Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Dastin
Postovi: 13
Pridružen/a: 23 maj 2012, 13:21
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Dastin » 28 maj 2012, 13:09

Cestitam sparsima samo jer je u pitanju ekipa Širokog Brijega , ali se postavlja pitanje kako to utice na ostalu djecu iz kluba , Sparsi dovode igrace u pola sezone iz drugih klubova praveci mini reprezentaciju i tako gurajuci u stranu djecu kojam treniraju redovno raduju se igrama i utakmicama a onda jednostavno u pola se zone se izmisli prelazni rok i toj djeci se prekine san i sav njihov trud postane uzalud . Tako se i desilo ovaj put u toku sezone uzeli su igrace iz Rina Igmana i plasirali se dalje , u polufinalnim turnirima doveli pojacanja pa izgubili na federalnom nivou od Realway kluba i odmah potrcali da uzmu pjacanje iz Tuzle za prolazak dalje . Pa zar je to nacin i kako je to dozvoljeno danas igras za jedan klub ,kad izgubis igras za drugi i sve tako dok ne karaju ne osvojis finale, smjesna je ova kosarka al stvarno . Ima ona pjesma nigdje nigdje nigdje nigdje ko u Bosni samo to kod nas moze nigdje vise . zao mi je sto je interes kluba ispred djecijeg ali valjda tako treba iskoristi djete dok ti treba i kad ti treba a onda ga nabi nogom . Isto to su uradili i u prvom tiumu , jer ne vjeruju svojoj djeci , cjelo vrijeme igraju djeca bore se i kad treba dva kola pred kraj da zavrse zapoceto dovedu stare ohrdane igrace da im obezbjede plasman i opet ne uspiju pa jel to posao zar se tako radi . Vrijednije su dvije zadnje utakmice pa makar ih izgubili od ijednog pehara i medalje .u ovim utakmicama djeca stasaju i postaju igraci a ne tako sto stave medalju oko vrata .

Dastin
Postovi: 13
Pridružen/a: 23 maj 2012, 13:21
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Dastin » 28 maj 2012, 13:14

edinjo-bih je napisao/la:OKK SPARS – KK ŠIROKI 71:64 (13:20; 21:9; 20:20; 17:15)

OKK SPARS: Čolo 8, Tahtović 2, Durak 34, Penava, Mašić, Pilavdžić 8, Pilav, Đozić 2, Memić 2, Boloban, Jahić, Smajlović 15. Trener: Enes Numanović. Pom. Trener: Srna Bakir

Pobjedom nad ekipom Širokog, kadeti su ostvarili učešće na finalnom turniru za prvaka BiH. Veoma dobru utakmicu priredili su košarkaši oba tima, ali uspješniji u napadu bili su naši kadeti ubacivši 7 poena više od ekipe Širokog. Najefikasniji igrači su : Durak sa 34 i Smajlović sa 15 poena. Čestitke trenerima i igračima !
Cestitam sparsima samo jer je u pitanju ekipa Širokog Brijega , ali se postavlja pitanje kako to utice na ostalu djecu iz kluba , Sparsi dovode igrace u pola sezone iz drugih klubova praveci mini reprezentaciju i tako gurajuci u stranu djecu kojam treniraju redovno raduju se igrama i utakmicama a onda jednostavno u pola se zone se izmisli prelazni rok i toj djeci se prekine san i sav njihov trud postane uzalud . Tako se i desilo ovaj put u toku sezone uzeli su igrace iz Rina Igmana i plasirali se dalje , u polufinalnim turnirima doveli pojacanja pa izgubili na federalnom nivou od Realway kluba i odmah potrcali da uzmu pjacanje iz Tuzle za prolazak dalje . Pa zar je to nacin i kako je to dozvoljeno danas igras za jedan klub ,kad izgubis igras za drugi i sve tako dok ne karaju ne osvojis finale, smjesna je ova kosarka al stvarno . Ima ona pjesma nigdje nigdje nigdje nigdje ko u Bosni samo to kod nas moze nigdje vise . zao mi je sto je interes kluba ispred djecijeg ali valjda tako treba iskoristi djete dok ti treba i kad ti treba a onda ga nabi nogom . Isto to su uradili i u prvom tiumu , jer ne vjeruju svojoj djeci , cjelo vrijeme igraju djeca bore se i kad treba dva kola pred kraj da zavrse zapoceto dovedu stare ohrdane igrace da im obezbjede plasman i opet ne uspiju pa jel to posao zar se tako radi . Vrijednije su dvije zadnje utakmice pa makar ih izgubili od ijednog pehara i medalje .u ovim utakmicama djeca stasaju i postaju igraci a ne tako sto stave medalju oko vrata .

