Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Chstal » 04 jul 2017, 13:58

Kakva savjest? Decko ima ogroman privatan problem.
Do sad su svi otkazivali zbog privatnih problema, kod nekih je istina a kod nekih ne. Njemu želim da to što prije riješi, ali ako je stvarno imao nije trebao dolaziti. Ovako samo stavlja sumnju jbg. Da je otkazao zato što nema Muse i Njegoša

Penny Hardaway #1[/quote]


Nije on takav da otkazuje zbog Muse i Njegosa. On je pravi profesionalac.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 04 jul 2017, 14:06

gaston je napisao/la:Imao sam priliku da upoznam ovog malog Nedima Omerovića. (Mama mu je glavna med.sestra na urologiji koga zanima :mrgreen: )
Prijatan dečko. :thumbup:
Vjerovatno zbog toga i igra s obzirom na kvalitet kakav posjeduje.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 06 jul 2017, 10:52

Selektor Bodiroga igrače je podijelio u dvije grupe. Prva grupa okupiće se u sutra u Sarajevu i na tom spisku nalazi se sljedećih 15 imena:

Mihajlo Nešković, Karlo Zelenika, Ognjen Marković, Milan Manojlović, Haris Dedajić, Harun Huseinpašić, Alija Islamović, Amar Mehić, Ante Kovač, Ante Maraš, Marko Pržović, Dario Dragičević, Vedran Stokanović, Đorđe Pantić i Denis Korman.

Igrači iz ove grupe, koji zadovolje kriterijume Stručnog štaba nastaviće sa pripremama za EYOF igre i Evropsko prvenstvo, sa drugom grupom u kojoj se nalaze sljedeći igrači:

Saša Antunović, Đorđe Topolović, Kosta Kontić, Tarik Biberović, Timur Krupalija, Nino Herenda, Nikola Mičić, Mirza Kusturica, Stefan Milošević, Deni Radak.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tracy3McGrady » 06 jul 2017, 17:53

Ima li ovdje šta da valja?

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 06 jul 2017, 22:21

Tracy3McGrady je napisao/la:Ima li ovdje šta da valja?

Penny Hardaway #1
Dobra ekipa četvrtfinale A divizije sigurno bi izborili nadam se da ce to na EYOF-u pokazat. Biberovic, Mehic i Micic koji 02' talenti, a ima dosta korektnih igraca koji bi mogli napraviti nesto
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 07 jul 2017, 00:00

Tracy3McGrady je napisao/la:Ima li ovdje šta da valja?

Penny Hardaway #1
Biberovic, Mehic, Radak

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la mercurial » 07 jul 2017, 16:08

Moze li neko napisati ove igrace po klubovima ?
Ovo meni izgleda kao selekcija RS-a i Sarajeva.
O ovom Mirzi Kusturici se pricalo kao o velikom potencijalu.

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Chstal » 07 jul 2017, 16:32

Tracy3McGrady je napisao/la:Ima li ovdje šta da valja?

Penny Hardaway #1
Zavisi kako gledas? Trenutno je najbolji Tarik Biberovic pa poslije vjerovatno Mirza Kusturica.

Za buducnost ima dobrih talenata:

centri: Islamovic Alija, Timur Krupalija, Mehic Amar, Antunovic Sasa
bekovi: Micic Nikola

Od ovih centara zavisi hoce li ici 210+

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 07 jul 2017, 16:37

Moze li ova generacija izboriti A-diviziju?

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 07 jul 2017, 20:11

Ima li gdje da se prati juniorska reprezentacija
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 07 jul 2017, 20:19

Vucevich je napisao/la:Moze li ova generacija izboriti A-diviziju?
Sve zavisi kakvi su ostali protivnici i je li se nekoj od reprezentacija potrefila dobra generacija. Mislim da su u B diviziji 24 reprezentacije, a samo 3 idu dalje. Odmah na osnovu te informacije se moze zakljuciti da ce biti jako tesko da budemo bolji od 22 ekipe. Od zvucnijih i kosarkaskijih reprezentacija, tu je svakako Grcka i sigurno ce oni biti jedni od favorita za A diviziju. Nama ce mnogo znaciti ove EYOF igre i jako je bitno da se momci tu uigraju i da se ostvari hemija medju njima. Nas glavni igrac Biberovic otprilike nije Musin kapacitet, pa samim tim nemamo istinskog vodju koji ce moci iznijeti ovo na svojim ledjima. Mehic se nije razvio ni priblizno ocekivanom, pa u njemu Tarik nece imati Sikirasa (kojeg je Dzanan imao). Ima tu jos nekoliko momaka koji znaju igrati kosarku, ali iskreno ne znam imaju li potreban kvalitet da udjemo u najveci rang. Jeste da ovo nije A divizija i da ovo poredjenje s Musinom generacijom (koja je osvojila tu najjacu diviziju) mozda i nije na mjestu, ali svejedno je upitno imamo li kvalitet za najbolje tri reprezentacije. Najbitnije je da ove igre mladih odigraju kako treba, da se dobro uigraju i da ne bude povreda, a onda maksimalno zapeti u svakoj tekmi za svaku loptu. Po meni, 1/4 finale je realnost, a sve preko toga je premija.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 07 jul 2017, 23:09

