Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 18 sep 2017, 19:14

Plumlee dobio 3/41 ugovor od DEN, a svi znamo kakav je igrac i kakva mu je uloga u DEN

da je dobio ugovor na 4 godine, to bi bilo oko 55 mil, pa vi sada vidite koliko je realno da Juka dobije sa svojim godinama, kvalitetom i potencijalom, slican ili malo veci novac

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ziggs » 18 sep 2017, 21:38

Chinaglia je napisao/la:Juka moze potpisat i petogodisnji ugovor, prije je samo jedan igrac mogao potpisat takav ugovor, ali sada mogu dva
Dame je potpisao takav ugovor, CJ zbog toga nije mogao i potpisao je 4-godisnju ekstenziju

licno smatram da ce Juka odigrat sezonu i trazit max ugovor il blizu max, ekstenziju ce potpisat samo u slucaju da nije siguran u svoje zdravlje i da bi mu eventualna povreda znatno umanjila cifru za naredni ugovor, u odnosu na onu koju bi mu POR ponudio za ekstenziju

pa ni retard Noel nije pihvatio ponudu Mavsa, vec se odlucio na qualifying offer, jer zeli max ugovor, a ima vecih problema s povredama od Juke, znaci taj frajer se mnogo kocka, a zbog toga i smatram da Juka nece potpisat nikakvu ekstenziju manju od max ili blizu max

ako se nekim cudom, ali bas cudom, desi da ipak potpise ekstenziju, to nece bit za manje od 85 mil, mozda ni 90 mil
Noel se zahebo pravo, lik je od stakla bukvalno

Avatar
SPY
Postovi: 4821
Pridružen/a: 05 nov 2010, 21:54
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la SPY » 18 sep 2017, 23:51

Nurk će dobit sigurno masan ugovor samo da ga zaobiđu povrede ove sezone. Lično očekujem ga da razvali ovu sezonu.. 20pts, 10sk, 3 bl i 3 as u prosjeku.. Skromno :kafa: Vidi se da je radio na sebi, smanjio težnu dobit će na agilnosti sto je i bolje za njega. Ogroman je teret na koljenima kad ljudina doskače sa 130 kila.. Baš me zanima koliko ima sada, ima li đe taj podatak??

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la KK_Bosna » 19 sep 2017, 12:39

SPY je napisao/la:Nurk će dobit sigurno masan ugovor samo da ga zaobiđu povrede ove sezone. Lično očekujem ga da razvali ovu sezonu.. 20pts, 10sk, 3 bl i 3 as u prosjeku.. Skromno :kafa: Vidi se da je radio na sebi, smanjio težnu dobit će na agilnosti sto je i bolje za njega. Ogroman je teret na koljenima kad ljudina doskače sa 130 kila.. Baš me zanima koliko ima sada, ima li đe taj podatak??
Sa tom statistikom ce biti all-star :mrgreen:

A skinuo je dosta kila, sad je na nekih 110ak odokativno
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3491
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Alminjo99 » 19 sep 2017, 13:35

U nikad bolje fizičkom stanju Nurk, samo da ga zaobiđu povrede i ima da izdomirira ovu sezonu!
Rezultat je trend, ideal je vječan!

DzoniInglis
Postovi: 153
Pridružen/a: 24 avg 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la DzoniInglis » 19 sep 2017, 13:44

KK_Bosna je napisao/la:
SPY je napisao/la:Nurk će dobit sigurno masan ugovor samo da ga zaobiđu povrede ove sezone. Lično očekujem ga da razvali ovu sezonu.. 20pts, 10sk, 3 bl i 3 as u prosjeku.. Skromno :kafa: Vidi se da je radio na sebi, smanjio težnu dobit će na agilnosti sto je i bolje za njega. Ogroman je teret na koljenima kad ljudina doskače sa 130 kila.. Baš me zanima koliko ima sada, ima li đe taj podatak??
Sa tom statistikom ce biti all-star :mrgreen:

