Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan


kaladze
Postovi: 100
Pridružen/a: 27 nov 2016, 21:24
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kaladze » 10 dec 2016, 18:30

adzutant je napisao/la:sta je sa ovim nasim slovencima, kobic, mula...? jesu li u sastavu?
Negdje sam procitao da je selektor otjerao Mulaomerovica :wtf:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 10 dec 2016, 18:32

Ne kontam sta je sa Sanijem, ovamo na textualnom ga nisu ni spomenuli. Ili nije ni ulazio, ili nije nista pogodio. Nadam se da ce proigrati do prvenstva, trebace nam njegove dobre partije.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
insider
Moderator
Postovi: 5049
Pridružen/a: 27 mar 2008, 20:30
Lokacija: Tu negdje okolo.
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la insider » 10 dec 2016, 18:34

Igrao je Sani, ulazio s klupe, ali malo.
Moje su slutnje bile uvijek malo čudne, tesko je mene preći je l' znaš?

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la nerminh74 » 10 dec 2016, 18:39

kaladze je napisao/la:
adzutant je napisao/la:sta je sa ovim nasim slovencima, kobic, mula...? jesu li u sastavu?
Negdje sam procitao da je selektor otjerao Mulaomerovica :wtf:
:?: :?: :?: :!:
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

PerryFred
Postovi: 2014
Pridružen/a: 12 jan 2013, 11:50
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la PerryFred » 10 dec 2016, 18:42

Evo Čampare, evo ludila. :bih:

Avatar
guillermo
Postovi: 2305
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la guillermo » 10 dec 2016, 18:46

Pratim Sanija svaku utakmicu za Real B putem statistike i snimki utakmica.U debiju vezao je 3 trojke i 11p u prva 4 napada i nakon te utakmice slijedi pad u igrama i losi procenti suta sa relativno dobrom minutazom 20+min u prosjeku.Dosta se trosi i trci u odbrani gdje se bas popravio,dok u napadu Radoncic dobija gotovo svaku loptu dok ovaj ceka povratnu za sut.Def. mu treba jos vremana za adaptaciju nove sredine.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 10 dec 2016, 18:47

nerminh74 je napisao/la:
kaladze je napisao/la:
adzutant je napisao/la:sta je sa ovim nasim slovencima, kobic, mula...? jesu li u sastavu?
Negdje sam procitao da je selektor otjerao Mulaomerovica :wtf:
:?: :?: :?: :!:
Ma to su pisali po komentarima fb stranice KSBIH, ne znam koliko je provjerena informacija. Mozda je to napisao neko ko se zna s Ibrahimom, a mozda se i samo nagadja. Mene po tom pitanju nista ne bi iznenadilo, ali je nekako blize da momak jos uvijek nema kvalitet da upadne u 12 najboljih.

Prozvao sam Sanija. :mrgreen:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
guillermo
Postovi: 2305
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la guillermo » 10 dec 2016, 18:53

Mulaomerovic je cista sirovina kojem je potrebno mjesec dana uigravanja sa ekipom posto svoje poene daje iskljucivo iz izradjenih akcija i zicera.U ovom trenutku nemamo vremena da se pretjerano uigravamo i izradjujemo pojedinacne akcije za svakog igraca.Zato sam ga odmah otpisao u svojem vidjenju 12 putnika za Ep.Zbog toga Pandza racuna na igrace koji vec poznaju sistem i duze su zajedno (u16 prije 2-3g. i na ljeto mjesec priprema).

Muumii
Postovi: 424
Pridružen/a: 17 dec 2012, 20:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Muumii » 10 dec 2016, 19:03

Pisao je njegov brat da je poslat kuci,ne treba se onda ni ljutit kad djeca odu igrat za druge repke :D,kao da je i bitan ovaj rezultat u mladim kategorijama,ako je neko vec projektovan kao veliki talenat,zasto ga ne drzati tu sa tom djecom?Valjda je jos par njih vraceno kuci,opet ozbiljan rad u savezu :D,da ne bi bilo odma prozivanja,nisam niciji rodjak,samo kazem ne treba djecu krivit sto igraju za druge repke,ni fudbalu,ni kosarci,u omladinskim kategorijama,kako ja shvatam pojam tih kategorija treba da igraju najtalentiraniji,a ne neki rola igraci ili korisni u mladjim kategorijama,a kasnije ih nigdje :D

