Zenske selekcije

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 11 nov 2017, 20:44

Ako je ova slovacka osma u evropi i dosla sa najjacim timom onda smo fakat dobar posao uradili. Znal neko bolje?
nema potpisa

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la kobe24 » 11 nov 2017, 20:49

kovacic je napisao/la: Dobra utakmica na kraju, uhvatili smo jednu dobru seriju i prelomili meč, nema se šta zamjeriti glede rezultata, ali igra nam se itekako može popraviti, Deura previše forsira sebe i svoju individualnu statistiku ulazeći u neke sulude prodore i neizrađene šuteve, super je 27 poena i sve, ali smo mogli dati komotno još 10 da je 50% njenih dilema između pasa i prodora bilo za pas...Vrančić također, na momente dobra, ali mnogo zadržavanja lopte i praktično svaki put kad nam je istekao napad, ona je držala loptu po 15 sekundi.
Marica se gubila također par puta, ali je to sasvim opravdano obzirom na minutažu i autoritet koji uživa na terenu, pred sami kraj je pokazala da je jednostavno klasa.
Melisa je na kraju odigrala pristojnih 15 minuta u kojima je jedine dvije lopte koje je primila realizovala kroz trojku i 2 slobodna bacanja, mora se više igrati na nekoga ko može svaku utakmicu dati bar 15-20 poena i od koga se očekuje da postane nosilac igre.
Ostatak ekipe manje-više dobar, pospremile su što su imale, nije bilo puno izgubljenih lopti za ženski meč, pogotovo obzirom na protivnika, procenti šuta solidni i sve u svemu zaslužena pobjeda, sada nas čeka još veći izazov na gostovanju CG. :bih: :bih:
Slazem se sto posto. Ovako kad se pogleda statistika, covjek bi rekao da je Deura odigrala maestralan mec, ali je bilo nekoliko situacija u kojima je forsirala prodore, a imala je otvorene saigracice u puno boljim pozicijama. Vrancic, isto tako, previse silila sa loptom. Ne zna desni ulaz da joj puskom zaprijetis, a najgore moguce odluke su oni pokusaji za tri na isteku napada.

Po meni je ovdje najveci problem sto nemamo ideje u napadu i sto ne postoje izradjene akcije, a potencijala u djevojkama itekako ima. Recimo Gajicka i nema bas domet sa trojke, ali je zato sa poludistance dobra, plus, naravno, u izolacijama. Za nju se mora napraviti nekoliko akcija da odigra ono u cemu je najbolja, a ne da uzima isforsirane suteve za tri. Melisa mora igrati minimalno 20 minuta. Ocigledno je najbolji suter u ekipi i za nju se moraju praviti akcije gdje bi ostajala sama na sutu (bilo kroz blokove ili da se ubrza protok lopte). Osim toga, ona bi morala igrati kad protivnik udje u bonus, jer je takodjer najbolja sa linije za slobodna bacanja. Ako se dobro iskoriste nase dvije najtalentovanije djevojke, plus Deura koja bi trebala biti najkonstantnija ovdje, onda bi uz solidan doprinos i ostalih kosarkasica trebali biti osjetno bolji. Daleko od toga da je ovo danas bilo lose, ali moze biti i bolje. Btw, pohvale i za sarajevsku publiku. Iznenadio me broj prisutnih, bez obzira sto je ulaz bio slobodan.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la edinjo-bih » 11 nov 2017, 21:20

bravo cure :bih:
ima li negdje statistika?
hvala

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la kobe24 » 11 nov 2017, 21:22

edinjo-bih je napisao/la:bravo cure :bih:
ima li negdje statistika?
hvala
http://www.fiba.basketball/ls/#10870&10870-A-1
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la edinjo-bih » 11 nov 2017, 22:00

hvala drug, zna li ste sto nije bilo trojke kyzer, tavic i svitlica?

thx :-)

Avatar
SantiCazorla08
Postovi: 960
Pridružen/a: 22 dec 2016, 08:18
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la SantiCazorla08 » 11 nov 2017, 22:09

Za kizer je lojo govorio da je ona valjda u kini pa nesto zapelo sa klubom.

ljubiteljsporta
Postovi: 151
Pridružen/a: 11 sep 2015, 09:45
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ljubiteljsporta » 12 nov 2017, 10:46

