Novi naturalizovani igrac?

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la tuzlak1987 » 24 avg 2017, 13:44

Treba naturalizovati ali nekog kvalitetnog. Ne nekog PG koji ustvari ne moze u proseku imati vise od 2-3 asistencije ili nekog lafo sutera, a on suta iz igre 35% :D

Avatar
teferič
Postovi: 537
Pridružen/a: 20 nov 2008, 13:16
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la teferič » 25 avg 2017, 00:12

KK_Bosna je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:
teferič je napisao/la:A jel ovdje fakat nema niko da se protivi konceptu naturalizacije igrača? Fakat me zanima kako gledate na to.
največe sile svjeta uzimaju naturalizovane, a eto mi čemo biti veči katolici od pape :crazy:
holden donio rusiji titulu prvaka evrope
spanija naturalizovala ibaku i mirotica
italija naturalizovala dienera
francuska naturalizovala palmera
slovenci naturalizovali randolpha
makedonija naturalizovala mccalebba
hrvatska naturalizovala drapera
ukrajina naturalizovala jetera

ali jok, nama treba da igraju gegic i zahiragic umjesto wanamakera recimo :tokralju: u evropi ima mozda 3,4 repke koje nemaju naturalizovane igrace, ali nama eto ne treba takav jedan... strasno kako pojedinci razmisljaju :crazy:
Dobro brate, što se uzbuđuješ, pitam samo, što je teško normalno odgovoriti i objasniti vlastito ramišljanje bez takvih kvalifikacija :D To šta drugi rade, pa hajmo i mi, za mene lično nije neki argument ni motivacija, iskreno. Radujem se svakom uspjehu reprezentacije, kako god došao, ali ako nam primjera radi, amerikanac bude nosilac igre, za mene je to nekako ko da smo izvarali. Mislim, hvala njemu, al **** to mi je ko da neko drugi uradi posao za tebe. Posao je urađen, sve je ok, sve je kliknulo, al realno, nemaš baš na šta biti ponosan.

Opet kažem, ovo je samo moje razmišljanje, iznosim ga u dobroj namjeri, pitao sam, jer me je fakat zanimalo kako drugi razmišljaju, nemoj se šta ljutit, i živ mi i zdrav bio :D

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la irfo » 31 avg 2017, 15:59

Jesul poceli sta radit nasi na trazenju naturalizovanog novog, nema jos puno vremena do novembra, a procedura je dugacka, imamo li kakve sanse za wanamakera sta mislite?
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Chstal » 31 avg 2017, 16:54

irfo je napisao/la:Jesul poceli sta radit nasi na trazenju naturalizovanog novog, nema jos puno vremena do novembra, a procedura je dugacka, imamo li kakve sanse za wanamakera sta mislite?
Wannamakeru ne treba pasoš jer igra u Turskoj. U turskoj si stranac bilo evropski igrac ili americki igrac. Amerikance koje mi moramo ganjati treba da igraju u Italiji, Spaniji, Njemackoj, Francuskoj.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18607
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 31 avg 2017, 17:51

Skoti Vilbekim
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la gazijabih » 01 sep 2017, 00:19

Moj glas ide da se vrbuje Chris Singleton (Krilni centar iz Panathinaikosa). Vrlo iskusan, ne bježi od koša, skače, pokriva reket, zna se izvući i zabiti tricu. Ima iskustva, u idealnim je godinama da zatvori ciklus od 4 godine. Nama treba neko ko će zadržati visok nivo odbrane reketa i kontrolisati skok. Greška je dovoditi vanjske samožive igrače, pogotovo što imamo obavezu prema našim mladim igračima da im damo prostor da se razvijaju na pozicija PG+SG+SF. Mnogo je lakše uklopiti naturalizovanog igrača u timsku igru ako ne bježi od koša.
Drugi igrač koji me je dojmio, je Devin Thomas (sa Wake Foresta) koji je imao vrlo lijepu sezonu u Turskoj ligi. Ima 23 godine i možda bi on bio investicija na duže staze, jer se godinama uklapa u roster. Malo je teško ocijeniti njegove domete jer je igrao u jako lošoj turskoj ekipi ali je imao lijepe brojke koje se poklapaju i sa brojkama iz NCAA lige.

Ja bih obavio razgovore sa ova 2 igrača. Ništa vanjski.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la nerminh74 » 01 sep 2017, 11:02

gazijabih je napisao/la:Moj glas ide da se vrbuje Chris Singleton (Krilni centar iz Panathinaikosa). Vrlo iskusan, ne bježi od koša, skače, pokriva reket, zna se izvući i zabiti tricu. Ima iskustva, u idealnim je godinama da zatvori ciklus od 4 godine. Nama treba neko ko će zadržati visok nivo odbrane reketa i kontrolisati skok. Greška je dovoditi vanjske samožive igrače, pogotovo što imamo obavezu prema našim mladim igračima da im damo prostor da se razvijaju na pozicija PG+SG+SF. Mnogo je lakše uklopiti naturalizovanog igrača u timsku igru ako ne bježi od koša.
Drugi igrač koji me je dojmio, je Devin Thomas (sa Wake Foresta) koji je imao vrlo lijepu sezonu u Turskoj ligi. Ima 23 godine i možda bi on bio investicija na duže staze, jer se godinama uklapa u roster. Malo je teško ocijeniti njegove domete jer je igrao u jako lošoj turskoj ekipi ali je imao lijepe brojke koje se poklapaju i sa brojkama iz NCAA lige.

