Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

BSBosna
Postovi: 537
Pridružen/a: 11 feb 2013, 22:05
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BSBosna » 01 jan 2018, 17:11

Sta je ovo, jel nema takmicenja za mladi timova ovog ljeta? Nista ne vidim o tome na FIBAinom kalendaru.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 05 jan 2018, 11:00

ima, ali kao i uvijek oni kasne sa stranicom :)

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 05 jan 2018, 14:59

Posto se najavljuje turnir u Turskoj za kadete krajem januara, red bi bio da se napise neki spisak potencijalnih kanidata.Opet veliki minus savezu sto jos nisu imenovali novog selektora kadeta,tako da i nece imati previse vremena da skonta koga, sta, ali tu smo mi da pomognemo :D

1.Nikola Micic-Spars-2002
2.Matej Panic-Spars-2002
3.Milos Prodanovic Kos-2002
4.Gataric Aleksa Ruki-2002
5.Njezic Viktor Ruki-2002
6.Nosovic Branko Heo Bileca-2002
7.Milutin Ostojic Crvena Zvezda Beograd-2002
8.Darko Bosnjak Crvena Zvezda Beograd-2002
9.Srdjan Tesic Crvena Zvezda Beograd -2002
10.Kosica Ognjen Igokea-2002
11.Dragojevic Boris Sampion Alf-om-2002
12.Saric Luka Basket 2000.,-2002
13.Piljagic Igor Basket 2000.,-2002
14.Mihajlovic Milos Buducnost Bijeljina
15.Cvijanovic Dragisa WBS Basketball Teslic-2002
16.Borisogeljski Andrej Spars-2002
17.Ostojic Milutin KK Foca-2002
18Kovacevic Milos KK Basket 2000.,-2002

1.Dejan Pavlovic KK Igokea-2003
2.David Koprenovic KK Celinac-2003
3.Forcan Srecko KK Igokea-2003
4.Uros Aleksic KK Leotar-2003
5.Vuk Bojanic KK Leotar-2003
6.Marko Markovic KK Leotar-2003
7.Armano Gacic KK Konjic-2003
8.Milic Boris KK Mladost -2003
9.Cekic Kosta KK Basket 2000.,-2003
10.Radinovic Stefan KK Hunters-2003
11.Ivkovic Jovan KK Gacko-2003
12.Arnaut Veljko KK Zvijezda Banjaluka-2003
13.Radulovic Danilo KK Sloboda Novi Grad-2003
14.Boskovic Vuk KK Heo Bileca-2003
15.Rasic Dusan KK Sloboda Novi grad-2003
16.Rodic Aleksa KK Una Kozarska Dubica-2003
17.Borislav Savanovic KK Mlados MG-2003
18.Nikola Radovanovic-KK Buducnost Bijeljina-2003

Edit:Zaboravio sam napisati..Sad cemo vidjet ove iz kosarkaskog saveza repubike srpske,koga ce gurnuti Srbiji,a koga nama..fazon je da nije bilo KSBiH ne bi vise ni postojali,samo cu to reci :kafa:

BIHpatriota
Postovi: 2484
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 05 jan 2018, 18:25

Za 2002 mislim da niko nece igrati za Srbiju, dijelom vjerovatno sto nemaju kvalitet.
Sto se 2003 tiče, to cemo tek vjerovatno saznati sljedece godine, kad 2003 bude nosece u kadetskom godistu.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 10 jan 2018, 19:00

PočetnaKOŠARKA
Denis Halilčević prelazi u turski Tofas: Preporučio ga bivši reprezentativac BiH
Denis Halilčević novo je ime na bosanskohercegovačkoj košarkaškoj sceni, ali se za njega već interesiraju ozbiljni evropski klubovi.

Autor Sport Centar
Autor: Sport Centar

Denis Halilčević prelazi u turski Tofas: Preporučio ga bivši reprezentativac BiH


Momak iz Banovića, Denis Halilčević, kojem još jedan centimetar nedostaje do dva metra, u avgustu će proslaviti 16. rođendan. Do tada bi i formalno mogao postati član Tofasa iz Burse, drugoplasiranog tima turske lige i učesnika Eurocupa. Tofas je u dva navrata bio i prvak Turske (1999, 2000).

Denisov potencijal primijetio je Samir Selesković, nekadašnji reprezentativac BiH, koji je od ove sezone glavni trener za individualni razvoj igrača u Tofasu.

– Halilčević je u oktobru trenirao s Tofašem, a sada će dvije sedmice provesti u klubu. Tofaš je veoma zainteresiran za Halilčevića. Moje je mišljenje da je riječ o igraču koji bi, ako se njegova karijera bude pravilno razvijala, mogao kao stranac nastupati u najvišem rangu u Turskoj – kazao je Samir za Dnevni avaz.

Halilčević već osam godina trenira u tuzlanskom klubu ABC Basket, koji vodi Ozren Selesković, bh. trener poznat po radu sa mladim igračima.

