Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
randy_moss
Postovi: 1919
Pridružen/a: 18 avg 2009, 13:41
Lokacija: Austrija
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la randy_moss » 01 maj 2012, 12:29

edinjo-bih je napisao/la:Junior FC BARCELONA- KK SPARS - Torneo Internacional Hospitalet (Nijt 2012) - BaloncestoCantera

" onclick="window.open(this.href);return false;
Sta je s demarkacijom? Ne mogu lopte primiti kako treba, a vrijede po 150 000 eura. :?
SuperBowl Champions 2001, 2003, 2004, 2014

EdinTM87: "Cinjenica je da (Jamie Collins) D'Qwell Jacksonu ne moze pertle vezat po segmentu sposobnosti na poziciji LB."

Posljednji put kada je Indianapolis pobijedio New England: 15. Novembar 2009.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 03 maj 2012, 22:08

vidio sam sliku maloh antunovica, bio je u dresu hrvatske...znaci nema potrebe da ga i dalje ovdje spominjemo.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 06 maj 2012, 14:36

Bosnian 6'7'' PG Sandro Gacic ('96) has played very well in the tournament despite of coming from a minor injury that remained out of the team in the last weeks. He got all the tools for converting into a top player. Has the skills and the physical abilities, but he's kind of inconsistent player not showing everytime his potential and his complete package. Offensivily he has all, ball handling, vision, passing, shooting… He's a classy player but needs to be more regular.

sa stranice eurohopes.com

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 06 maj 2012, 17:08

Ne znam jesam li na pravoj temi ali mene interesuje zašto niko ne spominje malog Kurtića iz Nancy-a. Gledao sam ga prošle godine i mislim da je uz Bulića i Halilovića najtalentovaniji košarkaš u toj grupi od 16 koji su bili na pripremama. Ni Aco ni Harun ga ne spominju a trebali bi. Također, Marković iz Heliosa isti slučaj (njega sam gledao u NLB ligi ove godine). Ova četiri košarkaša koja sam spomenuo moraju biti na spisku od 24 ako Aco već teži podmalđivanju a ne spominju se. O Haliloviću sam rekao sve na drugoj temi i mislim da će on biti na spisku.I na Atanackovića sam zaboravio. Sve odlični mladi igrači koej moramo pogurati da bi stvarno postali igrači.

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la neno#4 » 06 maj 2012, 17:53

Ramljak ce biti kod Repese u 12.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 06 maj 2012, 18:25

neno#4 je napisao/la:Ramljak ce biti kod Repese u 12.
Vejrovatno si mislio meni odgovoriti na drugoj temi. Svi igrači koje sam nabrojao (Suton, Planinić, Ramljak i Mašić) zavisno od trenera mogu imati mjesta u repki Hrvatske ali generalno nijedan od njih neće imati dugoročno zacementirano mjesto nezavisno od trenera jer Hrvati imaju na svkoaj poziciji nekoliko takvih igrača a plus imaju nekoliko mladih vanserijskih talenata na istim pozicijama.

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la lumani » 06 maj 2012, 18:27

zaboljisportuBiH je napisao/la:
neno#4 je napisao/la:Ramljak ce biti kod Repese u 12.
Vejrovatno si mislio meni odgovoriti na drugoj temi. Svi igrači koje sam nabrojao (Suton, Planinić, Ramljak i Mašić) zavisno od trenera mogu imati mjesta u repki Hrvatske ali generalno nijedan od njih neće imati dugoročno zacementirano mjesto nezavisno od trenera jer Hrvati imaju na svkoaj poziciji nekoliko takvih igrača a plus imaju nekoliko mladih vanserijskih talenata na istim pozicijama.
Ako nije problem ,hajde nabroji mi te vanseriske talente?
Hrvastka kosarka je u najvecoj krizi,koja uzima amere za repku!

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 06 maj 2012, 19:11

njima dolaze par bas dobroh mladih igraca (delas, radosevic, prostran, mustapic, bender, hezonja, bosnjak, arapovic, saric, m. ramljak, b. barac, ...).naravno da oni nisu svi sad vec spremni za A-tim ali u sledecim godinama ce imati sirok spisak... .

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 06 maj 2012, 21:29

edinjo-bih je napisao/la:njima dolaze par bas dobroh mladih igraca (delas, radosevic, prostran, mustapic, bender, hezonja, bosnjak, arapovic, saric, m. ramljak, b. barac, ...).naravno da oni nisu svi sad vec spremni za A-tim ali u sledecim godinama ce imati sirok spisak... .
Evo čovjek odgovorio, a dok oni stasaju sad imaš pet centara prije Planinića koji su samo par godina stariji, a možda je malo slabija konkurencija kod Ramljaka ali i on može biti tu negdje blizu ili ponekad među 12 ali značajniju ulogu neće dobiti sem ako ne napravi neki ogroman napredak u svojoj karijeri.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la nerminh74 » 06 maj 2012, 21:57

