Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
guillermo
Postovi: 2305
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la guillermo » 22 dec 2016, 18:13

pa bas zato sto je on senior trebao bi se poigravati sa juniorima kad je vec ovo takmicenje smijesno...
Onda bi se i Sedekerskis,Mushidi,Simanic,NtilIikina trebali proigravati sa ostalima posto su takodjer profesionalci jos stariji od Dzanana,a svi imaju skoro iste procente realizacije.Naravno da je Musa razocarao i da relativno stangira ali ni ostali profici nisu nista bolji.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Chinaglia » 22 dec 2016, 18:15

ma nema to veze, ne postoji ba pravilo, to je eto samo diskusije radi
Dzanan koliko bude radio na sebi, toliko ce imat

on svoje treba pokazivat na treninzima i u seniorskoj kosarci gdje igra
Zadnja izmjena: Chinaglia, dana/u 22 dec 2016, 18:17, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la KK_Bosna » 22 dec 2016, 18:17

guillermo je napisao/la:
pa bas zato sto je on senior trebao bi se poigravati sa juniorima kad je vec ovo takmicenje smijesno...
Onda bi se i Sedekerskis,Mushidi,Simanic,NtilIikina trebali proigravati sa ostalima posto su takodjer profesionalci jos stariji od Dzanana,a svi imaju skoro iste procente realizacije.Naravno da je Musa razocarao i da relativno stangira ali ni ostali profici nisu nista bolji.
uz svo duzno postovanje, kad bi se oni svi spojili u jednog igraca, nemaju veci talenat od muse :mrgreen:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

kontinen
Postovi: 344
Pridružen/a: 18 nov 2016, 14:52
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kontinen » 22 dec 2016, 18:18

ti njemci mora da su dobri kad ih dobiše italijani koje smo mi prošle godine tukli 40 razlike na poluvremenu

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tracy3McGrady » 22 dec 2016, 18:22

KK_Bosna je napisao/la:
sekretar je napisao/la:Mene jedna stvar cudi kod Muse. Momak je 200+ cm,desnjak,dobre kontrole lopte i prodor u njegovu desnu stranu bi mu trebao biti jace oruzje s obzriom da je desnjak,a ja to uopste ne primjecujem u njegovoj igri. Taj segment kao da ne postoji u njegovom napadu,da probije cuvara u svoju desnu stranu i ide direktno na obruc.
on da ima taj ulaz u desno bio bi zaista nezaustavljiv (barem za ovu djecurliju) jer on sa ovim lijevim ulazom nam je i donio zlato jer niko ne ocekuje to... on sto radi sa lijevim ulazom u seniorima rade manu i harden
Upravo tako, ali ohrabruje da se to da ispraviti, prvi korak je strašan, i da ga nisu udvajali on bi išao svaku tekmu na 30+. E sad je problem što sebi protivnik protiv nas sebi može dozvoliti da ostave sve naše igrače same na trci osim Campare. Ali da to nije slučaj, onda ga nebi smjeli ovako udvajati i on bi lagano prolazio. Šta nam to govori, u seniorima je to mnogo "lakše" sto i pokazuju njegovi procenti, jer kad krene na ulaz i neko ga udvaja, onda ide povratna na tricu gdje stoje "ujice" za tri poena, što mi u juniorskoj kategoriji na žalost nemamo.

Razumijem da mnogu očekuju da on izdominira sve redom, ali protiv godinu starijih od sebe i uz to udvajanjem je vrlo teško napraviti nešto više, iako je realno mogao malo pametnije odigrati prvenstvo, ali tu je i povreda koju je vukao, i ne znamo kakva je tačno povreda bila i koliko ozbiljna.

Sve u svemu iz ove generacije, pored Muse, mogu uspjeti Gegic, Campara, Talic i Maric. Kad kažem uspjeti mislim minimalno na ABA Ligu.

I još nešto, ne trebamo ovo smatrati kao neku tragediju, ipak je ovo samo sport i uz to su samo djeca u pitanju, najbitnije je stvoriti što više igrača za A tim.

Biti 6. U Europi nije neuspjeh, da se razumijemo, jer realno druge repke imaju jednostavno širi roster i igrače koji bar mogu otvorene suteve pogađati.

Momci su se borili i samo trebaju da rade i rezultat će doći.

---Džanan Musa---MVP
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
StevieG8
Postovi: 13429
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la StevieG8 » 22 dec 2016, 18:26

Sta je Gegic htio reci s ovom izjavom da neki igraju za prezime a ne za dres?
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Steph
Postovi: 4121
Pridružen/a: 18 jun 2013, 18:02
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Steph » 22 dec 2016, 18:29

Proziva Musu.

