Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Chstal » 08 jul 2017, 15:27

Ma ne dominira ni u njihovim kadetima, a da ne pricam o nekoj dominaciji u juniorima (jer, obicno se veliki talenti sa 16 godina bez problema mogu nositi sa juniorima). U finalu kadetske lige Srbije je dao 6 poena, u polufinalu 0, a u cetvrtfinalu 4 poena (mislim da ce ti to dovoljno reci o njegovoj 'dominaciji').
Ja ipak ne sumnjam da ce on napredovati i izrasti u dobrog kosarkasa, tek je napunio 16 godina. E sad, gdje mu je plafon, to je tesko procijeniti. Najbitnije je da tijelo dovede u red, a po zadnjim slikama se cini da je radio na tome. Valjda ce za 2-3 godine poraditi i na ostalim stvarima, jer trenutno njegova kosarka je kao usporeni snimak.
Mehic ima nesrecu sto je sa njim na poziciji trenutno Gruzijac Bitadze-NBA potencijal,a sreca mu je da ima cast da radi sa vrhunskim trenerom za visoke igrace Vucurovicem,tako da je sve do njega.Ima super tijelo za centra,pa vidjecemo..

Mehic je kadet u Srbiji a Bitadze junior, tako da jedan drugome ne uzimaju minute. Mehic nije dovoljno napredovao i to je to.

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la mercurial » 08 jul 2017, 15:49

Ko je ovaj Alen Smailagic sto Muta Nikolic govori za njega da ga zeli u Partizanu ? Momak 2000.godiste, 205 visok, krilni igrac. Ima li kakve veze sa nama ?

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Chstal » 08 jul 2017, 15:54

mercurial je napisao/la:Ko je ovaj Alen Smailagic sto Muta Nikolic govori za njega da ga zeli u Partizanu ? Momak 2000.godiste, 205 visok, krilni igrac. Ima li kakve veze sa nama ?
Igrao je za kadete Srbije prosle godine.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 08 jul 2017, 16:53

Radovanovic, Pavlovic i Koprenovic su izgleda na vrijeme kontaktirani i osigurani od strane KSS-a (vec prosle godine). Pola ovih kod nas u U16 isto (ili nisu zadovoljili ili su zaboravljeni). Isto je sa Soldom (prosle godine bio U14 repki Hrvatske). jednostavno ono sto moze postati top kvalitet oni sebi na vrijeme osiguraju (uz pomoc kjudi u NASEM savezu). i da, naravno da ljudi iz KSS-a i HKS-a se nebore toliko za ove talente iz razloga svojeg patriotizma vec zbog toga da kasnije imaju svoj udio u njihovim transferima u jace (inostrane) klubove!

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 08 jul 2017, 16:56

ps: ova dvojica iz kk rookie-a su prosli mjesec bili na spisku U16 srbije kao i sad na nasem spisku od prije par dana. jesu li dosli na okupljanje i da li su potencijal? rookie je i prije davao mlade reprezentativce tipa kelecevic, predic,...

BIHpatriota
Postovi: 2539
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 08 jul 2017, 20:30

Niko nikoga ne može natjerati sa pistoljem da igra za Srbiju ili Hrvatsku . Borio se i KSBIH za ove klince iz 2003, pa sam je Čojic napisao na twiteru da se KSBIH bori da ih zadrzi, ali potrebna je želja i volja od strane tih klinica. Ako im je san obuci dres Srbije ili Hrvatske umjesto BIH, malo sta tu nas savez moze uraditi. Tako da tu nije bas tako crno-bijela slika i da sve od saveza zavisi.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 08 jul 2017, 22:24

Juniori ponovo porazeni od Slovenije. Ovaj put, pored Campare i Cerkezovica, nisu igrali Mirkovic, Barkucija i Tabak.

http://www.kzs.si/index.php?id=114&game ... -400$t&0=1
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 08 jul 2017, 22:32

:hmmmmm:

Nisam optimista...

Bice dobro ako izborimo ostanak u 'A' diviziju.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 08 jul 2017, 22:44

Vucevich je napisao/la::hmmmmm:

Nisam optimista...

Bice dobro ako izborimo ostanak u 'A' diviziju.

Ne mora ovo nista znaciti, ipak smo igrali bez vjerovatno 5 sigurnih putnika (od kojih ce cetverica imati ponajvecu minutazu od svih u rosteru). Mene jos uvijek zanima sta je sa dva momka iz Igokee, ocigledno su obojica otpali.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."


Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 09 jul 2017, 19:13

Bas sam bio zaboravio kako nas je Litvanija poderala 50 razlike :lol:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 10 jul 2017, 17:27

Jankovic se prikljucio, Campara je izgleda idalje upitan. Osim toga, Sikiras takodjer mozda bude prebacen kod juniora, sto ja iskreno ne bih volio.

"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 10 jul 2017, 23:07

BOSNA I HERCEGOVINA - CRNA GORA 65:72 (14:3, 17:23, 19:22, 15:24)

BOSNA I HERCEGOVINA: Alikadić 10, Soldo 5, Begić 2, Čerkezović 5, Pajić 2, Barukčija, Savić, Mirković 11, Ilić, Janković 11, Adžić 15, Kamenjaš 4.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

mirzatele
Postovi: 11966
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la mirzatele » 10 jul 2017, 23:58

Priključiti Musu i Njegosa pa probat osvojiti barem to, kad se već 'vamo brukamo po pretkvalifikacijama

frenki
Postovi: 430
Pridružen/a: 23 nov 2009, 23:20
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la frenki » 11 jul 2017, 00:45

bio na utakmici protiv crne gore. znao sam samo ove stare, preostale, zlatne momke, od njih ništa posebno novo, u okviru onog što se manje-više zna o njima, mirkoivć i barukčija stagniraju, njihov centar nas je n a kraju koštao pobjede. inače tekme je bila egal veći dio, u prvoj četvr. 14-2 za nas, nisu nam dali iz igre koša. alikadić isto, brz, dobar u tranziciji, meka ruka, ali slabo organizovanje napada.

alfa i omega ekipe, bez sanija, je aljoša, baš se vidi da je level iznad ostlaih, iako se tek priključio i na nekih je 60% mada me malo brine što ništa ispod koša nije uradio, nije ni nešto skakao, čak ga je ovaj centar zalijepio kad se lomilo, imao je još par turnovera, ali biće to dobro kad se skoncentriše, al zato ima snajper u ruci, ubacio je 4 trice od 5 pokušaja, čini mi se...sam je uzimao loptu i organizovao napade. imao par teo asistencija, jednu za tricu sa sirenom.

čerkez je igrač sistema i on će uvijek dati ono svoje, samo mu nemoj da vodi igru.

od ostalih je solidan igrač br. 21, mislim da bi to mogao biti ovaj adžić, mada nešto nisam upratio da je dao tih gore navedenih 15 poena. ima nešt drčno u njemu, ali i nešto fali, plafon mu je karpoš, boj se...
isto tako mali soldo, br. 5, iz zrinskog, kopija alikadića, samo bez šuta. ostali nisu vrijedni spomena, taj omerović valjda bio na klupi. kamenjaš dvije fine akcije završio
sa sanijem bi se trebalo bez problema ostati u A diviziji - a bez njega s izvjesnim problemima; tu smo negdje granična momčad A divizije.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 11 jul 2017, 01:26

frenki je napisao/la:bio na utakmici protiv crne gore. znao sam samo ove stare, preostale, zlatne momke, od njih ništa posebno novo, u okviru onog što se manje-više zna o njima, mirkoivć i barukčija stagniraju, njihov centar nas je n a kraju koštao pobjede. inače tekme je bila egal veći dio, u prvoj četvr. 14-2 za nas, nisu nam dali iz igre koša. alikadić isto, brz, dobar u tranziciji, meka ruka, ali slabo organizovanje napada.

alfa i omega ekipe, bez sanija, je aljoša, baš se vidi da je level iznad ostlaih, iako se tek priključio i na nekih je 60% mada me malo brine što ništa ispod koša nije uradio, nije ni nešto skakao, čak ga je ovaj centar zalijepio kad se lomilo, imao je još par turnovera, ali biće to dobro kad se skoncentriše, al zato ima snajper u ruci, ubacio je 4 trice od 5 pokušaja, čini mi se...sam je uzimao loptu i organizovao napade. imao par teo asistencija, jednu za tricu sa sirenom.

