Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

mirzatele
Postovi: 11886
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la mirzatele » 11 jul 2017, 12:13

lumani je napisao/la:
mirzatele je napisao/la:Priključiti Musu i Njegosa pa probat osvojiti barem to, kad se već 'vamo brukamo po pretkvalifikacijama

Cuj prikljucit Musu,momak je najbolji igrac A selekcije...
Sarkazam, poznato ?

frenki
Postovi: 430
Pridružen/a: 23 nov 2009, 23:20
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la frenki » 11 jul 2017, 13:45

kobe24 je napisao/la:
frenki je napisao/la:bio na utakmici protiv crne gore. znao sam samo ove stare, preostale, zlatne momke, od njih ništa posebno novo, u okviru onog što se manje-više zna o njima, mirkoivć i barukčija stagniraju, njihov centar nas je n a kraju koštao pobjede. inače tekme je bila egal veći dio, u prvoj četvr. 14-2 za nas, nisu nam dali iz igre koša. alikadić isto, brz, dobar u tranziciji, meka ruka, ali slabo organizovanje napada.

alfa i omega ekipe, bez sanija, je aljoša, baš se vidi da je level iznad ostlaih, iako se tek priključio i na nekih je 60% mada me malo brine što ništa ispod koša nije uradio, nije ni nešto skakao, čak ga je ovaj centar zalijepio kad se lomilo, imao je još par turnovera, ali biće to dobro kad se skoncentriše, al zato ima snajper u ruci, ubacio je 4 trice od 5 pokušaja, čini mi se...sam je uzimao loptu i organizovao napade. imao par teo asistencija, jednu za tricu sa sirenom.

čerkez je igrač sistema i on će uvijek dati ono svoje, samo mu nemoj da vodi igru.

od ostalih je solidan igrač br. 21, mislim da bi to mogao biti ovaj adžić, mada nešto nisam upratio da je dao tih gore navedenih 15 poena. ima nešt drčno u njemu, ali i nešto fali, plafon mu je karpoš, boj se...
isto tako mali soldo, br. 5, iz zrinskog, kopija alikadića, samo bez šuta. ostali nisu vrijedni spomena, taj omerović valjda bio na klupi. kamenjaš dvije fine akcije završio
sa sanijem bi se trebalo bez problema ostati u A diviziji - a bez njega s izvjesnim problemima; tu smo negdje granična momčad A divizije.
Jesi siguran da je Jankovic taj sto je pogodio 4 trice iz 5 pokusaja? :D On ja SP U17 nije uopste imao domet sa distance, ne pamtim da je ijednu tricu zabio. Iskreno, bilo bi mi drago da je za tako kratko vrijeme popravio sut do te mjere. On je poene davao uglavno kroz kontre, utracanja, ofanzivne skokove, na prodore, a sve se to baziralo na borbenosti (sut mu uopste nije bio dobar). Evo i pise da je ukupno dao 11pts, a ako je dao 4 trice, to bi bilo najmanje 12 poena. Da ga nisi zamijenio sa Adzicem, mada ni on nije neki vrsni suter? :D
naravno da je aljoša, on mi je ljubimac još od prije 2 godine, ne mogu ga fuliti :D još obukao bijelu tijesnu majicu dugih rukava ispod dresa u onoj sauni...neka vrsta minilebrona sinoć :mrgreen:
kao što vidiš na tabeli, to je ono o čemu pričam, ubada trice s lakoćom (jednu je očito nagazio, a jedina promašena je bila s 9 m, airball, na kraju), ali zato neshvatljivo loš u onom gdje je prije bio najjači, ali to pripisujem što je van forme. isplazio je jezik nakon 3 minute i tražio izmjenu. evo vidim čak 7 asistencija, čarobnjak! šteta što mu ne daju da igra u igokei sa seniorima...

znači, taj centar što nas ubio u odbrani i napadu je marko simonović, 5 blokada, valja ga zapamtiti, pokretan je i obećava crnogorcima perspektivu.

a biće da sam baš s ovim crnogorskim mladcima, lani, krajem juna, pričao na cetinju (smješteni u istom hotelu) i tako oni kažu pripremamo se za b diviziju, igrali smo s vašima što se spremaju za svjetsko i nisu vam nešto, dobili smo ih...rekoh, polako, dečko, polako, to je samo pripremna. uostalom, neko se priprema za svjetsko, a neko za b diviziju, pa ti sad vidi :cool: ali, evo, izgleda da su izborili A, i tu su negdje s nama, bez naših udarnih...

