Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Raonffa » 26 jul 2017, 17:04

Pretpostavljam da Finska, Italija i Hrvatska igraju A diviziju, neće nam oni biti konkurenti u ovoj B diviziji valjda :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 26 jul 2017, 17:12

Raonffa je napisao/la:Pretpostavljam da Finska, Italija i Hrvatska igraju A diviziju, neće nam oni biti konkurenti u ovoj B diviziji valjda :D
Jesu, sve tri su u A diviziji. Momci su tamo u Madjarskoj odigrali sasvim korektno ove igre mladih, posebno kad se uzme u obzir da smo ostali bez tri vjerovatno najbitnija kosarkasa u ovoj generaciji. Da su ova trojica tu, bilo bi malo realnije ocekivati da se vratimo u A diviziju, ali ovako su male sanse za to.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 26 jul 2017, 17:13

kobe24 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Pretpostavljam da Finska, Italija i Hrvatska igraju A diviziju, neće nam oni biti konkurenti u ovoj B diviziji valjda :D
Jesu, sve tri su u A diviziji. Momci su tamo u Madjarskoj odigrali sasvim korektno ove igre mladih, posebno kad se uzme u obzir da smo ostali bez tri vjerovatno najbitnija kosarkasa u ovoj generaciji. Da su ova trojica tu, bilo bi malo realnije ocekivati da se vratimo u A diviziju, ali ovako su male sanse za to.
Ko su tri? Znam za Bibera i Mehica ali treci?

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 26 jul 2017, 17:20

Vucevich je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Pretpostavljam da Finska, Italija i Hrvatska igraju A diviziju, neće nam oni biti konkurenti u ovoj B diviziji valjda :D
Jesu, sve tri su u A diviziji. Momci su tamo u Madjarskoj odigrali sasvim korektno ove igre mladih, posebno kad se uzme u obzir da smo ostali bez tri vjerovatno najbitnija kosarkasa u ovoj generaciji. Da su ova trojica tu, bilo bi malo realnije ocekivati da se vratimo u A diviziju, ali ovako su male sanse za to.
Ko su tri? Znam za Bibera i Mehica ali treci?
Stefan Milosevic iz KK Rookie. I prosle godine su njih trojica igrali za kadete (jedini rodjeni 2001.).
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

ovisnik
Postovi: 1104
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la ovisnik » 26 jul 2017, 18:00

Zašto za kadetsku selekciju ne igraju Mehić i Biberović,povrijeđeni ili uvrjeđeni?

Prvacievrope2015
Postovi: 7
Pridružen/a: 18 jun 2017, 17:24
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Prvacievrope2015 » 26 jul 2017, 20:04

kobe24 je napisao/la:
Anatomija je napisao/la:Ima li neki prijenos danasnje utakmice sa Cro?
Prenosa nema, opet prenose zene. :twisted:

Btw, zasto se jos ne zna konacnih 12 imena koja idu na EP u Bratislavu? Campara, Alikadic, Adzic, Jankovic, Cerkezovic, Mirkovic, Sikiras, Kamenjas. To je za sad osam sigurnih putnika. Sa Njegosem je to vec druga prica i sigurno da cemo s njim imati puno vece sanse na ovom prvenstvu. Opstanak valjda ne bi trebao doci u pitanje. Prvu utakmicu igramo s Francuzima, koji su mnogo oslabljeni. Izgleda da dolaze na prvenstvo bez Hoarda, Ponsa, Doumbouye i tu odmah treba traziti pobjedu.
Otpali Barukcija,Pajic,Savic

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 26 jul 2017, 20:41

Prvacievrope2015 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:
Prenosa nema, opet prenose zene. :twisted:

Btw, zasto se jos ne zna konacnih 12 imena koja idu na EP u Bratislavu? Campara, Alikadic, Adzic, Jankovic, Cerkezovic, Mirkovic, Sikiras, Kamenjas. To je za sad osam sigurnih putnika. Sa Njegosem je to vec druga prica i sigurno da cemo s njim imati puno vece sanse na ovom prvenstvu. Opstanak valjda ne bi trebao doci u pitanje. Prvu utakmicu igramo s Francuzima, koji su mnogo oslabljeni. Izgleda da dolaze na prvenstvo bez Hoarda, Ponsa, Doumbouye i tu odmah treba traziti pobjedu.
Otpali Barukcija,Pajic,Savic
Hmm, cudno mi sto je Barukcija otpisan. Ko onda ide sa ovih osam gore? Begic, Omerovic, Soldo i Ilic? Po meni bi ovako bilo previse slicnih profila kosarkasa, a ne znam koliko je pametno ostati samo na Sikirasu, Kamenjasu, Mirkovicu i Cerkezovicu (mada je on po svemu SF) kao visokim igracima.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Prvacievrope2015
Postovi: 7
Pridružen/a: 18 jun 2017, 17:24
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Prvacievrope2015 » 26 jul 2017, 23:55

kobe24 je napisao/la:
Prvacievrope2015 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:
Prenosa nema, opet prenose zene. :twisted:

