Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 12 jun 2017, 08:50

hercegovina je napisao/la:ima li igdje kalendar aktivnosti u ks bih za ovu godinu ? kad su omladiska prvenstva reprezentacija?
u20 mislim da ove godine nema ali opet nisam siguran
u18- 29.7 krecemo protiv Francuza (EP A )
u16- 10.8 igramo protiv Norveske (EP B )
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ziggs » 12 jun 2017, 16:26

gaston je napisao/la:Musa če po svemu sudeći sljedeće godine na draft.
Da li isto vrijedi i za Gegića ?
Obojica, za sada, planiraju da izađu sljedeće godine.

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la pazzarac » 13 jun 2017, 16:46

Shooting drills results

slika

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 13 jun 2017, 17:28

Odlicno bi bilo kad bi Gegic dosao na ovaj procenat trojki iz igre, a sanse za to i nisu bas velike. Slobodna su ok 70%, mada i to treba popravljati i dobro bi bilo da mu ne idu ispod 80%.
Musini rezultati su zadovoljavajuci, mada on treba teziti dodatnom unapredjenju suta i da na slicnim testiranjima trojka bude izmedju 35-40/50, a da FT ne idu ispod 8/10. Inace bi za njega odlicno bilo da recimo narednu sezonu odigra sa 40+ procentom za tri i 85+ procentom sa linije za slobodna bacanja (naravno, sve to u minutazi od 20+mpg). To bi znacilo da je on vec ozbiljan suter, a ja iskreno ne mislim da je to realno ocekivati za narednu sezonu (pogotovo ovaj sut sa distance).
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 15 jun 2017, 18:34

Ima li spiska U18 repke, uskoro i pripreme pocinju? Neki su se vec pohvalili da su dobili poziv, ali zvanicnog spiska izgleda nigdje nema. Otprilike da najbolji trojac (Musa, Sikiras, Campara) nece biti tu. :roll:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

hrn
Postovi: 862
Pridružen/a: 07 dec 2016, 22:08
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la hrn » 15 jun 2017, 21:01

kobe24 je napisao/la:Ima li spiska U18 repke, uskoro i pripreme pocinju? Neki su se vec pohvalili da su dobili poziv, ali zvanicnog spiska izgleda nigdje nema. Otprilike da najbolji trojac (Musa, Sikiras, Campara) nece biti tu. :roll:
Alikadić Adi (Radnički, Goražde), Barukčija Amar (Koš, Sarajevo) Begić Hamza (Gen, Sarajevo), Cvitanović Drago (Student, Mostar), Čampara Sani (Real Madrid), Čečavac Veljko (Igokea, Aleksandrovac) , Čerkezović Emir (Sloboda, Tuzla), Đaković Nikola (Dinamik, Beograd), Ilić Vojin (Spars, Sarajevo), Janković Aljoša (Igokea, Aleksandrovac), Kamenjaš Kenan (Koš, Sarajevo), Kočić Srđan (Spars, Sarajevo), Kovačević David (Borac, Banjaluka), Mirković Vedran (Koš, Sarajevo), Musa Džanan (Cedevita, Zagreb), Mutić Lazar (Hospitales, Madrid), Omerović Nedim (Sloboda, Tuzla), Pajić Omar (Zrinjski, Mostar), Radosavljević Stefan (Igokea, Aleksandrovac), Ramljak Josip (Posušje), Savić Đorđe (Igokea, Aleksandrovac), Sikiraš Njegoš (Montakit Fuenlabrada), Soldo Robert (Zrinjski, Mostar), Tabak Patrik (Rogaška).

