Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 19 jun 2017, 15:48

hrn je napisao/la:
SemirSema je napisao/la:Šta je sa Musom?
Musa , Campara , Sikiras se nece odazvati pozivu , provjerena info
I do mene su dolazile te neke glasine, zato sam i pitao ovdje ima li skracenog spiska. Medjutim, pripreme pocinju za sedam dana i glupo mi je da je sad u javnost izasao sa ovim spiskom, a zna da Sani i Njegos nece igrati. S druge strane, obojici bi ovo prvenstvo itekako dobro doslo (posebno Sikirasu, zato sto je gotovo cijelu sezonu pauzirao), jer imaju jos jednu priliku da se pokazu pred eminentnim strucnjacima i skautima koji pomno prate ova prvenstva. Vidio sam da se obojica odmaraju u Sarajevu i po meni je nelogicno da se ne odazovu na poziv.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ethel » 19 jun 2017, 16:00

hrn je napisao/la:
SemirSema je napisao/la:Šta je sa Musom?
Musa , Campara , Sikiras se nece odazvati pozivu , provjerena info
I Mutic
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
71000
Postovi: 145
Pridružen/a: 10 nov 2009, 20:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la 71000 » 20 jun 2017, 14:37

Razlike prvog i friškog spiska:

''otpali'':
Cvitanović Drago (Student, Mostar),
Čečavac Veljko (Igokea, Aleksandrovac),
Kovačević David (Borac, Banjaluka),
Musa Džanan (Cedevita, Zagreb),

''zamjene'':
Armin Hrštič (AKK Branik),
Nikola Kraljević (OKK Leotar),
Kemal Modrić (ABC Basket),
Amar Tiganj (OKK Spars).


edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 23 jun 2017, 00:05

njezic i gataric na spisku u15 istocnih komsija.


edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 23 jun 2017, 00:12

deni hodzic na sirem spisku kadeta slovenije, zar njega nismo uspjeli vratiti i obecali mu poziv ovog ljeta?

ps: braca ivisic nastupila za hr na nekom turniru predkadetskih reprezentacija...

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 23 jun 2017, 00:16

Sutra 23.06. u Sarajevu održaće se finalni turnir Lige Mladih. Utakmice se igraju po sljedećem rasporedu:



Juniori

Koš – OKK Spars Ziraat Bank u 14.00 (dvorana D1),

Igokea – OKK Čelik u 16.15 (dvorana D1).



Kadeti

Rookye – Abeceda u 17.30 (dvorana „Mirza Delibašić“)

OKK Spars Ziraat Bank – Budućnost u 19.45 (dvorana „Mirza Delibašić“).



Pioniri

Čelinac – Budućnost u 14.00 (dvorana D2)

OKK Spars Ziraat Bank – OKK Leotar u 16.00 (dvorana D2).
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 23 jun 2017, 13:57



http://live.fibaeurope.com/www/Game.asp ... 381&lng=en
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
guillermo
Postovi: 2305
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la guillermo » 23 jun 2017, 17:13

Moram pohvaliti Kenana Kamenjasa iz Kosa,momak je zaista napredovao u svim segmentima fizicki i igracki.
Prosle god.na Ep za kadete me nije impresionirao (uostalom cijeli kolektiv),jer sam ocekivao vise od Mehica na toj poziciji.Izrastao je sigurno 5cm,odlicno tijelo,sut relativan.Danas 15p,18skokova najbolji u pobjedi,u odnosu na Mirkovica koji je vec godinama na spiskovima mladih iz bog zna kojih razloga-nizak za svoju poziciju,spor,trom,debeo....Barukcija jos gori.Kod Sparsa Biberovic odskace od starijih,uz standardnog Kocica.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 23 jun 2017, 17:34

guillermo je napisao/la:Moram pohvaliti Kenana Kamenjasa iz Kosa,momak je zaista napredovao u svim segmentima fizicki i igracki.
Prosle god.na Ep za kadete me nije impresionirao (uostalom cijeli kolektiv),jer sam ocekivao vise od Mehica na toj poziciji.Izrastao je sigurno 5cm,odlicno tijelo,sut relativan.Danas 15p,18skokova najbolji u pobjedi,u odnosu na Mirkovica koji je vec godinama na spiskovima mladih iz bog zna kojih razloga-nizak za svoju poziciju,spor,trom,debeo....Barukcija jos gori.Kod Sparsa Biberovic odskace od starijih,uz standardnog Kocica.