Amerikanka je zaista u Kini, ustvari ovih dana i putuje (eno joj na Twiteru slika, postove objavljuje svako 3 sata hahaha pa ju je zaista lako pronaći). To znači da tek se priključuje klubu i vjerovatno i nije u nekoj bog zna kakvoj spremi. E sad Kina i košarka, ne znam, izgleda da ju je pukla američka zajebancija. Nakon WNBA ode u Kinu. Razumijem ogromne pare vjerovatno, ali tu počinje nestajati sportske ambicije. Malo mi liči na američku qurcobolju.
Svitlica se čini mi se bez kluba, jer ovaj Poljski klub za koji je igrala napustila je početkom oktobra. Čudna dešavanja sa njom.
A Tavićka igra i ne znam što nije u rosteru. **** ima i selektor pravo na odluke.
Sve u svemu, protiv Crnogorki će biti zeznuto pod košem jer su im tu najbolje igračice Jelena Dubljević i ova Amerikanka. Ostalo sve je tek par iskusnijih igračica i dosta mlađarije.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la effe_sa » 12 nov 2017, 14:25

Sinoć nisam gledao, ali pobjeda raduje. Raduje i to što se ženska košarkaška reprezentacija diže i što sada opet izgleda ozbiljno. Nekada je i ova reprezentacija bila "sila" plasirala se i na ta 2 EUROBASKET-a i tada pratila mušku reprezentaciju. Bilo bi opet lijepo vidjeti da se u potpunosti vrate na puteve stare slave. Često se ženska košarka zanemaruje, nekako se ti raniji rezultati i ne registruju, a znali smo tu biti dobri i bilo je potencijala. Ove opet izgleda ozbiljnije u zadnje vrijeme, pa nadat se da će se napredak nastaviti.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 13 nov 2017, 23:14

Gledam ove slike i Marica fakat tijelom izrasla u perfektnog atletu kada je kosarka u pitanju. Izgleda ko lebron ebote :) ako melisa slicno uradi onda bi fakat mogli imati dvije vrhunske igracice u timu
nema potpisa

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la kobe24 » 15 nov 2017, 16:13

Zna li neko ima li gdje prenos danasnjeg meca sa Crnogorkama?
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Unofficialpage » 15 nov 2017, 16:17

kobe24 je napisao/la:Zna li neko ima li gdje prenos danasnjeg meca sa Crnogorkama?
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la legenda reala » 15 nov 2017, 19:46

37:32 poluvrijeme moglo.je i bolje imali smo nerjeseno dvije minute do poluvremena

Dubljevic nas trpa 16 poena, puno.smo i faulova napravili
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 15 nov 2017, 19:46

-5 na pol. Skok problem, dubljevic dominira
nema potpisa

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la KK_Bosna » 15 nov 2017, 20:13

ma s ovim amaterom na klupi ne mozemo nista osim ubjedljivog poraza... bukvalno nam se igra svodi na "daj mici loptu, pa nek odigra pnr sa maricom i onda sta nam bog da"...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la legenda reala » 15 nov 2017, 20:30

Raspad sistema
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la KK_Bosna » 15 nov 2017, 20:37

legenda reala je napisao/la:Raspad sistema
a time-outa ni na vidiku... zato mi napravimo 4-0 na 20 razlike za njih i odmah time-out zovu...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

BSBosna
Postovi: 537
Pridružen/a: 11 feb 2013, 22:05
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la BSBosna » 15 nov 2017, 20:39

Imali sanse da se plasiramo na EP?

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la legenda reala » 15 nov 2017, 20:47

KK_Bosna je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:Raspad sistema
a time-outa ni na vidiku... zato mi napravimo 4-0 na 20 razlike za njih i odmah time-out zovu...
Ma sramota je ovo drugo pol igracice isto katastrofa kurcobolja u rangu muskih repki nekad :thumbdown:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la kobe24 » 15 nov 2017, 20:52

Koji qrac Marica gotovo nikako nije igrala u drugom poluvremenu, kad je kos razlika ovdje nenormalno bitna (sve drugoplasirane ne idu na prvenstvo)?! Uzasno lose pripremljen mec, ali sta drugo ocekivati kad se moron na klupi zadovoljio pobjedom nad Slovackom i sad mozemo izgubiti sve ostale. On je sebi postavio cilj da u ovom dvomecu jednu dobijemo, to se odmah ostvarilo i ovaj mec veceras je automatski postao nebitan. Jednostavno, nije se smjelo izgubiti vise od 10 razlike! Sad ce nas i Slovakinje kod kuce nabiti 20 razlike i mozemo se pusiti. O igri nema potrebe ni pricati, jer se nije odigrala nijedna smislena akcija.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 15 nov 2017, 20:56

I mene je uzasno iznenadila najava meca, kao vec upisan poraz. Ne moze se tako biti ozbiljan selektor i praviti ozbiljan rezultat
nema potpisa

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.