugovorom. To je problem u NBA, neki igraci dobiju dobar ugovor i onda se opuste. Ako se ne trgne, promijenit ce 3 kluba do kraja ugovora i onda nazad u Europu. Iako bi sa njegovim stilom igre (bez puno atletike, oslanjanje na sut) mogao odraditi bar jos godinu ili dvije u NBA. Da negdje u contenderu donese sut sa klupe, da pristane igrati za manji ugovor (do 3 mil)

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la KK_Bosna » 04 jun 2017, 14:05

Chinaglia je napisao/la:jasta ce, vjerovatno Nurkic ne zasluzuje vise od 5 mil godisnje, jel tako
zapravo, treba on njima placat sto uopste igra u NBA
dati 20+ miliona igracu koji je vise utakmcia propustio nego ih je odigrao u 3 godine je suludo.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la Federer17 » 04 jun 2017, 14:35

KK_Bosna je napisao/la: dati 20+ miliona igracu koji je vise utakmcia propustio nego ih je odigrao u 3 godine je suludo.
Zar on nema jos jednu godinu s ruki ugovorom?

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la KK_Bosna » 04 jun 2017, 14:38

Federer17 je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la: dati 20+ miliona igracu koji je vise utakmcia propustio nego ih je odigrao u 3 godine je suludo.
Zar on nema jos jednu godinu s ruki ugovorom?
ima, vidjet cemo hoce li uspjei ne biti povrijedjen, ali po dosadasnjem iskustvu - tesko...

pametno bi mu bilo ne doci u reprezentaciju i u americi provesti cijelo ljeto radeci na fizickoj pripremi, ali tesko da ce se to desiti
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la Federer17 » 04 jun 2017, 14:45

KK_Bosna je napisao/la: ima, vidjet cemo hoce li uspjei ne biti povrijedjen, ali po dosadasnjem iskustvu - tesko...

pametno bi mu bilo ne doci u reprezentaciju i u americi provesti cijelo ljeto radeci na fizickoj pripremi, ali tesko da ce se to desiti
Nadat se da ce sve biti u redu sto se toga tice. Igre koje je pruzao u Blazersima i ono sto 'donosi' samo njegovo prisustvo na terenu itekako obecavaju. Sasvim je realno ocekivati da ce se brojke naredne sezone poboljsati. Ako sve bude kako treba, ne vidim zasto bi taj ugovor od 20+ miliona bio toliki bauk.

Ne znam, i ja bih mozda volio da se ne pojavi na repezentativnom okupljanju, ali samo pod uslovom da to provede trenirajuci u Americi (jok po Sa, Tz, Zg i ostalim destinacijama). Medjutim, poznavajuci nas, nesto ne vjerujem u toliku posvecenost i radnu etiku.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la KK_Bosna » 04 jun 2017, 14:49

Federer17 je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la: ima, vidjet cemo hoce li uspjei ne biti povrijedjen, ali po dosadasnjem iskustvu - tesko...

pametno bi mu bilo ne doci u reprezentaciju i u americi provesti cijelo ljeto radeci na fizickoj pripremi, ali tesko da ce se to desiti
Nadat se da ce sve biti u redu sto se toga tice. Igre koje je pruzao u Blazersima i ono sto 'donosi' samo njegovo prisustvo na terenu itekako obecavaju. Sasvim je realno ocekivati da ce se brojke naredne sezone poboljsati. Ako sve bude kako treba, ne vidim zasto bi taj ugovor od 20+ miliona bio toliki bauk.

Ne znam, i ja bih mozda volio da se ne pojavi na repezentativnom okupljanju, ali samo pod uslovom da to provede trenirajuci u Americi (jok po Sa, Tz, Zg i ostalim destinacijama). Medjutim, poznavajuci nas, nesto ne vjerujem u toliku posvecenost i radnu etiku.
ma njegova igra je super, po njoj zasluzuje cak i 25 miliona, mlad je a vec je dokazao da je sposoban za double-double utakmice... ali on je klasicni "high risk, high reward" igrac zbog historijata svojih povreda... moze imati odlicnu karijeru kao npr. mladji gasol, a mozemo govoriti o njemu kao o gregu odenu...

naravno, portland je u situaciji da nema sta da izgubi sa njim (iako su bas blazersi poznati po svojim pehovima sa povredama odlicnih igraca) jer ne omgu u narednih 5 godina nista uraditi sto se tice vrhunskog rezultata...

a to sam za pripreme i ja ciljao... ako zeli biti ozbiljan nek ide u ameriku, nadje fino kondicione trenere,nutricioniste i sve ostalo i da se spremi, ali tesko, i njemu je draz ko teletovicu "pripremati" se na janjtini, planinama i tako to kod nas...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.