– I Samirova i moja procjena je da Denis, uz dobre uvjete, može biti ozbiljan seniorski igrač. On je još prije približno dva mjeseca bio u Turskoj, gdje su ga gledali svi treneri Tofasa, od kadetskog do prvog tima. Njihovo je mišljenje, također, da je riječ o vrhunskom potencijalu. Denisu je 15 i po godina, narast će više od dva metra, s tim da neće biti petica nego više vanjski igrač, koji može pokrivati i poziciju četvorke – rekao je Ozren Selesković.

Ozren Selesković naglašava da Denisov eventualni inozemni transfer ne bi značio i prihvatanje tamošnjeg košarkaškog državljanstva, što često rade mladi igrači kako bi imali bolji status u novoj sredini.

– Denis se već izjasnio da mu je želja da, ako dostigne taj nivo, nastupa za našu reprezentaciju. Inače, on je još prošle godine bio na kontrolnom testiranju za mlade igrače u Bijeljini, koje je organizirao Košarkaški savez BiH. Iako najmlađi, bio je uvjerljivo najbolji na testiranju – kaže Ozren.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 12 jan 2018, 14:07

Nasljednik Dejana Bodiroge na kormilu U-16 reprezentacije je Admir Prašović, koji je u svojoj karijeri predvodio ŽKK Željezničar, a lani je bio prvi pomoćnik Marka Trbića u Sparsima.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard


Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 15 jan 2018, 19:36

ponedjeljak
15. januar 2018.
Bh. kadeti dobili novog selektora
Admir Prašović, koji je na klupi kadeta BiH naslijedio Dejana Bodirogu, govorio je za Oslobođenje
Bh. kadeti dobili novog selektora
KADETI ĆE SE USKORO PONOVO OKUPITI
A | A
Podijeli


Novi selektor kadetske reprezentacije Admir Prašović, koji je naslijedio Dejana Bodirogu, govorio je za Oslobođenje o novoj ulozi.

- Ja sam pristao i to je završena stvar, ostalo je da se to potvrdi. Nema protivkandidata, 9:0 je glasao stručni savjet, svih devet članova je glasalo za mene, što znači da je to iz cijele BiH vrlo usaglašeno, rekao je Prašović.

- Moramo shvatiti da smo mi 12. ekipa B divizije, to je ono što je realno, ali domaćini smo, pa imamo obavezu da budemo favoriti. Pokušaćemo se spremiti što bolje kroz neke kontrolne utakmice i pripreme. Prva akcija je sada vezana za Tursku, jedan jak turnir gdje ćemo imati prvo kontrolno testiranje igrača, mali ciklus okupljanja, da vidimo čime raspolažemo. Nadam se kroz Ligu mladih da ću imati bolji uvid, da ćemo imati još kontrolnih okupljanja, možda i učešće na Šestoaprilskom turniru, da se što bolje pripremimo. Obaveza je jasna, čim si domaćin, odmah se zna koji su ti ciljevi.

Prašović je također rekao da se trenutno radi na pozivima za prvo okupljanje, gdje nećemo imati najjači sastav.

- Trenutno se radi na pozivima za prvo kontrolno okupljanje 20. januara, mislim da nećemo imati najjači sastav, ali probaćemo uključiti što veći broj godišta, jer su to interesantna godišta, 2001, 2002. i 2003. Moramo dati šansu i 2003. godištima jer ako se uradi posao, onda moraš imati i 2003. da bi opstao u A diviziji, zaključio je novi selektor kadeta.

EMIR KATANA

Avatar
CashMan
Moderator
Postovi: 2396
Pridružen/a: 29 nov 2012, 00:27
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la CashMan » 16 jan 2018, 22:21

Maybe I look like I don't care but deep down inside of me I don't give a single fuck!

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 16 jan 2018, 22:47

U18 ako izbori opstanak to ce biti rezultat u domenu naucne fantastike.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la DaVinci » 17 jan 2018, 01:43

Lotus je napisao/la: Admir Prašović, koji je na klupi kadeta BiH naslijedio Dejana Bodirogu, govorio je za Oslobođenje
Bh. kadeti dobili novog selektora
Jesmol' ovo ispucali sve trenere pa sad dos'o red da pomocnici budu selektori ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

hrn
Postovi: 862
Pridružen/a: 07 dec 2016, 22:08
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la hrn » 18 jan 2018, 11:22

Na spisku su sljedeći igrači:
Matija Janjić (AS - Herceg Novi), Denis Halilčević (ABC Basket), Emin Branković (Bosna Royal),
Darko Bošnjak (Crvena Zvezda), Milutin Ostojić (Crvena Zvezda), Vuk Kusmuk (Gen), Anes Begić (Kakanj),
Valentin Vidović (Kengur), Pavle Tupanjanin (OKK Leotar), Milan Crnogorac (Mogren), Nikola Lebo (Posušje),
Alem Alić (Sloboda), Evel Hadžiselimović (Sloboda), Nikola Mičić (Spars), Matej Panić (Spars),
Armano Gačić (Sport Talent), Orhan Špago (Burch), Filip Đurašević (Zrinjski), Zerim Malešević (Koš),
Dino Dedić (Gradina), Srđan Tešić (Vlasenica), Omar Pilav (Spars).