Avatar
Vrebac07
Postovi: 214
Pridružen/a: 08 nov 2016, 20:13
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vrebac07 » 10 dec 2016, 19:15

guillermo je napisao/la:Mulaomerovic je cista sirovina kojem je potrebno mjesec dana uigravanja sa ekipom posto svoje poene daje iskljucivo iz izradjenih akcija i zicera.U ovom trenutku nemamo vremena da se pretjerano uigravamo i izradjujemo pojedinacne akcije za svakog igraca.Zato sam ga odmah otpisao u svojem vidjenju 12 putnika za Ep.Zbog toga Pandza racuna na igrace koji vec poznaju sistem i duze su zajedno (u16 prije 2-3g. i na ljeto mjesec priprema).
Ako je cista sirovina ,onda su i trener i ostali u savezu sirovine sto su ga i pozivali! Ali ja i dalje ne vijerujem da je istina ovo sto pises !!

adzutant
Postovi: 99
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:27
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la adzutant » 10 dec 2016, 19:19

Očekivao sam bar 10 min u ove dvije pripremne utakmice za kobica


Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 846
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Jakobsen91 » 10 dec 2016, 19:24

Veliko je pitanje koliko je talentovan neko ko u prosjecnoj ekipi, slabog prvenstva Slovenije ima 5 poena u prosjeku (jedini statisticki podatak koji sam nasao u vezi Mulaomerovica). Ona ekipa Sparsa koja je igrala euroligu sa Gegicem i Camparom bi svaku njihovu ekipu ubila u pojam, pa je valjda jasno gdje je sad Mulaomerovic.

S druge strane hrpa je igraca koje se cekalo, jer kao imaju predispozicije, a u utakmicama prosjecnog kvaliteta nisu u stanju zabiti 7-8 poena. Alija Piric je pravi primjer.

Da li je bolje da on, kao neko ko ima predispozicije bude u 12, samo reda radi, ili neki "fudbaler" - to opet zavisi od trenera. Pandza uglavnom ide na rezultat i forsira ono sto mu je trenutno najbolje. Slicna situacija je i sa Burkom.

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la hz1987 » 10 dec 2016, 19:29

oni koji su nezadovoljni radom pandze sa ovim klincima, neka pisu fibi da odobre ubuduce da se utakmica igra 8 cetvrtina po 15min i da je moguce u rosteru imati 24 igraca. izgleda da se samo na taj nacim moze udovoljiti pojedincima i javnosti.
ne do Bog da smo USA, koji bi tu haos bio da se odluci prvih 12, kad nas ovako malo ima, pa se opet pljuje i zamjerke traze. treba je i kobica i mulaomerovica staviti na ustrb antunovica i sikirasa, cisto da se djeca ne razocaraju jer su pozvani i vraceni.

Muumii
Postovi: 424
Pridružen/a: 17 dec 2012, 20:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Muumii » 10 dec 2016, 19:37

Jakobsen91 je napisao/la:Veliko je pitanje koliko je talentovan neko ko u prosjecnoj ekipi, slabog prvenstva Slovenije ima 5 poena u prosjeku (jedini statisticki podatak koji sam nasao u vezi Mulaomerovica). Ona ekipa Sparsa koja je igrala euroligu sa Gegicem i Camparom bi svaku njihovu ekipu ubila u pojam, pa je valjda jasno gdje je sad Mulaomerovic.

S druge strane hrpa je igraca koje se cekalo, jer kao imaju predispozicije, a u utakmicama prosjecnog kvaliteta nisu u stanju zabiti 7-8 poena. Alija Piric je pravi primjer.

Da li je bolje da on, kao neko ko ima predispozicije bude u 12, samo reda radi, ili neki "fudbaler" - to opet zavisi od trenera. Pandza uglavnom ide na rezultat i forsira ono sto mu je trenutno najbolje. Slicna situacija je i sa Burkom.
Sve je to uredu,ali kako znati za nekoga da li je dobar i sta moze,ako ne dobije priliku ? Recimo jedan Kikanovic je za mene pritka obicna,bio na prva opcija u napadu zadnje prvenstvo,gotovo nista nije pokazao,a igra ovakvu sezonu trenutno u Albi,Zeko dok je igrao za repku bio strasan igrac,kasnije ne vidim da je pruzao neke bas zapazene partije.kazem da je bar trebao dobiti i taj Mulaomerovic i svi ostali priliku,ove sto su duze zajedno,Musu,Camparu,Gegica i ostale,pa i ove koji su u dobroj formi,ne forsirati ove prve dvije utakmice,isprobat te "ostale" igrace,pa ostale utakmice uigravat ekipu,ja se nadam cemo imati jos par pripremnih utakmica :D.Ako su vec nasi isli u sloveniju molit malca da igra za nas,trebalo mu je dati sansu,a ne poslati ga nazad kuci,nakon sto je dosao tu,ajde da je napravio neki incident ili nesto,pa ok. Ma taj Piric ne moze biti nikakav primjer,svako normalan ko ga je vidio uzivo zna koliko je momak smotan i kakva je pritka i koliko je plitak,tolike godine trenira i opet je smijesan igrac i za basketa...