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 07 jul 2017, 23:57

Bassha je napisao/la:U18 izglubila od Slovenaca

http://www.fibalivestats.com/u/KZS/616545/bs.html

Sta li je sa dvojcem iz Igokee, nigdje nije pisalo da su otpali. Valjda ce njih testirati u narednom pripremnom mecu. Kontam, mozda su Barukcija i Mirkovic naucili nesto kosarke, ili je samo Slovenija los protivnik... Ako su se njih dvojica popravili, onda smo solidno pokriveni na unutrasnjim pozicijama. Jos se nadati da ce Campara, Alikadic, Adzic, Soldo, Omerovic i Cerkezovic biti dovoljno kvalitetni na vanjskim pozicijama i da izborimo taj opstanak. Ja mislim da to ne bi trebalo doci u pitanje.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 08 jul 2017, 00:33

kobe24 je napisao/la:Mehic se nije razvio ni priblizno ocekivanom, pa u njemu Tarik nece imati Sikirasa (kojeg je Dzanan imao). a.
Jel bas? Ja sam mislio da on dominira u Megi... kakva je situacija?

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 08 jul 2017, 12:09

Vucevich je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Mehic se nije razvio ni priblizno ocekivanom, pa u njemu Tarik nece imati Sikirasa (kojeg je Dzanan imao). a.
Jel bas? Ja sam mislio da on dominira u Megi... kakva je situacija?
Ma ne dominira ni u njihovim kadetima, a da ne pricam o nekoj dominaciji u juniorima (jer, obicno se veliki talenti sa 16 godina bez problema mogu nositi sa juniorima). U finalu kadetske lige Srbije je dao 6 poena, u polufinalu 0, a u cetvrtfinalu 4 poena (mislim da ce ti to dovoljno reci o njegovoj 'dominaciji').
Ja ipak ne sumnjam da ce on napredovati i izrasti u dobrog kosarkasa, tek je napunio 16 godina. E sad, gdje mu je plafon, to je tesko procijeniti. Najbitnije je da tijelo dovede u red, a po zadnjim slikama se cini da je radio na tome. Valjda ce za 2-3 godine poraditi i na ostalim stvarima, jer trenutno njegova kosarka je kao usporeni snimak.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

hrn
Postovi: 862
Pridružen/a: 07 dec 2016, 22:08
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la hrn » 08 jul 2017, 13:37

Vucevich je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Mehic se nije razvio ni priblizno ocekivanom, pa u njemu Tarik nece imati Sikirasa (kojeg je Dzanan imao). a.
Jel bas? Ja sam mislio da on dominira u Megi... kakva je situacija?
Ja sam ga gledao na 6to aprilskom turniru u Sarajevu , potencijal ali jos nije ni blizu za ozbiljnu kosarku

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 08 jul 2017, 14:20

kobe24 je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Mehic se nije razvio ni priblizno ocekivanom, pa u njemu Tarik nece imati Sikirasa (kojeg je Dzanan imao). a.
Jel bas? Ja sam mislio da on dominira u Megi... kakva je situacija?
Ma ne dominira ni u njihovim kadetima, a da ne pricam o nekoj dominaciji u juniorima (jer, obicno se veliki talenti sa 16 godina bez problema mogu nositi sa juniorima). U finalu kadetske lige Srbije je dao 6 poena, u polufinalu 0, a u cetvrtfinalu 4 poena (mislim da ce ti to dovoljno reci o njegovoj 'dominaciji').
Ja ipak ne sumnjam da ce on napredovati i izrasti u dobrog kosarkasa, tek je napunio 16 godina. E sad, gdje mu je plafon, to je tesko procijeniti. Najbitnije je da tijelo dovede u red, a po zadnjim slikama se cini da je radio na tome. Valjda ce za 2-3 godine poraditi i na ostalim stvarima, jer trenutno njegova kosarka je kao usporeni snimak.
Mehic ima nesrecu sto je sa njim na poziciji trenutno Gruzijac Bitadze-NBA potencijal,a sreca mu je da ima cast da radi sa vrhunskim trenerom za visoke igrace Vucurovicem,tako da je sve do njega.Ima super tijelo za centra,pa vidjecemo..

