Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Volvic
Kontakt:

PostPostao/la Volvic » 18 avg 2017, 19:00

Sta je sada sa Biberovicem?
Tresla se gora rodio se mis...

Esport
Kontakt:

PostPostao/la Esport » 18 avg 2017, 20:08

Klinci vode 14:7 okreću im na 24:14, dunđeri ne zovu tajmaut. Nisu toliko loši igrački koliko su loše vođeni

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 18 avg 2017, 21:19

Esport WroteColonKlinci vode 14:7 okreću im na 24:14, dunđeri ne zovu tajmaut. Nisu toliko loši igrački koliko su loše vođeni

Jos pratis to? Nema hljeba od ovih, dovoljno ti govori to da ih je srusila velesila Madjarska.

inaktiv
Kontakt:

PostPostao/la inaktiv » 18 avg 2017, 21:26

Blagi užas!

adzutant
Kontakt:

PostPostao/la adzutant » 18 avg 2017, 21:57

Okršaj naših potencijalnih, Češka-Belgija. Dobro obojica igrala, treba ih zvati iduće godine.

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 18 avg 2017, 22:23

Esport WroteColonKlinci vode 14:7 okreću im na 24:14, dunđeri ne zovu tajmaut. Nisu toliko loši igrački koliko su loše vođeni

Kako je zavrsila utakmica? Prestali su praviti updejte na veb stranici

Edit: Dobili nas 30 razlike :lol:

Lotus
Kontakt:

PostPostao/la Lotus » 18 avg 2017, 22:58

Opasan igrac,a bas sam se raspitao za njegovog brata 2005 godiste 180 visok kazu da je stvarno i veci talenat od Tarika

Ovaj sut sa poludistance danas se rijetko moze vidjeti kod mladog igraca.Nadam se da ce mu Sparsi dat odmah priliku ove sezone jer fizicki se moze nositi sa seniorima.

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 18 avg 2017, 23:22

Lotus WroteColonOpasan igrac,a bas sam se raspitao za njegovog brata 2005 godiste 180 visok kazu da je stvarno i veci talenat od Tarika

Ovaj sut sa poludistance danas se rijetko moze vidjeti kod mladog igraca.Nadam se da ce mu Sparsi dat odmah priliku ove sezone jer fizicki se moze nositi sa seniorima.

Ja sam bas bio fasciniran njegovom konstitucijom kad sam vidio slike sa pocetka Sparsovih priprema. Momak je sad mozda Musine visine (oko 203cm), ali je sigurno snazniji od Dzanana i ima veci defanzivni potencijal. Vjerujem da ce rasti jos malo i da bi trebao biti oko 205-206cm. Po meni, njegov najveci nedostatak je eksplozivnost (ni to nije na nekom ocajnom nivou, ali sigurno nije ni nesto cime se moze pohvaliti). Njegov izbacaj je poezija, a uz rad i trud taj sut moze biti na nivou jednog Bogdana Bogdanovica. Nego, sinoc mi nesto Buza pade na pamet. Pregledao sam sve moguce njegove klipove na yt i bila bi ogromna steta da se onakav potencijal ugasi. Ja sam vec sad zadovoljan sa onim sto pruza Vrabac, a garantujem da je Buza 3x talentovaniji i da ima veci domet od Adina. Sto se tice malog Biberovica, dijete je malo podebelo, ali se vec sad vidi da ima slifa i da itekako razumije kosarku. I on i Tarik bi mogli postati opasni kosarkasi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Lotus
Kontakt:

PostPostao/la Lotus » 19 avg 2017, 15:50

kobe24 WroteColon
Lotus WroteColonOpasan igrac,a bas sam se raspitao za njegovog brata 2005 godiste 180 visok kazu da je stvarno i veci talenat od Tarika