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 10 dec 2016, 19:39

Muumii je napisao/la:Pisao je njegov brat da je poslat kuci,ne treba se onda ni ljutit kad djeca odu igrat za druge repke :D,kao da je i bitan ovaj rezultat u mladim kategorijama,ako je neko vec projektovan kao veliki talenat,zasto ga ne drzati tu sa tom djecom?Valjda je jos par njih vraceno kuci,opet ozbiljan rad u savezu :D,da ne bi bilo odma prozivanja,nisam niciji rodjak,samo kazem ne treba djecu krivit sto igraju za druge repke,ni fudbalu,ni kosarci,u omladinskim kategorijama,kako ja shvatam pojam tih kategorija treba da igraju najtalentiraniji,a ne neki rola igraci ili korisni u mladjim kategorijama,a kasnije ih nigdje :D
Nema on bas nekih dodirnih tacaka sa ovim pojmom 'najtalentiraniji', u pitanju su samo fizicke predispozicije, jer svako ko ima 215cm ima vise sanse da uspije kao kosarkas, nego neko sa 195cm. Momak trenutno nije taj kvalitet i treba da bude zadovoljan sto se i kao takav nasao na spisku od 15ak najboljih. To mu samo treba biti motiv da jos vise i jace radi, pa da dogodine izbori svoje mjesto ukoliko se plasiramo na SP.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21319
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Epidaurus » 10 dec 2016, 19:42

Ne znam sta ocelujete od Kobica, lik prije 2 godine na Kengur kupu znao samo zakucat na zagrijavanju, a na utakmici nije znao povest loptu da korake ne napravi.

Muumii
Postovi: 424
Pridružen/a: 17 dec 2012, 20:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Muumii » 10 dec 2016, 19:43

hz1987 je napisao/la:oni koji su nezadovoljni radom pandze sa ovim klincima, neka pisu fibi da odobre ubuduce da se utakmica igra 8 cetvrtina po 15min i da je moguce u rosteru imati 24 igraca. izgleda da se samo na taj nacim moze udovoljiti pojedincima i javnosti.
ne do Bog da smo USA, koji bi tu haos bio da se odluci prvih 12, kad nas ovako malo ima, pa se opet pljuje i zamjerke traze. treba je i kobica i mulaomerovica staviti na ustrb antunovica i sikirasa, cisto da se djeca ne razocaraju jer su pozvani i vraceni.
Naravno da je trebalo momcima dati priliku,osim ako ima savez ne pokrije troskove puta,a ovako je vrlo neumjesno,zbog imidja repke trebalo im je dati sansu,ako nista na kraju reci sine nisi ti trenutno tu,treniraj do sljedece sanse,vidimo se i kraj. A uostalom da nisu takvi lopovi u drzavi i savezima,mogla bi se praviti okupljanja za tu djecu 2-3 puta godisnje,pa znati ko je na kakvom nivou. Nasim nije bio dobar ni Ibrahimovic,ni Omic i jos koliko je primjera u ostalim sportovima,samo treba prekinuti takav odnos prema djeci :D i naravno igranje po principu "babinih" sinova :D

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Federer17 » 10 dec 2016, 20:25

Nedavno sam odgledao nekoliko minuta kompilacije Kobicevih poena, uglavnom cisti ziceri i neka zakucavanja na 'prazan' kos, odmah rekao da nije kvalitet za reprezentaciju. Mulaomerovica nikada nisam gledao, ali po pricama forumasa odavdje, Kobic je bolji igrac od njega, pa sam dobio odgovor i na pitanje o njegovom kvalitetu. Dovoljan je trening da Pandza zakljuci ima li tu kvaliteta, pa cak i za prijateljske utakmice.

Po meni je bolje kulturno se zahvaliti onima za koje se sa sigurnoscu moze reci da trenutno nisu taj kvalitet za reprezentaciju (u ovom slucaju Mulaomerovic), neka idu trenirati sa klubovima, nego ih drzati bezveze u reprezentaciji da cuvaju peskire tamo na klupi. Sikiras nema takmicarskih utakmica, momci nemaju toliko vremena za pripreme i uigravanje nekih akcija, vjerovatno je to razlog sto i Pandza uglavnom forsira vec dokazane igrace, a kvalitet je sigurno glavni razlog. Ja bih Kobicu i ostalim dao barem neke minute u ovim prijateljskim utakmicama, ali Pandza zna najbolje.

Avatar
Anatomija
Postovi: 296
Pridružen/a: 08 okt 2014, 23:39
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Anatomija » 10 dec 2016, 20:48

Pandža mudro zbori! Jedva ga čekam na mjestu selektora seniora.
Ako vam ide suviše lahko - pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Carpe diem!

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.