Mirza Teletović

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la kobe24 » 07 apr 2017, 20:55

Epidaurus je napisao/la:Placen 10 i po miliona godisnje da suta trice i opet ih suta 35% :tokralju:

Bivsi igrac al boli ga k.urac, primat ce 10 i po miliona jos 2 sezone za nista bukvalno :facepalm:
Ok, navedi mi nekoliko krilnih centara lige koji su bolji suteri od njega i koji bi pristali da igraju za te pare, a da imaju takvu ulogu u ekipi. Druga stvar je sto Teletovic nije ozbiljno pristupio obavezama u novom klubu, sto ga Kidd ne vidi kao ozbiljnog igraca u rotaciji i sto on generalno nema kapacitete da igra ozbiljniju rolu u iole ozbiljnijoj PO ekipi. Atletska hendikepiranost za odbranu, losa igra ledjima i igra s loptom za napad su kljucne stvari koje njega odvajaju od ozbiljnog igraca za ozbiljnog kluba. On bi sad hladno mogao igrati 25+ minuta za Brooklyn recimo i imati tricu oko 40%. Ni Curry ne bi bio puno bolji da ga ubace u igru 6-7 minuta i da za to vrijeme dobije 3 otvorena suta koja promasi (a svim suterima se to nerijetko desava) i da onda bude prikovan za klupu ostatak utakmice. Poslije se ponovi 5-6 takvih utakmica, samopouzdanje se sroza na nulu i onda ni bager ne moze iscupati i dovesti taj procenat trice na 39-40%.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la BelminM23 » 07 apr 2017, 20:57

Epidaurus je napisao/la:Placen 10 i po miliona godisnje da suta trice i opet ih suta 35% :tokralju:

Bivsi igrac al boli ga k.urac, primat ce 10 i po miliona jos 2 sezone za nista bukvalno :facepalm:

Džeko iz najboljih dana na aparatima :mrgreen:

Jedino Begović mu je konkurencija, kako taj čovjek laku paru uzima HAHAH


Šalim se malo, doći će Mirza još jednom barem igrati za nas, pa da se plasiramo na Euro, da tamo malo divljamo :D

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la Federer17 » 07 apr 2017, 21:00

Sve to da takvih kao on (pa i gorih, tj. s vecim primanjima) nema jos koliko hoces u NBA, mogli bi nesto pisati i cuditi se, ovako... Boli ga briga, znao je on prosle godine da mu je ta sezona kljucna da uzme dobar ugovor (zato se onako i borio), isto kao sto i sada zna da ce dobiti tih 10 mil po sezoni do isteka ugovora, igrao on, ili mahao peskirom. Poslije toga je njemu Evropa, nit se ima kome vise dokazivati, ni koji vrag.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21296
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la Epidaurus » 07 apr 2017, 21:06

kobe24 je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Placen 10 i po miliona godisnje da suta trice i opet ih suta 35% :tokralju:

Bivsi igrac al boli ga k.urac, primat ce 10 i po miliona jos 2 sezone za nista bukvalno :facepalm:
Ok, navedi mi nekoliko krilnih centara lige koji su bolji suteri od njega i koji bi pristali da igraju za te pare, a da imaju takvu ulogu u ekipi. Druga stvar je sto Teletovic nije ozbiljno pristupio obavezama u novom klubu, sto ga Kidd ne vidi kao ozbiljnog igraca u rotaciji i sto on generalno nema kapacitete da igra ozbiljniju rolu u iole ozbiljnijoj PO ekipi. Atletska hendikepiranost za odbranu, losa igra ledjima i igra s loptom za napad su kljucne stvari koje njega odvajaju od ozbiljnog igraca za ozbiljnog kluba. On bi sad hladno mogao igrati 25+ minuta za Brooklyn recimo i imati tricu oko 40%. Ni Curry ne bi bio puno bolji da ga ubace u igru 6-7 minuta i da za to vrijeme dobije 3 otvorena suta koja promasi (a svim suterima se to nerijetko desava) i da onda bude prikovan za klupu ostatak utakmice. Poslije se ponovi 5-6 takvih utakmica, samopouzdanje se sroza na nulu i onda ni bager ne moze iscupati i dovesti taj procenat trice na 39-40%.
Pa kad u ekipi kojoj suta i spacinga fali ko vode u pustinji ne mozes kao suterski specijalist izborit rolu od redovnih 15ak minuta po utakmici onda znas da si apsolutno propao ko igrac. Mirza je ocito nakon potpisa ovog ugovora odustao od ozbiljne kosarke. Pokazao je to onim bezobrazlukom u reprezentaciji ljetos, pokazuje to tokom citave ove sezone u Bucksima. Prosle godine u ekipi bez ambicija je potegao malo da izbori novi ugovor i onda poslije toga kurcobolja. Vjerovatno ni on sam vise nema neku pretjeranu zelju da se trudi i radi na sebi, obavlja cisto ono sto mora.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la nerminh74 » 07 apr 2017, 21:09

