Zenske selekcije

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la kobe24 » 31 jul 2016, 23:14

Hvala puno drug na izvjestajima nakon svake utakmice! Uvijek mi je bilo drago uci da procitam sta si napisao. :thumbup:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

atko
Postovi: 329
Pridružen/a: 20 mar 2008, 13:38
Lokacija: Na bukvi
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la atko » 31 jul 2016, 23:19

Admir_Sa je napisao/la:bravo ljudske gromade od 16-18 godina, bravo Zmajice, bravo Bosno I Hercegovino, bravo bh košarko, bravo za sve u dvorani, bravo za sve one koji su u svakom momentu bili uz ekipu, bravo, bravo, bravo!!!!!!

ženska bh košarka će za 4-5 godina biti nešto veliko siguran sam u to. svi koji misle da je island neozbiljan protivnik trebali su doći u dvoranu i vidjeti kako igraju. Cure su juće izgubile, sigurno je bilo veliko razočarenje, ali danas od zagrijavanja i samog toga utakmice vidjeli smo takvu ozbiljnost, takvu odlučnost i takvu disciplinu da jednostavno nismo mogli izgubiti. ova ekipa je stvarno nešto posebno i hvala im na ovih 6-7 dana zbog kojih sam se osječao sretno i ponosno. gledao sam ulaske i kadeta i juniora i under 20 u A divizije, ali ovo je moja ekipa broj 1 definitivno! kasnije ću još malo detaljnije o svakoj posebno :bih: :bih:

iz ove ekipe Visković i Heljić mogu igrati under 16. e sada ko zna tačno kada i gdje se igra prvenstvo i jel ovo prvi put da šaljemo under 16 kadetkinje na EP? Sljedeće godine EP U18 ne mogu igrati samo kapiten Mišeljić i Zubac, a ako ne bude nekih povreda možemo se dobro nadigravati sa najjačima
Sa ovim boldiranim se u potpunosti slažem! Ovo je ekipa koja igra izuzetno discipinovano, požrtvovano, brate sa srcem. Pored Melise u ovoj ekipi ima dosta materijala, meni se posebno svidjela djevojka sa brojem 12 Heljić, njena brzina, okretnost, igra sa obje ruke, dosta dobra i igra leđima, sigurno da ima još dosta prostora za napredak, ako se još uzme u obzir da je uz Visković najmlađa onda to daje posebnu težinu. Pohvalio bih još Visković, Miheljić, i ostale. Ako bih poredio mušku U16 i ove djevojke U18 smio bih reći da je, ako izuzmemo Musu i Melisu, više potencijala u ovoj ženskoj selekciji, i složio bih se da će naša seniorska reprezentacija za 5-6 godina biti uz rame sa muškom.

atko
Postovi: 329
Pridružen/a: 20 mar 2008, 13:38
Lokacija: Na bukvi
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la atko » 31 jul 2016, 23:27

I da U16 se igra u Rumuniji grad Oradea od 05.08.

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Ziggs » 31 jul 2016, 23:54

Cestitke djevojkama, u sjajnoj atmosferi, ostvarile cilj. Ova reprezentacija ima potencijala, kao i nasa zenska kosarka opcenito. Uz pravu podrsku drzave, BH kosarka ima blistavu buducnost.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 01 avg 2016, 11:00

kobe24 je napisao/la:Hvala puno drug na izvjestajima nakon svake utakmice! Uvijek mi je bilo drago uci da procitam sta si napisao. :thumbup:
hvala druže, drago mi je biti od pomoći svim ljudima koji prate ove mlade sportiste i žele im puno uspjeha.

da kažem i zavšnu riječ što se tiće ovog prvenstva.

pisao sam već o atmosferi u ekipi, al evo malo i brojki. slobodna bacanja smo timski imali 75%, ja bi volio vidjeti podatak jesmo li ikada i u jednoj kategoriji imali ovakve procente. A reprezentacija na prošlom euru ja mislim imala malo više od 60% :roll: Imamo najboljeg strijelca i najboljeg asistenta prvenstva. Značajne minute su dobile Visković i Heljić koje su 2000 godište, a Sara Heljić tek krajem godine puni 16. Odigrati onako dobro u tim godinama mogu samo veliki talenti.

