Novi naturalizovani igrac?

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la kovacic » 20 avg 2017, 20:52

Dosta mladih Amerikanaca prođe kroz ABA ligu, da ne nabrajam sad, ali ima ih bar 15-20 koji sad igraju u Euroliga i Eurocup klubovima.
Na kraju krajeva odjednom se prošle sezone pojavio Jonah Bolden (koji jeste iz Australije i vjerovatno će igrati vrlo brzo za njih ako nastavi ovim tempom), navodim samo kao primjer, eksplozivan i eno ga draftovaše, jedan od boljih second round pickova. Naravno nije plej, ali često nam u dvorištu prolaze igrači koji imaju itekakvog potencijala. :hmmmmm:

mirsad993
Postovi: 811
Pridružen/a: 18 dec 2013, 01:45
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la mirsad993 » 20 avg 2017, 21:25

U Turskoj ima dosta kvalitetnih igraca u ovim manjim klubovima sto na unutrasnjim sto na vanjskim pozicijama u 2 i 3 sezini u Europi treba zaganjat nekog mada bi moja zelja bio recimo Mat Janing :ljepota: nije veliki potrosac lopti igra dobru odbranu dobar asistent igra na SG s tim da ima i playmakerske sposobnosti

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13431
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la QUARTERBACK » 20 avg 2017, 22:12

KK_Bosna je napisao/la:
davno su nasi odbili langforda...
reci mi da je ovo neka zayebancija.. :o
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la pazzarac » 20 avg 2017, 22:43

Dolazi u Cedevitu zanimljiv igrac ,Will Cherry - plejmejker 1991 god.,igrao nekoliko tekmi za Cleveland,u Evropi bio u Zalgirisu,Albi i u turskoj ligi zadnju sezonu

a sto se defanzive tice vidim da je na koledzu bio-2× Big Sky Defensive Player of the Year (2012, 2013)...

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Ziggs » 20 avg 2017, 22:46

pazzarac je napisao/la:Dolazi u Cedevitu zanimljiv igrac ,Will Cherry - plejmejker 1991 god.,igrao nekoliko tekmi za Cleveland,u Evropi bio u Zalgirisu,Albi i u turskoj ligi zadnju sezonu

a sto se defanzive tice vidim da je na koledzu bio-2× Big Sky Defensive Player of the Year (2012, 2013)...
Solidno rješenje za nas. Ali da li je on igrac kojeg tražimo, to je drugo pitanje :kafa:

Civa
Postovi: 2979
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Civa » 20 avg 2017, 23:03

Kakav ba K.Langford i njega naturalizovati. To je igrač koji bi trenutno poremetio komplet sistem naše igre, jer dat će on svojih 20 poena, ali nećeš imati nikakve ostale igre i ako DV ostane na mjestu selektora svakako da bi ga on prvi odbio. Slovenci su strašnog Amera prisvojili u vidu A.Randolfa, po meni i nama je bitnija ta pozicija 4 da se popuni kako nego nekog divljeg pleja ganjati. Igrač koji zna odbraniti reket dobro, a nije mu strano ni tricu da pogodi, A.Daye mi prvi pada na pamet prošlu sezonu proveo u Galatasaraju. Naravno ima tu puno igrača koji bi ušli u izbor i da će selektor odlučiti za onog koji mu bude potreban. Sve u svemu valja sad dobro napast ove kvalifikacije :!:
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1901
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la PeppermintSA » 21 avg 2017, 16:03

Bassha je napisao/la:
Volvic je napisao/la:Koji dobri Amer ima u evropi, koji pod

a.) bi igro za nas
b.) neigra EL
c.) igra 1
d.) igra odbranu
e.) nije veliki potrosac lopti
f.) ima iskustvo


Any ideas?

Ovo sto ti trazis Zeko apsulutno odgovara :D
Zeko za SFF bio u Sarajevu, partijao u Summer Loungeu svaku noć s dvojicom mu jarana čamuga. :D

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Kobe Bryant » 21 avg 2017, 17:17

Po meni najbolji slobodan amerikanac iz Turske lige : Fener , Besiktas, Darush., Galata, Efes.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la KK_Bosna » 23 avg 2017, 17:54

QUARTERBACK je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:
davno su nasi odbili langforda...
reci mi da je ovo neka zayebancija.. :o
nazalost, nije. a odbili su ga iz ovog razloga:
Civa je napisao/la:Kakav ba K.Langford i njega naturalizovati. To je igrač koji bi trenutno poremetio komplet sistem naše igre, jer dat će on svojih 20 poena, ali nećeš imati nikakve ostale igre
pa ti sam zakljuci o kakvim se personama radi...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la ASD » 23 avg 2017, 18:33

Langford je igrac za Armenije i slicnih, gdje nema igraca koji bi igrali kosarku vec samo daj njemu loptu i nek sam igra.

