Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ziggs » 23 sep 2017, 22:49

mercurial je napisao/la:Gegic 25 poena (4/5 za 3) i 5 asist za Bayern B
4/5 za 3 :bow: To nikada u karijeri nije uspio, ukupno je otprilike 10 zabio do sada :lol:

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 23 sep 2017, 22:51

Dule treba pozvati Biberovica i eto riješen problem
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

ovisnik
Postovi: 1104
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la ovisnik » 23 sep 2017, 23:02

Wandelanoite je napisao/la:Dule treba pozvati Biberovica i eto riješen problem
Slažem se,momak ima potencijal da uspije.Bolje je dati njemu neke minute neko zvati Miloševića od 32 godine ili Gajia koji ništa novo ne mogu pružiti jer su limitirani igrači.Prema onome što je pokazao u dresu fenera na ovom turniru u Zadru,on može kvalitetno odigrati 10 minuta,a ulaganje u njega sada već u novembru,je zalog za budućnost.Musa,Atić, Biberović, Lazić, Sulejmanović,Lončar,Vrabac,Buza,uz Kikana, Stipanovića, Alibegovića,dobrog amera,mogu biti tvrd orah u kvalifikacijama.

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 24 sep 2017, 11:53

Jedva cekam sledecu godinu da vidim sta ce savez uraditi sto se tice kadetske reprezentacije i 2003 godista.Evo onaj mali Radovanovic iz Buducnosti zabio Partizanu 54 poena.Hoce li duznosnici u ostavci(koji uredno dobijaju platu) uspjeti nesto napraviti konkretno sa Dariom ostaje nam da vidimo :kafa:

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13431
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la QUARTERBACK » 24 sep 2017, 23:19

vidim taj biberovic 2001. godiste, bas mlad i valjda ne pomislja vec da mjenja drzavljanstvo, iako i znam i mislim da mi nismo i tesko da cemo nekad biti u poziciji da mozemo nekom rec 'ne moras ni igrat ko te yebe' jer necemo nikad imat tu kvalitetnu sirinu u rosteru, ja opet ne bih nikog molio ako vec do toga dodje, nego bi igrali momci koji zele da izgore za dres!

dobro neko rece gore, odmah ga pozvat sad nek upise koji nastup, vidi da se racuna na njega i rijeseno..
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la pazzarac » 27 sep 2017, 23:21

Biberovic ponovo igrao za Fener i to ovog puta protiv Zeljkovog Borca iz Cacka ,igrao nesto manje od 7 minuta i imao 0/3 iz igre

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 28 sep 2017, 19:40

Košarkaški kamp Asima Parsa već daje rezultate: Alma Alić iz Kalesije i Dajana Ibrić iz Banovića putuju u Tursku
24. Juna 2017. 0
PODIJELI
Facebook
Twitter

Asim Pars je prošlogodišnjom organizacijom košarkaškog turnira u rodnim Tojšićima pokazao da zna kako organizovati vrhunski događaj. Dvodenvni turnir je jedno malo mjesto učinio velikim, a slike sa betonskog igrališta, na kojime je upravo i Asim napravio sovje prve košarkaške korake, su otišle u svijet.

Prošle sedmice je završena “prva smjena” košarkaškog kampa na Vlašiću, čiji je organizator Asim Pars, bivši košarkaški reprezentativac Turske, koji se nakon završetka karijere vratio u rodne Tojšiće, općina Kalesija.

VEZANA VIJEST
– Završena prva faza košarkaškog kampa na Vlašiću: Asim Pars sa stručnim osobljem radio sa pedeset mladih košarkaša (FOTO)

“Adriatic Basketball Camp, Vlašić 2017” je naziv kampa koji Asim Pars organizuje ovoga ljeta na planini Vlašić.
U vrhunskim uslovima za rad, kamp je u prvoj smjeni, koja je trajala 7 dana, okupio pedeset mladih košarkaša, koji su radili sa stručnim osobljem.