Melisa Brčaninović, šta reći o djetetu koje u manje od mjesec dana bude najbolji strijelac u20 A divizije i u18 b divizije, oficijalno i mvp turnira u Sarajevu, sa samo 17 godina. Melisa je na turniru šutirala slobodna bacanja skoro 85%, tačnije 61/72!, kakav fenomenalan učinak :bow: :bow: Iz igre je šutirala skoro 40%, a tricu 30%, a svi ovi procenti dobijaju na značaju kada se zna da je igrala preko 31 minute u prosjeku, stim da je ove bitne utakmice skoro sve vrijeme igrala :bow: pitaj boga koliko je do sada imala ponuda, al mislim da joj je najbolje ovde ostati još godinu dana dok ne završi srednju (po godinama bi trebala biti 3 srednje), pa onda odabrati najbolju opciju, jednostavno onakav talenat je nemoguće uništiti. Mislim da slično razmišlja i mama Mara koja sigurno ima najveći uticaj na Melisin razvoj. Ovaja raja koja ih bolje poznaje ima li Mara još djece, može li se očekivati neka(i) nova Melisa u narednim godinama?

Milina Mišeljić, kapiten ekipe koja je tu ulogu fenomenalno odradila i bila primjer i vodilja ostatku ekipe. Preuzimala je odgovornost u važnim utakmicama, vidi se da ima instinkit pravog lidera. Inače je all rounder tip igrača, skoro dabl dabl u prosjeku+4-5 asistencija. Mislim da je čak igrala i sa manjom povredom ili je tek izašla iz povrede. Već za 2-3 godine sigurno može biti kvalitet za A ekipu.

Nikolina Zubac, i ona je došla sa U20 prvenstva i bila je odlična. I ona slobodna bacanja odlično izvodi, ima snagu i tehniku dobrog visokog igrača. Mislim da ju je pred kraj umor stigao, ali ovo što je pružila na prvenstvu zaslužuje sve pohvale

Iris Satračević, bek koji naprosto gine na terenu, njena odbrana i energija su nam mnogo mnogo značili. Ovakav tip igrača naprosto svakoj ekipi na svijetu u bilo kojem sportu treba, ne troši puno lopti a doprinosi ekipi samo tako. Imala je 60% iz igre, jedino bacanja što su štekala, al za ove godine 7/15 nije ništa strašno.

Azinović Sandra, sličan igrač kao Iris samo što više voli loptu, vidjeli smo par puta neke genijalne poteze od nje. Ima jaku ruku i uz šut koji se još dosta može popraviti i ona može biti dobra igračica. 99 je godiše i sljedeće godine sigurno u A diviziji će biti još bolja.

Visković Gabrijela, kada sam ovde čitao komentare o njoj da je neviđeni talenat, iskreno nisam očekivao da je sa 16 godina i na pozicji pleya, ovako strašna. Znači cura je fenomen samo takav, vidi se da zna košarku, vidi se po samim pokretima na terenu, ma vidi se po svemu. Ako gledamo samo statistiku sa turnira, ne čini se baš tako, ali vidjećete šta će Gabi raditi sljedeće godine u A diviziji. Sve vrijeme sa loptom zna šta će, kontrola lopte za njene godine fenomenalna, vidi sve na terenu, jednostavno odlična!

Pred kraj turnira ozbiljnije minute je dobila i Sara Heljić i fenomenalno iskoristila, a i ona je kao što sam pisao 2000 godište. Prava eksplozija u reketu i tehnika sa obe ruke. Sve ostale cure sa klupe, Nizamić, Krišto, Vavan, Ikanović i Glotić su itekako zaslužne za ovaj uspjeh, tim je uvijek na rpvom mjestu i tako uvijek mora biti.

Svima njima želim mnogo mnogo sreće i još više rada, rada i samo rada jer bez toga nema ništa.

Vidio sma na fibi ovo za under 16 u rumuniji, ali još nema rostera. Nadam se da će Gabi i Sara biti sa timom i bogami mogli bi mi imati još jednu ekipu u A diviziji. Od sljedeće sedmice smo sa curama preko internet tehnologije u rumuniji i bićemo im velika podrška ka još jednom uspjehu. Ranije sam pitao, al niko nije odgovorio, jel ovo prvi puta da šaljemo U16 žensku ekipu, nešto se ne sječam njihovih rezultata prošle godine, a prije 2-3 godine sigurno nije igrala prvenstva. U grupi smo sa ovim ostvrskim ekipama i sa bugarskom i nezgodnom nam finskom ja mislim
nema potpisa

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 01 avg 2016, 13:10

Nismo nikad slali u16 na prvenstva. Gabi ide na to prvenstvo a za Saru ne znam. I brate pa ti si onaj što je sjedio iza mene. Tek sad sam skontao, ja sam bio sa kćerkom i onim malim indijancem hehe ;)
Zadnja izmjena: Tracy3McGrady, dana/u 01 avg 2016, 15:58, ukupno mijenjano 1 put.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la KK_Bosna » 01 avg 2016, 14:48

hajmo malo realnosti unijeti, da ne bi bilo prevelikih razocarenja...

