Elmedin Kikanović

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
zlajci
Postovi: 2599
Pridružen/a: 18 apr 2010, 17:04
Kontakt:

Elmedin Kikanović

Post Postao/la zlajci » 09 sep 2013, 14:57

Društvo,

Ako ćemo gledati Kikanovu stat nakon 4 tekme koja kaže 11.5 koševa i 6.8 skokova u prosjeku onda ćemo se složiti da je on jedno prijatno i pozitivno iznenađenje.
Posebno je dobar u ofanzivnom skoku (3.5) nakon koji je uglavnom pogađao ili dobijao slobodnjake.

Jučer je kada se lomio rezultat imao baš takav skok nakon kojeg je dobio bacanja, a ubrzo nakon toga u jednoj našoj bezidejnoj akciji Kikan ladno sa vrha reketa 8-)

Sa 20/24 sa slobodnih u samom vrhu je prvenstva!

Da se razumijemo. Kikan iz nekih razloga vjerovatno nikada neće biti vrhunski košarkaš, ali neko na koge se može osloniti, sigurno DA!
tuzlanska Sloboda

musla
Postovi: 623
Pridružen/a: 01 avg 2013, 17:29
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la musla » 09 sep 2013, 15:02

i mene je iznenadio,ali najljepše je vidjeti kako se čovjek bori,baca po parketu...


Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la Raul_64 » 09 sep 2013, 22:34

Ajme , tek prije par dana napunio 25 godina a oduvijek je tu.

Znamo njegove prednosti , znamo njegove mane
al znamo da ce dati sve sto ima u tom momentu za BiH

ne znam kakve centre(sa Nurkicem) trebamo imati , pa da Kikan ne bude medju trojicom
odradio momacki turnir;

11.2 Points per game
6.2 Rebounds per game
24/28 85.7 % sa slobodnih
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18607
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 09 sep 2013, 23:27

da je malo korpulentniji bio bi odlican centar. Sigurno ga je unazadila i ona suspenzija. Ne sjecam se sta je tacno bila. Ali treba priznati, vrlo inteligentan momak i sto je najvaznije, ima dosta mirnu ruku za jednu peticu :D
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

grgr
Postovi: 3973
Pridružen/a: 02 jan 2012, 17:00
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la grgr » 09 sep 2013, 23:30

Bosniacum Lilium je napisao/la:da je malo korpulentniji bio bi odlican centar. Sigurno ga je unazadila i ona suspenzija. Ne sjecam se sta je tacno bila. Ali treba priznati, vrlo inteligentan momak i sto je najvaznije, ima dosta mirnu ruku za jednu peticu :D
Vrlo vrlo inteligentan igrac , smiren koristi svoje prilike do maksimuma . Ma nije ga unazadila nista ;) kika ja tata

Avatar
JTS
Postovi: 4918
Pridružen/a: 11 mar 2012, 11:37
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la JTS » 09 sep 2013, 23:33

meni srce k'o Džamija zbog Teleta i Kikana .. Ditina škola 8-)
26 Maggio, che giornataccia, volevi alzarla, l'hai presa in faccia!

NON MOLLARE MAI

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18607
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 09 sep 2013, 23:37

da je barem podici kosarkasku BH klupsku scenu. Ok tu su Igokea i Siroki, ali nije to to. Svaka cast njima na rezultatima, ali ne daju neke talente i sl. Nama treba jaka Bosna i jaka Sloboda. Kad se sjetim koliko se kosarka bila popularna do neke 2002. A danas, slabo se radi s djecom, nema sredstava i po pravilu sva djeca moraju biti fudbaleri :evil:

Nadam se da Kikan nije "posljednji mohikanac".

P.S. Moram jos jednom dodati. Nisam gledao odavno inteligentnijeg igraca od Kikanovica, sve svoje nedostatke ponistava umom. Takodjer mi se cini da je popravio osjecaj za ofanzivni skok.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

grgr
Postovi: 3973
Pridružen/a: 02 jan 2012, 17:00
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la grgr » 09 sep 2013, 23:47

Bosniacum Lilium je napisao/la:da je barem podici kosarkasku BH klupsku scenu. Ok tu su Igokea i Siroki, ali nije to to. Svaka cast njima na rezultatima, ali ne daju neke talente i sl. Nama treba jaka Bosna i jaka Sloboda. Kad se sjetim koliko se kosarka bila popularna do neke 2002. A danas, slabo se radi s djecom, nema sredstava i po pravilu sva djeca moraju biti fudbaleri :evil:

Nadam se da Kikan nije "posljednji mohikanac".