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 11 jul 2017, 17:44

frenki je napisao/la: naravno da je aljoša, on mi je ljubimac još od prije 2 godine, ne mogu ga fuliti :D još obukao bijelu tijesnu majicu dugih rukava ispod dresa u onoj sauni...neka vrsta minilebrona sinoć :mrgreen:
kao što vidiš na tabeli, to je ono o čemu pričam, ubada trice s lakoćom (jednu je očito nagazio, a jedina promašena je bila s 9 m, airball, na kraju), ali zato neshvatljivo loš u onom gdje je prije bio najjači, ali to pripisujem što je van forme. isplazio je jezik nakon 3 minute i tražio izmjenu. evo vidim čak 7 asistencija, čarobnjak! šteta što mu ne daju da igra u igokei sa seniorima...

znači, taj centar što nas ubio u odbrani i napadu je marko simonović, 5 blokada, valja ga zapamtiti, pokretan je i obećava crnogorcima perspektivu.

a biće da sam baš s ovim crnogorskim mladcima, lani, krajem juna, pričao na cetinju (smješteni u istom hotelu) i tako oni kažu pripremamo se za b diviziju, igrali smo s vašima što se spremaju za svjetsko i nisu vam nešto, dobili smo ih...rekoh, polako, dečko, polako, to je samo pripremna. uostalom, neko se priprema za svjetsko, a neko za b diviziju, pa ti sad vidi :cool: ali, evo, izgleda da su izborili A, i tu su negdje s nama, bez naših udarnih...
Jos bolje sto ga nisi ofulio. :D On bi mogao postati ozbiljan igrac ako objedini sut i sve ono sto ga je ranije krasilo. Ima i dobro tijelo za kosarku, jedino ne znam je li popravio ball handling, jer mu ni to ranije nije bila bas jaca strana.
Ma dobro, kljucno u svemu tome je da smo mi tu jucerasnju utakmicu odigrali bez 4 najbolja kosarkasa ove generacije (Musa, Sikiras, Campara i Mutic), a i Cerkezovic i Jankovic nisu u nekoj formi. Da su svi oni tu, realno razlika je 20-ak poena za nas.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Prvacievrope2015
Postovi: 7
Pridružen/a: 18 jun 2017, 17:24
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Prvacievrope2015 » 11 jul 2017, 21:51

kobe24 je napisao/la:
frenki je napisao/la: naravno da je aljoša, on mi je ljubimac još od prije 2 godine, ne mogu ga fuliti :D još obukao bijelu tijesnu majicu dugih rukava ispod dresa u onoj sauni...neka vrsta minilebrona sinoć :mrgreen:
kao što vidiš na tabeli, to je ono o čemu pričam, ubada trice s lakoćom (jednu je očito nagazio, a jedina promašena je bila s 9 m, airball, na kraju), ali zato neshvatljivo loš u onom gdje je prije bio najjači, ali to pripisujem što je van forme. isplazio je jezik nakon 3 minute i tražio izmjenu. evo vidim čak 7 asistencija, čarobnjak! šteta što mu ne daju da igra u igokei sa seniorima...

znači, taj centar što nas ubio u odbrani i napadu je marko simonović, 5 blokada, valja ga zapamtiti, pokretan je i obećava crnogorcima perspektivu.

a biće da sam baš s ovim crnogorskim mladcima, lani, krajem juna, pričao na cetinju (smješteni u istom hotelu) i tako oni kažu pripremamo se za b diviziju, igrali smo s vašima što se spremaju za svjetsko i nisu vam nešto, dobili smo ih...rekoh, polako, dečko, polako, to je samo pripremna. uostalom, neko se priprema za svjetsko, a neko za b diviziju, pa ti sad vidi :cool: ali, evo, izgleda da su izborili A, i tu su negdje s nama, bez naših udarnih...
Jos bolje sto ga nisi ofulio. :D On bi mogao postati ozbiljan igrac ako objedini sut i sve ono sto ga je ranije krasilo. Ima i dobro tijelo za kosarku, jedino ne znam je li popravio ball handling, jer mu ni to ranije nije bila bas jaca strana.
Ma dobro, kljucno u svemu tome je da smo mi tu jucerasnju utakmicu odigrali bez 4 najbolja kosarkasa ove generacije (Musa, Sikiras, Campara i Mutic), a i Cerkezovic i Jankovic nisu u nekoj formi. Da su svi oni tu, realno razlika je 20-ak poena za nas.
I veceras nas dobili 64:54,veceras kao i sinoc igrali bez najboljeg igraca Slavkovica i jos par njih,
dobili nas kad smo bili prvaci evrope prije dvije godine i onda mi kao bolji 20 razlike.Gospodo hajmo biti realni i uozbiljite se!!!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 11 jul 2017, 22:51