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 28 maj 2012, 19:14

mali sogolj je na pripremamanase reprezentacije, to sam saznao :)

ajdin
Postovi: 39
Pridružen/a: 15 mar 2012, 18:10
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la ajdin » 28 maj 2012, 19:16

edinjo-bih je napisao/la:mali sogolj je na pripremamanase reprezentacije, to sam saznao :)
ko je taj?

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la dino-92 » 29 maj 2012, 05:50

pa to pise i na stranici saveza, da je sogolj pozvan

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 29 maj 2012, 13:06

jeste da je pozvan, a sta da nije dosao..

Pauleta
Postovi: 667
Pridružen/a: 10 apr 2012, 07:40
Lokacija: Bosanska Posavina
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Pauleta » 29 maj 2012, 14:23

kada će biti novo okupljanje kadeta? vidim da se kod juniora izdvajaju damjanović, guzonjić, babić, marijan, vrabac, buza, glogovac, rikalo, ahmedić, tj oni su pozivani na sva 4 okupljanja. uz njih vuković, nurkić, lulić, sulejmanović i lakić. ko se od igrača iz vana treba njima priključiti?
Begović, Burić, Stanković
Mujdža, Martić, O.Vranješ, Bičakčić, Bunoza, Šunjić, Zukanović, Kolašinac,
Hajrović, S.Vranješ, M.Vrančić, Miličević, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Grahovac, Lulić, Salihović
Džeko, Ibišević, Hodžić, Đurić

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 29 maj 2012, 16:01

kadeti su sad na okupu igraju turnir u travniku.

a za juniore, ja mislim da im se treba jos aBd prikljuciti todorovic i od ovih iz BiH salic.

Pauleta
Postovi: 667
Pridružen/a: 10 apr 2012, 07:40
Lokacija: Bosanska Posavina
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Pauleta » 29 maj 2012, 16:02

edinjo-bih je napisao/la:kadeti su sad na okupu igraju turnir u travniku.

a za juniore, ja mislim da im se treba jos aBd prikljuciti todorovic i od ovih iz BiH salic.
ima li spiska kadetskog
Begović, Burić, Stanković
Mujdža, Martić, O.Vranješ, Bičakčić, Bunoza, Šunjić, Zukanović, Kolašinac,
Hajrović, S.Vranješ, M.Vrančić, Miličević, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Grahovac, Lulić, Salihović
Džeko, Ibišević, Hodžić, Đurić

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 29 maj 2012, 16:03

U protekla tri dana u Travniku je održan 6. košarkaški turnir za juniore "Travnik 2012- Gradu s ljubavlju" u organizaciji KK "Travnik" koji se je još jedanput pokazao kao dobar organizator i domaćin. U finalu ovogodišnjeg turnira sastale su se ekipe KK "Geoplin Slovan" iz Ljubljanje (Republika Slovenija) i ekipa KK "Alkar" iz Sinja (Republika Hrvatska). Pobjedu u finalu odnijela je ekipa KK "Geoplin Slovan " rezultatom 75:60. Najboljim igračem turnira proglašen Jan Novak iz ekipe Geoplin Slovan, dok je najbolji strijelac turnira bio igrač Alkara Hrvoje Librenjak. Konačan plasman ekipa na turniru je sljeeći:

1. KK Geoplin Slovan - Ljubljana (Slovenija)

2. KK Alkar - Sinj (Hrvatska)

3. KK Kolubara - Lazarevac (Srbija)

4. KK Travnik - Travnik (BiH)

5. Sunsvall Dragons (Svedska)

6. KK Karpos - Skoplje (Makedonija)

7. kadetska reprezentacija BiH



U toku turnira postignuti su sljedeći rezultati :

KK TRAVNIK-KADETSKA REPREZENTACIJA BiH -82-74

KK KOLUBARA-KK ALKAR- 49-70

KK TRAVNIK-KK GEOPLIN SLOVAN- 72-88

KK KARPOŠ-KK KLOUBARA -70-81

KK DRAGONS SUNDSVALL-KADETSKA REP. BiH-79-78

KK KARPOŠ-KK ALKAR-47-74

KK DRAGONS SUNDSVALL-KK GEOPLIN SLOVAN-79-105

utakmica za 5 mjesto

KK KARPOŠ-KK SUNDSVALL DRAGONS-74-92

utakmica za treće mjesto

KK TRAVNIK-KK KOLUBARA-68-77

utakmica za prvo mjesto

KK ALKAR-KK GEOPLIN SLOVAN-60-75

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 29 maj 2012, 16:20

Postao/la edinjo-bih dana 15 maj 2012, 15:13
U sklopu priprema kadetske reprezentacije BiH je i učestvovanje na Međunarodnom turniru TRAVNIK 2012. Za ovaj ciklus su pozvani slijedeći igrači:

Mirza MANJGO, Ante ŠARAVANJA KK ZRINJSKI -Mostar, Dino HOTIĆ, Alija PIRIĆ KK MAGIC - Tuzla,

Nikola LAKIĆ - KK HEMOFARM-Vršac, Dejan RADOVIĆ KK SUTJESKA- Foča, Kenan ARNAUT OKK ČELIK - Zenica

Meris BEČIROVIĆ KK ISKRA - Bugojno, Mirsad AVDIĆ OKK SLOBODA - Tuzla,Benjamin ČAJIĆ KK MAGLAJ - Maglaj

Petar BEVANDA, Stjepan SESAR KK ŠIROKI WWIN - Široki brijeg, Duško RACA KK ROOKIE - Banja Luka

Haris ČUREVAC, Rijad SMAJLOVIĆ KK BOSNA ASA BHT, Amar BALIĆ, Haris PANDŽIĆ KK REAL WAY - Sarajevo

Faris SMAJLOVIĆ ,Mirsad PILAVDŽIĆ OKK SPARS - Sarajevo

Okupljanje je utorak 15.05.2012 godine u 10,00 sati Hotel Hollywiid - Ilidža.


Kadetska reprezentacija BiH okupila se u Sarajevu

Na turniru u Travniku, koji će biti održan od 18. do 20. maja, BiH će u grupi igrati protiv ekipa Alkar iz Sinja (Hrvatska) i Kolubara iz Lazarevca (Srbija)
Autor Fena | Objavljeno 15.05.2012. u 02:05
Verzija za štampu Samo tekst Decrease font Enlarge font
Foto: Ilustracija Foto: Ilustracija

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine okupila se danas u Sarajevu i odradila prvi kontrolni trening u sklopu priprema za međunarodni turnir "Travnik 2012.".

Treneru Emiru Halimiću odazvali su se Mirza Manjgo, Ante Šaravanja, Dino Hotić, Alija Pirić, Nikola Lakić, Dejan Radović, Kenan Arnaut, Meris Bećirović, Mirsad Avdić, Benjamin Čajić, Petar Bevanda, Stjepan Sesar, Haris Ćurevac, Rijad Smajlović, Amar Balić, Haris Pandžić, Faris Smajlović i Mirsad Pilavdžić.

Halimić je rekao da su na okupljanje došli svi pozvani igrači osim košarkaša KK Rookie iz Banje Luke Duška Race koji nije mogao doći zbog povrede ruke.

Halimić je istaknuo da je današnje okupljanje drugo te da će trebati vremena da se od mladih košarkaša napravi selekcija koja će predstavljati BiH u narednom periodu.

Na turniru u Travniku, koji će biti održan od 18. do 20. maja, BiH će u grupi igrati protiv ekipa Alkar iz Sinja (Hrvatska) i Kolubara iz Lazarevca (Srbija). ;)

midicapidica
Postovi: 9
Pridružen/a: 28 maj 2012, 15:27
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la midicapidica » 29 maj 2012, 16:26

Juce sam imao priliku da se cujem sa Stefanom Djurasinovicem (203 PF '95) trenutno igracem Asefa Estudiantesa, igraca sa ogromnim potencijalom rodjenim u Bosni gdje je i odrastao da bi za vrijeme rata izbjegao u Hrvatsku. Mali me pitao za spisak U18 i U16 reprezentacija izrazavajuci veliko zaljenje sto se i sam ne nalazi na njemu. (Dok se stalno pise da je aplicirao za Spansko drzavljanstvo, on kaze sasvim suprotno. Niti mu ga je ko nudio niti bi ga on prihvatio). Stefan je talentovano krilo koje moze da igra i SF i PF pozicije i ne mogu da vjerujem da mu se niko nije obratio. Kako sam kaze "Mislim da niko za mene i ne zna u Bosni, i ako zna to ne dolazi do mene". Ako ga sad ne ulovimo necemo nikad, jer ce u skorijoj buducnosti biti vrhunski i dobiti poziv Srbije kao sto se desavalo milion puta do sada. Uvijek zakasnimo, nadam se da necemo ovaj put.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 29 maj 2012, 16:42

top 12 juniora su:
1.nurkic
2.vrabac
3.glogovac
4.buza
5.lakic
6.todorovic
7.ahmedic
8.muminovic
9.sulejmanovic
10.lulic
11.salic
12.rikalo

mislim da damjanovic, sogolj, marijan, vukovic, pa eto mozda i djurasinovic mogu uletiti ako se neko neodazove ili nedo Bog povrijedi ;)

