Zenske selekcije

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 28 jul 2016, 19:45

KK_Bosna je napisao/la:3, ekipe, znaci jos 2 pobjede do divizije a
znači moramo dobiti poljakinje, pa vjerovatno šveđanke
nema potpisa

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 29 jul 2016, 14:11

biće danas gutavo do kraja siguran sam. poljakinje nisu nimalo naivan protivnik, a izgleda da imaju širok roster i minute su mnogo bolje raspoređene nego kod nas. lične greške glavnih igračica na samom početku nas mogu mnogo koštati, toga se treba najviše paziti. biće sigurno utakmica na veoma mali broj poena i ko bude strpljiviji i pametniji dobija. ova mlađa raja neka dođe i navija puno će im svima značiti :bih: :bih: :bih:
nema potpisa

larssonche1337
Postovi: 69
Pridružen/a: 22 jul 2016, 04:00
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la larssonche1337 » 29 jul 2016, 20:41

bravo :D Poklon kvota 1.6

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la kobe24 » 29 jul 2016, 21:03

Je li bio neko na utakmici, kako izgleda Melisa uzivo?
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 29 jul 2016, 21:20

kobe24 je napisao/la:Je li bio neko na utakmici, kako izgleda Melisa uzivo?
dominantno kako će izgledati :mrgreen: većeras je malo jače povukla i odma se osjeti, jednostavno je u reketu nezadrživa, a itekako ima šut izvana. Samo da je povrede zaobiđu i biće ona paklena igračica vjerujte. U ovoj svojoj kategoriji može sve pozicije da brani jako dobro, tako da fakat ne znam koja joj pozicija najbolje leži.

ovaj rezultat većeras baš i nije realan odnos snaga, previše su poljakinje fulale što nisu smjele, a pogotovo užasno loša slobodna bacanja, mislim da su šutale debelo ispod 50% :roll: a ove naše cure izvode slobodna bacanja samo tako, pa za one godine kakva lakoća to je čudo jedno. Također se vidi dosta samopuzdanja kod naših, vidi se da u bitnim trenucima donose odlične odluke. bude tu i samo takvih turnovera ili pozicionih i taktički grešaka, al to je normalno za U18. par minuta do kraja 3/4 komplet bekovi nam imaju po 4 lične, kao i Mišeljić. Stvarno su odlično odigrale od tada jer do kraja utakmice mislim da nismo napravili više od 4-5 faula.

Sada vjerovatno za A diviziju protiv šveđanki, a ako šta krene po zlu ima popravni protiv grčke/islanda od kojih smo dosta bolji, al treba biti oprezan

čestitke curama, kao i momcima što navijaju :bih:

kako je lijepo gledati ova prvenstva bez dežurnih pljuvača kakvih ima koliko hoćeš na utakmicama a reprezentacija u bilo kojem sportu
nema potpisa

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 29 jul 2016, 22:29

kobe24 je napisao/la:Je li bio neko na utakmici, kako izgleda Melisa uzivo?
Eto bio sam na utakmici, i mogu reći da je James za ostale, ali bukvalno. Igra sve pozicije, od playa pa do centra i na svakom je najbolja na terenu. Ispod koša. . Poludistance, trojke, sve. Čak je i najsigurniji playa kod nas.

Viskovic je takođe odlična, igra sa 3 godine starijim a večeras je odigrala fenomenalno.

Miseljic i Starcevic su takođe odlične kao i već dokazana Nikolina zubac. Publika sjajna. Sve 10
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Federer17 » 29 jul 2016, 22:32

Izgleda po vama, Melisa bolja od Marice?

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la KK_Bosna » 30 jul 2016, 00:13

ma kakvi, marica je svijet za sebe
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la sajo10 » 30 jul 2016, 00:18

A obadvije nase! ;) :cool: :opaopa: :opaopa: :opaopa: :bih:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la kobe24 » 30 jul 2016, 01:53

Marica je dosta eksplozivnija i ima bolji odraz, sto je vjerovatno i logicno kad se vidi Melisina konstitucija. Melisa jeste nestvaran talenat, ali je puno lakse prolazila kroz sve to zbog mame, koja je pratila od prvih koraka, pa i danas. Ali, kako @sajo rece, hvala Bogu obje su nase.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 30 jul 2016, 07:42

KK_Bosna je napisao/la:ma kakvi, marica je svijet za sebe
Drugi red, oko centra, jesi li to ti bio???
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 30 jul 2016, 11:50

eh danas prva meč lopta za A diviziju :bih: na kladionicama manja kvota na švedsku, koja je po ovom što vidim dosta ujednačena ekipa. al opet kad vidim procente šuta i nisu nešto bog zna šta. glavne su broj 14 centar i ova mala broj 5. sinoć gubile do 3/4 od irske i onda napravile seriju 30-0 :roll:

trebat će nam još veća podrška nego sinoć i siguran sam da će dvorana biti još punija :bih: :bih:
nema potpisa