Prvacievrope2015 je napisao/la: I veceras nas dobili 64:54,veceras kao i sinoc igrali bez najboljeg igraca Slavkovica i jos par njih,
dobili nas kad smo bili prvaci evrope prije dvije godine i onda mi kao bolji 20 razlike.Gospodo hajmo biti realni i uozbiljite se!!!
Pa dobili nas jer smo ih podcijenili, a i vodili smo vecinu tog meca. Na kraju se vidjelo ko je zavrsio na tronu, a koji su oni bili. Mozda sam pretjerao sa tih 20-ak razlike, ali sa navedenim igracima koji nam fale smo bolji za sigurno 10+ poena razlike.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."


Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 16 jul 2017, 22:34

Muška juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Tivtu od selekcije Turske rezultatom 79:71,
izabranici Borisa Džidića su čitavu utakmicu bili u igri, na minut do kraja bili su na svega tri poena zaostatka. Protivnik je ipak pokazao više u završnici bio smireniji i upisao trijumf.

Najefikasniji u našem timu bio je Sani Čampara sa 25 poena, dok su Emir Čerkezović i Vedran Mirković upisali po 13.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
MElloo
Postovi: 13018
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la MElloo » 16 jul 2017, 22:44

Imaju 23.7 priajteljsku u Donjem Vakufu u novoj dvorani protiv Spanije
Bujrum kod mene u vaakuf :mrgreen:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 18 jul 2017, 14:43

Spisak putnika na EYOF. Nije mi jasno koji je fazon na najbitnije pripreme ici bez najboljih igraca. :roll:

Košarka – kadetska reprezentacija: Alija Islamović, Deni Radak, Đorđe Topolović, Haris Dedajić, Harun Huseinspahić, Karlo Zelenika, Kosta Kondić, Mihailo Nešković, Mirza Kusturica, Nikola Mičić, Ognjen Marković, Timur Krupalija, Bilal Kulelija (trener), Dejan Bodiroga (selektor), Dijana Ilišković (fizioterapeut), Nermin Nikšić (sudija).


EDIT: Ako je suditi po ovome, Mehic se nije ni odazvao na poziv.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 18 jul 2017, 17:02

fale biberovic i milosevic ili?

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 18 jul 2017, 20:17

islamovic (kk kos)
radak (kk spars)
topolovic (kk rookie)
dedajic (okk sloboda)
huseinspahic (kk kengur ze)
zelenika (kk zrinjski)
kondic (kk rookie)
neskovic (kk varda)
kusturica (kk buducnost bn)
micic (kk spars)
markovic (kk leotar)
krupalija (kk spars)

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 18 jul 2017, 20:21

neznam sto nema milosevica (mozda je povrijedjen), a mislim da ce glavni biti kusturica, micic i radak...

hrn
Postovi: 862
Pridružen/a: 07 dec 2016, 22:08
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la hrn » 19 jul 2017, 18:25

edinjo-bih je napisao/la:neznam sto nema milosevica (mozda je povrijedjen), a mislim da ce glavni biti kusturica, micic i radak...
Za koji klub igra milosevic ?

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 19 jul 2017, 18:52

hrn je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:neznam sto nema milosevica (mozda je povrijedjen), a mislim da ce glavni biti kusturica, micic i radak...
Za koji klub igra milosevic ?
Mislim da igra za KK Rookie iz Banja Luke. Izgleda da ni Biberovic ni Mehic nece igrati za kadete ove godine. :roll:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ziggs » 22 jul 2017, 11:00

Što ne igra Biberović?

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Chstal » 22 jul 2017, 11:28

Ziggs je napisao/la:Što ne igra Biberović?
Povrijedjen je 3 mjeseca. Igrao je samo zavrsnicu lige mladih.

Prvacievrope2015
Postovi: 7
Pridružen/a: 18 jun 2017, 17:24
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Prvacievrope2015 » 22 jul 2017, 13:59

Chstal je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:Što ne igra Biberović?
Povrijedjen je 3 mjeseca. Igrao je samo zavrsnicu lige mladih.
Povreda nije razlog,nesto je drugo u pitanju.

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la dino-92 » 22 jul 2017, 17:01

Reci nam onda šta je razlog. Nemoj nam tih insajderskih, ja znam nešto što vi ne znate, ali neću da kažem

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ziggs » 22 jul 2017, 19:16

Ako je povrijeđen bio, zašto je igrao tu završnicu. Inače se momak napucao nerealno i porastao je nekih 5 cm. Možda je ovo razlog te neke povrede.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 22 jul 2017, 21:06

Juniori dobili Spaniju 78-76
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.