Markovic Nenad

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

kakavdanakneiskustvu
Postovi: 4952
Pridružen/a: 27 dec 2009, 13:43
Kontakt:

Re: MARKOVIĆ NENAD!

Post Postao/la kakavdanakneiskustvu » 04 avg 2011, 11:07

kakavdanakneiskustvu je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:

pa zamisli bolan da su ameri igrali sa 100% snage, znaci da igraju na to da nabiju sto vise mogu a ne onako da se zajebavaju...

pa smjesno je da je jedan jordan koji je tada bio na vrhuncu ima 12 ppg :D
i opet mislim da je tadasnja ekipa juge koja je godinama igrala zajedno imala sansu od 40% da pobjedi


ko bi čuvao jordana?
jure zdovc[/quote]




svaka čast zdovcu,ali jordan bi to vrlo lako rješavao

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la nerminh74 » 04 feb 2013, 22:19

interesatno da niko nije prokomentarisao da je neno opet trener jednog kluba

sa srecom neno i pokazi da znas

PS
vrati nam edina u formu
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Dufresne
Postovi: 750
Pridružen/a: 08 maj 2012, 13:33
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la Dufresne » 05 feb 2013, 09:47

nerminh74 je napisao/la:interesatno da niko nije prokomentarisao da je neno opet trener jednog kluba

sa srecom neno i pokazi da znas

PS
vrati nam edina u formu
Cestitke, Nenadu na novom poslu...Mozda grijesim, ali ja mislim da Neno moze postati pravo dobar trener, sa jakom reputacijom...Vjerujem da kao trener ima jos dosta toga da uci, ali po meni ima onaj potrebni mentalit da postane zajebani trener - gonic robova, i da se unese u vodjenje ekipe...

Usudio bih se da kazem, da u njemu vidim onaj tip Zeljke Obradovica...Eh sad da li ce postati Zeljko, to cemo vidjeti...Ali da mi covjek lezi - malo je reci... ;)

Jos jednom sretno Neno... :D
Pravda za Papeta!

Avatar
bhsport
Postovi: 11260
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la bhsport » 05 feb 2013, 10:06

Neno, sretno legendo, ocekujem od tebe da jednog dana vodis euroligasa aBd, jer imas taj kapacitet.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la storm_raider » 05 feb 2013, 18:34

Mentalitet ima definitivno, mnogo je naucio u Grckoj, sretno Neno.
Sport je lijek za tijelo i duh.

kristian
Postovi: 728
Pridružen/a: 03 okt 2009, 00:51
Kontakt:

Re: MARKOVIĆ NENAD!

Post Postao/la kristian » 05 feb 2013, 20:16

Željovac je napisao/la:[youtube][/youtube]
sto je najgore jos bh televizija ove kamere koristi :lol:

Bhfanatik
Postovi: 164
Pridružen/a: 19 mar 2008, 10:32
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la Bhfanatik » 05 avg 2013, 12:41

Jooj preljepi dresova tada sa svetim grbom ;)
Volim Te BiH

Avatar
BaDa12
Postovi: 4403
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la BaDa12 » 06 jun 2014, 16:05

Sretan rođendan mom prvom košarkaškom uzoru!
Hvala ti za sve, Neno!
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la Neutral » 09 jul 2014, 05:49

[youtube][/youtube]

Nenad je gigant, legenda, ponos naše košarke. Sjećam se ove utakmice kao da je jučer bila (1998. godina). Hrvati se kasnije naložili i dobili su nas u Sarajevu 20 - 30 razlike, zovnuli Rađu i Kukoća mislim, nisam siguran za tu utakmicu u Sarajevu, uglavnom znam da smo izgubili sa većom razlikom.

Na ulicama širom BiH se slavilo, ogroman doček u Sarajevo. Kako ovo vrijeme leti, nevjerovatno.

dexter___
Postovi: 91
Pridružen/a: 12 sep 2008, 14:17
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la dexter___ » 09 jul 2014, 06:06

Slabo se ti sjecas toga,jer smo ih obje dobili,a u domacoj je Neno 30 ubacio. Kasnije su nas na prvenstvu dobili. A Litvanija nas je dobila u Sarajevu

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la Neutral » 09 jul 2014, 06:15

Dobili smo Litvaniju u gostima, da bi nas Sabonis uništio u Sarajevu. Prvu utakmicu nije igrao.