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la KK_Bosna » 29 maj 2012, 16:43

midicapidica je napisao/la:Juce sam imao priliku da se cujem sa Stefanom Djurasinovicem (203 PF '95) trenutno igracem Asefa Estudiantesa, igraca sa ogromnim potencijalom rodjenim u Bosni gdje je i odrastao da bi za vrijeme rata izbjegao u Hrvatsku. Mali me pitao za spisak U18 i U16 reprezentacija izrazavajuci veliko zaljenje sto se i sam ne nalazi na njemu. (Dok se stalno pise da je aplicirao za Spansko drzavljanstvo, on kaze sasvim suprotno. Niti mu ga je ko nudio niti bi ga on prihvatio). Stefan je talentovano krilo koje moze da igra i SF i PF pozicije i ne mogu da vjerujem da mu se niko nije obratio. Kako sam kaze "Mislim da niko za mene i ne zna u Bosni, i ako zna to ne dolazi do mene". Ako ga sad ne ulovimo necemo nikad, jer ce u skorijoj buducnosti biti vrhunski i dobiti poziv Srbije kao sto se desavalo milion puta do sada. Uvijek zakasnimo, nadam se da necemo ovaj put.
jel to ovaj mali?

http://www.facebook.com/StefanMetalHead
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

VELEZDOGROBA
Postovi: 840
Pridružen/a: 26 jan 2011, 08:53
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la VELEZDOGROBA » 29 maj 2012, 21:49

hoce li brat dzedovica nastupit za nas ili spaniju
valjda ga neno nagovori da igra za nas
kazu da je potencijal bilo bi ga steta izgubit

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la nerminh74 » 29 maj 2012, 23:04

pitanje
sta bi sa kenanom karahodzom kojeg je srbija zvala na U16 srbije, a i mi smo bili zainteresovani?
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la KK_Bosna » 29 maj 2012, 23:16

nerminh74 je napisao/la:pitanje
sta bi sa kenanom karahodzom kojeg je srbija zvala na U16 srbije, a i mi smo bili zainteresovani?
on je odbio srbiju, ali ga halimic nije pozvao...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la nerminh74 » 29 maj 2012, 23:22

KK_Bosna je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:pitanje
sta bi sa kenanom karahodzom kojeg je srbija zvala na U16 srbije, a i mi smo bili zainteresovani?
on je odbio srbiju, ali ga halimic nije pozvao...
?????????????????????????????? :o
pa valjda ce ga firic pozvati :?
i da se ne ponovi prica alena omica, pa da kasnije raja pita kako to da nam je jos jedan promakao!!! :roll:
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Sunderland
Postovi: 1123
Pridružen/a: 27 feb 2012, 19:56
Lokacija: Salt City
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Sunderland » 29 maj 2012, 23:27

Spisak strejndzera ce biti objavljen pred E.P odnosno kada klinci budu na pauzi pa ce doci ovdje da se vidi kako i sta, kazu nema potrebe da dolazi se sada.


Kenan kao i Dejan su jako upitni jer ni jedan ni drugi vagaju se hoce ili nece.


@nermine sto se tice Omica to je prica koja jos nema kraja. :lol:
Sloboda je moja nacija

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la nerminh74 » 29 maj 2012, 23:36

Sunderland je napisao/la:Spisak strejndzera ce biti objavljen pred E.P odnosno kada klinci budu na pauzi pa ce doci ovdje da se vidi kako i sta, kazu nema potrebe da dolazi se sada.


Kenan kao i Dejan su jako upitni jer ni jedan ni drugi vagaju se hoce ili nece.


@nermine sto se tice Omica to je prica koja jos nema kraja. :lol:
ne razumijem sta hoces da kazes
tj. ima jos igraca koje nude svima i svakome u BiH i naravno niko ih nece, onda se pokaze da su neki od najperspektivnijih igraca u njihovim godistima
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.