zaboljisportuBiH je napisao/la:
neno#4 je napisao/la:Ramljak ce biti kod Repese u 12.
Vejrovatno si mislio meni odgovoriti na drugoj temi. Svi igrači koje sam nabrojao (Suton, Planinić, Ramljak i Mašić) zavisno od trenera mogu imati mjesta u repki Hrvatske ali generalno nijedan od njih neće imati dugoročno zacementirano mjesto nezavisno od trenera jer Hrvati imaju na svkoaj poziciji nekoliko takvih igrača a plus imaju nekoliko mladih vanserijskih talenata na istim pozicijama.
suton i planinic pored zivih baraca i tomica, pa poslje bilana, zorica, andrica donekle i radosevica tesko da ce ikada imati vise od kratkotrajne epizode
ramljak mozda ima malo vise sanse jer rozic je ostario i nije vise za repke, a mladji je od rudeza, perica i malkice bogdanovica, ali opet dolazi saric koji je najveci hrvatski talenat, tako da tesko da ce se previse zadrzati u hr. repci

masic tesko da moze ikada da udje u hrvatsku repku
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la lumani » 06 maj 2012, 21:59

zaboljisportuBiH je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:njima dolaze par bas dobroh mladih igraca (delas, radosevic, prostran, mustapic, bender, hezonja, bosnjak, arapovic, saric, m. ramljak, b. barac, ...).naravno da oni nisu svi sad vec spremni za A-tim ali u sledecim godinama ce imati sirok spisak... .
Evo čovjek odgovorio, a dok oni stasaju sad imaš pet centara prije Planinića koji su samo par godina stariji, a možda je malo slabija konkurencija kod Ramljaka ali i on može biti tu negdje blizu ili ponekad među 12 ali značajniju ulogu neće dobiti sem ako ne napravi neki ogroman napredak u svojoj karijeri.

Daleko je to od onoga, sto te vodi ka vrhu evropske kosarke.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la nerminh74 » 06 maj 2012, 22:13

lumani je napisao/la:
zaboljisportuBiH je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:njima dolaze par bas dobroh mladih igraca (delas, radosevic, prostran, mustapic, bender, hezonja, bosnjak, arapovic, saric, m. ramljak, b. barac, ...).naravno da oni nisu svi sad vec spremni za A-tim ali u sledecim godinama ce imati sirok spisak... .
Evo čovjek odgovorio, a dok oni stasaju sad imaš pet centara prije Planinića koji su samo par godina stariji, a možda je malo slabija konkurencija kod Ramljaka ali i on može biti tu negdje blizu ili ponekad među 12 ali značajniju ulogu neće dobiti sem ako ne napravi neki ogroman napredak u svojoj karijeri.

Daleko je to od onoga, sto te vodi ka vrhu evropske kosarke.
a planinic i ramljak su igraci koji ce nekoga lansirati u vrh hrvatske kosarke

PS
ako neko zeli nastaviti na ovu temu ima topic Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci, ovo je topic mladih BiH reprezentativaca tako da ostale postove brisem
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 06 maj 2012, 22:40

Završnica juniorskog šampionata BiH
Sparsi i Široki odlučuju o prvaku
Piše: A. Kontić Danas, 09:08
U finalu završnog turnira juniorskog košarkaškog prvenstva BiH u košarci u organizaciji OKK Sparsa nastupaju timovi Spars, Široki i Sloboda.

Nakon prvih utakmica na turniru koji se igra u Sarajevu u dvorani I KSC-a Skenderija, Sparsi i Sloboda imaju po jednu pobjedu.

Sparsi su na otvorenju turnira bili bolji od Slobode sa 96:66. U timu Sparsa najefikasniji je bio Vrabac sa 24 poena, Buza je postigao 19, Kurtagić 12, dok su Šalić i Ferhatbegović upisali po 9 postignutih koševa. U timu Slobode istakli su se Ahmedić sa 26 i Marijan sa 20 poena.

U drugoj utakmici Sloboda je savladala tim Širokog sa 85:78. Ponovo su u timu Slobode bili odlično raspoloženi Ahmedić sa 29 i Marijan sa 19 poena. U timu iz Širokog Brijega najraspoloženiji je bio Ćorić.

Sutra sa početkom u 16:30 na parket će timovi Sparsa i Širokog i ta utakmica će odlučiti koja ekipa će biti osvajač juniorskog šampionata naša zemlje.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 06 maj 2012, 22:45

HKK ŠIROKI - OKK SPARS 71:85 (22:18, 13:18, 14:29, 22:20)

HKK ŠIROKI: Ćorić 4,. Zovko 26, Babić 6, Bošnjak M, Barać, Mikulić, Marjanović, Bošnjak D. 16, Brekalo 6, Karačić, Pavlović 6. Trener: Jakša Vulić, pomoćni trener: Igor Jelačić

OKK SPARS: Salčin N.7, Nikolić 12, Vrabac 21, Ferhatbegović, Kurtagić 2, Salčin A, Prusina, Ahmedović, Buza 15, Glogovac 15, Šalić 13, Petković. Trener: Trbić Marko, pomoćni trener: Trnka Mrza.

spars znaci prvak :)