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 15 jun 2017, 21:28

To je siri spisak od prije mjesec dana, a pripreme pocinju za desetak i spisak se do sad trebao skratiti. Ja sam vidio da je onaj mali Hrstic iz Srebrenika dobio poziv, a na ovom prvom ga nije bilo, pa pretpostavljam da mijenja nekog ko ce odsustvovati (mozda Camparu?).
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

hrn
Postovi: 862
Pridružen/a: 07 dec 2016, 22:08
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la hrn » 15 jun 2017, 22:11

kobe24 je napisao/la:To je siri spisak od prije mjesec dana, a pripreme pocinju za desetak i spisak se do sad trebao skratiti. Ja sam vidio da je onaj mali Hrstic iz Srebrenika dobio poziv, a na ovom prvom ga nije bilo, pa pretpostavljam da mijenja nekog ko ce odsustvovati (mozda Camparu?).
A za U16 nema ni sireg spiska :damn: :damn:

Tarik91
Postovi: 185
Pridružen/a: 26 dec 2012, 21:51
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tarik91 » 16 jun 2017, 15:02

hrn je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Ima li spiska U18 repke, uskoro i pripreme pocinju? Neki su se vec pohvalili da su dobili poziv, ali zvanicnog spiska izgleda nigdje nema. Otprilike da najbolji trojac (Musa, Sikiras, Campara) nece biti tu. :roll:
Alikadić Adi (Radnički, Goražde), Barukčija Amar (Koš, Sarajevo) Begić Hamza (Gen, Sarajevo), Cvitanović Drago (Student, Mostar), Čampara Sani (Real Madrid), Čečavac Veljko (Igokea, Aleksandrovac) , Čerkezović Emir (Sloboda, Tuzla), Đaković Nikola (Dinamik, Beograd), Ilić Vojin (Spars, Sarajevo), Janković Aljoša (Igokea, Aleksandrovac), Kamenjaš Kenan (Koš, Sarajevo), Kočić Srđan (Spars, Sarajevo), Kovačević David (Borac, Banjaluka), Mirković Vedran (Koš, Sarajevo), Musa Džanan (Cedevita, Zagreb), Mutić Lazar (Hospitales, Madrid), Omerović Nedim (Sloboda, Tuzla), Pajić Omar (Zrinjski, Mostar), Radosavljević Stefan (Igokea, Aleksandrovac), Ramljak Josip (Posušje), Savić Đorđe (Igokea, Aleksandrovac), Sikiraš Njegoš (Montakit Fuenlabrada), Soldo Robert (Zrinjski, Mostar), Tabak Patrik (Rogaška).
Koji ce sigurno biti na glavnom spisku:
1:Campara,
2:Jankovic
3:Musa,Dakovic
4:Mutic,Cerkezovic
5:Sikiras

Znaci 7 igraca plus 5 nepoznati..?
Ko bi jos mogao biti ko mozda nije bio na EP zlatne ekipe..?Neki novi imena..?

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ziggs » 16 jun 2017, 15:35

Tarik91 je napisao/la:
hrn je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Ima li spiska U18 repke, uskoro i pripreme pocinju? Neki su se vec pohvalili da su dobili poziv, ali zvanicnog spiska izgleda nigdje nema. Otprilike da najbolji trojac (Musa, Sikiras, Campara) nece biti tu. :roll:
Alikadić Adi (Radnički, Goražde), Barukčija Amar (Koš, Sarajevo) Begić Hamza (Gen, Sarajevo), Cvitanović Drago (Student, Mostar), Čampara Sani (Real Madrid), Čečavac Veljko (Igokea, Aleksandrovac) , Čerkezović Emir (Sloboda, Tuzla), Đaković Nikola (Dinamik, Beograd), Ilić Vojin (Spars, Sarajevo), Janković Aljoša (Igokea, Aleksandrovac), Kamenjaš Kenan (Koš, Sarajevo), Kočić Srđan (Spars, Sarajevo), Kovačević David (Borac, Banjaluka), Mirković Vedran (Koš, Sarajevo), Musa Džanan (Cedevita, Zagreb), Mutić Lazar (Hospitales, Madrid), Omerović Nedim (Sloboda, Tuzla), Pajić Omar (Zrinjski, Mostar), Radosavljević Stefan (Igokea, Aleksandrovac), Ramljak Josip (Posušje), Savić Đorđe (Igokea, Aleksandrovac), Sikiraš Njegoš (Montakit Fuenlabrada), Soldo Robert (Zrinjski, Mostar), Tabak Patrik (Rogaška).
Koji ce sigurno biti na glavnom spisku:
1:Campara,
2:Jankovic
3:Musa,Dakovic
4:Mutic,Cerkezovic
5:Sikiras