Sve novosti sa “Adriatic Basketball Camp, Vlašić 2017” pratite na Facebook stranici – OVDJE.

Asim Pars sa rođakom Asimom Gutićem na “BANG” košarkaškom turniru u Tojšićima

Asim Pars je protekle dvije godine radio individualne treninge sa svojim rođakom Asimom Gutićem, članom kadetske selekcije OKK Sloboda Tuzla, koji je ove godine postao jedan od najboljih kadeta u omladinskoj ligi BiH, te bez problema može “zabiti” 30-40 poena, a pri tome razigrati i saigrače, te biti prvi skakač ekipe.

Na Kamp na Vlašiću su došli igrači raznih karakteristika, od onih koji imaju odlične fizičke predispozicije a nikada nisu igrali košarku, do onih koji su doslovno prohodali sa košarkaškom loptom.
Sedam dana rada u vrhunskoj atmosferi i sa vrhunskim trenerima, mladim košarkašima i košarkašicama je bio dovoljan da pokažu svoj potencijal.
Emir Krajinić

Jedan od učesnika kampa je bio i Emir Krajinić iz Zavidovića, koji je pokazao raskošan talenat. On će u narednim danima postati član kadetske selekcije OKK Sloboda Tuzla gdje će s epridružiti pomenutom Asimu Gutiću, gdje će imati priliku da se dalje razvija.
Alma Alić (Kalesija) i Dajana Ibrić (Banovići) na Kampu na Vlašiću

Mlade košarkašice, Alma Alić (Kalesija) i Dajana Ibrić (Banovići) će, kako nam je rekao Asim Pars, otići na kamp u Tursku, tačnije u Istanbul Univerzitet žensku košarkašku ekipu.
Ukoliko se sklopi suradnja, a djevojke pokažu da se njihov talenat može i dalje razvijati, one bi postale članice istanbulske ekipe.

Interesantno je pomenuti da je Alma Alić, inače djevojka iz kalesijskog naselja Vukovije, iz komšijskog naselja Asima Parsa, doslovno prvi put igrala košarku na Kampu na Vlašiću.
Alma Alić ima 13 godina, a već je visoka 192 cm.

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 28 sep 2017, 19:54

Fikret Dogan dugogosnji trner u velikim Turskim klubovima,trenutno obavlja poziciju kordinatora svih mladih selekcija Reprezentacije Turske...
26/09 utorak u posjeti,obilazak klubova mladih talenta i pres konferencija u prostorijama OKK Sloboda

Vratile se pashe :kafa:

Avatar
MElloo
Postovi: 13018
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la MElloo » 28 sep 2017, 20:03

Ma ja ba kad katolici idu igrat u HR a pravoslavci u SRB mogu i muslimani u TUR
Ko yebe Bosnu

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 28 sep 2017, 20:07

MElloo je napisao/la:Ma ja ba kad katolici idu igrat u HR a pravoslavci u SRB mogu i muslimani u TUR
Ko yebe Bosnu
Jbg sami sebi najveci neprijatelji..uvijek bilo i ostalo.Ovaj je konkretno dosao po Almu Alic,mada i ovaj Asim Gutic je na meti..

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 29 sep 2017, 04:44

Lotus je napisao/la::
Bas jucer gledam te slike iz Tuzle, ispred su obavezno stavili sleper nekakvih trofeja od kluba koji vise uopste ne postoji. Pars je dokazana pic.ka i izdajica. Svu djecu s kojom on radi mozemo ocekivati u Turskoj (naravno pod uslovom da imaju talenat i kvalitet za to).