Avatar
<3 LiMes <3
Postovi: 1579
Pridružen/a: 27 jan 2011, 20:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la <3 LiMes <3 » 22 dec 2016, 18:30

Ova prozivka Gegića stoji, komentar je na mjestu, svi smo to vidjeli. Međutim, Musa ovo treba da shvati kao dobru pouku i da nešto radi na svojoj igri. Desni ulaz trenirati po svaku cijenu, postao je providan i sve ga je lakše čuvati. On mora svojim kvalitetom da pravi višak i da otvara prostor drugim igračima, to bi mu trebao da bude najveći kvalitet, on to može, samo ima problem u glavi. Nadam se da će treneri početi s njim da rade na popravku njegove igre, velika bi šteta bila da se ne razvije do kraja. Na stranu sve, Musa je naš najbolji igrač, ovaj put nije bio, ali mu se nadam i očekujem od njega da se uozbilji. Momcima opet čestitam, ljudi, ovo je uspjeh. Pogledajte samo naše susjede koji ulažu u košarku 10 ili više puta nego mi, trebamo biti zadovoljni.
<3 NK Čelik <3 Manchester United <3 LA Lakers <3
Eric Cantona: "Falcao sada može na miru da umre, sretan jer je stigao na sam vrh fudbala. Poslije Uniteda postoji samo nizbrdica".

SlobodaTuzla1919
Postovi: 3498
Pridružen/a: 02 maj 2015, 22:14
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la SlobodaTuzla1919 » 22 dec 2016, 18:31

Niko ne uzima cinjenicu da je Musa većinu prvenstva igrao pod injekcijama
samo naprijed, samo naprijed, samo hrabro bori se, naša pjesma nek' te nosi, sve do nove pobjede!

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la KK_Bosna » 22 dec 2016, 18:34

KK_Bosna je napisao/la:nemojte opet da vas realnost udari po glavi kao sto ste najavljivali na svjetskom medalju, borbu sa amerikancima za zlato, ono "potucemo se u finalu sa njima, jedna je utakmica, pa sta bude"...

morate shvatiti da nasi 17-godisnjaci igraju protiv 18-godisnjaka, cak ce tu biti i nekih od skoro 19 godina, a to mnogo znaci u omladinskim uzrastima
ovo sam napisao 10. novembra. cisto da se zna.

ko shvata kako omladinski sport funkcionise, razumije da je uspjeh biti 6. u evropi sa igracima koji su godinu do dvije mladji od konkurencije. pravi rezultat se tek moze ocekivati iduce godine kada i nasi budu imali 18 godina, a za ove selekcije sto su sada otisle na SP budu igrali igraci od takodjer 18 godine koje su nasi preslusali prosle godine u litvaniji. tada ce biti cilj medalja, ovo je bilo veoma dobro, da je musa bio na svom nivou otisli bismo na SP i to bi se moglo smatati ekstra uspjehom.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la chily-rz » 22 dec 2016, 18:55

Prije svega ne znam otkud toliko kritika na jedan sasvim dobar rezultat ovih momaka,.Pa da naši seniori završe šesti u Evropi vjerujem da bi im neki i docek pravili,.

Razumijem da je Musa po pravilu prvi koji trpi kritike,valjda zato što se od njega najviše i ocekuje no nije li baš Pandza izjavio da je ovaj igrao pod inekcijama i da vuce tu povredu,.Dodajmo tome da su ovi momci odigrali šest utakmica u sedam dana i da je baš taj Musa imao najvecu minutažu onda je valjda bilo i za ocekivati da on ne bude baš na 100% ovo prvenstvo,.Musa se trošio u napadu ako nije u odbrani,momak je jedan od najvecih talenata u ovoj generaciji i sasvim sam siguran da vecina selektora pred susret sa BiH najviše pažnje posveti odbrani od Muse,.Pretrpio je naviše faulova u našoj ekipi,cesto su ga udvajali,mucio se cak i da primi loptu,.

Gegic,ok,razumijem razocarenje,sasvim sigurno da bolje poznaje situaciju unutar ekipe ali ako si vec izašao sa optuznicama onda ih vec i adresiraj a ne da ljudi nagadjaju kome je to upuceno,.

Generalno kroz citavo prvenstvo smo imali problem sa šutom iz vana,nemam podatke ali vjerujem da ukupan šut za tri nije veci od 25 % a sumnjam da je nešto bolja situacija i sa polu-distanice i ako smo takve šuteve opcenito rijetko vidjali,.Slobodna bacanja ocajna a nije da ih nismo šutirali u velikom broju ovo prvenstvo,.S obzirom da smo u reketu igrali bez Sikiraša i Mutica evidentno je da bez tog šuta se nije ni moglo više,.