Znaci 7 igraca plus 5 nepoznati..?
Ko bi jos mogao biti ko mozda nije bio na EP zlatne ekipe..?Neki novi imena..?
Ovaj Pajić je solidan. Ima dobru trojku, visinu i može biti neka strech četvorka-petica.

hrn
Postovi: 862
Pridružen/a: 07 dec 2016, 22:08
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la hrn » 16 jun 2017, 15:56

Koji ce sigurno biti na glavnom spisku:
1:Campara,
2:Jankovic
3:Musa,Dakovic
4:Mutic,Cerkezovic
5:Sikiras

Znaci 7 igraca plus 5 nepoznati..?
Ko bi jos mogao biti ko mozda nije bio na EP zlatne ekipe..?Neki novi imena..?[/quote]

Ovaj Pajić je solidan. Ima dobru trojku, visinu i može biti neka strech četvorka-petica.[/quote]

Adi Alikadic jako dobar vjerujem da ce uci u 12

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ziggs » 16 jun 2017, 18:27

hrn je napisao/la:Koji ce sigurno biti na glavnom spisku:
1:Campara,
2:Jankovic
3:Musa,Dakovic
4:Mutic,Cerkezovic
5:Sikiras

Znaci 7 igraca plus 5 nepoznati..?
Ko bi jos mogao biti ko mozda nije bio na EP zlatne ekipe..?Neki novi imena..?
Ovaj Pajić je solidan. Ima dobru trojku, visinu i može biti neka strech četvorka-petica.[/quote]

Adi Alikadic jako dobar vjerujem da ce uci u 12[/quote]
On je siguran, bio je prošla dva prvenstva u ekipi. Samo se nadam da ce dobiti malo vecu minutažu, odigrao je odličnu sezonu u Igmanu.

Tarik91
Postovi: 185
Pridružen/a: 26 dec 2012, 21:51
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tarik91 » 16 jun 2017, 18:35

Zaboravio sam Kocica, to je 8, ali to sto vi spominjete je nista vise od prosjeka..

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 16 jun 2017, 18:41

Nema potrebe muciti Musu sa tim juniorskim prvenstvom. Red je da se on jedno ljeto maksimalno posveti individualnim treninzima, a svakako ce biti na okupljanju sa seniorima. Odlicno bi bilo ako Campara, Sikiras i Mutic budu tu, a ima i jos nekoliko kvalitetnih momaka. Meni je plasman na tim 'U' prvenstvima postao manje bitan, samo da se ostane u A diviziji.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 17 jun 2017, 18:08

Selektor Džidić na širi spisak uvrstio je sljedeća 24 igrača:

Alikadić Adi (Radnički, Goražde),
Barukčija Amar (Koš, Sarajevo),
Begić Hamza (Gen, Sarajevo),
Cvitanović Drago (Student, Mostar),
Čampara Sani (Real Madrid),
Čečavac Veljko (Igokea, Aleksandrovac),
Čerkezović Emir (Sloboda, Tuzla),
Đaković Nikola (Dinamik, Beograd),
Ilić Vojin (Spars, Sarajevo),
Janković Aljoša (Igokea, Aleksandrovac),
Kamenjaš Kenan (Koš, Sarajevo),
Kočić Srđan (Spars, Sarajevo),
Kovačević David (Borac, Banjaluka),
Mirković Vedran (Koš, Sarajevo),
Musa Džanan (Cedevita, Zagreb),
Mutić Lazar (Hospitales, Madrid),
Omerović Nedim (Sloboda, Tuzla),
Pajić Omar (Zrinjski, Mostar),
Radosavljević Stefan (Igokea, Aleksandrovac),
Ramljak Josip (Posušje),
Savić Đorđe (Igokea, Aleksandrovac),
Sikiraš Njegoš (Montakit Fuenlabrada),
Soldo Robert (Zrinjski, Mostar),
Tabak Patrik (Rogaška).
Naši mladi košarkaši igraće u u grupi D sa Slovačkom, Francuskom i Latvijom.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 18 jun 2017, 12:07