A skinuo je dosta kila, sad je na nekih 110ak odokativno
Ima on sad sigurno preko 120 , neke pretpostavke su da je po dolasku u Portlandu bio blizu i 140-150 kg. Ja sam visok skoro dva metra i sa svojih 103 kg djelujem mršavo čak, a zamisli ovu mrcinu od 215 koji čak i u usporedbi s drugim NBA centrima djeluje golemo

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la KK_Bosna » 19 sep 2017, 14:22

DzoniInglis je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:
SPY je napisao/la:Nurk će dobit sigurno masan ugovor samo da ga zaobiđu povrede ove sezone. Lično očekujem ga da razvali ovu sezonu.. 20pts, 10sk, 3 bl i 3 as u prosjeku.. Skromno :kafa: Vidi se da je radio na sebi, smanjio težnu dobit će na agilnosti sto je i bolje za njega. Ogroman je teret na koljenima kad ljudina doskače sa 130 kila.. Baš me zanima koliko ima sada, ima li đe taj podatak??
Sa tom statistikom ce biti all-star :mrgreen:

A skinuo je dosta kila, sad je na nekih 110ak odokativno
Ima on sad sigurno preko 120 , neke pretpostavke su da je po dolasku u Portlandu bio blizu i 140-150 kg. Ja sam visok skoro dva metra i sa svojih 103 kg djelujem mršavo čak, a zamisli ovu mrcinu od 215 koji čak i u usporedbi s drugim NBA centrima djeluje golemo
ne znam, meni se cini oko 115 kg, ali misica, prije je bilo 140 kila vecinom mase :D
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Ramirez5
Postovi: 565
Pridružen/a: 24 jul 2012, 04:05
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ramirez5 » 19 sep 2017, 15:09

I jasam stava da je odokativno od 115-120 ali sigurno ne više. Ono sto je pohvalno da je i za Bajram vodio računao zdravoj prehrani. Kaže za par dana ovdje moram 10 dana skidati.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AshburtonG » 19 sep 2017, 15:23

Ma samo nek on otane zdrav, i neka bude na 16-10-3 i taman. Odlicne brojke za trecu violinu u napadu. Nadam se da ce nakon ugovora naci mjesta i za repku, te s Musom doci makar do cetvrtfinala EP za par godina, kad i Dzenan bude u NBA. :)

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Esport » 19 sep 2017, 20:03

AshburtonG je napisao/la:Ma samo nek on otane zdrav, i neka bude na 16-10-3 i taman. Odlicne brojke za trecu violinu u napadu. Nadam se da ce nakon ugovora naci mjesta i za repku, te s Musom doci makar do cetvrtfinala EP za par godina, kad i Dzenan bude u NBA. :)
Neka Duleta posluži zdravlje, biće i rezultata.
Svaki igrač će doći da igra, kada tim vodi ozbiljan trener.
Tada će biti i rezultata :hmmmmm:

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Lotus » 19 sep 2017, 21:43

Ramirez5 je napisao/la:I jasam stava da je odokativno od 115-120 ali sigurno ne više. Ono sto je pohvalno da je i za Bajram vodio računao zdravoj prehrani. Kaže za par dana ovdje moram 10 dana skidati.
Je li nasao nekoga da radi s njim na igri ledjima?Tu je tanak..

Ramirez5
Postovi: 565
Pridružen/a: 24 jul 2012, 04:05
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ramirez5 » 19 sep 2017, 22:13

Lotus je napisao/la:
Ramirez5 je napisao/la:I jasam stava da je odokativno od 115-120 ali sigurno ne više. Ono sto je pohvalno da je i za Bajram vodio računao zdravoj prehrani. Kaže za par dana ovdje moram 10 dana skidati.
Je li nasao nekoga da radi s njim na igri ledjima?Tu je tanak..
Nisam o tome razgovarao s Jukom jer kad se vidimo obično idu neke neobavzne teme. Ono sto sam mogao da primijetim je da stvarno fizički prilično spreman i da ima sigurno manje 12-15 kg manje nego prošle godine.