Federer17 je napisao/la:Sve to da takvih kao on (pa i gorih, tj. s vecim primanjima) nema jos koliko hoces u NBA, mogli bi nesto pisati i cuditi se, ovako... Boli ga briga, znao je on prosle godine da mu je ta sezona kljucna da uzme dobar ugovor (zato se onako i borio), isto kao sto i sada zna da ce dobiti tih 10 mil po sezoni do isteka ugovora, igrao on, ili mahao peskirom. Poslije toga je njemu Evropa, nit se ima kome vise dokazivati, ni koji vrag.
A i europa mu zavisi od zadnje sezone jer niko nece davati velike pare igracu od 36 godina koji je imao 4-5 koseva u prosjeku, a mirzi se izgleda ne igra vise kosarka tako tesko da bi igrao za male pare

A najsmjesnije je da je godinama vazio za velikog radnika za kojega se mislilo da ce igrati izvrsnu kosarku do poznih godina niko nije mogao ocekivati ovakvu kurcobolju mene ukljucujuci a ona je zaceta na EP u sloveniji prije cuvenih trica sa parkinga, a koje mi vec godinama ne izgledaju kao nesto narucito
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la kobe24 » 07 apr 2017, 21:21

Epidaurus je napisao/la: Pa kad u ekipi kojoj suta i spacinga fali ko vode u pustinji ne mozes kao suterski specijalist izborit rolu od redovnih 15ak minuta po utakmici onda znas da si apsolutno propao ko igrac. Mirza je ocito nakon potpisa ovog ugovora odustao od ozbiljne kosarke. Pokazao je to onim bezobrazlukom u reprezentaciji ljetos, pokazuje to tokom citave ove sezone u Bucksima. Prosle godine u ekipi bez ambicija je potegao malo da izbori novi ugovor i onda poslije toga kurcobolja. Vjerovatno ni on sam vise nema neku pretjeranu zelju da se trudi i radi na sebi, obavlja cisto ono sto mora.
Sve to apsolutno stoji, samo sto se ni oni ne oslanjaju puno na njegov sut, pogotov sad otkako se Middleton vratio. Imaju Snella, Khrisa, a i Delly moze pogoditi otvoren sut, plus sto Terry ima neobicno veliku minutazu, a i on vazi kao suter. Njemu bi najbolje bilo da trazi neki trade, naravno ako mu se jos uvijek igra kosarka i ako hoce da igra iole bitniju ulogu u ekipi. Ovdje dogodine on vjerovatno nece imati nikakvog prostora i vrlo lahko se moze desiti da ce mu preostati samo mahanje peskirom, kao sto to godinama radi kolega mu Novak.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

DzoniInglis
Postovi: 153
Pridružen/a: 24 avg 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la DzoniInglis » 08 apr 2017, 01:07

kobe24 je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la: Pa kad u ekipi kojoj suta i spacinga fali ko vode u pustinji ne mozes kao suterski specijalist izborit rolu od redovnih 15ak minuta po utakmici onda znas da si apsolutno propao ko igrac. Mirza je ocito nakon potpisa ovog ugovora odustao od ozbiljne kosarke. Pokazao je to onim bezobrazlukom u reprezentaciji ljetos, pokazuje to tokom citave ove sezone u Bucksima. Prosle godine u ekipi bez ambicija je potegao malo da izbori novi ugovor i onda poslije toga kurcobolja. Vjerovatno ni on sam vise nema neku pretjeranu zelju da se trudi i radi na sebi, obavlja cisto ono sto mora.
Sve to apsolutno stoji, samo sto se ni oni ne oslanjaju puno na njegov sut, pogotov sad otkako se Middleton vratio. Imaju Snella, Khrisa, a i Delly moze pogoditi otvoren sut, plus sto Terry ima neobicno veliku minutazu, a i on vazi kao suter. Njemu bi najbolje bilo da trazi neki trade, naravno ako mu se jos uvijek igra kosarka i ako hoce da igra iole bitniju ulogu u ekipi. Ovdje dogodine on vjerovatno nece imati nikakvog prostora i vrlo lahko se moze desiti da ce mu preostati samo mahanje peskirom, kao sto to godinama radi kolega mu Novak.

Ovi boldani su tri najveće krampe na svojim pozicijama u cijelog ligi. A za Mirzu, ušao je barem opet u rotaciju, ima solidnu minutažu s obzirom na ono što pruža ove sezone, ekipa im se još uvijek traži, nemaju ni sreće da zdravstenim stanjem cijelu sezonu. Vidjećemo sljedeće godine kako će to tek izgledati.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la kobe24 » 15 apr 2017, 23:59

Evo Mirzeta na parketu, hajde bar minimalan dvocifren ucinak! :pray:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."