Bassha je napisao/la:Selektor Džidić na širi spisak uvrstio je sljedeća 24 igrača:

Alikadić Adi (Radnički, Goražde),
Barukčija Amar (Koš, Sarajevo),
Begić Hamza (Gen, Sarajevo),
Cvitanović Drago (Student, Mostar),
Čampara Sani (Real Madrid),
Čečavac Veljko (Igokea, Aleksandrovac),
Čerkezović Emir (Sloboda, Tuzla),
Đaković Nikola (Dinamik, Beograd),
Ilić Vojin (Spars, Sarajevo),
Janković Aljoša (Igokea, Aleksandrovac),
Kamenjaš Kenan (Koš, Sarajevo),
Kočić Srđan (Spars, Sarajevo),
Kovačević David (Borac, Banjaluka),
Mirković Vedran (Koš, Sarajevo),
Musa Džanan (Cedevita, Zagreb),
Mutić Lazar (Hospitales, Madrid),
Omerović Nedim (Sloboda, Tuzla),
Pajić Omar (Zrinjski, Mostar),
Radosavljević Stefan (Igokea, Aleksandrovac),
Ramljak Josip (Posušje),
Savić Đorđe (Igokea, Aleksandrovac),
Sikiraš Njegoš (Montakit Fuenlabrada),
Soldo Robert (Zrinjski, Mostar),
Tabak Patrik (Rogaška).
Naši mladi košarkaši igraće u u grupi D sa Slovačkom, Francuskom i Latvijom.

BHbasket "lupio" spisak, ja postavio ovdje :rol:

Džidić
Dragi prijatelji, kolege i svi koji prate košarku u BiH a i šire.Povodom natpisa u pojedinim medijima da je izašao širi popis U18 Reprezentacije BiH za EP ove godine ,mogu samo reći da to nije točno.
Jedini pravi i službeni popis će biti objavljen od strane KSBIH u narednim danima.Svi mediji koji su bilo kakav popis objavili nemaju ni 1% profesionalnosti.
Sportski pozdrav.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

mercurial
Postovi: 895
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la mercurial » 18 jun 2017, 12:51

Sad kad se njegov spisak poklopi sa ovim od ovog portala bice selektor prepisao spisak, selektoru razno-razni portali kroje spiskove i sl. :D

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 19 jun 2017, 10:07

Evo spiska evo ludila :D

Adi Alikadić (Radnički), Amar Barukčija (Koš), Hamza Begić (Gen), Sani Čampara (Real Madrid), Emir Čerkezović (OKK Sloboda), Nikola Đaković (Dynamik), Armin Hrštič (AKK Branik), Vojin Ilić (OKK Spars), Aljoša Janković (Igokea), Kenan Kamenjaš (Koš), Srđan Kočić (OKK Spars), Nikola Kraljević (OKK Leotar), Vedran Mirković (Koš), Kemal Modrić (OKK Sloboda), Lazar Mutić (Hospitales Torrelodones), Nedim Omerović (OKK Sloboda), Omar Pajić (Zrinjski), Stefan Radosavljević (Igokea), Josip Ramljak (Posušje), Đorđe Savić (Igokea), Njegoš Sikiraš (Montakit Fuenlabrada), Robert Soldo (Zrinjski), Patrik Tabak (Rogaška Crystal), Amar Tiganj (OKK Spars).
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard


hrn
Postovi: 862
Pridružen/a: 07 dec 2016, 22:08
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la hrn » 19 jun 2017, 10:52

SemirSema je napisao/la:Šta je sa Musom?
Musa , Campara , Sikiras se nece odazvati pozivu , provjerena info

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.