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la neno#4 » 06 maj 2012, 23:15

zaboljisportuBiH je napisao/la:
neno#4 je napisao/la:Ramljak ce biti kod Repese u 12.
Vejrovatno si mislio meni odgovoriti na drugoj temi. Svi igrači koje sam nabrojao (Suton, Planinić, Ramljak i Mašić) zavisno od trenera mogu imati mjesta u repki Hrvatske ali generalno nijedan od njih neće imati dugoročno zacementirano mjesto nezavisno od trenera jer Hrvati imaju na svkoaj poziciji nekoliko takvih igrača a plus imaju nekoliko mladih vanserijskih talenata na istim pozicijama.
Pa kazem da ce da bude u 12 kod Repese i to je provjerena informacija. Nista drugo nisam rekao, jednom kad zabiljezi nastup to je gotovo.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

bandit
Postovi: 488
Pridružen/a: 19 mar 2008, 21:32
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la bandit » 07 maj 2012, 09:52

edinjo-bih je napisao/la:HKK ŠIROKI - OKK SPARS 71:85 (22:18, 13:18, 14:29, 22:20)

HKK ŠIROKI: Ćorić 4,. Zovko 26, Babić 6, Bošnjak M, Barać, Mikulić, Marjanović, Bošnjak D. 16, Brekalo 6, Karačić, Pavlović 6.
Koji su sve nasi ovdje ... :arrow:

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Kevin » 07 maj 2012, 10:26

bandit je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:HKK ŠIROKI - OKK SPARS 71:85 (22:18, 13:18, 14:29, 22:20)

HKK ŠIROKI: Ćorić 4,. Zovko 26, Babić 6, Bošnjak M, Barać, Mikulić, Marjanović, Bošnjak D. 16, Brekalo 6, Karačić, Pavlović 6.
Koji su sve nasi ovdje ... :arrow:
koliko ja znam:
Babić bh
D.Bošnjak i Karačić su hr, ali je ovaj Karačić tek kadet prva godina meščini i igra za kadetsku hrvatsku, ali nisam stvarno siguran
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

konobar23
Postovi: 96
Pridružen/a: 03 apr 2011, 22:35
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la konobar23 » 07 maj 2012, 14:39

Karacic je bio na zadnja dva okupljanja hrvatske u-16 repke iako je pitanje dali ce imat mjesta u punom sastavu pored mazalina, bozica, tomica, beslica, zebica i jurice koji su na njegovoj poziciji kvalitetom ispred njega

sto se tice ovog pravila oko prelaska igraca postoji jasno pravilo. svaki igrac koji je zaigrao za u-18 reprezentaciju neke drzave na sluzbenom natjecanju nema pravo mjenjati kosarkasko drzavljanstvo bez dozvole fibe, i dva saveza drzave za koju je igrao i u koju prelazi. dakle za ramljaka i planinica trebate dozvolu hks-a, fibe i ksbih-a. za sutona, masica, naletilica i princa to ne treba. masic, naletilic i princ ni nemogu igrat za hrvatsku bez dozvoli vaseg saveza i fibe

o ramljaku u sigurnih 12 u repki to me nebi iznenadilo ako je istina da dolazi u cibonu. vjerovatno mu je to obecanje islo uz dogovor o prelasku u cibonu. ni prvi, ni zadnji kojem je ugovor s cibonom donio status reprezentativca. a ionko m. tomas dobiva slobodno ljeto, a peric je izgubljen slucaj. ne zato sto nema kvalitetu vec nije clan jablanove agencije, a odbio je dati 15,000 eura hks-u kad je potpisao za unicaju

prica od draperu je pocela kad su dva crnca sa zlatnim lancugama gledali utakmicu cedevita-partizan. hks je dobio malo love za nasu putovnicu i mjesto u repki, a prije toga se odbijali 3 puta bolji ameri popu alana andersona ili hawkinsa jer hrvatska javnost to ne podrzava

sto se halilovica tice nije samo on zapostavljen. zapostavljen je bio i saric i svi ostali dok je androic bio trener. dolaskom sarlatana brajkovica saric je dobio sve ovlasti. inace halilovic vam nije trojka i tsko da ce ikad biti. falimu tehnika i sut, dok za 4. mora dobit na kilazi. atletican je i snalazljiv ispod kosa, al generalno nije neki prevelik talent. i inace cisto sumnjam da ce aco imat muda ubacit nekog mladjeg u reprezentaciju. do sad nikad u karijeri nije pokazivao hrabrosti za ubacivanjem mladjih igraca

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la lumani » 07 maj 2012, 14:57

Zakon stare" ex juge "bih nam pomogao mnogo,nema izlaska vani prije 28 god.
Tako bih mladi duze igrali u bih,jaca liga ,jaca konkurencija!
Talenata nema,ovo je sve prosjek nista vise.
Kad samo vidim koja imena se spominju,muka mi dode.
Teletovica ne racunam,on je klasa za sebe.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 07 maj 2012, 22:38

kazu da ce kadeti igrati aBd krajem mjeseca na turniru u travniku i da ce to aBd doci gacic i djedovic :)

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.