Ja bih obavio razgovore sa ova 2 igrača. Ništa vanjski.
Prvi igra u EL
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
hz1987
Postovi: 2087
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la hz1987 » 01 sep 2017, 11:42

nerminh74 je napisao/la: Prvi igra u EL
jel vi stvarno vjerujes u to da ovi iz eurolige nece igrati kvale?
hajmo se kladiti da ce se iznaci rjesenje po ovom pitanju. zivi bili pa vidjeli.
ova prica da euroligasi nece igrati za reprku mi je toliko smijesna da ne mogu da vjerujem u toliku neozbiljnost forumasa.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la nerminh74 » 01 sep 2017, 11:53

hz1987 je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la: Prvi igra u EL
jel vi stvarno vjerujes u to da ovi iz eurolige nece igrati kvale?
hajmo se kladiti da ce se iznaci rjesenje po ovom pitanju. zivi bili pa vidjeli.
ova prica da euroligasi nece igrati za reprku mi je toliko smijesna da ne mogu da vjerujem u toliku neozbiljnost forumasa.
Da ti objasnim, trenutno je situacija izmedzu fiba i uleb slicna onoj kao oko izbornog zakona izmedzu hdz-a i sda
Uleb zeli sto vise srozati fiba
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la lumani » 01 sep 2017, 12:10

Raymar Morgan,Josh Mayo..

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la dino-92 » 01 sep 2017, 12:37

hz1987 je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la: Prvi igra u EL
jel vi stvarno vjerujes u to da ovi iz eurolige nece igrati kvale?
hajmo se kladiti da ce se iznaci rjesenje po ovom pitanju. zivi bili pa vidjeli.
ova prica da euroligasi nece igrati za reprku mi je toliko smijesna da ne mogu da vjerujem u toliku neozbiljnost forumasa.
novembarski i februarski termin se poklapaju sa kalendarom eurolige, nema sanse da ce klubovi pustiti svoje igrace.

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la filip13 » 01 sep 2017, 21:16

hz1987 je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la: Prvi igra u EL
jel vi stvarno vjerujes u to da ovi iz eurolige nece igrati kvale?
hajmo se kladiti da ce se iznaci rjesenje po ovom pitanju. zivi bili pa vidjeli.
ova prica da euroligasi nece igrati za reprku mi je toliko smijesna da ne mogu da vjerujem u toliku neozbiljnost forumasa.

pa nije nekoliko nas sa ovog foruma izmislilo tu pricu

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Bassha » 22 sep 2017, 10:19

Prati li tko ovaj super kup Aba lige :?: Da li Ciboninin Hall i Partizanov Nigel Williams-Goss imaju "materijala" za naseg naturalizovanog :?:
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Bassha » 25 sep 2017, 13:45

Kako Bukva kaze strucni stozer je jednog igraca fokusirao, igrao je EL i koji je ime i prezime u Europi... Ostaje da vidimo tko je to :D


PS nada zadnja umire kao i zelja za Wilbekinom :roll:
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
MElloo
Postovi: 13017
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la MElloo » 25 sep 2017, 13:48

Sta mislite o Treyu Thompkinsu? I njemu bi trebao pasos za Reala

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Bassha » 25 sep 2017, 13:50

MElloo je napisao/la:Sta mislite o Treyu Thompkinsu? I njemu bi trebao pasos za Reala

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Igra EL
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard


Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la DANTES » 25 sep 2017, 14:45

Bosniacum Lilium je napisao/la:Skoti Vilbekim
Sjajan igrač, ali više bek no plej...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la KK_Bosna » 25 sep 2017, 15:04

Chstal je napisao/la:
irfo je napisao/la:Jesul poceli sta radit nasi na trazenju naturalizovanog novog, nema jos puno vremena do novembra, a procedura je dugacka, imamo li kakve sanse za wanamakera sta mislite?
Wannamakeru ne treba pasoš jer igra u Turskojj.
A to ce on citav zivot igrati u turskoj? :shifty:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Chstal » 25 sep 2017, 15:10

A to ce on citav zivot igrati u turskoj? :shifty:
Pasose ganjaju mladji igraci ili ovi sto igraju po Spaniji ili Italiji. Mi trebamo primarno gledati igrace koji igraju u Spaniji, Italiji ili u ligama kao sto su Njemacka ili Francuska jer su oni veoma blize transferu u Spansku ligu.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.