Avatar
AeGon099
Postovi: 1031
Pridružen/a: 05 nov 2011, 21:21
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la AeGon099 » 16 apr 2017, 00:08

whitesnake je napisao/la:DAjte link
http://mamahd.com/raptors-live-stream-1.html

za sad jedna promašena trica i jedna lična
Odlazi Safete.

Avatar
rudy91
Postovi: 1392
Pridružen/a: 04 avg 2014, 20:32
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la rudy91 » 16 apr 2017, 00:09

Dobra odbrana, tezak sut uzeo preko ruke,hajmo 2 trice do poluvremena

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5722
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la JohnCleese » 16 apr 2017, 00:09

Za divno cudo igra poprilicno dobru odbranu :bih:
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
remA1
Postovi: 1777
Pridružen/a: 14 jan 2015, 08:25
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la remA1 » 16 apr 2017, 09:44

Mogao bi Milvoki biti najveće iznenađenje play-offa. :D Imaju igrača koji može dat koš kad god hoće, a uz to je i pravi vođa ekipe. Ima podršku i ostalih tako da me ne bi čudilo da odu do samog kraja. Cleveland je ionako loš

Avatar
kokuz
Postovi: 3034
Pridružen/a: 09 sep 2010, 16:58
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la kokuz » 16 apr 2017, 14:46

mirza je igrač manje na terenu za milvoki...
Da te volim duša zna, draga moja BiH

Gracias, Iker! Grande Capitán! Najveći svih vremena!

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6340
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la AshburtonG » 16 apr 2017, 15:17

E moj Mirza, da si u dobroj suterskoj formi imao bi 20minuta na parketu sinoc, dosta otvorenih suteva je bilo, jer se vazda udvajao Grk, te pustali Bucksi da sutiraju.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la Chinaglia » 16 apr 2017, 16:35

citam komentare ovdje, pisu kako Tele igra dobru odbranu, rekoh idem vidjeti sta pisu navijaci Bucksa, kada svi do jednog ga pljuju, losa odbrana itd.. objektivne Bosnje :rol:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la kobe24 » 16 apr 2017, 17:01

Chinaglia je napisao/la:citam komentare ovdje, pisu kako Tele igra dobru odbranu, rekoh idem vidjeti sta pisu navijaci Bucksa, kada svi do jednog ga pljuju, losa odbrana itd.. objektivne Bosnje :rol:

Odigrao je u dva navrata dobru odbranu u prvoj cetvrtini, a u drugoj je jednom presmijesno ispao, a drugi put napravio preglup faul na Litvancu za 2+1. Za 5 minuta na parketu se nije ni moglo reci nesto vise na njegovu odbranu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la COYS » 16 apr 2017, 17:06

Sta mozez uraditi za yebenih 6 minuta? Daj ba... Kidd je poznat po ludim rotacijama jos iz doba Netsa

frenki
Postovi: 430
Pridružen/a: 23 nov 2009, 23:20
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la frenki » 16 apr 2017, 17:34

prosječno u odbrani, imao jednu dobru reakciju pod košem kad je zaustavio nekog beka toronta na ulazu, sad nisam dobro vidio da li je blokada ili šta već. u napadu bukvalno ne računaju na njega, nema ništa za nj spremljeno, jedan vrući krompir mu bacili da isforsirano šutne iskosa s desne strane i ni blizu, drugi put nešto čistija situacija s iste pozicije i blizu da uđe, ali, eto, ne uđe i briši na klupu. bukvalno maše peškirom i služi da izvede loptu kad prime koš, da ovi predahnu sekund-dva. ali, nadati se jednom očepljenju u ovoj seriji :D

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5722
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Mirza Teletović

Post Postao/la JohnCleese » 16 apr 2017, 18:02

Odigrao finu odbranu do momenta kad sam napisao post.
Dakle do 00: 10h sve 5 :mrgreen: poslije tog sve se desilo onako kako je Kobe napisao

Cijelu ovu seriju protiv Toronta Mirza ako nista ne pogodi iz prva dva- tri suta dobijat ce izmedju 5-8 min po mecu ( kraj prve i pocetak druge cetvrine) i to je to. U nekim mecevima zbog eventualnih problema saigraca sa licnim greskama ili umora moze dobiti gratis 2-3 min u drugom poluvremenu.
Ali ako ga sut krene od samog samog pocetka i nastavi sa pogocima u drugom pol. njegova minutaza se moze penjati i do 20 min.
Covjek koji ima veoma jasno definsanu minutazu svidjela se ona nekome ili ne.

Samo mogu reci da je sam sebi kriv zasto je dopustio da zavisi samo od suta sa distance koji je u mnogome i sreca a ne iskljucivo znanje (pogotovo kad ih pucas preko ruke iz kornera kaka je slucaj bio sinoc), a gadno i nezahvalno je kad covjek zavisi od srece.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.