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Federer17 » 19 sep 2017, 22:16

Ramirez5 je napisao/la: Nisam o tome razgovarao s Jukom jer kad se vidimo obično idu neke neobavzne teme. Ono sto sam mogao da primijetim je da stvarno fizički prilično spreman i da ima sigurno manje 12-15 kg manje nego prošle godine.
Jaj Ramirez, ja bih ga obasuo sa najmanje 100 pitanja u minuti. :mrgreen:

Ima li buraz (Keno, koliko se sjecam) talenta za kosarku i koliko je vec (otprilike) narastao? Nadam se da ce i on na babu i buraza ici preko 2 m. Je li stariji od 10 godina?

Ramirez5
Postovi: 565
Pridružen/a: 24 jul 2012, 04:05
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ramirez5 » 19 sep 2017, 23:13

Federer17 je napisao/la:
Ramirez5 je napisao/la: Nisam o tome razgovarao s Jukom jer kad se vidimo obično idu neke neobavzne teme. Ono sto sam mogao da primijetim je da stvarno fizički prilično spreman i da ima sigurno manje 12-15 kg manje nego prošle godine.
Jaj Ramirez, ja bih ga obasuo sa najmanje 100 pitanja u minuti. :mrgreen:

Ima li buraz (Keno, koliko se sjecam) talenta za kosarku i koliko je vec (otprilike) narastao? Nadam se da ce i on na babu i buraza ici preko 2 m. Je li stariji od 10 godina?
U danasnje vrijeme niko ne voli puno pitanja a još manje savjeta. Jedna narodna izreka kaže "lakše je odbiti poklon nego primiti savjet". Imajući to na umu smanjio sam i pitanja a posebno savjete i onda je O.K. Što se tiče Kenana on je mislim napunio 10 godina, vrijedno trenira ali mi djeluje fizički dominantnije od Juke u tom dobu. Kenan trenira već 3 ili 4 godine pa je i to vjerujem razlogom ubrzanog fizičkog razvoja. Cijenim da bi i on mogao proći 200 cm. Juka pored Kene ima i amidžišnu Džemilu koja je napunila 12 godina i već 4 godinu trenira a Juka se često interesira za njihov razvoj.
Zadnja izmjena: Ramirez5, dana/u 20 sep 2017, 13:33, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
SPY
Postovi: 4821
Pridružen/a: 05 nov 2010, 21:54
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la SPY » 19 sep 2017, 23:44

KK_Bosna je napisao/la:
SPY je napisao/la:Nurk će dobit sigurno masan ugovor samo da ga zaobiđu povrede ove sezone. Lično očekujem ga da razvali ovu sezonu.. 20pts, 10sk, 3 bl i 3 as u prosjeku.. Skromno :kafa: Vidi se da je radio na sebi, smanjio težnu dobit će na agilnosti sto je i bolje za njega. Ogroman je teret na koljenima kad ljudina doskače sa 130 kila.. Baš me zanima koliko ima sada, ima li đe taj podatak??
Sa tom statistikom ce biti all-star :mrgreen:

A skinuo je dosta kila, sad je na nekih 110ak odokativno
Zašto ne bi mogao bit All star. :D Očigledno je da mu je trejd u Portland legao kao budali šamar. Odlično se uklopio u ekipu, hemija je tu. :mrgreen: Samo da radi na šutu sa distance i bit će bara bara ko Rođo. :njanjanja:

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 20 sep 2017, 02:32

Juka sa 140 kg na 125 kg, 15 kg skinuo

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Esport » 20 sep 2017, 19:14

Chinaglia je napisao/la:Juka sa 140 kg na 125 kg, 15 kg skinuo
A fizički jači, a i puno brži

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Federer17 » 21 sep 2017, 05:58