Btw, zasto se jos ne zna konacnih 12 imena koja idu na EP u Bratislavu? Campara, Alikadic, Adzic, Jankovic, Cerkezovic, Mirkovic, Sikiras, Kamenjas. To je za sad osam sigurnih putnika. Sa Njegosem je to vec druga prica i sigurno da cemo s njim imati puno vece sanse na ovom prvenstvu. Opstanak valjda ne bi trebao doci u pitanje. Prvu utakmicu igramo s Francuzima, koji su mnogo oslabljeni. Izgleda da dolaze na prvenstvo bez Hoarda, Ponsa, Doumbouye i tu odmah treba traziti pobjedu.
Otpali Barukcija,Pajic,Savic

Hmm, cudno mi sto je Barukcija otpisan. Ko onda ide sa ovih osam gore? Begic, Omerovic, Soldo i Ilic? Po meni bi ovako bilo previse slicnih profila kosarkasa, a ne znam koliko je pametno ostati samo na Sikirasu, Kamenjasu, Mirkovicu i Cerkezovicu (mada je on po svemu SF) kao visokim igracima.
Barukcija ,198 cm je na poziciji 3, Omerovic je poslije Kamenog i Njegosa nas najvisi igrac tako da ce on biti unutra na visokim pozicijama

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 27 jul 2017, 00:22

Prvacievrope2015 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la: Hmm, cudno mi sto je Barukcija otpisan. Ko onda ide sa ovih osam gore? Begic, Omerovic, Soldo i Ilic? Po meni bi ovako bilo previse slicnih profila kosarkasa, a ne znam koliko je pametno ostati samo na Sikirasu, Kamenjasu, Mirkovicu i Cerkezovicu (mada je on po svemu SF) kao visokim igracima.
Barukcija ,198 cm je na poziciji 3, Omerovic je poslije Kamenog i Njegosa nas najvisi igrac tako da ce on biti unutra na visokim pozicijama
Barukcija je i u klubu, i u reprezentaciji uvijek igrao kao cetvorka. Visinu za te pozicije svakako nema (iako ja mislim da ima oko 202cm), ali je nekako robusan, a opet nema nista sto bi ga moglo svrstati medju niska krila. Isti slucaj je i sa Mirkovicem - panjevi obojica, koji nece dalje od nase lige. Omerovic jeste mozda malo visi od njega (2-3cm otprilike), ali je dijete premrsavo i nema ni masu, ni snagu, ni visinu za visokih pozicija. On ima veci domet i vecu inteligenciju od ove dvojice, ali su oni trenutno vjerovatno korisniji od njega. Mozda je Dzidic trebao ostaviti Savica, on nekako djeluje snazno. Ja bih najradije da se Njegos koristi kao cetvorka i da se ne muci s visim i jacim momcima, ali ce on vjerovatno pocinjati kao centar. Pretpostavljam da ce ovako izgledati startna petorka: Campara, Adzic, Jankovic, Cerkezovic, Sikiras.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 28 jul 2017, 12:54

Gubimo od tamo neke Estonije 29-27. Igra za 5-8 mjesto.

Na poluvremenu 35-41 gubimo.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 28 jul 2017, 14:19

Srusili nas. Estonija 87-62 BiH.

Prvacievrope2015
Postovi: 7
Pridružen/a: 18 jun 2017, 17:24
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Prvacievrope2015 » 28 jul 2017, 15:41