Je li taj Gutic onaj mali zbog kojeg je Pars jos ljetos negodovao sto nije pozvan ni na siri spisak reprezentacije, ili je u pitanju neko drugo dijete? ( Pretpostavljam da je to taj, i ako je to ovaj sto sam ga ja gledao, dijete ima odlican izbacaj, dobru gradju i definitivno moze nesto biti od njega. Njemu je Pars valjda neki rodjak i vrlo moguce da su ga nasi vrli treneri nepravedno izostavili sa spiska. Nije ni njihovo maslo za ramazana.

Cuj 192cm visoka, a 13 godina. :shock: :shock: Ide ona sigurno na dva metra. Ja i razumijem donekle ovu malu ako ode u Tursku. Premlada je jos uvijek i kod nas joj niko ne garantuje da ce napredovati, a tamo ako ode i ako se sve poklopi, mogla bi napraviti karijeru i rijesiti egzistenciju cijele porodice. Evo primjer Brcaninovicke, koju mati forsira od pelena i gura je u prvi tim i kad nije bilo nikakve osnove za to, dok su mnoge djevojke trpile zbog toga. Niko ne garantuje da ce i ova mala biti jedna od takvih i da ce ugasiti svoj potencijal i okaniti se kosarke za koju godinu zbog nekih lijevih razlog. Ona nije kao Biberovic, koji ima skoro 17 godina i koji moze birati u kojem klubu ce igrati. Ta njena visina je pravo blago i ogromna prednost u zenskoj kosarci. Samo ako je teski antitalenat, nece napraviti neku pristojnu karijeru. Kod nas se jako tesko uspijeva, djevojkama je vjerovatno jos i teze, tako da razumijem njene roditelje koji bi je pustili da ide u Tursku. Da sam ja na njihovom mjestu, nema teorije da bih pristao da moje dijete ode u zemlju koja mu zabranjuje da igra za drzavu u kojoj je rodjeno, ali apsolutno razumijem i ljude koji ne misle tako. Bilo kako bilo, ne znam koji debili dozvoljavaju ovom Parsu da se krece po ovim nasim prostorima i dvoranama, da organizuje kampove i vrbuje djecu kako pozeli. Opet, ne krivim ni tu djecu ako u njegovoj skoli imaju odlicne uslove, jer danas jedino Sparsi u nasoj drzavi mogu pruziti kvalitetan razvoj mladih kosarkasa.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Lotus » 29 sep 2017, 09:33

kobe24 je napisao/la:
Lotus je napisao/la::
Bas jucer gledam te slike iz Tuzle, ispred su obavezno stavili sleper nekakvih trofeja od kluba koji vise uopste ne postoji. Pars je dokazana pic.ka i izdajica. Svu djecu s kojom on radi mozemo ocekivati u Turskoj (naravno pod uslovom da imaju talenat i kvalitet za to).

Je li taj Gutic onaj mali zbog kojeg je Pars jos ljetos negodovao sto nije pozvan ni na siri spisak reprezentacije, ili je u pitanju neko drugo dijete? ( Pretpostavljam da je to taj, i ako je to ovaj sto sam ga ja gledao, dijete ima odlican izbacaj, dobru gradju i definitivno moze nesto biti od njega. Njemu je Pars valjda neki rodjak i vrlo moguce da su ga nasi vrli treneri nepravedno izostavili sa spiska. Nije ni njihovo maslo za ramazana.