Ja sam bas bio fasciniran njegovom konstitucijom kad sam vidio slike sa pocetka Sparsovih priprema. Momak je sad mozda Musine visine (oko 203cm), ali je sigurno snazniji od Dzanana i ima veci defanzivni potencijal. Vjerujem da ce rasti jos malo i da bi trebao biti oko 205-206cm. Po meni, njegov najveci nedostatak je eksplozivnost (ni to nije na nekom ocajnom nivou, ali sigurno nije ni nesto cime se moze pohvaliti). Njegov izbacaj je poezija, a uz rad i trud taj sut moze biti na nivou jednog Bogdana Bogdanovica. Nego, sinoc mi nesto Buza pade na pamet. Pregledao sam sve moguce njegove klipove na yt i bila bi ogromna steta da se onakav potencijal ugasi. Ja sam vec sad zadovoljan sa onim sto pruza Vrabac, a garantujem da je Buza 3x talentovaniji i da ima veci domet od Adina. Sto se tice malog Biberovica, dijete je malo podebelo, ali se vec sad vidi da ima slifa i da itekako razumije kosarku. I on i Tarik bi mogli postati opasni kosarkasi.

Pa znaju Turci sta rade kupis jedan dobijes dva ;) I meni je zao Buze i nadam se da ce se oporavit.Kad neko nema srece,nema..prvo su ga u Sparsu zayebali pola godine ga forsirali pod povredom,a onda se i ova nesretna desii..nadam se da ce biti dobro..Sta je sad sa Sparsima?Neko je pisao da hoce da nahvataju talente sirom zemlje kao i prije,a vidim Trbic kao govori da opet hoce da se vrati proizvodnji igraca i pruzanju prilike u seniorima..

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 19 avg 2017, 16:12

Lotus WroteColonPa znaju Turci sta rade kupis jedan dobijes dva ;) I meni je zao Buze i nadam se da ce se oporavit.Kad neko nema srece,nema..prvo su ga u Sparsu zayebali pola godine ga forsirali pod povredom,a onda se i ova nesretna desii..nadam se da ce biti dobro..Sta je sad sa Sparsima?Neko je pisao da hoce da nahvataju talente sirom zemlje kao i prije,a vidim Trbic kao govori da opet hoce da se vrati proizvodnji igraca i pruzanju prilike u seniorima..

Nadam se iskreno da do toga nece doci. Neka mu sad Sparsi daju bitnu ulogu u seniorskom timu i valjda to zadovolji apetite njegovog oca. Dijete je nevjerovatan potencijal i bila bi ogromna steta da ga izgubimo. Moguce da Sparsi imaju to u planu, a moguce i da su to suplje price i klasicno mlacenje prazne slame. Znam samo da su se razisli sa trenerom Sakicem, koji se vratio u Slobodu. Dobro bi bilo da se vrate na stari nacin funkcionisanja, a, kad su te mladje selekcije u pitanju, valjda ce i Bosna nesto uskoro pokrenuti. I ovaj Berbic u Tuzli prica da planiraju ojacati omladinski pogon i da ce se na to bazirati, ali se bojim da su to sve suplje price.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

inaktiv
Kontakt:

PostPostao/la inaktiv » 19 avg 2017, 16:26

Eh, sad, ne volim da koristim izraz "iz pouzdanih izvora", ali recimo ovako, 100% Sparsi sprovode akciju angažovanja mladjih igrača. Po meni, opet sto sam cuo, stavljaju akcenat na razvoj igraca i usmjeravanje prema svom prvom timu. Sa juniorima zele igrati zapazeniju ulogu u Evroligi.

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 19 avg 2017, 17:00

U16 izgubila od Irske, mislim da je to i zadnja njihova utakmica na ovom prvenstvu. :oops: :oops: :oops:

inaktiv
Kontakt:

PostPostao/la inaktiv » 19 avg 2017, 17:23

Zadnja je.

taremuha
Kontakt:

PostPostao/la taremuha » 19 avg 2017, 17:46

Vucevich WroteColonU16 izgubila od Irske, mislim da je to i zadnja njihova utakmica na ovom prvenstvu. :oops: :oops: :oops:

Dosta su i igrali.

ovisnik
Kontakt:

PostPostao/la ovisnik » 19 avg 2017, 23:05

Šteta bi bilo da nam Turci otmu Biberovića,ionako pravimo vrlo malo igrača i svaki koji ima i malo talenta za nas je zlata vrijedan.Mi nećemo napraviti značajniji iskorak dok Sloboda,Bosna,Čelik ....ne budu ozbiljnije radili sa mladim igračima.Sloboda je bolje radila iza rata nego danas.Nakon rata svake godine se izbacivao bar jedan dobar igra/Hukić,Suljanović, Kikanović, Begić,Halilović.../ sada nema ni blizu potencijala te kvalitete.Čerkezović je radan igrač,al daleko od nekog top igrača.Da potencijala za rad ima, pokazuju Omić i Nurkić,koji su zaobišli Slobodu i postali top igrači.Bosna i Zenica takođe slabo rade.Nesvatljivo je da grad Sarajevom sa pola miliona stanovnika ne može svake godine da stvori bar 2 igrača.Toliki klubovi i škole košarke a nikakvog učinka.Moramo povećati bazu igrača,jer samo tako reprezentacija može napraviti iskorak.Nisam pominjao Igokeu i Široki jer njihovi svi pravi prospekti idu u komšiluk,tako da od njih nema neke vajde.

pazzarac
Kontakt:

PostPostao/la pazzarac » 19 avg 2017, 23:19

Ocigledan je nerad klubova ,baza nije velika ali evo Crna Gora koja je kao i sarajevski kanton je finalista evropskog U16

i ne samo kosarka,Crnogorci su bolji u skoro svim kolektivnim sportovima a npr. genetika je slicna

ovisnik
Kontakt:

PostPostao/la ovisnik » 19 avg 2017, 23:28

pazzarac WroteColonOcigledan je nerad klubova ,baza nije velika ali evo Crna Gora koja je kao i sarajevski kanton je finalista evropskog U16

i ne samo kosarka,Crnogorci su bolji u skoro svim kolektivnim sportovima a npr. genetika je slicna

Crnogorci dobro rade u gotovo svim loptaškim sportovi,pri tome uglavnom zadržavaju ono što stvore/izuzev rukometa/ mi imamo problem da slabo radimo a i kad stvorimo igrače u BiH klubovima neko ih ukrade/Begić,Omić,Preldžić, Bogdanović,Zubac,Bender......../Još jedan problem predstavlja činjenica da mi teško nekome dječaku iz recimo Pazara ili Pljevalja možemo dati državljanstvo bez ispunjavanja strogih uvjet za sticanje istog,za razliku od Crne Gore i drugih susjednih država koje talentiranim sportistima preko noći daju državljanstvo.Uglavnom,mora se puno više raditi,ojačati klubove i tek tada i možemo očekivati prave rezultate.

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 19 avg 2017, 23:43

Zubac i Bender nemaju bas veze sa BiH klubovima @ovisnik

pazzarac
Kontakt:

PostPostao/la pazzarac » 19 avg 2017, 23:55

Kao sto nekoliko njih stalno ponavlja na ovim temama da samo par jakih klubova mogu biti potpora jakoj reprezentaciji

Da je postojala recimo jaka Sloboda,Bosna... sa kvalitetnim radom u mladjim kategorijama i skautingom sigurno se ne bi i desili slucajevi ili mozda bar deo
da Preldzic ,Omic,Begic,Nurkic...pronalaze menadzeri i prodaju Slovencima ,koliko bi koristi imala reprezentacija da pola talenata iz RSa i Hercegovine kupe neki takvi klubovi
Pa evo koliko koristi je bilo ovih nekoliko godina od Sparsa,bez njih bi bilo još mnogo gore

nerminh74
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la nerminh74 » 20 avg 2017, 00:03

Vucevich WroteColonZubac i Bender nemaju bas veze sa BiH klubovima @ovisnik

Zubac je imao, zato mu je trebala ispisnica naseg saveza da bi zaigrao za hrvatsku
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.