Ramirez5 je napisao/la: U danasnje vrijeme niko ne voli puno pitanja a još manje savjeta. Jedna narodna izreka kaže "lakše je odbiti poklon nego primiti savjet". Imajući to na umu smanjio sam i pitanja a posebno savjete i onda je O.K. Što se tiče Kenana on je mislim napunio 10 godina, vrijedno trenira ali mi djeluje fizički dominantnije od Juke u tom dobu. Kenan trenira već 3 ili 4 godine pa je i to vjerujem razlogom ubrzanog fizičkog razvoja. Cijenim da bi i on mogao proći 200 cm. Juka pored Kene ima i amidžišnu Džemilu koja je napunila 12 godina i već 4 godinu trenira a Juka se često interesira za njihov razvoj.
Ma nisam mislio na neka 'pametovanja', vec uopsteno pitanja u vezi saigraca, NBA, ciljeva-planova, neke nepoznanice oko Denvera i sl. Taj NBA svijet je zanimljiv sam za sebe.

Vidio sam ga ja podavno s babom, ali nisam nesto previse zagledao koliki je. Djeca danas svakako za mjesec-dva znaju ozbiljno porasti. Tu djevojcicu sam isto tako vidio (mislim da je Juka objavio sliku, vjerovatno je ona u pitanju), i, koliko mi se cini, vec sada je poprilicno visoka, a jos ce rasti akoBogda. Neka treniraju, daju sve od sebe, Juka ce tu sigurno pripomoci za bolje uslove treniranja ukoliko vec bude bilo naznaka za neku ozbiljniju kosarku. Ja vjerujem da ce biti, jer 4 godine treniranja sigurno nesto govore. Da, akoBogda, vec za 6-7 godina imadnemo jos jednog Jusufa Nurkica i Maricu Gajic. Ne treba nista vise. :D

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Unofficialpage » 21 sep 2017, 09:14

Imat ćemo braću Nurkić. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Ramirez5
Postovi: 565
Pridružen/a: 24 jul 2012, 04:05
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ramirez5 » 21 sep 2017, 14:58

Federer17 je napisao/la:
Ramirez5 je napisao/la: U danasnje vrijeme niko ne voli puno pitanja a još manje savjeta. Jedna narodna izreka kaže "lakše je odbiti poklon nego primiti savjet". Imajući to na umu smanjio sam i pitanja a posebno savjete i onda je O.K. Što se tiče Kenana on je mislim napunio 10 godina, vrijedno trenira ali mi djeluje fizički dominantnije od Juke u tom dobu. Kenan trenira već 3 ili 4 godine pa je i to vjerujem razlogom ubrzanog fizičkog razvoja. Cijenim da bi i on mogao proći 200 cm. Juka pored Kene ima i amidžišnu Džemilu koja je napunila 12 godina i već 4 godinu trenira a Juka se često interesira za njihov razvoj.
Ma nisam mislio na neka 'pametovanja', vec uopsteno pitanja u vezi saigraca, NBA, ciljeva-planova, neke nepoznanice oko Denvera i sl. Taj NBA svijet je zanimljiv sam za sebe.

Vidio sam ga ja podavno s babom, ali nisam nesto previse zagledao koliki je. Djeca danas svakako za mjesec-dva znaju ozbiljno porasti. Tu djevojcicu sam isto tako vidio (mislim da je Juka objavio sliku, vjerovatno je ona u pitanju), i, koliko mi se cini, vec sada je poprilicno visoka, a jos ce rasti akoBogda. Neka treniraju, daju sve od sebe, Juka ce tu sigurno pripomoci za bolje uslove treniranja ukoliko vec bude bilo naznaka za neku ozbiljniju kosarku. Ja vjerujem da ce biti, jer 4 godine treniranja sigurno nesto govore. Da, akoBogda, vec za 6-7 godina imadnemo jos jednog Jusufa Nurkica i Maricu Gajic. Ne treba nista vise. :D
O.K. Mislim da su oboje iznadprosječne visine u odnosu na svoju generaciju. Ono što je posebno pohvalno da marljivo treniraju i imaju poseban tretman od Juke kada dođe provodi značajno vrijeme s njima. Mada je još rano govoriti o bilo kakvim rezultatima ali je važno da su obezbijeđene solidne pretpostavke za razvoj punih potencijala pa ako Bog da ostaje da vidimo.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.