Znam da smo dobili Hrvatsku jednom kući, pa postavljali su ljudi na ovoj temi nekoliko puta taj famozni klip kada je Neno uništio Hrvatsku (ljepše je u Splitu bilo, kada su sve igrače gađali upaljačima, samo je Dževad Alihodžić lagano izašao vani jer je igrao mislim za Cibonu tada).

Avatar
bhsport
Postovi: 11260
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la bhsport » 09 jul 2014, 09:44

Neutral je napisao/la:Dobili smo Litvaniju u gostima, da bi nas Sabonis uništio u Sarajevu. Prvu utakmicu nije igrao.

Znam da smo dobili Hrvatsku jednom kući, pa postavljali su ljudi na ovoj temi nekoliko puta taj famozni klip kada je Neno uništio Hrvatsku (ljepše je u Splitu bilo, kada su sve igrače gađali upaljačima, samo je Dževad Alihodžić lagano izašao vani jer je igrao mislim za Cibonu tada).
Zijanili smo mi 2001 ili 2002 od Hrvata u Zetri 20 razlike. Kvalifikacije za neki EB su bile u pitanju.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la Neutral » 09 jul 2014, 18:51

Napokon da se još neko sjeća tog poraza :kafa:

dexter___
Postovi: 91
Pridružen/a: 12 sep 2008, 14:17
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la dexter___ » 09 jul 2014, 19:39

To je za EB u swe 2003,bez Markovica. A pobjedili su nas i ranije u 1999. na prvenstvu u Francuskoj.

Avatar
barbarez
Postovi: 1957
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:39
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la barbarez » 09 jul 2014, 20:34

Sto se tice tekmi sa hrvatima,poslije 2 pobijede u kvalifikacijsma,na euru su nda igrali sa kukocem,I bukvalno nas dobili zahvaljujuci njegovoj genijslnosti u kljucnim trenutcima.
Sto se tice sljedecih kvslifikacija I tog poraza u zetri ,koji je bio cini mi se I vise od 20 razlike,tada su nas demolirsli giricek ,planinic I mladji,nije tad bilo radje I kukoca.
Ali zato su to sredili hajro I mirza na predproslom euru,sto je najveca tuga otisli su na svijetsko a mi smo ih razbili pred proslii euro na onom kupu u sloveniji preko 10 razlike a bilo je I 20 za nas
VOLIM TE ZELJO

Dževad Hamzić, Sabahudin Delalić (kapiten), Asim Medić, Safet Alibašić, Adnan Manko, Ismet Godinjak, Mirzet Duran, Adnan Kešmer, Ejub Mehmedović, Ermin Jusufović, Nizam Čančar i Beniz Kadrić,selektor Mirza Hrustemovic.PONOS DRZAVE

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la edinjo-bih » 09 jul 2014, 20:37

barbarez je napisao/la:Sto se tice tekmi sa hrvatima,poslije 2 pobijede u kvalifikacijsma,na euru su nda igrali sa kukocem,I bukvalno nas dobili zahvaljujuci njegovoj genijslnosti u kljucnim trenutcima.
Sto se tice sljedecih kvslifikacija I tog poraza u zetri ,koji je bio cini mi se I vise od 20 razlike,tada su nas demolirsli giricek ,planinic I mladji,nije tad bilo radje I kukoca.
Ali zato su to sredili hajro I mirza na predproslom euru,sto je najveca tuga otisli su na svijetsko a mi smo ih razbili pred proslii euro na onom kupu u sloveniji preko 10 razlike a bilo je I 20 za nas
kad su nas dobili 20tak razlike, krasic je bio najbolji i jedini raspolozeni kod nas taj dan!

svaka cast barisi krasicu za sve!!