Koliko Kamenjas ima cm po tvojim procjenama? Je li uspio dogurati do 210, ako kazes da je izrastao jos 5-6cm? Ova dvojica su propali svakako, za njih ce nasa liga biti plafon.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
guillermo
Postovi: 2305
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la guillermo » 23 jun 2017, 18:01

Koliko Kamenjas ima cm po tvojim procjenama? Je li uspio dogurati do 210, ako kazes da je izrastao jos 5-6cm? Ova dvojica su propali svakako, za njih ce nasa liga biti plafon.
Sta ja znam izgleda kao Sikiras npr.prije 2g.malo laksi.Vidno je porastao za godinu tu negdje oko 2.05 mislim da ce mu plafon biti 2.10.

Avatar
guillermo
Postovi: 2305
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la guillermo » 24 jun 2017, 18:03

Dalibor Ilic MVP finalnog turnira potpuno zasluzeno,ali ako su Njemci mogli dati titulu nekom svom crnji pored Pecarskog i Gegica mogo je i KSBIH komotno titulu uruciti Aljosi Jankovicu,a ne reprezentativcu druge drzave :crazy: .
Aljosa je mozda cak i bolje odigrao ove dvije utakmice sa puno vise uticaja na igru i asistencija.Glavni danas kada se utakmica lomila i sam donio prednost svom timu.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 24 jun 2017, 21:59

Sta je ovo, Djakovic otpao sa spiska? Vjerovatno momak ni ne zeli da igra za nasu reprezentaciju. S druge strane, na nesto skracenom spisku se nasao Adzic iz Partizana, a, kako se ja sjecam, nije ga nikako bilo na prethodnom spisku.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 25 jun 2017, 00:06

Vjerovatno Djakovic ne zeli igrati za BiH i to je to.

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 25 jun 2017, 00:26

Ako bih imao pravo da iznesem svoje misljenje, ja bih se slozio sa tim da Aljosa Jankovic ima nezamjeniivu ulogu u Igokei, ali bih dao malu prednost Ilicu iz prostog razloga konstantnosti tokom cijele sezone. Imam neki osjecaj da Aljosa dozira igru po potrebi, da ne daje svoj maksimum na na svakoj utakmici. Opet naglasavam subjektivno moje misljenje.

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 25 jun 2017, 00:37

Za Djakovica ne znam zasto nije u selekciji, to treba pitati nekoga upucenog, ali me zanima zasto na siri spisak nisu stavljeni momci koji vrlo dobro pronose ime BIH na koledzima u Americi, konkretno Eman Sertovic koji ima 20+ poena po utakmici i odlicnu tehniku a i mnogi drugi koji grade svoje znanje u SAD.

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 25 jun 2017, 00:58

Usput, kad vec imam inspiraciju, sta se ceka sa selekcijom U16, ceka se da Hrvatska i Srbija uzmu ono sto im " pripada" pa sto ostane nek igra za BIH.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 25 jun 2017, 15:41

Kamenjas bi mogao izrasti u dobrog košarkaša.

Sparsi ga ispušili na dva fronta i realno osim Biberovica i Micica nemaju kvaliteta možda Radak i Krupalija al' bilo je i većih talenata u Sparsima koji nista nisu napravili.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 26 jun 2017, 10:35

Znaci nece biti Muse, ni Campare ili Mutica

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.