Civa
Postovi: 2979
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Civa » 23 avg 2017, 23:31

Eh sad. Pojavio se jedan jako zanimljiv igrač za naturalizovat ako bi već to bila pozicija pleja.
A to je Wanameker, kad je već ostao u Dački a oni ne igraju Euroligu sigurno jedan od TOP3 igrača iduće godine u Eurocupu, pa sad ako bi bilo bar malih šansi sa ovim bi vrijedilo pokušat. :cool:
Tako blizu, a tako daleko.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la nerminh74 » 23 avg 2017, 23:39

Civa je napisao/la:Eh sad. Pojavio se jedan jako zanimljiv igrač za naturalizovat ako bi već to bila pozicija pleja.
A to je Wanameker, kad je već ostao u Dački a oni ne igraju Euroligu sigurno jedan od TOP3 igrača iduće godine u Eurocupu, pa sad ako bi bilo bar malih šansi sa ovim bi vrijedilo pokušat. :cool:
Njega je onaj mathieu sa eurobasketa zestoko reklamirao da ga uzmemo za EP2015 pogotovo kada je veliki trojac otkazao, iz danasnje perspektive bio je apsolutno u pravu
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16424
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la gaston » 24 avg 2017, 00:08

Zar nije bilo govora da će Brad u NBA ? :?
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la KK_Bosna » 24 avg 2017, 10:53

gaston je napisao/la:Zar nije bilo govora da će Brad u NBA ? :?
pregovarao je sa bostonom i new orleansom, ali oni ne zele platiti turcima koliko ovi traze (tj nece brad da iz svog dzep da razliku)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
teferič
Postovi: 537
Pridružen/a: 20 nov 2008, 13:16
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la teferič » 24 avg 2017, 12:53

A jel ovdje fakat nema niko da se protivi konceptu naturalizacije igrača? Fakat me zanima kako gledate na to.

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Volvic » 24 avg 2017, 12:56

teferič je napisao/la:A jel ovdje fakat nema niko da se protivi konceptu naturalizacije igrača? Fakat me zanima kako gledate na to.
Ako nam jaca ekipu i ne uzima nekom nasem talentu minute, onda nemam nista protiv.
mi nismo hrvatska ili srbija da imamo neku zavidnu bazu igraca, pa da mozemo bez amera imat ekstra roster.

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5690
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la JohnCleese » 24 avg 2017, 13:04

teferič je napisao/la:A jel ovdje fakat nema niko da se protivi konceptu naturalizacije igrača? Fakat me zanima kako gledate na to.
:kafa:
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la nerminh74 » 24 avg 2017, 13:13

teferič je napisao/la:A jel ovdje fakat nema niko da se protivi konceptu naturalizacije igrača? Fakat me zanima kako gledate na to.
največe sile svjeta uzimaju naturalizovane, a eto mi čemo biti veči katolici od pape :crazy:
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Ziggs » 24 avg 2017, 13:17

Volvic je napisao/la:
teferič je napisao/la:A jel ovdje fakat nema niko da se protivi konceptu naturalizacije igrača? Fakat me zanima kako gledate na to.
Ako nam jaca ekipu i ne uzima nekom nasem talentu minute, onda nemam nista protiv.
mi nismo hrvatska ili srbija da imamo neku zavidnu bazu igraca, pa da mozemo bez amera imat ekstra roster.
Realno Hrvatska sto se tice pozicije pleja ima nulu od te baze igraca. Cak nemaju ni u mladjim kstegorijama nikoga da u buducnosti bude solidno rjesenje na toj poziciji. Marineli se gurao mozda kao neko rjesenje ali izgleda od njega nista. Mi makar imamo nekog prospekta tipa Gegica ili Campara.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la KK_Bosna » 24 avg 2017, 13:37

nerminh74 je napisao/la:
teferič je napisao/la:A jel ovdje fakat nema niko da se protivi konceptu naturalizacije igrača? Fakat me zanima kako gledate na to.
največe sile svjeta uzimaju naturalizovane, a eto mi čemo biti veči katolici od pape :crazy:
holden donio rusiji titulu prvaka evrope
spanija naturalizovala ibaku i mirotica
italija naturalizovala dienera
francuska naturalizovala palmera
slovenci naturalizovali randolpha
makedonija naturalizovala mccalebba
hrvatska naturalizovala drapera
ukrajina naturalizovala jetera

ali jok, nama treba da igraju gegic i zahiragic umjesto wanamakera recimo :tokralju: u evropi ima mozda 3,4 repke koje nemaju naturalizovane igrace, ali nama eto ne treba takav jedan... strasno kako pojedinci razmisljaju :crazy:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.