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: RE: Re: Zenske selekcije

Post Postao/la KK_Bosna » 30 jul 2016, 12:13

Tracy3McGrady je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:ma kakvi, marica je svijet za sebe
Drugi red, oko centra, jesi li to ti bio???
nisam, jbg, bio van sa :mrgreen:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 30 jul 2016, 17:19

KK_Bosna je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:ma kakvi, marica je svijet za sebe
Drugi red, oko centra, jesi li to ti bio???
nisam, jbg, bio van sa :mrgreen:
Bio jedan sličan tebi pa si mi na um pao tek kad sam stigao kući.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 30 jul 2016, 21:21

šteta :cry: , al realno bolji protivnik je pobjedio. sve ono što smo mi radili protivnicima nakon 1/4 gdje smo gubili, da bi do kraja prepoznali njihovu igru i lagano dobijali, to nam je danas švedska uradila. jednostavno nakon 1/4 presjekli su nam linije dodavanja i u napadu osim Melise nismo mogli ništa, čak je Lojo pokušao sa tri mala beka al teško smo se branili onda. Uspjeli smo doći na -5 zbog promašaja slobodnih njihove petice, ali pravimo taktičku grešku i ne fauliramo nju na vrijeme i ova druga hladno pogodi oba bacanja i tu je nekako kraj bio.

Cure su srce ostavile bukvalno na terenu, al nadam se da će biti toliko jake da ovo sve zaborave i sutra ovjere plasman u A diviziju što je i bio cilj.

šveđanke iz pika sa distance skoro da nisu fulale, a neke nestvarne trice preko ruku su im ulazile

fakat mi je žao kao malo kad, al opet bolje ovako izgubiti kada daješ sve od sebe al protivnik je jednostavno bolji, nego ono na jednu loptu i slično
nema potpisa

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 30 jul 2016, 22:52

Sutra sa Islandom koje smo već dobili. Nadam se da ćemo ispuniti glavni cilj a to je A divizija. Vjerujem u ovu djecu, današnja atmosfera je bila kao da igra muška a repka.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la pinoglavi » 31 jul 2016, 11:50

Sretno curama danas!
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 31 jul 2016, 14:43

dobro bi bilo da portal na naslovnici objavi nešto u vezi današnje utakmice i pozove što više ljudi da dođu u ksc ilidža. vjerujte cure zadnji atom snage daju za državni dres, puno će im značiti plasman u A diviziju, a da ne govorim općenito za bh žensku košarku :bih: :bih: :bih:
nema potpisa

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Ziggs » 31 jul 2016, 15:49

Podržimo ove djevojke večeras sigurno su to zaslužile. Jučer se toliko loših stvari poklopilo, iako neosporavam kvalitete Švedske, ipak mislim da smo kvalitetnija ekipa. Kako je tako je, cilj je bio A divizija i pruža se prilika da se to i ostvari. Zato trebamo podržati ove djevojke i tako im se zahvaliti što unose neku pozitivu u našu tmurnu svakodnevnicu. :bih: :bih: :bih:

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 31 jul 2016, 21:19

bravo ljudske gromade od 16-18 godina, bravo Zmajice, bravo Bosno I Hercegovino, bravo bh košarko, bravo za sve u dvorani, bravo za sve one koji su u svakom momentu bili uz ekipu, bravo, bravo, bravo!!!!!!

ženska bh košarka će za 4-5 godina biti nešto veliko siguran sam u to. svi koji misle da je island neozbiljan protivnik trebali su doći u dvoranu i vidjeti kako igraju. Cure su juće izgubile, sigurno je bilo veliko razočarenje, ali danas od zagrijavanja i samog toga utakmice vidjeli smo takvu ozbiljnost, takvu odlučnost i takvu disciplinu da jednostavno nismo mogli izgubiti. ova ekipa je stvarno nešto posebno i hvala im na ovih 6-7 dana zbog kojih sam se osječao sretno i ponosno. gledao sam ulaske i kadeta i juniora i under 20 u A divizije, ali ovo je moja ekipa broj 1 definitivno! kasnije ću još malo detaljnije o svakoj posebno :bih: :bih:

iz ove ekipe Visković i Heljić mogu igrati under 16. e sada ko zna tačno kada i gdje se igra prvenstvo i jel ovo prvi put da šaljemo under 16 kadetkinje na EP? Sljedeće godine EP U18 ne mogu igrati samo kapiten Mišeljić i Zubac, a ako ne bude nekih povreda možemo se dobro nadigravati sa najjačima
nema potpisa

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.