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la mercurial » 08 jul 2017, 14:44

Goga Bitadze ce vjerovatno dogodine na draft i promijenit ce ekipu. Mehic je od njega mladji 2 godine i ne smeta mu sto je Bitadze u ekipi nimalo za njegov razvoj. Samo Mehic je klasicni late bloomer. Centri kasnije sazrijevaju, on jos raste, fizicki se mjenja, tako da nista na tijelu ne moze raditi znacajnije do bar 18-te godine kad mu malo uspori taj rast. Predvidjam da bi Mehic mogao eksplodirati tek oko 20te godine, dok formira tijelo i dok ne nauci upravljati s tim tijelom.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 08 jul 2017, 14:47

Lotus je napisao/la:
kobe24 je napisao/la: Ma ne dominira ni u njihovim kadetima, a da ne pricam o nekoj dominaciji u juniorima (jer, obicno se veliki talenti sa 16 godina bez problema mogu nositi sa juniorima). U finalu kadetske lige Srbije je dao 6 poena, u polufinalu 0, a u cetvrtfinalu 4 poena (mislim da ce ti to dovoljno reci o njegovoj 'dominaciji').
Ja ipak ne sumnjam da ce on napredovati i izrasti u dobrog kosarkasa, tek je napunio 16 godina. E sad, gdje mu je plafon, to je tesko procijeniti. Najbitnije je da tijelo dovede u red, a po zadnjim slikama se cini da je radio na tome. Valjda ce za 2-3 godine poraditi i na ostalim stvarima, jer trenutno njegova kosarka je kao usporeni snimak.
Mehic ima nesrecu sto je sa njim na poziciji trenutno Gruzijac Bitadze-NBA potencijal,a sreca mu je da ima cast da radi sa vrhunskim trenerom za visoke igrace Vucurovicem,tako da je sve do njega.Ima super tijelo za centra,pa vidjecemo..
Gdje si bolan, jesi ziv? :D Bas nedavno si mi pao na pamet, a haman si bio skroz prestao pisati na ovom forumu.

Ma stoji to sve, Goga jeste nba potencijal, šica trice kao lud i mene najvise podsjeca na Zubca (mada je vjerovatno i veci potencijal od njega). Medjutim, on je '99. godiste, 'prerastao' je juniore i nece vise biti konkurencija Mehicu na poziciji petice. U predstojece dvije godine, Amar mora gristi i trenirati kao nikad i realno je ocekivati da u tom periodu postane njihov glavni igrac.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 08 jul 2017, 14:55

kobe24 je napisao/la:
Lotus je napisao/la:
kobe24 je napisao/la: Ma ne dominira ni u njihovim kadetima, a da ne pricam o nekoj dominaciji u juniorima (jer, obicno se veliki talenti sa 16 godina bez problema mogu nositi sa juniorima). U finalu kadetske lige Srbije je dao 6 poena, u polufinalu 0, a u cetvrtfinalu 4 poena (mislim da ce ti to dovoljno reci o njegovoj 'dominaciji').
Ja ipak ne sumnjam da ce on napredovati i izrasti u dobrog kosarkasa, tek je napunio 16 godina. E sad, gdje mu je plafon, to je tesko procijeniti. Najbitnije je da tijelo dovede u red, a po zadnjim slikama se cini da je radio na tome. Valjda ce za 2-3 godine poraditi i na ostalim stvarima, jer trenutno njegova kosarka je kao usporeni snimak.
Mehic ima nesrecu sto je sa njim na poziciji trenutno Gruzijac Bitadze-NBA potencijal,a sreca mu je da ima cast da radi sa vrhunskim trenerom za visoke igrace Vucurovicem,tako da je sve do njega.Ima super tijelo za centra,pa vidjecemo..
Gdje si bolan, jesi ziv? :D Bas nedavno si mi pao na pamet, a haman si bio skroz prestao pisati na ovom forumu.

Ma stoji to sve, Goga jeste nba potencijal, šica trice kao lud i mene najvise podsjeca na Zubca (mada je vjerovatno i veci potencijal od njega). Medjutim, on je '99. godiste, 'prerastao' je juniore i nece vise biti konkurencija Mehicu na poziciji petice. U predstojece dvije godine, Amar mora gristi i trenirati kao nikad i realno je ocekivati da u tom periodu postane njihov glavni igrac.
Hvala na pitanju,dobro sam zivi se :D Ne pisem,ali pratim..Sve ima i do njega je sve,pa cemo vidjeti..

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.