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 18 jan 2018, 14:14

Tko bi trebao biti predvodnik ove generacije ?
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
mahalac
Postovi: 415
Pridružen/a: 17 jul 2008, 22:14
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la mahalac » 18 jan 2018, 15:00

Sve ce vrijeme neumitno pokazati, neupucenima izgleda fino nacionalno promjesano I to je jedino sto "valja" :kafa:

Da ne ulazimo u detalje I okolnosti, ne zbog roditelja nego zbog malodobne djece. :salut:

ovo je :bih:
It's not about the shoes, it's about what you do in them!

hrn
Postovi: 862
Pridružen/a: 07 dec 2016, 22:08
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la hrn » 18 jan 2018, 15:52

Bassha je napisao/la:Tko bi trebao biti predvodnik ove generacije ?
Nikola Micic

malitraktor
Postovi: 128
Pridružen/a: 07 jul 2008, 16:44
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la malitraktor » 18 jan 2018, 16:29

hrn je napisao/la:Na spisku su sljedeći igrači:
Matija Janjić (AS - Herceg Novi), Denis Halilčević (ABC Basket), Emin Branković (Bosna Royal),
Darko Bošnjak (Crvena Zvezda), Milutin Ostojić (Crvena Zvezda), Vuk Kusmuk (Gen), Anes Begić (Kakanj),
Valentin Vidović (Kengur), Pavle Tupanjanin (OKK Leotar), Milan Crnogorac (Mogren), Nikola Lebo (Posušje),
Alem Alić (Sloboda), Evel Hadžiselimović (Sloboda), Nikola Mičić (Spars), Matej Panić (Spars),
Armano Gačić (Sport Talent), Orhan Špago (Burch), Filip Đurašević (Zrinjski), Zerim Malešević (Koš),
Dino Dedić (Gradina), Srđan Tešić (Vlasenica), Omar Pilav (Spars).
Da Bogda ova djeca nesto da naprave u "B"diviziji, selektor imenovan prije 5 dana, skole kosarke salju svoje kandidate i onda on kao bira 12 najboljih. Jedna opsta smijurija, Malesevic na spisku zbog roditelja, Pilav ima svega par minuta u Sparsima, ne znam odakle uopste u reprezentaciji, ovaj mali Gacic isto diskutabilan kvalitet, sto ja znam, ali ima guranje dobro. Micic i Kusmuk zasluzuju poziv, ostalu djecu ne poznajem.
Skole kosarke unistavaju kosarku u BiH, na kraju krajeva vode i KS BiH..

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 18 jan 2018, 19:44

Smijesan spisak
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 18 jan 2018, 20:01

Pa dobro bez ovih iz rs-a sto igraju preko vikenda polufinale prvenstva to je to..Ranije smo se i slozili da je generacija 2002 slaba skroz,a da su glavni igraci 2003 godista Pavlovic,Radovanovic.Aleksic..vidjecemo sta ce biti ..ne treba ni napadati odmah jer covjek je ubacen navrat na nos i sam je rekao da ce kroz ligu mladih vidjeti ko,gdje,sta i to je mislim i najbolje.Tako da ako Bog da na sestoaprilskom turniru trebao bi biti pravi spisak igraca..

Avatar
mahalac
Postovi: 415
Pridružen/a: 17 jul 2008, 22:14
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la mahalac » 19 jan 2018, 00:53

Ne unistavaju skole kosarke BH kosarku to je posao kao i svaki drugi unistavaju je Seyo Bukva i ini Bukvici koji igraju svoje jadne igre. Sram da ih bude zbog sve ove djece koja se trude casno treniraju i igraju kantonalne lige i ligu mladih. Jadovi prodati skupa sa vasim kondicionim taldzijama.
Pa pogledajte statistike pojedinaca, jedva da cijelu polusezonu imaju 20 minuta igre i jos manje poena.

Cast dvojici izuzetaka Micic i Kusmuk.
It's not about the shoes, it's about what you do in them!

malitraktor
Postovi: 128
Pridružen/a: 07 jul 2008, 16:44
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la malitraktor » 19 jan 2018, 13:03

Lotus je napisao/la:Pa dobro bez ovih iz rs-a sto igraju preko vikenda polufinale prvenstva to je to..Ranije smo se i slozili da je generacija 2002 slaba skroz,a da su glavni igraci 2003 godista Pavlovic,Radovanovic.Aleksic..vidjecemo sta ce biti ..ne treba ni napadati odmah jer covjek je ubacen navrat na nos i sam je rekao da ce kroz ligu mladih vidjeti ko,gdje,sta i to je mislim i najbolje.Tako da ako Bog da na sestoaprilskom turniru trebao bi biti pravi spisak igraca..
Pavlović i Aleksić su već pozvani u reprezentaciju Srbije, za Radovanovića ne znam, ali mislim da će i on tamo, Rakočević je to iskautirao na vakat....

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.