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la lumani » 22 dec 2016, 18:59

KK_Bosna je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:nemojte opet da vas realnost udari po glavi kao sto ste najavljivali na svjetskom medalju, borbu sa amerikancima za zlato, ono "potucemo se u finalu sa njima, jedna je utakmica, pa sta bude"...

morate shvatiti da nasi 17-godisnjaci igraju protiv 18-godisnjaka, cak ce tu biti i nekih od skoro 19 godina, a to mnogo znaci u omladinskim uzrastima
ovo sam napisao 10. novembra. cisto da se zna.

ko shvata kako omladinski sport funkcionise, razumije da je uspjeh biti 6. u evropi sa igracima koji su godinu do dvije mladji od konkurencije. pravi rezultat se tek moze ocekivati iduce godine kada i nasi budu imali 18 godina, a za ove selekcije sto su sada otisle na SP budu igrali igraci od takodjer 18 godine koje su nasi preslusali prosle godine u litvaniji. tada ce biti cilj medalja, ovo je bilo veoma dobro, da je musa bio na svom nivou otisli bismo na SP i to bi se moglo smatati ekstra uspjehom.

To je to.Sta vrijedi i da osvojimo ako necemo dobiti igraca za A repku....Prije smo igrali b divizije pa dobili Gordu,Nihada,,Kikana..Sada Musu,Gegica,Atica ako dode sebi i po meni Talica a valjda se nekad pojavi neko da obavlja prljavi posao poput Harisa.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la KK_Bosna » 22 dec 2016, 19:04

lumani je napisao/la:To je to.Sta vrijedi i da osvojimo ako necemo dobiti igraca za A repku....Prije smo igrali b divizije pa dobili Gordu,Nihada,,Kikana..Sada Musu,Gegica,Atica ako dode sebi i po meni Talica a valjda se nekad pojavi neko da obavlja prljavi posao poput Harisa.
da je cerkezovicu barem 5 cm vise, on bi bio taj prljavi covjek :cry:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la chily-rz » 22 dec 2016, 19:04

lumani je napisao/la: To je to.Sta vrijedi i da osvojimo ako necemo dobiti igraca za A repku....Prije smo igrali b divizije pa dobili Gordu,Nihada,,Kikana..Sada Musu,Gegica,Atica ako dode sebi i po meni Talica a valjda se nekad pojavi neko da obavlja prljavi posao poput Harisa.
Šta misliš o ovom našem Durmi ? Ima dobar odraz,duge ruke i miran je u završnici pod obrucem,.Na onom EP je pokazao veliku borbenost i dosta dobar je defanzivno,rekao bi da se može i od njega ocekivat da izraste u solidnog igraca za rotacije,.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 22 dec 2016, 19:05

Federer17 je napisao/la: :lol: :lol: :lol: Nosio peskire, a da njega nije bilo ne bi osvojili EP. Tada nosio peskire (nije imao nikakvu ulogu), a sada imao solidne brojke? :rol:
Eurobasket 2014 ne pravi se pametan previse jer vidi se iz aviona da pratiš nase selekcije od prosle godine i to same završnice.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Tarik91
Postovi: 185
Pridružen/a: 26 dec 2012, 21:51
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tarik91 » 22 dec 2016, 19:40

Znaci ovako nesto:
Ntilikina
Velicka
Musa
Doumbouya
Hartenstein

Nekakvo najbolji igraci podjelen na fair nacin.

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Federer17 » 22 dec 2016, 19:42

Wandelanoite je napisao/la:
Federer17 je napisao/la: :lol: :lol: :lol: Nosio peskire, a da njega nije bilo ne bi osvojili EP. Tada nosio peskire (nije imao nikakvu ulogu), a sada imao solidne brojke? :rol:
Eurobasket 2014 ne pravi se pametan previse jer vidi se iz aviona da pratiš nase selekcije od prosle godine i to same završnice.
Provalio si me.. :(

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la lumani » 22 dec 2016, 19:42

chily-rz je napisao/la:
lumani je napisao/la: To je to.Sta vrijedi i da osvojimo ako necemo dobiti igraca za A repku....Prije smo igrali b divizije pa dobili Gordu,Nihada,,Kikana..Sada Musu,Gegica,Atica ako dode sebi i po meni Talica a valjda se nekad pojavi neko da obavlja prljavi posao poput Harisa.
Šta misliš o ovom našem Durmi ? Ima dobar odraz,duge ruke i miran je u završnici pod obrucem,.Na onom EP je pokazao veliku borbenost i dosta dobar je defanzivno,rekao bi da se može i od njega ocekivat da izraste u solidnog igraca za rotacije,.

Slabo sam ga pratio,ne znam stvarno.

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 846
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Jakobsen91 » 22 dec 2016, 19:49

Campi je prije 2 godine otisao povrijedjen na prvenstvo. To je razlog silnih DNP, a ne sto nije bio kvalitetan da bar odmori nekog koju minutu. :D

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la sekretar » 22 dec 2016, 20:11

Frank MVP Ntilikina. Koji stroj u pm.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.