Cuj 192cm visoka, a 13 godina. :shock: :shock: Ide ona sigurno na dva metra. Ja i razumijem donekle ovu malu ako ode u Tursku. Premlada je jos uvijek i kod nas joj niko ne garantuje da ce napredovati, a tamo ako ode i ako se sve poklopi, mogla bi napraviti karijeru i rijesiti egzistenciju cijele porodice. Evo primjer Brcaninovicke, koju mati forsira od pelena i gura je u prvi tim i kad nije bilo nikakve osnove za to, dok su mnoge djevojke trpile zbog toga. Niko ne garantuje da ce i ova mala biti jedna od takvih i da ce ugasiti svoj potencijal i okaniti se kosarke za koju godinu zbog nekih lijevih razlog. Ona nije kao Biberovic, koji ima skoro 17 godina i koji moze birati u kojem klubu ce igrati. Ta njena visina je pravo blago i ogromna prednost u zenskoj kosarci. Samo ako je teski antitalenat, nece napraviti neku pristojnu karijeru. Kod nas se jako tesko uspijeva, djevojkama je vjerovatno jos i teze, tako da razumijem njene roditelje koji bi je pustili da ide u Tursku. Da sam ja na njihovom mjestu, nema teorije da bih pristao da moje dijete ode u zemlju koja mu zabranjuje da igra za drzavu u kojoj je rodjeno, ali apsolutno razumijem i ljude koji ne misle tako. Bilo kako bilo, ne znam koji debili dozvoljavaju ovom Parsu da se krece po ovim nasim prostorima i dvoranama, da organizuje kampove i vrbuje djecu kako pozeli. Opet, ne krivim ni tu djecu ako u njegovoj skoli imaju odlicne uslove, jer danas jedino Sparsi u nasoj drzavi mogu pruziti kvalitetan razvoj mladih kosarkasa.
Prosla godina je bila sranje sto se tice kadeta i radilo se po principu veza,para itd,jer takav je trener bio.Ove godine se mora dobro razmisliti ko ce da vodi tu najosjetljiviju za nas selekciju,jer dolaze izuzetno nadarena djeca i tu se mora dobro taj potruditi kada bude sklapao ekipu.

Ma da je on napravio klub i radio na principu kao Sparsi niko mu ne bi ni rijec rekao.A on **** materijalno obezbijedjen i uzeo da zaradjuje na prodaji djece ovim lesinarima.Komotno je mogao i ovdje raditi s tom djecom i pruzit im uslove da napreduju kroz nasa takmicenja.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 01 okt 2017, 12:15

Sikiras 6p,5sk
Maric 17p,4sk
Gacic 7p,1sk,1ast
Kobic 7p,3sk,1ast
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 01 okt 2017, 12:40

Bassha je napisao/la:Sikiras 6p,5sk
Maric 17p,4sk
Gacic 7p,1sk,1ast
Kobic 7p,3sk,1ast
Za koju ekipu igra Maric? Pretpostavljam da je neka iz druge lige.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 01 okt 2017, 12:45

kobe24 je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Sikiras 6p,5sk
Maric 17p,4sk
Gacic 7p,1sk,1ast
Kobic 7p,3sk,1ast
Za koju ekipu igra Maric? Pretpostavljam da je neka iz druge lige.
Drugi tim Andore, zajedno sa Sandrom, druga ili treca liga
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la pazzarac » 14 okt 2017, 12:36

Tarik Biberovic ostaje u Sparsima bar mi se tako cini gledajuci video intervju ovog Selimovica da je na treningu

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 14 okt 2017, 12:50

pazzarac je napisao/la:Tarik Biberovic ostaje u Sparsima bar mi se tako cini gledajuci video intervju ovog Selimovica da je na treningu
Najbolje bi mu bilo da predje u Bosnu ovu sezonu.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la nerminh74 » 14 okt 2017, 13:53

Wandelanoite je napisao/la:
pazzarac je napisao/la:Tarik Biberovic ostaje u Sparsima bar mi se tako cini gledajuci video intervju ovog Selimovica da je na treningu
Najbolje bi mu bilo da predje u Bosnu ovu sezonu.
Znaci nisu Sparsi dogovorili odstetu sa Fenerom, pa ce ga gratis Bosni da ga vodi trener pocetnik
Neka njega u Sparsima neka ima 15-20 minuta u nasoj lizi
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la nerminh74 » 14 okt 2017, 19:47

I odigra 15 minuta
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 16 okt 2017, 11:59

Adzic 23p,4sk,1ast
Mehic 2p
Biberović 8p
Durmo 6p
Gegic 5p,2sk,3ast
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.