prvo, igrali smo divziju b u kojoj samo jedna selekcija nesto vrijedi, i od te selekcije smo izgubili dvocifrenom razlikom

drugo, da smo igrali u diviziji a, borili bismo se za opstanak i vrlo vjerovatno ispali

trece, razlog tome je sto u ekipi imamo 3,5 igracice sposobne igrati na U18 nivou, od kojih je melisa ipak iznad ostalih. mi imamo jednu melisu koja je daleko najbolja i koja bi bila medju 5 najboljih i u diviziji a, ali svedjanke imaju 7,8 igracica na nivou preostale 2,5 nase igracice (zubac, miseljic, viskovic)

ovo nije nikakav hejt, samo realno stanje jer vidim prica se kako cemo igrati veliku ulogu u diviziji a naredne godine (bez miseljic koja je poslije melise najvaznija igracica ove ekipe i nikoline koja odradi nevjerovatan posao pod kosem iako se to mozda i ne vidi na prvi pogled)... uspjeh ce biti opstati iduce godine tako da nemojte da bude razocarenje iduce godine ako ispadnemo pa da ne bude "ma kakve ove nase..."

od melise cemo dobiti igracicu za a repku, bez sumnje, mozda miseljic i to je to... dosta iz generacije sto se mene tice
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 02 avg 2016, 20:49

Tracy3McGrady je napisao/la:Nismo nikad slali u16 na prvenstva. Gabi ide na to prvenstvo a za Saru ne znam. I brate pa ti si onaj što je sjedio iza mene. Tek sad sam skontao, ja sam bio sa kćerkom i onim malim indijancem hehe ;)
super, mali je zvrk sam takav :bih: , a malena je slušala samo tako :clap: vidjećemo se opet nekad sigurno

vidim još nije izašao roster na fibi za u16, a počinje prvenstvo za dva dana, dal se tačno zna koja je ekipa ide u rumuniju??

kk bosna, baš se ne bih složio da je švedska jedina nešto vrijedila na prvenstvu i da nas je kao razbila, vjeruj mi bilo je tu još dobrih ekipa. I nisu nas razbili 15 razlike nego su sa slobodnih postigle tu cifru na kraju jer smo na kraju samo pravili faulove. opet da igramo sa njima ništa ne bi bilo čudno da ih dobijemo, iako se slažem da su imale spremniju i bolju ekipu, više fizički nekako. švedsku u20 smo razbili 20 razlike za mislim 9 mjesto na nedavnom prvenstvu a divizije u portugalu. a da ne spominjem da smo do prije 3 godine glat gubili od luxemburga, bugarske i sličnih zemalja. Siguran sam da ova ekipa neće ispasti sljedeće godine iz A divizije ako sve bude uredu sa igračicama, a biti među 10-12 u evropi je po meni fantastičan rezultat. ta mišljenja da ćemo se nešto pitati u A diviziju nisu iskreno realna i tu se slažem sa tobom.

ako iz saveza ko čita ovo neka brate srede onu arhivu sa prošlih prvenstava i nek ono urade kako treba, pa bar sad imamo rezultate. kliknem na u18 žensku ekipu i tamo stoje rezultati iz 2009 godine i slično
nema potpisa

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 03 avg 2016, 17:13

gledam ovu statistiku u20 prvenstva iz portugala i naše timski slobodna pucale 85%, Melisa 45/48, a na oba turnira zajedno 106/120 :bow: :bow:

statistike sa turnira unazad godinu i više teško da se igdje mogu naći, na fibi sam gledao al ništa :roll:
nema potpisa

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la TheChief » 03 avg 2016, 18:21

Admir_Sa je napisao/la:gledam ovu statistiku u20 prvenstva iz portugala i naše timski slobodna pucale 85%, Melisa 45/48, a na oba turnira zajedno 106/120 :bow: :bow:

statistike sa turnira unazad godinu i više teško da se igdje mogu naći, na fibi sam gledao al ništa :roll:
http://www.fiba.com/europe/u18bwomen/20 ... RCANINOVIC
Imas ispod statistiku za svaki odigrani turnir. Klikneš na turnir i vidiš.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 03 avg 2016, 19:27

TheChief je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:gledam ovu statistiku u20 prvenstva iz portugala i naše timski slobodna pucale 85%, Melisa 45/48, a na oba turnira zajedno 106/120 :bow: :bow:

statistike sa turnira unazad godinu i više teško da se igdje mogu naći, na fibi sam gledao al ništa :roll:
http://www.fiba.com/europe/u18bwomen/20 ... RCANINOVIC
Imas ispod statistiku za svaki odigrani turnir. Klikneš na turnir i vidiš.
e hvala puno, godine čine svoje pa se lošije snalazim na internetu :D