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la lumani » 09 jul 2014, 20:49

barbarez je napisao/la:Sto se tice tekmi sa hrvatima,poslije 2 pobijede u kvalifikacijsma,na euru su nda igrali sa kukocem,I bukvalno nas dobili zahvaljujuci njegovoj genijslnosti u kljucnim trenutcima.
Sto se tice sljedecih kvslifikacija I tog poraza u zetri ,koji je bio cini mi se I vise od 20 razlike,tada su nas demolirsli giricek ,planinic I mladji,nije tad bilo radje I kukoca.
Ali zato su to sredili hajro I mirza na predproslom euru,sto je najveca tuga otisli su na svijetsko a mi smo ih razbili pred proslii euro na onom kupu u sloveniji preko 10 razlike a bilo je I 20 za nas

30 razlike su nas dobili u zetri a Giricek je nas ubio :) ne bih govorio tko nam je bio selektor :) te kvale su nas i svabe uzele u zetri a mi im uzvratili u Dortundu,Firke ih ubio...

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la Neutral » 09 jul 2014, 21:20

I nije bilo prenosa u gostima protiv Nijemaca.

Bariša Krasić je bio ubitačni tricaš, hladno stoji i nemilice trpa.

Neno je bio istinski vođa, preuzimao je uvijek odgovornost, a zamislite da igraze za BiH u devedesetima a zovete se Nenad, prezivate Marković, gigant, malo je takvih ljudi.

Tu je i legendarno prvenstva gdje nas je trica u potpunosti izdala. Sve je to naljutilo Dževada Alihodžića koji je otišao na liniju 6.25 (tada) i hladno ubacio tricu, dok su Marković, Firić i ostali promašivali.

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la storm_raider » 10 jul 2014, 00:33

Uh.. "ubili" su nas oko 40 razlike, mozda koji kos i vise. Unistili su nas bukvalno, ali ono sto je Neno radio.. to je za jednog dobrog romana. Mislim da ga Izrael jos pamti i kada se spomene Bosna i Hercegovina, vjerovatno se sjete Nene Markovica i kako im je ubacio oko 40 poena, a mogao je i vise... Eh, Neno..., ters svoje vrste, veliki igrac, meni sa Delibasicem i Teletovicem najdrazi, ali suigraci nisu bas fine stvari za njega govorili dok je igrao u KK Bosni. Ters jednostavno, ali prolazilo mu je na terenu skoro sve, pa se sutilo.

A vidim spomenut je i Barisa Krasic, sjecam se njegovog debija u Skenderiji i 2 "hladne" trice sa 8 metara. Suter, ne narocito dobar igrac, ali dobar, miran, siguran sut i dovoljna visina za trojku, a nerijetko je igrao i cetvorku. Vidim da jos "jase"...:

http://crosarka.com/eurozona/barisa-kra ... iji-110414" onclick="window.open(this.href);return false;
Sport je lijek za tijelo i duh.

Avatar
barbarez
Postovi: 1957
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:39
Kontakt:

Re: Markovic Nenad

Post Postao/la barbarez » 10 jul 2014, 01:15

Storm I ja se barisinog debija sjecam.protiv izraela u skenderiji,mi oslabljeni jer neno nije igrao,zijanili smo,ali.nas.je barisa drzao u igri do samog kraja.
Sjecam se jer je to prva tekma barisina,I cuvali ga drotovi jer je prvi igrac iz tzv herceg bosne sto je igrao.
Imam jednu anegtotu sa tog meca.kad je barisa spucao one lude trice,pritrci moj jaran sa tribine I provuce se nekako I potapse ga po ledjima,I ovori mu to majatore,joj kad ga oni specijalci safatase,jedva ga spasismo.
VOLIM TE ZELJO

Dževad Hamzić, Sabahudin Delalić (kapiten), Asim Medić, Safet Alibašić, Adnan Manko, Ismet Godinjak, Mirzet Duran, Adnan Kešmer, Ejub Mehmedović, Ermin Jusufović, Nizam Čančar i Beniz Kadrić,selektor Mirza Hrustemovic.PONOS DRZAVE

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.