P.S. Moram jos jednom dodati. Nisam gledao odavno inteligentnijeg igraca od Kikanovica, sve svoje nedostatke ponistava umom. Takodjer mi se cini da je popravio osjecaj za ofanzivni skok.
To je problem nase kosarke. Svaka cast sirkom igokei al kakve oni skole kosarke imaju ? Da si kikana pustio na teren prije 25 godina i da pitas ciji je projekt ovaj igrac svi u jugi bi rekli SLOBODIN ! Za to dajem ruku dok se ne vrate klubovi koji imaju svoje skole kao sloboda bosna itd sve je trla baba lan ;)

Avatar
Vedad87
Postovi: 2013
Pridružen/a: 05 jul 2012, 19:00
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la Vedad87 » 09 sep 2013, 23:50

Neka je otvorena tema, zaslužio je. Sjajno je odigrao ovaj Eurobasket. Iskreno, na pripremnim utakmicama i nije briljirao, tek neke pri kraju je malo bljesnuo. Nisu ga išli njegovi šutevi sa distance, skok nije mogao kontrolisati, a u odbrani je ispadao k'o malo dijete. Ali kako se samo preporodio i došao n asvoju igru - strašno. Baš me pozitivno iznenadio. Odličan je bio!!!
“If all else perished, and he remained, I should still continue to be; and if all else remained, and he were annihilated, the universe would turn to a mighty stranger.”

Avatar
BaDa12
Postovi: 4403
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la BaDa12 » 10 sep 2013, 00:25

Elmedine,
hvala ti za svaku minutu, skok i poen na ovom prvenstvu. Godinama si jedan od važnijih igrača ove reprezentacije. Na ovoj pressici si se ponio krajnje profesionalno i smireno, unatoč svim emocijama koje ti izlaze iz očiju.

Sretno dalje u karijeri! Idući put je naš put....
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

LloriS
Postovi: 4348
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la LloriS » 10 sep 2013, 04:01

Covjek je u ovoj reprezentaciji ako se nevaram od 19 god, bio je na 2 EP a na ovom je pokazao da je dobar igrac ucinci i prosjek na ovom EP potvrdjuju to i i zasluzio je da ima svoju temu na ovom portalu. Elmedine hvala ti :)
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la LenBias » 10 sep 2013, 09:13

uz svi limitiranost u odbrani koju itekako posjeduje opet nekim cudom je svakom drag, vidi se na njemu da gine, da zna da neke stvari ne moze uraditi ali ide glavom kroz zid, pravi borac, ima ogromno postovanje za to 8-)
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
zlajci
Postovi: 2599
Pridružen/a: 18 apr 2010, 17:04
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la zlajci » 10 sep 2013, 10:46

Elmedin je trenutno drugi po procentu ubačenih slobodnih bacanja, a treći po broju ubačenih na cijelom prventvu!

24/28 je dovoljno da se bude odmah iza beka Finske Koponena (16/18),ali koji je btv 16cm niži od Kikana!

p.s. obzirom da smo sugrađani znam dječka; oduševljava njegova mirnoća u privatnom životu, uvijek bio čvrsto na zemlji i sa bejbi fejs autlukom tko bi reko da ima samo 25, a s druge strane kolko je već dugo oko repke tko bi rekao da mu je tek 25!

Kikane svaka čast 8-)
tuzlanska Sloboda

grgr
Postovi: 3973
Pridružen/a: 02 jan 2012, 17:00
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la grgr » 10 sep 2013, 14:24

Strasno je ovaj turnir odigrao sto se tice skoka , 6.2 rebounda po utakmici cisto sumnjam da je prije imao i 2 rpg jer znam da je imao tekmi sa 18 poena npr i 0 skokva XD Sve je nadoknadio borbom nadam se da je naucio nesto i da ce biti jos bolji za sljedece kvalifikacije i plus da dodam da se odlicno nadopunjava sa andrijom

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la Ethel » 10 mar 2014, 11:51

Odlična partija Kikanovića u pobjedi Eniseya nad BC Kalev - 19 minuta, 18 poena, 2 skoka, index 20

[youtube][/youtube]
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la marconato » 24 jun 2014, 01:52

Kakva ekipa: ?, Kikanović, Vujadin Savić i Aleksandar Mitrović :mrgreen:

slika
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

grgr
Postovi: 3973
Pridružen/a: 02 jan 2012, 17:00
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la grgr » 24 jun 2014, 15:09

Kika standardno solidan , mozda je i vrijeme da ode u neki bolji klub ?

LloriS
Postovi: 4348
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la LloriS » 24 jun 2014, 21:46

grgr je napisao/la:Kika standardno solidan , mozda je i vrijeme da ode u neki bolji klub ?
Nesjecam se kad je promjenio klub, Sloboda, Zvezda i Enisey :!:
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

grgr
Postovi: 3973
Pridružen/a: 02 jan 2012, 17:00
Kontakt:

Re: Elmedin Kikanović

Post Postao/la grgr » 24 jun 2014, 21:50

LloriS je napisao/la:
grgr je napisao/la:Kika standardno solidan , mozda je i vrijeme da ode u neki bolji klub ?
Nesjecam se kad je promjenio klub, Sloboda, Zvezda i Enisey :!:
I ovu sezonu je nastupao u Enisey-u... Inace skoro se i ozenio

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.