čerkez je igrač sistema i on će uvijek dati ono svoje, samo mu nemoj da vodi igru.

od ostalih je solidan igrač br. 21, mislim da bi to mogao biti ovaj adžić, mada nešto nisam upratio da je dao tih gore navedenih 15 poena. ima nešt drčno u njemu, ali i nešto fali, plafon mu je karpoš, boj se...
isto tako mali soldo, br. 5, iz zrinskog, kopija alikadića, samo bez šuta. ostali nisu vrijedni spomena, taj omerović valjda bio na klupi. kamenjaš dvije fine akcije završio
sa sanijem bi se trebalo bez problema ostati u A diviziji - a bez njega s izvjesnim problemima; tu smo negdje granična momčad A divizije.
Jesi siguran da je Jankovic taj sto je pogodio 4 trice iz 5 pokusaja? :D On ja SP U17 nije uopste imao domet sa distance, ne pamtim da je ijednu tricu zabio. Iskreno, bilo bi mi drago da je za tako kratko vrijeme popravio sut do te mjere. On je poene davao uglavno kroz kontre, utracanja, ofanzivne skokove, na prodore, a sve se to baziralo na borbenosti (sut mu uopste nije bio dobar). Evo i pise da je ukupno dao 11pts, a ako je dao 4 trice, to bi bilo najmanje 12 poena. Da ga nisi zamijenio sa Adzicem, mada ni on nije neki vrsni suter? :D
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la lumani » 11 jul 2017, 06:18

mirzatele je napisao/la:Priključiti Musu i Njegosa pa probat osvojiti barem to, kad se već 'vamo brukamo po pretkvalifikacijama

Cuj prikljucit Musu,momak je najbolji igrac A selekcije...

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tracy3McGrady » 11 jul 2017, 08:31

kobe24 je napisao/la:
frenki je napisao/la:bio na utakmici protiv crne gore. znao sam samo ove stare, preostale, zlatne momke, od njih ništa posebno novo, u okviru onog što se manje-više zna o njima, mirkoivć i barukčija stagniraju, njihov centar nas je n a kraju koštao pobjede. inače tekme je bila egal veći dio, u prvoj četvr. 14-2 za nas, nisu nam dali iz igre koša. alikadić isto, brz, dobar u tranziciji, meka ruka, ali slabo organizovanje napada.

alfa i omega ekipe, bez sanija, je aljoša, baš se vidi da je level iznad ostlaih, iako se tek priključio i na nekih je 60% mada me malo brine što ništa ispod koša nije uradio, nije ni nešto skakao, čak ga je ovaj centar zalijepio kad se lomilo, imao je još par turnovera, ali biće to dobro kad se skoncentriše, al zato ima snajper u ruci, ubacio je 4 trice od 5 pokušaja, čini mi se...sam je uzimao loptu i organizovao napade. imao par teo asistencija, jednu za tricu sa sirenom.

čerkez je igrač sistema i on će uvijek dati ono svoje, samo mu nemoj da vodi igru.

od ostalih je solidan igrač br. 21, mislim da bi to mogao biti ovaj adžić, mada nešto nisam upratio da je dao tih gore navedenih 15 poena. ima nešt drčno u njemu, ali i nešto fali, plafon mu je karpoš, boj se...
isto tako mali soldo, br. 5, iz zrinskog, kopija alikadića, samo bez šuta. ostali nisu vrijedni spomena, taj omerović valjda bio na klupi. kamenjaš dvije fine akcije završio
sa sanijem bi se trebalo bez problema ostati u A diviziji - a bez njega s izvjesnim problemima; tu smo negdje granična momčad A divizije.
Jesi siguran da je Jankovic taj sto je pogodio 4 trice iz 5 pokusaja? :D On ja SP U17 nije uopste imao domet sa distance, ne pamtim da je ijednu tricu zabio. Iskreno, bilo bi mi drago da je za tako kratko vrijeme popravio sut do te mjere. On je poene davao uglavno kroz kontre, utracanja, ofanzivne skokove, na prodore, a sve se to baziralo na borbenosti (sut mu uopste nije bio dobar). Evo i pise da je ukupno dao 11pts, a ako je dao 4 trice, to bi bilo najmanje 12 poena. Da ga nisi zamijenio sa Adzicem, mada ni on nije neki vrsni suter? :D
I ja mislim da je Adzic u pitanju kad toliko odskače od ostalih, jer sam to od njega i očekivao.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 11 jul 2017, 09:15

slika
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 11 jul 2017, 11:51

Odlicno ako je popravio sut za tri, jer se dobro sjecam da uopste nije imao taj domet na SP U17.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 27 gostiju.