Anđela Delić i Melisa od 2013 odigrale svaki turnir na kojem smo poslali ekipu U18 I U20 :bow: :bow:

evo jedna možda optimistična prognoza, al mislim da nije nerealna al baš nikako. Mi u ovo vrijeme imamo žensku košarkašku ekipu na OI 2024 :bih:
nema potpisa

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la pinoglavi » 03 avg 2016, 19:32

Hvala svima na komentarima vezanim za proteklo prvenstvo, kad vec nije bilo streama priblizili ste nam kako je to sve izgledalo :thumbup:
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la KK_Bosna » 04 avg 2016, 13:44

Admir_Sa je napisao/la:kk bosna, baš se ne bih složio da je švedska jedina nešto vrijedila na prvenstvu i da nas je kao razbila, vjeruj mi bilo je tu još dobrih ekipa. I nisu nas razbili 15 razlike nego su sa slobodnih postigle tu cifru na kraju jer smo na kraju samo pravili faulove. opet da igramo sa njima ništa ne bi bilo čudno da ih dobijemo, iako se slažem da su imale spremniju i bolju ekipu, više fizički nekako. švedsku u20 smo razbili 20 razlike za mislim 9 mjesto na nedavnom prvenstvu a divizije u portugalu. a da ne spominjem da smo do prije 3 godine glat gubili od luxemburga, bugarske i sličnih zemalja. Siguran sam da ova ekipa neće ispasti sljedeće godine iz A divizije ako sve bude uredu sa igračicama, a biti među 10-12 u evropi je po meni fantastičan rezultat. ta mišljenja da ćemo se nešto pitati u A diviziju nisu iskreno realna i tu se slažem sa tobom.
svedska jeste jedina vrijedila na prvenstvu i to je dokazala osvojivsi bez problem titulu... gledao sam 12 repki i samo su one kao ekipa jake, plus imaju 4-5 dobrih igracica...

gdje sam napisao da nas je razbila? napisao sam da smo izgubili dvocifrenom razlikom...

kakve veze ima svedska u20 repka sa u18? :crazy:
Admir_Sa je napisao/la:evo jedna možda optimistična prognoza, al mislim da nije nerealna al baš nikako. Mi u ovo vrijeme imamo žensku košarkašku ekipu na OI 2024 :bih:
eto, to je to :D vec smo i na olimpijadi sa 3,5 igracice... mi se necemo plasirati na eurobasket, a da ne pricamo o olimpijadi... ovo sada sto imamo igracica u a selekciji da vrijede ce biti prematore osim marice... i od ozbiljnih igracica imaces maricu i melisu, a sa 2 igracice ne mozes se plasirati na eurobasket nikako... plus da ne spominjem da nemamo selektora kako treba... imamo jednog jedinog covjeka koji zna raditi :thumbdown:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 04 avg 2016, 14:14

bez ikakvih problema nisu osvojile titulu, irska ih je vodila sve do zadnje četvrtine u 1/4 finalu, nama je malo falilo da uđemo u egal sa njima na kraju. finska, portugal, njemačka su samo neke od ekipa koje su nas redovno ranije pobjeđivale. moja prognoza se odnosi na period od 8 godina i mislim da nije nerealna, a ti svakako imaš svoje mišljenje i ok
nema potpisa

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 05 avg 2016, 14:30

kadetkinje upravo počinju utakmicu rpotiv škotske

sretno zmajice male!
nema potpisa

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la dino-92 » 05 avg 2016, 15:36

Škotska nam izgleda nije ravna. 15 poena prednost na poluvremenu. Heljic 13 poena, viskovic samo 2 suta uzela. Ali dobro, bice važnijih utakmica gdje će nam trebati njen učinak.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 05 avg 2016, 15:37

još smo fulili hejbet slobodnih bacanja
nema potpisa

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 05 avg 2016, 22:56

Nigdje na portalu vijest DA smo dobili skotsku :roll:
nema potpisa

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 06 avg 2016, 11:34

Danas u 17h sa engleskom, očekujem više od Gabriele, juče je razigravala i nije forsirala, i ono što je pokušala je fulala. I Sara Heljic me interesuje, izgledala mi je odlično na u18 turniru.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 06 avg 2016, 14:27

Tracy3McGrady je napisao/la:Danas u 17h sa engleskom, očekujem više od Gabriele, juče je razigravala i nije forsirala, i ono što je pokušala je fulala. I Sara Heljic me interesuje, izgledala mi je odlično na u18 turniru.
4 trice šutnula. treba ona više ići na prodor, direktno na koš jer je prebrza i ima solidnu kontrolu lopte. malo više floutere nek forsira. engleska juće razbila bugarke :roll:
nema potpisa

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.