kobe24 je napisao/la:
Prvacievrope2015 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la: Hmm, cudno mi sto je Barukcija otpisan. Ko onda ide sa ovih osam gore? Begic, Omerovic, Soldo i Ilic? Po meni bi ovako bilo previse slicnih profila kosarkasa, a ne znam koliko je pametno ostati samo na Sikirasu, Kamenjasu, Mirkovicu i Cerkezovicu (mada je on po svemu SF) kao visokim igracima.
Barukcija ,198 cm je na poziciji 3, Omerovic je poslije Kamenog i Njegosa nas najvisi igrac tako da ce on biti unutra na visokim pozicijama
Barukcija je i u klubu, i u reprezentaciji uvijek igrao kao cetvorka. Visinu za te pozicije svakako nema (iako ja mislim da ima oko 202cm), ali je nekako robusan, a opet nema nista sto bi ga moglo svrstati medju niska krila. Isti slucaj je i sa Mirkovicem - panjevi obojica, koji nece dalje od nase lige. Omerovic jeste mozda malo visi od njega (2-3cm otprilike), ali je dijete premrsavo i nema ni masu, ni snagu, ni visinu za visokih pozicija. On ima veci domet i vecu inteligenciju od ove dvojice, ali su oni trenutno vjerovatno korisniji od njega. Mozda je Dzidic trebao ostaviti Savica, on nekako djeluje snazno. Ja bih najradije da se Njegos koristi kao cetvorka i da se ne muci s visim i jacim momcima, ali ce on vjerovatno pocinjati kao centar. Pretpostavljam da ce ovako izgledati startna petorka: Campara, Adzic, Jankovic, Cerkezovic, Sikiras.
Mogu se složiti da je Savić trebao biti u 12 ako već nije Radosavljević (po meni školovaniji i potentniji igrač od Savića,naročito u napadu).
Savić, najviše zbog snage, je po mom mišljenju u uvom trenutku svakako bolje rješenje od Omerovića iako je Barukcija puno bolji od svih nabrojanih u odbrani.Selektor je odlučio ono što je smatrao najboljim za repku, vidjećemo da li je bio u pravu...

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 28 jul 2017, 15:45

Prvacievrope2015 je napisao/la: Mogu se složiti da je Savić trebao biti u 12 ako već nije Radosavljević (po meni školovaniji i potentniji igrač od Savića,naročito u napadu).
Savić, najviše zbog snage, je po mom mišljenju u uvom trenutku svakako bolje rješenje od Omerovića iako je Barukcija puno bolji od svih nabrojanih u odbrani.Selektor je odlučio ono što je smatrao najboljim za repku, vidjećemo da li je bio u pravu...
Slazem se sa svim sto si napisao. Dugorocno gledano, Omerovic mozda ima veci plafon od svih njih, ali trenutno je upitno da li je korisniji. Radosavljevic nije ni bio na pripremama uopste i mislim da je Dzidic rekao da je povreda u pitanju, mada mozda nije dobio dozvolu od Igokee, jer izgleda ni Ilica nisu pustili da igra za Srbiju.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 28 jul 2017, 18:04

mislim da je selektor izjavio da je radosavljevic povrijedjen (a bio je prvog dana na okupu reprezentacije)

mirzatele
Postovi: 11880
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la mirzatele » 28 jul 2017, 22:25

Sutra protiv Francuske 15 do 4..Kakve su nam sanse ?


Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Chstal » 28 jul 2017, 22:32

mirzatele je napisao/la:Sutra protiv Francuske 15 do 4..Kakve su nam sanse ?

Trebali bi pobjediti, jer su Francuzi dosli bez 6-7 glavnih igraca.

mirzatele
Postovi: 11880
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la mirzatele » 28 jul 2017, 22:42

Chstal je napisao/la:
mirzatele je napisao/la:Sutra protiv Francuske 15 do 4..Kakve su nam sanse ?

Trebali bi pobjediti, jer su Francuzi dosli bez 6-7 glavnih igraca.

Vidim, sa ovog rostera slabo se kojeg igraca sjecam sa u16

Doduse pitanje kako ce se nasi snaci bez Muse, sve se oko njega vrtilo.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la TheChief » 28 jul 2017, 22:53

mirzatele je napisao/la:slika
Ovo su visine igrača koje je objavila FB stranica "KSBiH". Kome vjerovati ? Razlike su baš prevelike kod većine.

Soldo - 193
Alikadić - 191
Begić - 193
Adžić - 198
Ilić - 201
Kamenjaš - 206
Sikiraš - 207
Čerkezović - 200
Čampara - 188
Mirković - 203
Omerović - 205
Janković - 202

Avatar
CashMan
Moderator
Postovi: 2396
Pridružen/a: 29 nov 2012, 00:27
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la CashMan » 28 jul 2017, 22:55

Kod FIBA-e nikad nisu tačne visine. Lupaju...
Maybe I look like I don't care but deep down inside of me I don't give a single fuck!

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: lol89 i 14 gostiju.